Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pisarze i czytelnicy. Gry i powieści. LARP-y i wykłady. Od kilku już lat dla coraz większej grupy miłośników fantastyki z całej Polski listopad oznacza Festiwal Fantastyki Falkon w Lublinie. 16 edycja rozpoczęła się w piątek, a zakończy w niedzielę. Co czeka na gości? To m.in. spotkania z takimi pisarzami jak Ian McDonald, Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda i Maja Lidia Kossakowska. To specjalna strefa StarCraft z grą StarCraft II: Legacy of the Void i specjalnymi konkursami. Falkon to także cała masa wykładów, prelekcji i dyskusji. To gry planszowe, karciane i wideo. To cosplay'e i stoiska z książkami, gadżetami, strojami, figurkami i modelami (a spora ich część jest oczywiście związana z sagą Gwiezdne Wojny). Festiwal Fantastyki Falkon w Lublinie, Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11. Bilety na sobotę: 40 zł, na niedzielę: 20 zł. Impreza zakończy się w niedzielę po godzinie 16.
Edyta Górniak obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zaplanowała wydanie nowej płyty oraz trasę koncertową „Love 2 Love”. Przy każdym koncercie pracuje 150 osób. Do tego ogromna scena oraz multimedia sprowadzane z Niemiec i 20 metrowy ekran.
Strauss Gala, którą będzie można obejrzeć 23 listopada w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) to pełen uroku spektakl w przepięknych kostiumach z nostalgicznej epoki słynnego Franciszka Józefa. To muzyczna podróż do krainy walca - świata pełnego gwaru, wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących oficerów.
W jaki sposób urzędnikom Banku Polskiego udało się wywieźć blisko 80 ton złota z kraju pogrążonego w wojnie? Którędy biegły trasy ewakuacji? Dlaczego kruszec wywieziono najpierw do Rumunii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć na nowej wystawie Narodowego Banku Polskiego „Wojenne losy polskiego złota”.
Tegoroczny sezon wystawienniczy w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zakończy ekspozycja „Legiony to...”.
12 listopada Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. Na widzów będzie czekał mieszany program baletowy oraz światowa premiera „Carmen” w adaptacji Carlosa Acosty. Początek o godzinie 20.15.
W niedzielę 8 listopada o godz. 17 w DK LSM odbędzie się koncert charytatywny Pozytywna Energia I.
Od soboty 7 listopada do piątku 13 listopada w Puławach trwa festiwal muzyczny Wszystkie Strony Świata.
W sobotę w Tarasach Zamkowych „Noc zakupów z gwiazdami”. Imprezę, która zaczyna się o godz. 20 i potrwa do 23 poprowadzi prezenterka TVN Agnieszka Jastrzębska.
Krystyna Modrzewska (naukowczyni, antropolożka, pisarka, Żydówka, transseksualistka), Anna Langfus (francuska pisarka, z pochodzenia polska Żydówka, laureatka Nagrody Goncourtów) i Alina Wawrzosek (plastyczka-amatorka, farmaceutka) będą bohaterkami pierwszego spaceru śladami lubelskich artystek i działaczek kultury.
50 uczestników spodziewają się organizatorzy ósmego już Przeglądu Puławskiego Środowiska Artystycznego. Przed nami wystawa prac plastycznych profesjonalistów i amatorów związanych z Puławami.
Filmowy listopad rozpoczynamy od mocnego uderzenia. Najgłośniejszą premierą weekendu w lubelskich kinach będzie najnowsza odsłona przygód agenta Jej Królewskiej Mości Jamesa Bonda – „Spectre”. Wśród nowości także familijna animacja „Rabusie Fistaszków” i dramaty „Sufrażystka” oraz „Zakazany Bóg”.
W niedzielę, 8 listopada, w klubie Graffiti (ul. Piłsudskiego 13) wystąpi ukraińsko-polski zespół Enej. Koncert odbędzie się o godz. 18.
W wieczór sylwestrowy odbędą się pierwsze przedstawienia Teatru Muzycznego w siedzibie przy ul. Skłodowskiej. Na razie po remoncie wróciły biura i kasa. Są już próby orkiestry i baletu. Wczoraj tam zajrzeliśmy.
W piątek w „Chatce Żaka” (ul. Radziszewskiego 16) zaczyna XXIX Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”.
W środę 4 listopada o godz. 17.00 w Brain Damage Gallery (ul. Królewska 13) spotkanie z Izą Pastuszko, która zaprezentuje projekt Lubelska Agora Modernizmu.
Prypeć (ukr. Prypjat) to opuszczone miasto w obwodzie kijowskim, w północnej Ukrainie przy granicy z Białorusią, zwane również Miastem Widmo. Założone w 1970 r. jako osiedle dla pracowników elektrowni jądrowej w Czarnobylu. 27 kwietnia 1986 r., dzień po katastrofie ewakuowano 50 tysięcy jego mieszkańców.
W czwartek o godz. 18 spotkanie z Kamilem Cywką, autorem powieści społecznej „Bękart”, której akcja rozgrywa się w latach 1994–2006 na Bronowicach
W środę 4 listopada w lubelskim Multikinie (al. Spółdzielczości Pracy 36) ENEMEF: Minimaraton 007.
Wczoraj, na pięć dni przed premierą, byliśmy w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” by zobaczyć jak powstaje nowy spektakl.
Od soboty, przez sześć dni oglądamy w Lublinie ludzi w ruchu. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca ma zmienić nasze myślenie o przestrzeni tanecznej. Z programu wynika, że nie tylko takich zmian można się spodziewać. - Obiecujemy, że damy z siebie wszystko - zapewniają tancerze.
Niewątpliwa gratka dla wielbicieli science-fiction. Zagranicznym gościem na Falkonie będzie Ian McDonald – autor wydawanych na całym świecie powieści w stylu postcyberpunku. Dyżur McDonalda będzie miał miejsce w sobotę, 7 listopada o godz. 20.
Specjaliści od jazzowo-elektronicznych klimatów wystąpią w Centrum Kultury w Lublinie. Organizatorzy podkreślają, że to jedyny koncert w Polsce. Hidden Orchestra zagra w sali widowiskowej w poniedziałek, 16 listopada o godz. 19.
Scena Prapremier InVitro zaprasza w środę, 11 listopada, o godz. 16, na otwartą próbę spektaklu „Zły” w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego. Próbę kultowego spektaklu będziemy mogli zobaczyć w Centrum Kultury.
W sobotę 7 listopada o godz. 20 w klubie Dom Kultury (ul. Krakowskie Przedmieście 19) koncert Fisz Emade Tworzywo.