Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W pierwszym tygodniu maja ze spektaklem pt. „I tak cię kocham” przyjeżdża Teatr Kamienica z Warszawy.
Co jest prawdą, a co fikcją? Czy tę książkę można traktować jak literaturę faktu, czy jak thriller, a może biografię taką, jaka wybebesza najbardziej intymne szczegóły z czyjegoś życia? Cóż – należy sobie wybrać gatunek i doprawdy nie jest to najważniejsze. Dostajemy powieść, która wprowadza nas w świat ludzi, wydarzeń, a nade wszystko hermetycznego kręgu artystów XIX wieku. Wielkich artystów, bo idzie tutaj o Helenę Modrzejewską i Sarę Bernhardt.
W niedzielę o godz. 17. pod Baobabem na placu Litewskim, po raz pierwszy w Lublinie odbędzie się impreza \"5 minut dla książki”. – Akcja związana jest ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich – informuje Julia Słapek z Fundacji Teatrikon, współorganizatora wydarzenia.
W sobotę, 21 kwietnia, w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zagrają lubelscy muzycy bluesowi w ramach koncertu promującego płytę „LUBLIN BLUES SESSION”.
W sobotę, 21 kwietnia, w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) jedno z najważniejszych wydarzeń hiphopowych w Lublinie.
19 kwietnia rozpoczęła się czwarta edycja Lublin Jazz Festiwalu.
To są historie niemal filmowe. Życie jest bogatsze od niejednego scenariusza, który wręcz wydaje się nieprawdopodobny. Często wspomnienia osób, które przeszły przez piekło są porażające – zastanawiamy się, jak człowiek to wszystko mógł wytrzymać.
W ostatni czwartek kwietnia (26.04) w Kinie Bajka zobaczymy \"Skowyt\". Można już też zaplanować sobie kinowe czwartki majowe. Projekcje w ramach Klubu Filmowego \"Miś”.zaczynają się o godz. 20.30.
Wystawę rysunków ukazujących życie żydowskiej rodziny we Lwowie podczas okupacji niemieckiej, oglądać będzie można od czwartku (19.04) w muzeum w Bełżcu.
Rozmowa z Barbarą Luszawską z Centrum Kultury, organizatorką Lublin Jazz Festiwal 2012
Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu ogłosiła konkurs na plakat (w formacie B1) tegorocznej edycji festiwalu. Temat przewodni projektu to nazwa cyklu tematycznego – \"Cały ten las”.
Spotkanie \"53 urodziny Jaszy Mazura – Sztukmistrza z Lublina\": środa, 18 kwietnia, godz. 17. Wstęp wolny.
Kolejna odsłona epickiej historii walki o panowanie nad Siedmioma Królestwami w fantastycznej krainie Westeros. Możne rody intrygują, spiskują, krew leje się na polach bitew i w korytarzach zamków.
Od 16.04 w Chatce Żaka można zobaczyć największe spektakle polskiego teatru. To jedyna okazja, żeby zobaczyć archiwalne rejestracje dzieł Jarockiego, Grzegorzewskiego i Kantora.
19 kwietnia w Chatce Żaka (ul. Akademicka 16) wystąpi kabaret Smile.
Wernisaż wystawy plakatów Jacka Rudzkiego. Środa, 18 kwietnia, godz. 17.00, Telewizja Polska , ul. Raabego 2.
We wtorek, 17 kwietnia, o godz. 19 Teatr Stary zaprasza na spotkanie pt. \"Bitwa o kulturę. Gdzie jest Bóg, czego chce, czy on widzi mnie?\"
Wspólna trasa koncertowa Johna Williamsa oraz Johna Etheridge\'a dotrze także do Lublina. W sobotę muzycy wystąpią w Filharmonii Lubelskiej. A my mamy dla Was dwie pojedyncze wejściówki na koncert.
– Jestem po prostu czarny i obcy, co w społeczeństwie nastawionym na sukces znaczy: Bezbronny, bez wartości – stwierdza Gunter Wallraff dochodzi już po kilku dniach udawania czarnoskórego emigranta z Afryki. I nie są to zbyt daleko idące wnioski. Potem jest jeszcze gorzej.
Na scenie zobaczymy Piotra Gajosa, który za rolę Clova w spektaklu „Końcówka” otrzymał Złotą Maskę 2012. Na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Toruniu spektakl Teatru Andersena został uznany za jedno z najważniejszych wydarzeń.