Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

28 czerwca 2019 r.
9:51

"To, że na prawie wszystko mnie stać, nie oznacza, że szastam pieniędzmi". Jacek Bury o zarobkach w swojej firmie i robieniu biznesu w Lublinie

181 29 A A
W maju firma Bury wprowadziła na rynek nową markę Rajski Ogród. Warzywa i owoce są pakowane w folię, co natychmiast wychwycili czytelnicy Dziennika Wschodniego. –  Ponieważ zależy nam na pogodzeniu potrzeb klientów, wysokiej jakości i ekologii podjęliśmy decyzję o konieczności wprowadzenia opakowań biodegradowalnych, by nasza produkcja nie wpływała negatywnie na środowisko – zapewnia Jacek Bury. Jak zapowiada, produkty Rajskiego Ogrodu pakowane mają być na tacki tekturowe lub wykonane z pulpy i pakowane w folię wykonaną z granulatu z kukurydzy i trzciny
W maju firma Bury wprowadziła na rynek nową markę Rajski Ogród. Warzywa i owoce są pakowane w folię, co natychmiast wychwycili czytelnicy Dziennika Wschodniego. – Ponieważ zależy nam na pogodzeniu potrzeb klientów, wysokiej jakości i ekologii podjęliśmy decyzję o konieczności wprowadzenia opakowań biodegradowalnych, by nasza produkcja nie wpływała negatywnie na środowisko – zapewnia Jacek Bury. Jak zapowiada, produkty Rajskiego Ogrodu pakowane mają być na tacki tekturowe lub wykonane z pulpy i pakowane w folię wykonaną z granulatu z kukurydzy i trzciny (fot. Maciej Kaczanowski)

Rozmowa z Jackiem Burym, przedsiębiorcą, współwłaścicielem firmy Bury z Lublina, dystrybutorem owoców i warzyw, politykiem, radnym wojewódzkim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Fajnie być milionerem?

– Fajnie jest być człowiekiem, który pracuje i odnosi jakieś rezultaty.

• Rezultaty już pan ma. Jest pan m.in. najbogatszym radnym wojewódzkim.

– Dla mnie to nie jest satysfakcja. Większą radość sprawia mi to, kiedy w jakimś dniu udaje mi się osiągnąć nawet mały sukces.
Jednak ucieka pan od pytania.

• Jak to jest być bogatym?

– Pieniądze szczęścia nie dają, ale ułatwiają życie.

• W jaki sposób?

– W porównaniu z tymi, którzy bardziej borykają się z codziennością, nie zastanawiam się nad tym, czy kupić takie pieczywo, czy inne. Kupuję to, na co mam ochotę. To, że na prawie wszystko mnie stać, nie oznacza jednak, że szastam pieniędzmi. Nie jestem taka osobą. Do zakupów podchodzę racjonalnie i jeśli widzę dwa produkty o zbliżonych walorach, ale jeden z nich jest dużo droższy, to nie wybieram go tylko ze względów na markę czy prestiż. W żadnym wypadku.

• Jakieś zbytki?

– Boże, a pan ciągle o pieniądzach! Dla mnie luksusem jest to, że mogę wyjechać w wysokie góry, że mogę się wyrwać z pracy na 3 tygodnie.

• A co daje panu szczęście?

– Bycie z moją rodziną. Znajdowanie czasu dla najbliższych, dla najmłodszego syna. To jest wielka frajda.

• Powiedział pan, że do polityki nie idzie pan dla pieniędzy. To w jakim celu pan poszedł?

– Jestem niepoprawnym optymistą i uważam, że dobrze jest coś więcej robić w życiu, co nie jest związane bezpośrednio ze mną. Chciałbym robić coś dobrego dla innych ludzi. Taką mam też filozofię w prowadzeniu firmy, że staram się dbać o moich pracowników, by byli usatysfakcjonowani pracą u mnie. Dlatego widzę, że w Polsce jest potrzeba, by zadbać o społeczeństwo. Uważam, że w polityce powinno być więcej osób niezależnych finansowo, aby mogli mówić to, co faktycznie myślą, a nie to, co chcą partyjne centrale. I aby takie osoby mogły swoje doświadczeni zawodowe wykorzystać w celu poprawy sytuacji gospodarczej w kraju.

• Sejmik jest właściwym miejscem dla tego?

– Kiedyś, kilka lat temu, gdy namawiano mnie do pójścia do polityki, mówiłem, że zrobię to wtedy, gdy będą wybory na dyktatora kraju (śmiech). A na poważnie, to także na poziomie sejmiku można podejmować decyzje, które wpływają na życie ludzi.

• Na razie grzeje pan ławy w opozycji.

– Tak, ale można zrobić coś dobrego nawet będąc w opozycji. Ja sprawdzam, jak są wydawane publiczne pieniądze. I jak są marnotrawione. Są na przykład pieniądze na marketing gospodarczy Lubelszczyzny, czyli żeby ściągać tutaj inwestorów, promować biznes. Tymczasem ja nie widzę zasadności w wydawaniu środków z tej puli na koncerty kolęd Pospieszalskich. Wydawajmy te pieniądze zgodnie z ich przeznaczeniem.

• Zgaduję, że bycie w opozycji to nie pana ambicja. Jest pan szefem firmy, liderem i pewnie taką funkcję chciałby pełnić także w polityce.

– Czekam, aż będą wybory na dyktatora (śmiech). A teraz znowu na poważnie – do polityki idzie się po to, aby móc realnie zmieniać rzeczywistość, a nie przyglądać się temu co robią inni.

• To może spróbuje pan jesienią?

– Rozumiem, że sugeruje Pan Sejm lub Senat?

• Tam można przynajmniej zmienić prawo ogólnopolskie.

– W sejmiku rzeczywiście mamy mniejsze możliwości wpływania na to, co się dzieje w kraju. Ale robię to, chociażby poprzez sygnalizowanie kłopotów np. o sytuacji w transporcie. To potężna dziedzina gospodarki. 25 proc. zleceń transportowych w Europie jest podejmowanych przez polskie przedsiębiorstwa. Przewozimy 30 proc. wszystkiej masy. A nasz rząd zaniedbuje ich interes. Dba o reelekcję, a nie interesy kraju.

• A jak panu się robi biznesy w Lublinie. To dobre miejsce?

– Tak, ludzie są tu życzliwi, pracowici, może czasami są zbyt zamknięci na innych, choć nam się to czasami wmawia. Naprawdę są tu ludzie otwarci i przydałaby nam się zmiana wizerunku.

Złota Setka 2018: Pełny ranking

• Rolnicy z Lubelskiego to duża grupa pana dostawców?

– 20 proc. Współpracujemy z producentami pomidorów, jabłek, które eksportujemy czy dystrybuujemy po sklepach.

• Zdaje pan sobie sprawę, że przyczynia się do tego, że rolnicy są wyzyskiwani, bo tacy jak pan, pośrednicy w handlu, zgarniają największą część tego, co klienci płacą w sklepie, a producentom zostaje czasami raptem kilkanaście, 20 proc. tej ceny?

– To kłamstwo.

• Takie są dane Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który przebadał pięć dużych sieci handlowych.

– Sieci rzeczywiście zachowują się trochę nie fair wobec producentów. Wobec nas, dostawców, zresztą też.

• Jednak wniosek z badania jest taki, że najwięcej zarabiają tacy jak pan, pośrednicy.

– Najwięcej zarabia dyskont albo sprzedawca końcowy w mniejszym sklepie.

• A najmniej rolnik.

– Rzeczywiście czasami mało. Ale my jesteśmy na tej samej półce co oni.

• Czy można to jakoś zmienić? Miał pan hasło „Dobra praca, przedsiębiorczość”. Jak wyrównać te szanse?

– W biznesie jest tak, że najwięcej do powiedzenia mają ci silni.

• Pana firma jest potężna. 370 mln zł obrotu rocznie.

– Jeśli chodzi o krajowy rynek dystrybucji owoców i warzyw to jesteśmy średni. Nie jesteśmy dużymi partnerami dla takich firm jak Lidl czy Biedronka. Sieci, ze względu na wolumen, rozgrywają nie tylko producentów, ale też dostawców. Problem polega na tym, że rolnicy są rozproszeni. Proces tworzenia grup producenckich w Polsce zakończył się porażką. Polacy niestety nie potrafią współdziałać w ramach spółdzielni.

• Pana rada: rolnicy, zrzeszajcie się?

– Inaczej mówiąc: rośnijcie. Trzeba być dużym dostawcą, tylko z takim sieci i pośrednicy będą się liczyć.

• Większym problemem jest rozdrobnienie rolnictwa, czy pazerność sieci i pośredników?

– Sieci zawsze będą pazerne.

• A pośrednicy?

– Grabie grabią do siebie. Każdy chce zarabiać jak najwięcej – to normalne. Rolnicy też. Pytanie tylko, na co nam pozwala rynek. Owszem, rolnicy mają utrudnioną sytuację, jeżeli są rozdrobnieni. Ale dystrybutorzy także. Dlatego powtarzam, tylko duże grupy mogą zmienić tę sytuację. W innym przypadku producentów i dystrybutorów czeka brutalne zetknięcie z rzeczywistością gospodarczą.

• Jest pan dobrym pracodawcą?

– Staram się.

• Zatrudnia pan 556 osób.

– Prawie wszyscy moi ludzie pracują na umowie o pracę.

• Ma pan związki zawodowe?

– Nie, ale regularnie spotykam się z moimi pracownikami, rozmawiamy, jak poprawić sytuację.

• Podwyżki były?

– Tak, chyba nie ma firmy w Polsce, która nie dawałaby podwyżek, u nas również.

• Ile średnio u Pana się zarabia?

– Kierowcy międzynarodowi zarabiają bardzo dobrze, do 8 tys. zł, ale ich prawie nie ma w domu, wyjeżdżają na 7-10 dni i zjeżdżają na 2-3 dni. Z kolei pracownicy w magazynie, z nadgodzinami, które jednak chętnie wypracowują, zarabiają na rękę nawet 3,5-4 tys. zł. Myślę, że jak na lubelskie warunki to dobre pieniądze.

• Czy jak rano pan się goli…

– Golę głowę (śmiech)

• …to może pan spojrzeć w lustro?

– Tak. Myślę, że moi ludzie zarabiają dobrze.

• A kto rządzi firmą: pan, z racji tego że jest starszy i jest prezesem, czy młodszy brat?

– Bogdan jest bardziej zaangażowany w handel. Ma świetne relacje z dostawcami hiszpańskimi, ukraińskimi. Jeżeli chodzi o handel to on jest numerem jeden. Jest tu niezastąpiony. Ja z kolei zajmuję się prawie wszystkimi innymi rzeczami: strategią, finansami, kadrami, transportem, serwisem, szkołami.

• Macie czasami braterskie, męskie, poważne rozmowy?

– Często, dyskutujemy, chociaż już dawno doszliśmy do biznesowego wniosku, że wszystko, co ma więcej niż jedną głowę, jest potworem.

• To znaczy że razem z bratem jesteście potworami?

– Nie, wręcz odwrotnie, po prostu dzielimy się zadaniami i nie wchodzimy sobie w paradę. Brat ma bardzo dużą autonomię jeżeli chodzi o handel, a ja mam bardzo dużą swobodę i decyzyjność jeżeli chodzi o pozostałe rzeczy. Naradzamy się co do strategicznych kierunków rozwoju spółki, ale pozostawiamy sobie wolność w obszarach, za które jesteśmy odpowiedzialni.

• Ma pan 52 lata. Do emerytury, tej ustawowej, ma pan jeszcze 13 lat. Jaki jest pana cel, marzenie biznesowe?

– Chciałbym, żeby moi ludzie byli na tyle samodzielni operacyjnie, żebym mógł wyjechać nie na trzy tygodnie, ale na trzy miesiące i że w tym czasie nic się nie stanie i firma dalej będzie funkcjonować.

• To chyba musiałby w tym samym czasie wyjechać pana brat i dopiero wtedy spełniłoby się to marzenie.

– Wtedy to rzeczywiście byłaby rewelacja.

• Był kiedyś taki pomysł 3x15 na PIT, CIT i VAT. Realny teraz pan zdaniem?

– W obecnych czasach rozdawnictwa – nie.

• A nie pobudziłoby to dodatkowo gospodarki? Mamy dobrą koniunkturę gospodarczą.

– Podatki warto obniżać, ale musimy mieć poduszkę na pierwszy okres, kiedy będzie trochę mniej pieniędzy w budżecie. I rzeczywiście robi się to w czasie koniunktury. Ale nie u nas. Jest wręcz odwrotnie – ja w ciągu najbliższych dwóch lat spodziewam się podniesienia podatków i bardzo mocnego jednocześnie ograniczenia wydatków socjalnych. W biznesie kieruję się zasadą, że Bóg pomaga tym, którzy sami sobie pomagają. Dlatego bądźmy mądrzy, bo jeśli sami o siebie się nie zatroszczymy, to nie liczmy ani na Unię, ani na Putina, ani na Węgrów. I nawet Kaczyński i Schetyna o nas nie zadbają.

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 12:47
+31
To może teraz jakiś wywiad z kierowcą lub byłym pracującym u tego pana ?? Będzie tak bardziej realnie... prawdziwie i obiektywnie.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 10:33
+28
Zastanawia mnie jeden fakt. W niemieckim dyskoncie ceny większości produktów są takie same jak w Polsce. Płace są tam 3 razy wyższe na każdym etapie wytworzenia a cena produktu spożywczego to głownie koszty pracy. To gdzie jest ten problem ??? Kto nas wyzyskuje ???
Avatar
ju8 / 28 czerwca 2019 o 10:38
+20
Kierowcy podobno pracują w podwójnej obsadzie. Na magazynie w tym mieście 4 tys? Chyba brutto z nadgodzinami.
Avatar
Byly-pracownik / 28 czerwca 2019 o 14:32
+19
No niestety Panie Jacku. Ładnie się czyta Ci Pan mówi. Niestety to tylko pana statystyki które otrzymuje od swoich podwładnych kierowników. Wypłaty kierowcy międzynarodowego oczywiście były w granicach 8tys ale to było 10lat temu gdzie Pana firma była jedną z najlepszych na rynku. Teraz te zarobki są max 6.5tys za podwójną obsadę. Więc w chwili obecnej płaci Pan najmniej w lubelskim jak i w całej Polsce bo dieta 50€ po podwyżce nie robi wrażenia gdzie w Zamościu już płacą 60€ A w Poznaniu 74€. Nie widzi nikt z zarzadzajacych ze zwalniaja sie kolejni starzy kietowcy ktorzy przepracowali dla Psna 10-15 lat. Taka polityka firmy - masz swoje zdanie wiec jestes niewygodny. Kolejna sprawa magazyn. Czy wie Pan ile kierowca-magazynier musi pracować na 4tys zł. Ja Panu powiem bo pracowałem u was. Trzeba pracować dziennie 15-18h więc 2etaty. Może czas szczerze porozmawiać z ludźmi A nie słuchać niekompetentna kadrę zarządzającą. Którą większość decyzji podejmuje pod siebie A nie dobro firmy. Może czas się przyjrzeć osobom z 1 piętra które podejmują decyzje mając na boku korzyści materialne lub finansowe. Chyba że Pan tego nie chce widzieć i zezwala na to. Niestety z reputacji najlepszej firmy pozostało tylko logo które również zostało zmienione. Miło wspominam te lata które przepracowalem. Ale niestety kierunek firmy podążył w tendencje spadkowa. Może Panie Jacku najwyższy czas wziąć przykład z brata. I więcej samemu decydować i zarządzać A nie wspierać się pseudo dyrektorami i kierownikami ;) którzy zmieniają tabliczki na drzwiach dodając Sb prestiżu ale nie wkładają nic poza tym. Mam nadzieję że dotrze do Pana ten komentarz.
No niestety Panie Jacku. Ładnie się czyta Ci Pan mówi. Niestety to tylko pana statystyki które otrzymuje od swoich podwładnych kierowników. Wypłaty kierowcy międzynarodowego oczywiście były w granicach 8tys ale to było 10lat temu gdzie Pana firma była jedną z najlepszych na rynku. Teraz te zarobki są max 6.5tys za podwójną obsadę. Więc w chwili obecnej płaci Pan najmniej w lubelskim jak i w całej Polsce bo dieta 50€ po podwyżce nie robi wrażenia gdzie w Zamościu już płacą 60€ A w Poznaniu 74€. Nie widzi nikt z zarzadzajacych ze zwalniaja sie... rozwiń
Avatar
Aznar / 28 czerwca 2019 o 16:05
+18
Żeby zarobić u Burego 3.5 tyś np. na nocnej zmianie trzeba pracować 6 nocy w tygodniu średnio 10-12 godz.Praca zaczyna się od niedzieli a kończy się w sobotę rano,w godzinach od 19 dosyć często kończy się o 7 rano następnego dnia. Wszystkie niedziele pracujące.Praca w niedziele nie jest ewidencjonowana-pracownik nie wpisuje się na listę obecności.Zarobki dla magazyniera na nocnej zmianie plus minus 2200 wliczając dodatek nocny.Nadgodziny za niedziele płacone jako setki jako tzw.nagroda że nie podpisuje listy obecności,nadgodziny na tygodniu płacone jako 50tki .Średnia ilość nadgodzin na nocnej zmianie od około 70 do 100 nadgodzin miesięcznie. Bury ..i smakuj życie ...nabiera nowego znaczenia;)
Żeby zarobić u Burego 3.5 tyś np. na nocnej zmianie trzeba pracować 6 nocy w tygodniu średnio 10-12 godz.Praca zaczyna się od niedzieli a kończy się w sobotę rano,w godzinach od 19 dosyć często kończy się o 7 rano następnego dnia. Wszystkie niedziele pracujące.Praca w niedziele nie jest ewidencjonowana-pracownik nie wpisuje się na listę obecności.Zarobki dla magazyniera na nocnej zmianie plus minus 2200 wliczając dodatek nocny.Nadgodziny za niedziele płacone jako setki jako tzw.nagroda że nie podpisuje listy obecności,nadgodziny na tygodniu ... rozwiń
Avatar
Anka / 28 czerwca 2019 o 13:00
+18
Czym on się chwali? Że wyzyskuje ludzi? Gdyby na magazynie realnie ludzie zarabiali po 2 tys euro a kierowcy po 4 tys euro to miał by do tego prawo. POWIEM ŻE PŁACI NĘDZNIE.
Avatar
ciekawski / 28 czerwca 2019 o 10:11
+18
Ile w tych 8.000 stanowią diety, które "zarabia się" śpiąc w budzie (i pilnując jednocześnie ładunku) oraz wpylając zupki chińskie?
Avatar
xyz / 28 czerwca 2019 o 12:22
+17
''Kierowcy międzynarodowi zarabiają bardzo dobrze, do 8 tys. zł''tylko czy firma od tych 8 tys. płaci podatek i składki za pracownika? nie ,wszyscy sa zatrudnieni na najnizszą krajowa reszta to jest dieta
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 11:18
+16
Po co polscy biznesmeni ida do polityki? Po to zeby byc blizej koryta i moc "lobbowac" na rzecz wlasnych biznesow a to, ze pan na codzien nie szasta pieniedzmi to mnie nie dziwi w Polsce im ktos bogatszy tym bardziej skapy i pazerny na kase. Szasta pieniedzmi dopiero jak go widza bo to miara prestizu w tym prymitywnym kraju.
Avatar
KL / 28 czerwca 2019 o 10:25
+15
A to co? Promocja lubelskich arbuzów?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 19:35
0
Bury dalej egzystujesz na Kobaltowej?
Avatar
Zadowolony / 28 czerwca 2019 o 19:19
-1
Pewnie jestes wyborca Pisu i wierzysz w Zus. Hahahah. Wiesz jakie koszty ponosi pracodawca za pracownika? A czyja to.wina? Rzadu! Jesli wierzysz w etat, skladki, zus itp...to.chlopie....zatrzymales sie.mentalnie w PRLu. Jakbym Ci dal calą kase brutto i kazal w zebach zaniesc do.tych bandyckich instytucji inaczej bys spiewal. No tak, ale dla Ciebie wazny jest socjal, 2 tyg urlopu i skladki, ktore nie sa i nie beda Twoje. Obudz sie z Matrixa.
Avatar
Bojabu / 28 czerwca 2019 o 17:58
+10
Uczciwość i wiarygodność pana Burego jest łatwą do zweryfikowania.Zapraszamy na Konstruktorów 13 w Lublinie po godzinie 19 w każdą niedzielę. Pracownicy nota bene których być nie powinno według listy obecności ,WOLĄ czas spędzać w pracy niż np. z rodziną.
Avatar
Artur / 28 czerwca 2019 o 17:38
-9
Poznałem Pana Jacka w zeszłym roku i wiem że jest to człowiek uczciwy i godny stawiania za wzór biznesmena, polityka a także patrioty. Facet z zasadami i to dobrymi zasadami.  Tym którym zwykła zawiść lub zazdrość dyktuje tekst komentarzy, zasad z kolei współczuję.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 17:25
-7
Porządny człowiek,kiedyś z nim współpracowałem.Daleko nam do jego uczciwości.A te komentarze flustratów to dla nich wstyd.Nie nadawali się do pracy u niego nie będa nadawac się nigdzie.Sam zatrudniam sporo ludzi i zawsze zwalniani maja wielkie pretensje za to ,że sa ułomni pozdrawiam Jacek trzymaj sie i śmiej się z tych wywodów nieudaczników i nierobów.
Avatar
asd / 28 czerwca 2019 o 17:03
+3
"To znaczy że razem z bratem jesteście potworami?" Dziennikarz chyba odleciał na chwilę.
Avatar
Aznar / 28 czerwca 2019 o 16:05
+18
Żeby zarobić u Burego 3.5 tyś np. na nocnej zmianie trzeba pracować 6 nocy w tygodniu średnio 10-12 godz.Praca zaczyna się od niedzieli a kończy się w sobotę rano,w godzinach od 19 dosyć często kończy się o 7 rano następnego dnia. Wszystkie niedziele pracujące.Praca w niedziele nie jest ewidencjonowana-pracownik nie wpisuje się na listę obecności.Zarobki dla magazyniera na nocnej zmianie plus minus 2200 wliczając dodatek nocny.Nadgodziny za niedziele płacone jako setki jako tzw.nagroda że nie podpisuje listy obecności,nadgodziny na tygodniu płacone jako 50tki .Średnia ilość nadgodzin na nocnej zmianie od około 70 do 100 nadgodzin miesięcznie. Bury ..i smakuj życie ...nabiera nowego znaczenia;)
Żeby zarobić u Burego 3.5 tyś np. na nocnej zmianie trzeba pracować 6 nocy w tygodniu średnio 10-12 godz.Praca zaczyna się od niedzieli a kończy się w sobotę rano,w godzinach od 19 dosyć często kończy się o 7 rano następnego dnia. Wszystkie niedziele pracujące.Praca w niedziele nie jest ewidencjonowana-pracownik nie wpisuje się na listę obecności.Zarobki dla magazyniera na nocnej zmianie plus minus 2200 wliczając dodatek nocny.Nadgodziny za niedziele płacone jako setki jako tzw.nagroda że nie podpisuje listy obecności,nadgodziny na tygodniu ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 15:12
+7
Po artykule wnioskuje że pan Bury zaczął kampanie do sejmu
Avatar
Byly-pracownik / 28 czerwca 2019 o 14:32
+19
No niestety Panie Jacku. Ładnie się czyta Ci Pan mówi. Niestety to tylko pana statystyki które otrzymuje od swoich podwładnych kierowników. Wypłaty kierowcy międzynarodowego oczywiście były w granicach 8tys ale to było 10lat temu gdzie Pana firma była jedną z najlepszych na rynku. Teraz te zarobki są max 6.5tys za podwójną obsadę. Więc w chwili obecnej płaci Pan najmniej w lubelskim jak i w całej Polsce bo dieta 50€ po podwyżce nie robi wrażenia gdzie w Zamościu już płacą 60€ A w Poznaniu 74€. Nie widzi nikt z zarzadzajacych ze zwalniaja sie kolejni starzy kietowcy ktorzy przepracowali dla Psna 10-15 lat. Taka polityka firmy - masz swoje zdanie wiec jestes niewygodny. Kolejna sprawa magazyn. Czy wie Pan ile kierowca-magazynier musi pracować na 4tys zł. Ja Panu powiem bo pracowałem u was. Trzeba pracować dziennie 15-18h więc 2etaty. Może czas szczerze porozmawiać z ludźmi A nie słuchać niekompetentna kadrę zarządzającą. Którą większość decyzji podejmuje pod siebie A nie dobro firmy. Może czas się przyjrzeć osobom z 1 piętra które podejmują decyzje mając na boku korzyści materialne lub finansowe. Chyba że Pan tego nie chce widzieć i zezwala na to. Niestety z reputacji najlepszej firmy pozostało tylko logo które również zostało zmienione. Miło wspominam te lata które przepracowalem. Ale niestety kierunek firmy podążył w tendencje spadkowa. Może Panie Jacku najwyższy czas wziąć przykład z brata. I więcej samemu decydować i zarządzać A nie wspierać się pseudo dyrektorami i kierownikami ;) którzy zmieniają tabliczki na drzwiach dodając Sb prestiżu ale nie wkładają nic poza tym. Mam nadzieję że dotrze do Pana ten komentarz.
No niestety Panie Jacku. Ładnie się czyta Ci Pan mówi. Niestety to tylko pana statystyki które otrzymuje od swoich podwładnych kierowników. Wypłaty kierowcy międzynarodowego oczywiście były w granicach 8tys ale to było 10lat temu gdzie Pana firma była jedną z najlepszych na rynku. Teraz te zarobki są max 6.5tys za podwójną obsadę. Więc w chwili obecnej płaci Pan najmniej w lubelskim jak i w całej Polsce bo dieta 50€ po podwyżce nie robi wrażenia gdzie w Zamościu już płacą 60€ A w Poznaniu 74€. Nie widzi nikt z zarzadzajacych ze zwalniaja sie... rozwiń
Avatar
Anka / 28 czerwca 2019 o 13:00
+18
Czym on się chwali? Że wyzyskuje ludzi? Gdyby na magazynie realnie ludzie zarabiali po 2 tys euro a kierowcy po 4 tys euro to miał by do tego prawo. POWIEM ŻE PŁACI NĘDZNIE.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Starego boiska już nie ma, budują nowe

Puławy: Starego boiska już nie ma, budują nowe 0 0

Warszawska firma Tamex rozpoczęła budowę kolejnego już szkolnego kompleksu sportowego w Puławach. Nowe, długo wyczekiwane boiska otrzyma Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników.

Mundurowi często się przewracali. Odpowiedzą za wyłudzanie odszkodowań. Ponad 1 mln zł

Mundurowi często się przewracali. Odpowiedzą za wyłudzanie odszkodowań. Ponad 1 mln zł 8 2

Przewracali się na rowerach, potykali o krawężnik albo doznawali obrażeń przy wysiadaniu z samochodu czy wieszaniu firanek. Grupa mundurowych, skupiona wokół ortopedy z Parczewa, odpowie ws. wyłudzenia ponad miliona złotych

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.08.2019 0 0

Zaginął jeden z najbogatszych Polaków? Trwają poszukiwania

Zaginął jeden z najbogatszych Polaków? Trwają poszukiwania 50 25

Według nieoficjalnych informacji Faktu zaginął Piotr Woźniak-Starak. Co się stało na Mazurach?

Z Tomaszowa na Hel. Jadą rowerami i zbierają pieniądze na leczenie nauczyciela

Z Tomaszowa na Hel. Jadą rowerami i zbierają pieniądze na leczenie nauczyciela 0 1

Niedziela była między Hajnówką a Białymstokiem. W poniedziałek Augustów. Trwa wyprawa dwóch pań, które rowerami jadą na Hel. Promują zbiórkę pieniędzy na kosztowne leczenie tomaszowskiego nauczyciela i trenera

Kaczyński: Abp Jędraszewski broni normalnej rodziny, jestem mu za to wdzięczny
film

Kaczyński: Abp Jędraszewski broni normalnej rodziny, jestem mu za to wdzięczny 0 19

Stalowa Wola (woj. podkarpackie). – Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do przedszkoli, do naszego życia. Którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność, nasze prawa. Którzy atakują Kościół – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli na Podkarpaciu.

Dzieci w sieci. Potrafią surfować nawet przez całą noc. Najnowsze wyniki badań

Dzieci w sieci. Potrafią surfować nawet przez całą noc. Najnowsze wyniki badań 18 10

Rodzice nie wiedzą nic o swoich dzieciach. Żyją w poczuciu, że ich pociechy odkładają telefony o godz. 22. Tymczasem te surfują po internecie nawet przez całą noc. Takie wnioski płyną z badania „Rodzice nastolatków 3.0”. Przeprowadził je Państwowy Instytut Badawczy NASK. Co wynika z opracowania?

Ile osób się zmieściło? Podczas Bolkowania udało się pobić nietypowy rekord
zdjęcia, wideo
galeria
film

Ile osób się zmieściło? Podczas Bolkowania udało się pobić nietypowy rekord 8 3

To już tradycja. W kulminacyjnym momencie urodzinowego pikniku dębu Bolko w Hniszowie odbywa się próba pobicia rekordu ilości osób, jaka wejdzie w obwód wiekowego drzewa. A nie są to małe liczby – w 2016 w linę mierzącą po obwodzie 880 centymetrów, weszło 55 osób, w 2017 – 61 osób, a rok później 74 osoby.

Nie będzie już trawników, zniknie większość drzew. Olbrzymią część rynku wyłożą kostką

Nie będzie już trawników, zniknie większość drzew. Olbrzymią część rynku wyłożą kostką 111 39

Wokół odremontowanego ratusza nie będzie trawników i drzew. Wycinki unikną jedynie cztery, a olbrzymia część rynku zostanie wyłożona granitową kostką – tak będzie wyglądał rynek Końskowoli po rewitalizacji

XIII Spotkania Teatrów Ulicznych w Świdniku [zdjęcia]
galeria

XIII Spotkania Teatrów Ulicznych w Świdniku [zdjęcia] 0 1

W niedzielę zakończyły się XIII Spotkania Teatrów Ulicznych w Świdniku. Przez cały weekend występowały teatry z Lublina, Krakowa czy Poznania. Były też warsztaty cyrkowe i z pantomimy. Nie zabrakło też barwnej parady ulicznej (na zdjęciu), która w piątek po południu wyruszyła w miasto spod Centrum Kultury.

Balony poleciały nad Nałęczowem. Najlepsi byli Litwini [zdjęcia]
galeria

Balony poleciały nad Nałęczowem. Najlepsi byli Litwini [zdjęcia] 40 2

Międzynarodowe zawody balonowe w Nałęczowie zakończone. W rywalizacji 18 załóg z różnych stron Europy, najlepsi okazali się Litwini. Wygrał Laurynas Komža, który pokonał Mateusza Rękasa i Agne Simonaviciute.

Skrzydłowe w wysokiej formie. MKS Perła Lublin najlepsza w czeskim Hodoninie

Skrzydłowe w wysokiej formie. MKS Perła Lublin najlepsza w czeskim Hodoninie 0 7

Szczypiornistki MKS Perła Lublin wygrały turniej Slovacky Pohar w czeskim Hodoninie

Dożynki dworskie w Muzeum Wsi Lubelskiej [zdjecia]
galeria

Dożynki dworskie w Muzeum Wsi Lubelskiej [zdjecia] 0 2

W niedzielę w muzeum Wsi Lubelskiej zorganizowano Dożynki dworskie.

Weekend na Moście Kultury. Warsztaty kulinarne i plastyczne [zdjęcia]
galeria

Weekend na Moście Kultury. Warsztaty kulinarne i plastyczne [zdjęcia] 0 1

Weekend na Moście Kultury. Były koncerty formacji No Flowers, Plug&Play czy Standard Brass Band. Nie zabrakło też w warsztatów plastycznych, fotograficznych i kulinarnych.

Lublinianka Aleksandra Mirosław pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Lublinianka Aleksandra Mirosław pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio! 27 4

Ogromny sukces odniosła lublinianka Aleksandra Mirosław (dawniej Rudzińska) z Klubu Wspinaczkowego Kotłownia Lublin. Zawodniczka po raz drugi z rzędu została mistrzynią świata w konkurencji na czas, tym razem w Hachioji w Japonii. Wywalczyła też awans na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.