Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2018 r.
14:05

Otwierają nową, ważną drogę w Lublinie. Wpuszczą kierowców w sobotę o 6 rano

Autor: Zdjęcie autora drs
187 52 A A
Na poniedziałek zaplanowano uroczyste odsłonięcie tabliczki z nazwą nowej ulicy. W uroczystości ma uczestniczyć syn byłego premiera, Wojciech Mazowiecki
Na poniedziałek zaplanowano uroczyste odsłonięcie tabliczki z nazwą nowej ulicy. W uroczystości ma uczestniczyć syn byłego premiera, Wojciech Mazowiecki (fot. Maciej Kaczanowski)

W sobotę o godz. 6 rano otwarta dla ruchu zostanie nowa dwupasmówka na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino. Będzie wyprowadzać ruch z Czubów bezpośrednio do al. Solidarności

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Posiadamy już prawomocne pozwolenie na użytkowanie – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Nowa droga ma 1200 m długości i biegnie od skrzyżowania z ul. Wojciechowską do węzła drogowego „Sławin”, czyli ronda zbudowanego wraz z nowym odcinkiem al. Solidarności wyprowadzającym ruch do obwodnicy Lublina.

Dwupasmówka, która zostanie otwarta w sobotę tworzy jeden ciąg z ul. Armii Krajowej i Jana Pawła II, jest elementem wewnętrznej trasy obwodowej łączącej różne dzielnice Lublina. – Nowy odcinek pozwolił nam domknąć układ od strony zachodniej – podkreśla Kieliszek. – Celem jest także zmiana sposobu podróży międzydzielnicowych z południa na północ, szczególnie po zachodniej stronie naszego miasta.

Nowa droga została nazwana al. Tadeusza Mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie lubelska Rada Miasta podjęła pod koniec maja po długiej i burzliwej dyskusji. Przeciw tej nazwie głosowali radni PiS, którzy mieli dużo zastrzeżeń do postaci pierwszego premiera III RP. – Stalinowiec, komunista, agent NKWD, kolaborował z okupacyjną, bolszewicką władzą w latach stalinowskich – wyliczała radna Anna Jaśkowska (PiS). – I wielu mieszkańców Lublina, którzy przechodzić będą tą ulicą, mam wrażenie, będzie pluło – wtórował jej klubowy kolega, Dariusz Jezior. W trakcie dyskusji pojawił się też głos o możliwej zmianie nazwy tej ulicy. – Prawdopodobnie doprowadzimy do takiej sytuacji, że jeśli jesienią dojdzie do zmiany władzy, to jednym z projektów pewnie będzie zmiana [nazwy] tego odcinka ulicy – prognozował radny Piotr Popiel (PiS).

Droga wraz ze skrzyżowaniami (w tym przeniesieniem na wiadukt ul. Nałęczowskiej) kosztowała prawie 88 mln zł i powinna powstać do końca kwietnia. Powstała później, władze miasta zagroziły wykonawcy karami, ale nie wiadomo ostatecznie, czy dojdzie do ich naliczenia. – Notę karną wystawia się do ostatniej faktury, a wykonawca jeszcze jej nie wystawił – mówi Kieliszek i zapowiada, że w przyszłym tygodniu dojdzie w tej sprawie do rozmów z firmą Budimex. Twierdzi ona, że nie ma podstaw do naliczania kar, bo musiała wykonać szereg dodatkowych prac, które nie były ujęte w projekcie.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 14:53
+48
Największy problem według pisu - ulica będzie nazwana niezgodnie z pomysłami partii rządzącej. Oby ludzie pluli na wasze mordy na plakatach wyborczych i nie wybrali was bo Lublin znowu trafi do średniowiecza
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 14:55
+46
LUBELSKIE - NAJBIEDNIEJSZY REGION W UNII EUROPEJSKIEJ - GRATULACJE DLA GMIN - POWIATÓW ZSL/P0
Nie pisz bzdur. Lubelskie to wcale nie jest najbiedniejszy region w UE, a za kilka lat Lublin nie będzie odiegał od miast zachodniej Europy.
Avatar
alleluja i do przodu / 27 lipca 2018 o 17:21
+45
Dobra debile dajcie sobie spokój. Pruszkowski to przeszłość. Czy pojmujecie, że ktoś może się zająć lepiej tym miastem niż wasz develowłodarz ? Nie ? Uliczka za 80 mln a dług rośnie... W dodatku otwarta 5 lat po terminie...
Nie nie pojmujemy i żałujemy,że ze szwagrem w tym terenie nie zrobiłeś tego za połowe ceny. Pojmujemy za to,że można rzadzic Polska o wiele lepiej niż ta banda nieudacznikow znajdująca sie obecnie u korycie,wielbiaca i odkładajaca datki do ojca dyrektora - to już wole 100 razy develowłodarzy,przynajmniej sa inwestycje poza kościołami i pomnikami. A dług narodowy rośnie i bije kolejne rekordy.
Ktoś w końcu zaczął doprowadzać ten syf w kraju do porządku. Pewnie, że da się zrobić za połowę ceny. A Rydzyka zostawcie w spokoju, robi więcej dobrego od was wszystkich razem zebranych platfuski. Inwestycje przedwyborcze... tja...
Platfusów i debili to poszukaj w rodzinie, na razie swoimi wypowiedziami sam dałeś przykład, jakim debilem jesteś, do tego najgorszego moherowego sortu. Spoko, że da się zrobic za połowe ceny, zatem wszysztkie kolejne przetargi twoje a miasto zaoszczędzi mnóstwo kasy na pomniki karakana. A od Żuka sie odp*ol bo robi więcej dobrego od tego całego śmiesznego pseudo rządu psedu fachowców rujnujących to co zostało z tego kraju, na czele z głównym "byznesmenem" z Torunia, ktora pod osłoną wiary wyłudza gruby hajs od emerytów a reszte dostaje w kolejnych transzach od Morawieckiego.
Platfusów i debili to poszukaj w rodzinie, na razie swoimi wypowiedziami sam dałeś przykład, jakim debilem jesteś, do tego najgorszego moherowego sortu. Spoko, że da się zrobic za połowe ceny, zatem wszysztkie kolejne przetargi twoje a miasto zaoszczędzi mnóstwo kasy na pomniki karakana. A od Żuka sie odp*ol bo robi więcej dobrego od tego całego śmiesznego pseudo rządu psedu fachowców rujnujących to co zostało z tego kraju, na czele z głównym "byznesmenem" z Torunia, ktora pod osłoną wiary wyłudza gruby hajs od emery... rozwiń
Avatar
Ok / 27 lipca 2018 o 14:34
+38
Goście, właściwie to o co wam chodzi, tęsknota za PRL?
Avatar
Lublin / 27 lipca 2018 o 14:34
+38
E cwaniaczki z Chełma ty się lepiej pośmiejcie z waszej "obwodnicy", z waszego "centrum handlowego" i z waszych studzienek kanalizacyjnych, których jest na drogach więcej niż ludzi w waszym "mieście". A dopiero potem przyjedzcie buraki do miast w którym rządzi prezydent Żuk i zobaczcie jak może wyglądać dobrze zarządzane miasto.
Avatar
misiewicz / 27 lipca 2018 o 17:56
+37
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
 Nie,to ludzie tak was nienawidzą :)))))
 Nie,to ludzie tak was nienawidzą :))))) rozwiń
Avatar
Racjonał / 27 lipca 2018 o 16:16
+36
Największy problem według pisu - ulica będzie nazwana niezgodnie z pomysłami partii rządzącej. Oby ludzie pluli na wasze mordy na plakatach wyborczych i nie wybrali was bo Lublin znowu trafi do średniowiecza
 Ojj tak większość normalnych ludzi będzie pluć przechodząc ulicą z wywieszonymi ich plakatami. Jak (tfu tfu tfu) dojda do władzy to nazwa ten odcinek ul. Świętego Pruszona. Ja się bardzo cieszę, że już otwierają. Lublin bardzo oczekiwał tej drogi. Nareszcie ! A juz za parę lat wiekszosc ulic moze byc przebudowana, wybudowany nowy dworzec o ile pisowce nie dojda do wladzy (tfuuu).
 Ojj tak większość normalnych ludzi będzie pluć przechodząc ulicą z wywieszonymi ich plakatami. Jak (tfu tfu tfu) dojda do władzy to nazwa ten odcinek ul. Świętego Pruszona. Ja się bardzo cieszę, że już otwierają. Lublin bardzo oczekiwał tej drogi. Nareszcie ! A juz za parę lat wiekszosc ulic moze byc przebudowana, wybudowany nowy dworzec o ile pisowce nie dojda do wladzy (tfuuu). rozwiń
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 15:46
+36
"Ulica powinna się nazywać Diamentowa2 bo 1 metr kosztował ponad 73 tyś. zł..." - stań co przetargu, wygraj i wybuduj ze szwagrem za połowę ceny
Avatar
ale jaja / 27 lipca 2018 o 16:49
+32
Dobra debile dajcie sobie spokój. Pruszkowski to przeszłość. Czy pojmujecie, że ktoś może się zająć lepiej tym miastem niż wasz develowłodarz ? Nie ? Uliczka za 80 mln a dług rośnie... W dodatku otwarta 5 lat po terminie...
 Nie nie pojmujemy i żałujemy,że ze szwagrem w tym terenie nie zrobiłeś tego za połowe ceny. Pojmujemy za to,że można rzadzic Polska o wiele lepiej niż ta banda nieudacznikow znajdująca sie obecnie u korycie,wielbiaca i odkładajaca datki do ojca dyrektora - to już wole 100 razy develowłodarzy,przynajmniej sa inwestycje poza kościołami i pomnikami. A dług narodowy rośnie i bije kolejne rekordy.
 Nie nie pojmujemy i żałujemy,że ze szwagrem w tym terenie nie zrobiłeś tego za połowe ceny. Pojmujemy za to,że można rzadzic Polska o wiele lepiej niż ta banda nieudacznikow znajdująca sie obecnie u korycie,wielbiaca i odkładajaca datki do ojca dyrektora - to już wole 100 razy develowłodarzy,przynajmniej sa inwestycje poza kościołami i pomnikami. A dług narodowy rośnie i bije kolejne rekordy. rozwiń
Avatar
xyz / 27 lipca 2018 o 23:20
+31
a nie lepiej księdza profesora, doktora jarosława zbaw polskę brata, z ojcapradziada Kalksteina ?
Avatar
Natenczas Wojski / 29 lipca 2018 o 15:37
+2
Będziemy nazywać nową ulicę: Al. Konrada Mazowieckiego i jakoś da się przeżyć...
Avatar
vvv / 29 lipca 2018 o 15:23
+2
W Lublinie nowa droga nie rozwiązuje problemu. Tam trzeba odnowić 90% dróg. Porównując Lublin do Rzeszowa to Lublin zatrzymał się w czasach PRL.
Mówisz o Mojrzeszowie, tej miejscowości wśród pól bez centrum, wielkości czubów i lsmów, przez niektórych czasem nawet zwanej miastem?   
Avatar
Gość / 28 lipca 2018 o 13:39
-10
Mazowiecki ... zdrajca zydowski
Avatar
S / 28 lipca 2018 o 10:51
-24
To że droga jest to ok ale że zostala wybudowana za rownowartosc 200 domów jednorodzinnych to znak obecnej wladzy.Rozsądek,tego zdecydowanie brakuje Żukowi.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 28 lipca 2018 o 09:32
-4
Ulica powinna się nazywać Diamentowa2 bo 1 metr kosztował ponad 73 tyś. zł...
  bieżący czy kwadratowy ? Z wykupem ziemi czy bez ?
Avatar
Lublin / 28 lipca 2018 o 07:46
-10
Jechałem w sobotę o 7 i nie było otwarte oszuści dziennika wschodniego !!!
Avatar
tedy / 28 lipca 2018 o 06:11
-15
jajca, Muł patronem, jak dobrze stać okrakiem i Stalin dobry i Gómłka dobry i bandyta Jaruzel dobry i jak trza to i demokracja dobra i jemu podobni zafundowali nam złodziejską demokracje .Nawet Giermek ginący w objeciach prostytutki plujący na Polske też jest bohatyrem i jest patronem
Avatar
Silesia / 28 lipca 2018 o 02:12
+29
Mieszkańcy Lubelszczyzny,przestańcie pluć na swoją małą ojczyznę.
Avatar
PIS dog and jude Hunter / 28 lipca 2018 o 01:00
+26
Jak zostanę Prezydentem tej Republiki Kartoflanej każe wszystkich PISowców i innych zdrajców deportować na Syberię... reszte utylizuje na Majdanku... Tadeusz Mazowiecki przy tych waszych kartoflach to bohater... Wałęsa zły... Mazowiecki zły... ten i tamten zły... a te dwa karły dobre... gdzie oni byli jak Polacy walczyli na ulicach... powiem wam... siedzieli u ojca komucha i srali w gacie... na szczęście jeden sam się zabił a drugi już zdycha!
Avatar
asd / 27 lipca 2018 o 23:23
-17
Ta życiura nie powinna mieć swojej ulicy w tym mieście.
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2019 r. 0 0

26. Mecz Słodkich Serc zakończony remisem [zdjęcia]
galeria

26. Mecz Słodkich Serc zakończony remisem [zdjęcia] 0 0

W poniedziałek został rozegrany 26. Mecz Słodkich Serc. Tym razem koszykarze Startu Lublin zmierzyli się z drużyną złożoną ze sportowców reprezentujących inne lubelskie kluby. Tradycyjnie biletem wstępu były słodycze.

Nie chcą myśliwych na swoich działkach. 30 wniosków w woj. lubelskim

Nie chcą myśliwych na swoich działkach. 30 wniosków w woj. lubelskim 97 10

28 osób prywatnych i dwie osoby prawne, czyli firmy, fundacje lub stowarzyszenia złożyły wnioski o wyłączenie swoich terenów z obwodu łowieckiego, po to by myśliwi nie mogli na ich ziemiach nie tylko polować, ale też budować i użytkować ambon myśliwskich, dokarmiać zwierząt na nęciskach czy nawet wjeżdżać samochodami.

Szpital w Radzyniu Podlaskim ma swój rezonans

Szpital w Radzyniu Podlaskim ma swój rezonans 0 1

Szpital w Radzyniu Podlaskim otworzył pracownię rezonansu magnetycznego. Sprzęt warty blisko 5 mln zł będzie służył głównie pacjentom oddziału neurologicznego i ortopedycznego.

Lublin: Tłumy pacjentów w walce o numerek do lekarza. "Takie kolejki nie są dla chorych ludzi, a niestety zdrowi tu nie stoją"
Alarm 24

Lublin: Tłumy pacjentów w walce o numerek do lekarza. "Takie kolejki nie są dla chorych ludzi, a niestety zdrowi tu nie stoją" 334 20

– Czekam już ponad cztery godziny. Takie kolejki nie są dla chorych ludzi, a niestety zdrowi tu nie stoją – skarżyła się nam jedna z pacjentek, która chciała się w poniedziałek zapisać do diabetologa w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie.

Mieszkańcy i turyści go polubili. Ale Sztukmistrz zniknie znad ulicy Grodzkiej w Lublinie

Mieszkańcy i turyści go polubili. Ale Sztukmistrz zniknie znad ulicy Grodzkiej w Lublinie 43 6

Balansująca nad staromiejską ul. Grodzką rzeźba „Sztukmistrz z Lublina” zostanie zdjęta przez ich autora i zarazem właściciela, bo miasto ostatecznie nie zdecydowało się na jej odkupienie. Jak długo będzie można ją oglądać?

Siedliszcze: Chciał ominąć sarnę. Młody kierowca wylądował samochodem w rowie

Siedliszcze: Chciał ominąć sarnę. Młody kierowca wylądował samochodem w rowie 0 3

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na terenie gminy Siedliszcze.

W tej gminie w Lubelskiem prawie wszyscy głosują na PiS. Przyjechał premier Morawiecki, sala pękała w szwach
Zdjęcia
galeria

W tej gminie w Lubelskiem prawie wszyscy głosują na PiS. Przyjechał premier Morawiecki, sala pękała w szwach 106 30

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek województwo lubelskie. Szef rządu gościł w Janowie Lubelskim i Godziszowie.

Aparat RTG wykrył coś dziwnego w kołach. Podejrzenia się potwierdziły
galeria

Aparat RTG wykrył coś dziwnego w kołach. Podejrzenia się potwierdziły 4 0

Ponad 61 kg bursztynu w kołach wjeżdżającego do Polski fiata znaleźli funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku. W wykryciu kontrabandy pomógł im aparat RTG.

Świdnik z podobnym problemem jak Warszawa czy Lublin. "Musimy go rozwiązać w ten sam sposób"

Świdnik z podobnym problemem jak Warszawa czy Lublin. "Musimy go rozwiązać w ten sam sposób" 5 17

25 złotych miesięcznie od osoby – tyle od nowego roku zapłacą mieszkańcy Świdnika, którzy segregują śmieci. Dla tych, którzy tego nie robią stawka będzie podwójna. Tak w poniedziałek zdecydowała Rada Miasta Świdnik, obniżając tym samym stawkę „podwyższonej opłaty” z zaproponowanych przez burmistrza 75 zł na 50 zł.

Policyjna kontrola w Jaszczowie. Kierowca liczył, że uda się uciec

Policyjna kontrola w Jaszczowie. Kierowca liczył, że uda się uciec 0 0

W Jaszczowie policjanci z łęczyńskiej drogówki dali sygnał do zatrzymania kierującemu volvo. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął jednak gwałtownie przyspieszać.

Słodków Trzeci: Peugeot zatrzymał się w rowie

Słodków Trzeci: Peugeot zatrzymał się w rowie 0 0

Kierująca peugeotem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, uderzyła w drzewo a następnie samochód zatrzymał się w przydrożnym rowie.

Tak będą wyglądać nowe pociągi dla województwa lubelskiego. Na jakich trasach będą kursować?

Tak będą wyglądać nowe pociągi dla województwa lubelskiego. Na jakich trasach będą kursować? 46 21

Co najmniej osiem klimatyzowanych pociągów elektrycznych kupi samorząd województwa lubelskiego, który w poniedziałek podpisał umowę z ich producentem. Przez rok będzie mógł jeszcze zwiększyć kontrakt o jeden lub dwa dodatkowe pojazdy. Producent namawia go, by dodatkowe pociągi miały napęd hybrydowy.

Ukraiński folk w klubie Graffiti. Koncert Odyn v Kanoe
11 grudnia 2019, 20:00

Ukraiński folk w klubie Graffiti. Koncert Odyn v Kanoe 0 2

11 grudnia o godz. 20 w Klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się koncert ukraińskiej formacji folkowej Odyn v Kanoe.

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Sytuacja jest jak w peletonie

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Sytuacja jest jak w peletonie 0 3

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!