Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2018 r.
14:05

Otwierają nową, ważną drogę w Lublinie. Wpuszczą kierowców w sobotę o 6 rano

Autor: Zdjęcie autora drs
187 52 A A
Na poniedziałek zaplanowano uroczyste odsłonięcie tabliczki z nazwą nowej ulicy. W uroczystości ma uczestniczyć syn byłego premiera, Wojciech Mazowiecki
Na poniedziałek zaplanowano uroczyste odsłonięcie tabliczki z nazwą nowej ulicy. W uroczystości ma uczestniczyć syn byłego premiera, Wojciech Mazowiecki (fot. Maciej Kaczanowski)

W sobotę o godz. 6 rano otwarta dla ruchu zostanie nowa dwupasmówka na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino. Będzie wyprowadzać ruch z Czubów bezpośrednio do al. Solidarności

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Posiadamy już prawomocne pozwolenie na użytkowanie – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Nowa droga ma 1200 m długości i biegnie od skrzyżowania z ul. Wojciechowską do węzła drogowego „Sławin”, czyli ronda zbudowanego wraz z nowym odcinkiem al. Solidarności wyprowadzającym ruch do obwodnicy Lublina.

Dwupasmówka, która zostanie otwarta w sobotę tworzy jeden ciąg z ul. Armii Krajowej i Jana Pawła II, jest elementem wewnętrznej trasy obwodowej łączącej różne dzielnice Lublina. – Nowy odcinek pozwolił nam domknąć układ od strony zachodniej – podkreśla Kieliszek. – Celem jest także zmiana sposobu podróży międzydzielnicowych z południa na północ, szczególnie po zachodniej stronie naszego miasta.

Nowa droga została nazwana al. Tadeusza Mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie lubelska Rada Miasta podjęła pod koniec maja po długiej i burzliwej dyskusji. Przeciw tej nazwie głosowali radni PiS, którzy mieli dużo zastrzeżeń do postaci pierwszego premiera III RP. – Stalinowiec, komunista, agent NKWD, kolaborował z okupacyjną, bolszewicką władzą w latach stalinowskich – wyliczała radna Anna Jaśkowska (PiS). – I wielu mieszkańców Lublina, którzy przechodzić będą tą ulicą, mam wrażenie, będzie pluło – wtórował jej klubowy kolega, Dariusz Jezior. W trakcie dyskusji pojawił się też głos o możliwej zmianie nazwy tej ulicy. – Prawdopodobnie doprowadzimy do takiej sytuacji, że jeśli jesienią dojdzie do zmiany władzy, to jednym z projektów pewnie będzie zmiana [nazwy] tego odcinka ulicy – prognozował radny Piotr Popiel (PiS).

Droga wraz ze skrzyżowaniami (w tym przeniesieniem na wiadukt ul. Nałęczowskiej) kosztowała prawie 88 mln zł i powinna powstać do końca kwietnia. Powstała później, władze miasta zagroziły wykonawcy karami, ale nie wiadomo ostatecznie, czy dojdzie do ich naliczenia. – Notę karną wystawia się do ostatniej faktury, a wykonawca jeszcze jej nie wystawił – mówi Kieliszek i zapowiada, że w przyszłym tygodniu dojdzie w tej sprawie do rozmów z firmą Budimex. Twierdzi ona, że nie ma podstaw do naliczania kar, bo musiała wykonać szereg dodatkowych prac, które nie były ujęte w projekcie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 r. o 14:53
+48
Największy problem według pisu - ulica będzie nazwana niezgodnie z pomysłami partii rządzącej. Oby ludzie pluli na wasze mordy na plakatach wyborczych i nie wybrali was bo Lublin znowu trafi do średniowiecza
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 r. o 14:55
+46
LUBELSKIE - NAJBIEDNIEJSZY REGION W UNII EUROPEJSKIEJ - GRATULACJE DLA GMIN - POWIATÓW ZSL/P0
Nie pisz bzdur. Lubelskie to wcale nie jest najbiedniejszy region w UE, a za kilka lat Lublin nie będzie odiegał od miast zachodniej Europy.
Avatar
alleluja i do przodu / 27 lipca 2018 r. o 17:21
+45
Dobra debile dajcie sobie spokój. Pruszkowski to przeszłość. Czy pojmujecie, że ktoś może się zająć lepiej tym miastem niż wasz develowłodarz ? Nie ? Uliczka za 80 mln a dług rośnie... W dodatku otwarta 5 lat po terminie...
Nie nie pojmujemy i żałujemy,że ze szwagrem w tym terenie nie zrobiłeś tego za połowe ceny. Pojmujemy za to,że można rzadzic Polska o wiele lepiej niż ta banda nieudacznikow znajdująca sie obecnie u korycie,wielbiaca i odkładajaca datki do ojca dyrektora - to już wole 100 razy develowłodarzy,przynajmniej sa inwestycje poza kościołami i pomnikami. A dług narodowy rośnie i bije kolejne rekordy.
Ktoś w końcu zaczął doprowadzać ten syf w kraju do porządku. Pewnie, że da się zrobić za połowę ceny. A Rydzyka zostawcie w spokoju, robi więcej dobrego od was wszystkich razem zebranych platfuski. Inwestycje przedwyborcze... tja...
Platfusów i debili to poszukaj w rodzinie, na razie swoimi wypowiedziami sam dałeś przykład, jakim debilem jesteś, do tego najgorszego moherowego sortu. Spoko, że da się zrobic za połowe ceny, zatem wszysztkie kolejne przetargi twoje a miasto zaoszczędzi mnóstwo kasy na pomniki karakana. A od Żuka sie odp*ol bo robi więcej dobrego od tego całego śmiesznego pseudo rządu psedu fachowców rujnujących to co zostało z tego kraju, na czele z głównym "byznesmenem" z Torunia, ktora pod osłoną wiary wyłudza gruby hajs od emerytów a reszte dostaje w kolejnych transzach od Morawieckiego.
Platfusów i debili to poszukaj w rodzinie, na razie swoimi wypowiedziami sam dałeś przykład, jakim debilem jesteś, do tego najgorszego moherowego sortu. Spoko, że da się zrobic za połowe ceny, zatem wszysztkie kolejne przetargi twoje a miasto zaoszczędzi mnóstwo kasy na pomniki karakana. A od Żuka sie odp*ol bo robi więcej dobrego od tego całego śmiesznego pseudo rządu psedu fachowców rujnujących to co zostało z tego kraju, na czele z głównym "byznesmenem" z Torunia, ktora pod osłoną wiary wyłudza gruby hajs od emery... rozwiń
Avatar
Ok / 27 lipca 2018 r. o 14:34
+38
Goście, właściwie to o co wam chodzi, tęsknota za PRL?
Avatar
Lublin / 27 lipca 2018 r. o 14:34
+38
E cwaniaczki z Chełma ty się lepiej pośmiejcie z waszej "obwodnicy", z waszego "centrum handlowego" i z waszych studzienek kanalizacyjnych, których jest na drogach więcej niż ludzi w waszym "mieście". A dopiero potem przyjedzcie buraki do miast w którym rządzi prezydent Żuk i zobaczcie jak może wyglądać dobrze zarządzane miasto.
Avatar
misiewicz / 27 lipca 2018 r. o 17:56
+37
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
 Nie,to ludzie tak was nienawidzą :)))))
 Nie,to ludzie tak was nienawidzą :))))) rozwiń
Avatar
Racjonał / 27 lipca 2018 r. o 16:16
+36
Największy problem według pisu - ulica będzie nazwana niezgodnie z pomysłami partii rządzącej. Oby ludzie pluli na wasze mordy na plakatach wyborczych i nie wybrali was bo Lublin znowu trafi do średniowiecza
 Ojj tak większość normalnych ludzi będzie pluć przechodząc ulicą z wywieszonymi ich plakatami. Jak (tfu tfu tfu) dojda do władzy to nazwa ten odcinek ul. Świętego Pruszona. Ja się bardzo cieszę, że już otwierają. Lublin bardzo oczekiwał tej drogi. Nareszcie ! A juz za parę lat wiekszosc ulic moze byc przebudowana, wybudowany nowy dworzec o ile pisowce nie dojda do wladzy (tfuuu).
 Ojj tak większość normalnych ludzi będzie pluć przechodząc ulicą z wywieszonymi ich plakatami. Jak (tfu tfu tfu) dojda do władzy to nazwa ten odcinek ul. Świętego Pruszona. Ja się bardzo cieszę, że już otwierają. Lublin bardzo oczekiwał tej drogi. Nareszcie ! A juz za parę lat wiekszosc ulic moze byc przebudowana, wybudowany nowy dworzec o ile pisowce nie dojda do wladzy (tfuuu). rozwiń
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 r. o 15:46
+36
"Ulica powinna się nazywać Diamentowa2 bo 1 metr kosztował ponad 73 tyś. zł..." - stań co przetargu, wygraj i wybuduj ze szwagrem za połowę ceny
Avatar
ale jaja / 27 lipca 2018 r. o 16:49
+32
Dobra debile dajcie sobie spokój. Pruszkowski to przeszłość. Czy pojmujecie, że ktoś może się zająć lepiej tym miastem niż wasz develowłodarz ? Nie ? Uliczka za 80 mln a dług rośnie... W dodatku otwarta 5 lat po terminie...
 Nie nie pojmujemy i żałujemy,że ze szwagrem w tym terenie nie zrobiłeś tego za połowe ceny. Pojmujemy za to,że można rzadzic Polska o wiele lepiej niż ta banda nieudacznikow znajdująca sie obecnie u korycie,wielbiaca i odkładajaca datki do ojca dyrektora - to już wole 100 razy develowłodarzy,przynajmniej sa inwestycje poza kościołami i pomnikami. A dług narodowy rośnie i bije kolejne rekordy.
 Nie nie pojmujemy i żałujemy,że ze szwagrem w tym terenie nie zrobiłeś tego za połowe ceny. Pojmujemy za to,że można rzadzic Polska o wiele lepiej niż ta banda nieudacznikow znajdująca sie obecnie u korycie,wielbiaca i odkładajaca datki do ojca dyrektora - to już wole 100 razy develowłodarzy,przynajmniej sa inwestycje poza kościołami i pomnikami. A dług narodowy rośnie i bije kolejne rekordy. rozwiń
Avatar
xyz / 27 lipca 2018 r. o 23:20
+31
a nie lepiej księdza profesora, doktora jarosława zbaw polskę brata, z ojcapradziada Kalksteina ?
Avatar
Natenczas Wojski / 29 lipca 2018 r. o 15:37
+2
Będziemy nazywać nową ulicę: Al. Konrada Mazowieckiego i jakoś da się przeżyć...
Avatar
vvv / 29 lipca 2018 r. o 15:23
+2
W Lublinie nowa droga nie rozwiązuje problemu. Tam trzeba odnowić 90% dróg. Porównując Lublin do Rzeszowa to Lublin zatrzymał się w czasach PRL.
Mówisz o Mojrzeszowie, tej miejscowości wśród pól bez centrum, wielkości czubów i lsmów, przez niektórych czasem nawet zwanej miastem?   
Avatar
Gość / 28 lipca 2018 r. o 13:39
-10
Mazowiecki ... zdrajca zydowski
Avatar
S / 28 lipca 2018 r. o 10:51
-24
To że droga jest to ok ale że zostala wybudowana za rownowartosc 200 domów jednorodzinnych to znak obecnej wladzy.Rozsądek,tego zdecydowanie brakuje Żukowi.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 28 lipca 2018 r. o 09:32
-4
Ulica powinna się nazywać Diamentowa2 bo 1 metr kosztował ponad 73 tyś. zł...
  bieżący czy kwadratowy ? Z wykupem ziemi czy bez ?
Avatar
Lublin / 28 lipca 2018 r. o 07:46
-10
Jechałem w sobotę o 7 i nie było otwarte oszuści dziennika wschodniego !!!
Avatar
tedy / 28 lipca 2018 r. o 06:11
-15
jajca, Muł patronem, jak dobrze stać okrakiem i Stalin dobry i Gómłka dobry i bandyta Jaruzel dobry i jak trza to i demokracja dobra i jemu podobni zafundowali nam złodziejską demokracje .Nawet Giermek ginący w objeciach prostytutki plujący na Polske też jest bohatyrem i jest patronem
Avatar
Silesia / 28 lipca 2018 r. o 02:12
+29
Mieszkańcy Lubelszczyzny,przestańcie pluć na swoją małą ojczyznę.
Avatar
PIS dog and jude Hunter / 28 lipca 2018 r. o 01:00
+26
Jak zostanę Prezydentem tej Republiki Kartoflanej każe wszystkich PISowców i innych zdrajców deportować na Syberię... reszte utylizuje na Majdanku... Tadeusz Mazowiecki przy tych waszych kartoflach to bohater... Wałęsa zły... Mazowiecki zły... ten i tamten zły... a te dwa karły dobre... gdzie oni byli jak Polacy walczyli na ulicach... powiem wam... siedzieli u ojca komucha i srali w gacie... na szczęście jeden sam się zabił a drugi już zdycha!
Avatar
asd / 27 lipca 2018 r. o 23:23
-17
Ta życiura nie powinna mieć swojej ulicy w tym mieście.
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsza projektantka wnętrz w Polsce jest z Lublina
magazyn

Najlepsza projektantka wnętrz w Polsce jest z Lublina

Rozmowa z Anną Mazur, projektantką z Lublina, która wygrała pierwszą edycję telewizyjnego show „Design Dream. Pojedynek na wnętrza”

Radny PiS wyrzucony z klubu. Mówi, że nie ma pretensji, "tak samo jak nie ma do Ubeków"

Radny PiS wyrzucony z klubu. Mówi, że nie ma pretensji, "tak samo jak nie ma do Ubeków"

Zakończył się niemal półroczny okres zawieszenia radnego Ignacego Czeżyka w prawach członku klubu Prawa i Sprawiedliwości. Doświadczony samorządowiec decyzją władz klubu, został usunięty z jego struktur. Niewykluczone, że następnym etapem będzie próba wyrzucenia go z partii.

Koronawirus Lubelskie, 17 marca. Raport z powiatów

Koronawirus Lubelskie, 17 marca. Raport z powiatów

W województwie lubelskim jest 724 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z oficjalnych danych rządu z 17 kwietnia 2021 r.

Urodziłeś się w latach 1967-1973? Ruszają zapisy na szczepienia na Covid-19

Urodziłeś się w latach 1967-1973? Ruszają zapisy na szczepienia na Covid-19

W przyszłym tygodniu ruszają zapisy na szczepienia roczników 1968 - 1973. Rząd zapowiada, że do 17 maja każdego dnia będzie włączać do programu szczepień kolejny rocznik.

Usterka w aucie, amfetamina w mieszkaniu. Wpadka 19-letniego dilera

Usterka w aucie, amfetamina w mieszkaniu. Wpadka 19-letniego dilera

Gdy policjanci chcieli go zatrzymać w panice rzucił się do ucieczki. Mundurowi byli szybsi. Potem w jego mieszkaniu w gminie Firlej znaleźli amfetaminę i substancje do wytwarzania narkotyków.

Czekasz na przesyłkę? Uważaj na wiadomości od "służb celnych"

Czekasz na przesyłkę? Uważaj na wiadomości od "służb celnych"

"Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne", "Masz niezapłacony mandat karny" - smsy o takiej treści to nowe sposoby oszustów na wyłudzenie naszych pieniędzy.

 Biała Podlaska: Obrońca chce kolejnego odroczenia kary dla skazanego lekarza

Biała Podlaska: Obrońca chce kolejnego odroczenia kary dla skazanego lekarza

Kolejny wniosek o odroczenie wyroku skierował do sądu obrońca lekarza Macieja T. z Białej Podlaskiej. Został on skazany za seks z nastolatką. Wcześniej, już raz, wyrok odroczono o pół roku. Ten termin mija 21 kwietnia.

Biała Podlaska: Na brudne chodniki wjeżdża zamiatarka

Biała Podlaska: Na brudne chodniki wjeżdża zamiatarka

Spółka Zieleń zadba o czyste chodniki. Pomoże jej w tym nowy sprzęt – zamiatarka.

Lublin: Człowiek wchodzi do sklepu i płaci ręką. Implant płatniczy mają w Polsce 33 osoby [wideo]
Magazyn
galeria
film

Lublin: Człowiek wchodzi do sklepu i płaci ręką. Implant płatniczy mają w Polsce 33 osoby [wideo]

Z Wojciechem Paprotą z Lublina, twórcą firmy Walletmor, która sprzedaje pierwszy na świecie implant płatniczy, rozmawiamy o jego innowacyjnym wynalazku.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 32:27. Spokojna wygrana puławian

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 32:27. Spokojna wygrana puławian

W spotkaniu 20. kolejki Azoty Puławy pokonały Chrobrego Głogów 32:27

Będą w sobotę sprzątać górki czechowskie. Pomożesz?

Będą w sobotę sprzątać górki czechowskie. Pomożesz?

W sobotę, 17 kwietnia, społecznicy będą zbierać śmieci z terenu górek czechowskich. Liczą na pomoc wszystkich chętnych.

Brodka, Rojek, Sanah i inni. Letnie Brzmienia w Lublinie
18 czerwca 2021, 0:00

Brodka, Rojek, Sanah i inni. Letnie Brzmienia w Lublinie

Muzyczne gwiazdy odwiedzą w wakacje Lublin w ramach trasy Letnie Brzmienia organizowanej w największych polskich miastach. Good Taste Production ogłosiło, że w okresie od 18 czerwca do 8 sierpnia w Browarze Perła odbędzie się aż osiem koncertów.

Szef WHO: Wskaźnik zakażeń na świecie bliski najwyższemu odnotowanemu dotąd w pandemii

Szef WHO: Wskaźnik zakażeń na świecie bliski najwyższemu odnotowanemu dotąd w pandemii

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła prawie dwukrotnie na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, zbliżając się do najwyższego wskaźnika obserwowanego do tej pory podczas pandemii – powiadomił w piątek szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Książę Filip na „Roztoczu”. Mąż królowej Elżbiety II był na lubelskim jachcie [zdjęcia]
galeria

Książę Filip na „Roztoczu”. Mąż królowej Elżbiety II był na lubelskim jachcie [zdjęcia]

W sobotę odbędzie się pogrzeb księcia Filipa. Mało kto wie, ale zmarły przed tygodniem mąż królowej Elżbiety II w latach 80. ubiegłego wieku gościł na „Roztoczu”. Chodzi o jacht będący własnością Lubelskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego

Puławy: Położą kostkę zamiast betonowych płyt

Puławy: Położą kostkę zamiast betonowych płyt

Prawie 1,5 mln zł miasto wyda w tym roku na przebudowę ul. Sypniewskiego na os. Włostowice oraz przylegających do niej dróg. Na miejscu pracuje już ciężki sprzęt. Prace zakończą się jesienią.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!