Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2018 r.
14:05

Otwierają nową, ważną drogę w Lublinie. Wpuszczą kierowców w sobotę o 6 rano

Autor: Zdjęcie autora drs
187 52 A A
Na poniedziałek zaplanowano uroczyste odsłonięcie tabliczki z nazwą nowej ulicy. W uroczystości ma uczestniczyć syn byłego premiera, Wojciech Mazowiecki
Na poniedziałek zaplanowano uroczyste odsłonięcie tabliczki z nazwą nowej ulicy. W uroczystości ma uczestniczyć syn byłego premiera, Wojciech Mazowiecki (fot. Maciej Kaczanowski)

W sobotę o godz. 6 rano otwarta dla ruchu zostanie nowa dwupasmówka na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino. Będzie wyprowadzać ruch z Czubów bezpośrednio do al. Solidarności

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Posiadamy już prawomocne pozwolenie na użytkowanie – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Nowa droga ma 1200 m długości i biegnie od skrzyżowania z ul. Wojciechowską do węzła drogowego „Sławin”, czyli ronda zbudowanego wraz z nowym odcinkiem al. Solidarności wyprowadzającym ruch do obwodnicy Lublina.

Dwupasmówka, która zostanie otwarta w sobotę tworzy jeden ciąg z ul. Armii Krajowej i Jana Pawła II, jest elementem wewnętrznej trasy obwodowej łączącej różne dzielnice Lublina. – Nowy odcinek pozwolił nam domknąć układ od strony zachodniej – podkreśla Kieliszek. – Celem jest także zmiana sposobu podróży międzydzielnicowych z południa na północ, szczególnie po zachodniej stronie naszego miasta.

Nowa droga została nazwana al. Tadeusza Mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie lubelska Rada Miasta podjęła pod koniec maja po długiej i burzliwej dyskusji. Przeciw tej nazwie głosowali radni PiS, którzy mieli dużo zastrzeżeń do postaci pierwszego premiera III RP. – Stalinowiec, komunista, agent NKWD, kolaborował z okupacyjną, bolszewicką władzą w latach stalinowskich – wyliczała radna Anna Jaśkowska (PiS). – I wielu mieszkańców Lublina, którzy przechodzić będą tą ulicą, mam wrażenie, będzie pluło – wtórował jej klubowy kolega, Dariusz Jezior. W trakcie dyskusji pojawił się też głos o możliwej zmianie nazwy tej ulicy. – Prawdopodobnie doprowadzimy do takiej sytuacji, że jeśli jesienią dojdzie do zmiany władzy, to jednym z projektów pewnie będzie zmiana [nazwy] tego odcinka ulicy – prognozował radny Piotr Popiel (PiS).

Droga wraz ze skrzyżowaniami (w tym przeniesieniem na wiadukt ul. Nałęczowskiej) kosztowała prawie 88 mln zł i powinna powstać do końca kwietnia. Powstała później, władze miasta zagroziły wykonawcy karami, ale nie wiadomo ostatecznie, czy dojdzie do ich naliczenia. – Notę karną wystawia się do ostatniej faktury, a wykonawca jeszcze jej nie wystawił – mówi Kieliszek i zapowiada, że w przyszłym tygodniu dojdzie w tej sprawie do rozmów z firmą Budimex. Twierdzi ona, że nie ma podstaw do naliczania kar, bo musiała wykonać szereg dodatkowych prac, które nie były ujęte w projekcie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 r. o 14:53
Największy problem według pisu - ulica będzie nazwana niezgodnie z pomysłami partii rządzącej. Oby ludzie pluli na wasze mordy na plakatach wyborczych i nie wybrali was bo Lublin znowu trafi do średniowiecza
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 r. o 14:55
LUBELSKIE - NAJBIEDNIEJSZY REGION W UNII EUROPEJSKIEJ - GRATULACJE DLA GMIN - POWIATÓW ZSL/P0
Nie pisz bzdur. Lubelskie to wcale nie jest najbiedniejszy region w UE, a za kilka lat Lublin nie będzie odiegał od miast zachodniej Europy.
Avatar
alleluja i do przodu / 27 lipca 2018 r. o 17:21
Dobra debile dajcie sobie spokój. Pruszkowski to przeszłość. Czy pojmujecie, że ktoś może się zająć lepiej tym miastem niż wasz develowłodarz ? Nie ? Uliczka za 80 mln a dług rośnie... W dodatku otwarta 5 lat po terminie...
Nie nie pojmujemy i żałujemy,że ze szwagrem w tym terenie nie zrobiłeś tego za połowe ceny. Pojmujemy za to,że można rzadzic Polska o wiele lepiej niż ta banda nieudacznikow znajdująca sie obecnie u korycie,wielbiaca i odkładajaca datki do ojca dyrektora - to już wole 100 razy develowłodarzy,przynajmniej sa inwestycje poza kościołami i pomnikami. A dług narodowy rośnie i bije kolejne rekordy.
Ktoś w końcu zaczął doprowadzać ten syf w kraju do porządku. Pewnie, że da się zrobić za połowę ceny. A Rydzyka zostawcie w spokoju, robi więcej dobrego od was wszystkich razem zebranych platfuski. Inwestycje przedwyborcze... tja...
Platfusów i debili to poszukaj w rodzinie, na razie swoimi wypowiedziami sam dałeś przykład, jakim debilem jesteś, do tego najgorszego moherowego sortu. Spoko, że da się zrobic za połowe ceny, zatem wszysztkie kolejne przetargi twoje a miasto zaoszczędzi mnóstwo kasy na pomniki karakana. A od Żuka sie odp*ol bo robi więcej dobrego od tego całego śmiesznego pseudo rządu psedu fachowców rujnujących to co zostało z tego kraju, na czele z głównym "byznesmenem" z Torunia, ktora pod osłoną wiary wyłudza gruby hajs od emerytów a reszte dostaje w kolejnych transzach od Morawieckiego.
Platfusów i debili to poszukaj w rodzinie, na razie swoimi wypowiedziami sam dałeś przykład, jakim debilem jesteś, do tego najgorszego moherowego sortu. Spoko, że da się zrobic za połowe ceny, zatem wszysztkie kolejne przetargi twoje a miasto zaoszczędzi mnóstwo kasy na pomniki karakana. A od Żuka sie odp*ol bo robi więcej dobrego od tego całego śmiesznego pseudo rządu psedu fachowców rujnujących to co zostało z tego kraju, na czele z głównym "byznesmenem" z Torunia, ktora pod osłoną wiary wyłudza gruby hajs od emery... rozwiń
Avatar
Ok / 27 lipca 2018 r. o 14:34
Goście, właściwie to o co wam chodzi, tęsknota za PRL?
Avatar
Lublin / 27 lipca 2018 r. o 14:34
E cwaniaczki z Chełma ty się lepiej pośmiejcie z waszej "obwodnicy", z waszego "centrum handlowego" i z waszych studzienek kanalizacyjnych, których jest na drogach więcej niż ludzi w waszym "mieście". A dopiero potem przyjedzcie buraki do miast w którym rządzi prezydent Żuk i zobaczcie jak może wyglądać dobrze zarządzane miasto.
Avatar
misiewicz / 27 lipca 2018 r. o 17:56
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [/quote] -  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?! [quote]-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
-  80 POLUBIEŃ ZA POSTEM ZSL/PSL - W NIECAŁE 10 MINUT ??? - TAK!!!  TO PŁATNY TROLL HETMANA / SOSNOWSKIEGO  !!?!
 Nie,to ludzie tak was nienawidzą :)))))
 Nie,to ludzie tak was nienawidzą :))))) rozwiń
Avatar
Racjonał / 27 lipca 2018 r. o 16:16
Największy problem według pisu - ulica będzie nazwana niezgodnie z pomysłami partii rządzącej. Oby ludzie pluli na wasze mordy na plakatach wyborczych i nie wybrali was bo Lublin znowu trafi do średniowiecza
 Ojj tak większość normalnych ludzi będzie pluć przechodząc ulicą z wywieszonymi ich plakatami. Jak (tfu tfu tfu) dojda do władzy to nazwa ten odcinek ul. Świętego Pruszona. Ja się bardzo cieszę, że już otwierają. Lublin bardzo oczekiwał tej drogi. Nareszcie ! A juz za parę lat wiekszosc ulic moze byc przebudowana, wybudowany nowy dworzec o ile pisowce nie dojda do wladzy (tfuuu).
 Ojj tak większość normalnych ludzi będzie pluć przechodząc ulicą z wywieszonymi ich plakatami. Jak (tfu tfu tfu) dojda do władzy to nazwa ten odcinek ul. Świętego Pruszona. Ja się bardzo cieszę, że już otwierają. Lublin bardzo oczekiwał tej drogi. Nareszcie ! A juz za parę lat wiekszosc ulic moze byc przebudowana, wybudowany nowy dworzec o ile pisowce nie dojda do wladzy (tfuuu). rozwiń
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 r. o 15:46
"Ulica powinna się nazywać Diamentowa2 bo 1 metr kosztował ponad 73 tyś. zł..." - stań co przetargu, wygraj i wybuduj ze szwagrem za połowę ceny
Avatar
ale jaja / 27 lipca 2018 r. o 16:49
Dobra debile dajcie sobie spokój. Pruszkowski to przeszłość. Czy pojmujecie, że ktoś może się zająć lepiej tym miastem niż wasz develowłodarz ? Nie ? Uliczka za 80 mln a dług rośnie... W dodatku otwarta 5 lat po terminie...
 Nie nie pojmujemy i żałujemy,że ze szwagrem w tym terenie nie zrobiłeś tego za połowe ceny. Pojmujemy za to,że można rzadzic Polska o wiele lepiej niż ta banda nieudacznikow znajdująca sie obecnie u korycie,wielbiaca i odkładajaca datki do ojca dyrektora - to już wole 100 razy develowłodarzy,przynajmniej sa inwestycje poza kościołami i pomnikami. A dług narodowy rośnie i bije kolejne rekordy.
 Nie nie pojmujemy i żałujemy,że ze szwagrem w tym terenie nie zrobiłeś tego za połowe ceny. Pojmujemy za to,że można rzadzic Polska o wiele lepiej niż ta banda nieudacznikow znajdująca sie obecnie u korycie,wielbiaca i odkładajaca datki do ojca dyrektora - to już wole 100 razy develowłodarzy,przynajmniej sa inwestycje poza kościołami i pomnikami. A dług narodowy rośnie i bije kolejne rekordy. rozwiń
Avatar
xyz / 27 lipca 2018 r. o 23:20
a nie lepiej księdza profesora, doktora jarosława zbaw polskę brata, z ojcapradziada Kalksteina ?
Avatar
Natenczas Wojski / 29 lipca 2018 r. o 15:37
Będziemy nazywać nową ulicę: Al. Konrada Mazowieckiego i jakoś da się przeżyć...
Avatar
vvv / 29 lipca 2018 r. o 15:23
W Lublinie nowa droga nie rozwiązuje problemu. Tam trzeba odnowić 90% dróg. Porównując Lublin do Rzeszowa to Lublin zatrzymał się w czasach PRL.
Mówisz o Mojrzeszowie, tej miejscowości wśród pól bez centrum, wielkości czubów i lsmów, przez niektórych czasem nawet zwanej miastem?   
Avatar
Gość / 28 lipca 2018 r. o 13:39
Mazowiecki ... zdrajca zydowski
Avatar
S / 28 lipca 2018 r. o 10:51
To że droga jest to ok ale że zostala wybudowana za rownowartosc 200 domów jednorodzinnych to znak obecnej wladzy.Rozsądek,tego zdecydowanie brakuje Żukowi.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 28 lipca 2018 r. o 09:32
Ulica powinna się nazywać Diamentowa2 bo 1 metr kosztował ponad 73 tyś. zł...
  bieżący czy kwadratowy ? Z wykupem ziemi czy bez ?
Avatar
Lublin / 28 lipca 2018 r. o 07:46
Jechałem w sobotę o 7 i nie było otwarte oszuści dziennika wschodniego !!!
Avatar
tedy / 28 lipca 2018 r. o 06:11
jajca, Muł patronem, jak dobrze stać okrakiem i Stalin dobry i Gómłka dobry i bandyta Jaruzel dobry i jak trza to i demokracja dobra i jemu podobni zafundowali nam złodziejską demokracje .Nawet Giermek ginący w objeciach prostytutki plujący na Polske też jest bohatyrem i jest patronem
Avatar
Silesia / 28 lipca 2018 r. o 02:12
Mieszkańcy Lubelszczyzny,przestańcie pluć na swoją małą ojczyznę.
Avatar
PIS dog and jude Hunter / 28 lipca 2018 r. o 01:00
Jak zostanę Prezydentem tej Republiki Kartoflanej każe wszystkich PISowców i innych zdrajców deportować na Syberię... reszte utylizuje na Majdanku... Tadeusz Mazowiecki przy tych waszych kartoflach to bohater... Wałęsa zły... Mazowiecki zły... ten i tamten zły... a te dwa karły dobre... gdzie oni byli jak Polacy walczyli na ulicach... powiem wam... siedzieli u ojca komucha i srali w gacie... na szczęście jeden sam się zabił a drugi już zdycha!
Avatar
asd / 27 lipca 2018 r. o 23:23
Ta życiura nie powinna mieć swojej ulicy w tym mieście.