Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

12 listopada 2016 r.
8:11

Krzysztof Żuk pod ostrzałem. Uzasadnione zarzuty czy polityczna nagonka?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
54 594 A A
Krzysztof Żuk
Krzysztof Żuk

Utratą stanowiska prezydenta mogą się skończyć dla Krzysztofa Żuka dwie sprawy, które w tym tygodniu zatrzęsły lubelskim Ratuszem. Już w poniedziałek miejscy radni mają orzec w głosowaniu, czy Żuk przestał być prezydentem. On sam tłumaczy, że nie ma nic na sumieniu, a cała sprawa to efekt politycznej nagonki PiS na prezydenta z PO.

Najcięższy zarzut stawia prezydentowi miasta Centralne Biuro Antykorupcyjne. W oficjalnym komunikacie informuje, że Krzysztof Żuk złamał taki przepis, którego naruszenie wiąże się z utratą stanowiska.

„Składałem oświadczenia”

– Od 1 stycznia 2014 r. do 21 stycznia 2016 r. wbrew zakazowi zasiadał w radzie nadzorczej spółki PZU Życie SA – informuje Piotr Kaczorek z centrali CBA. W ocenie agentów było to zabronionym prawnie łączeniem stanowisk. – Dodatkowo ustalono, że pobierał z tego tytułu wynagrodzenie, w sumie ponad 260 tys. zł – informuje CBA, choć fakt ten i kwoty wynagrodzenia prezydent sam wpisywał w składane corocznie oświadczenia.

– Tu nie ma potknięcia prawnego. Są oświadczenia majątkowe od stycznia 2014 r. informujące, że byłem członkiem rady nadzorczej PZU Życie. Nie było to tajemnicą, w oświadczeniach majątkowych to wskazywałem, były też wskazywane uzyskiwane wynagrodzenia. Dlaczego więc CBA nie podejmowała takich działań w 2014 i 2015 r.? – pyta Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Odrzuca proste skojarzenie, że Centralne Biuro Antykorupcyjne mogło wcześniej tę sprawę zwyczajnie przeoczyć. – CBA ma ustawowy obowiązek badać oświadczenia majątkowe i wiem, że moje oświadczenie było badane.

Zakaz i wyjątki

Przepis, którego złamanie zarzuca prezydentowi CBA, znajduje się w tzw. ustawie antykorupcyjnej. Zabrania ona między innymi zasiadania w zarządach czy radach nadzorczych spółek prawa handlowego osobom zajmującym określone stanowiska, w tym również prezydentom miast. Złamanie takiego zakazu powoduje „wygaśnięcie mandatu” prezydenta, czy też wójta, czyli – nazywając to wprost – utratę stanowiska.

Ale obok tak stanowczego zakazu są jednak wyjątki zapisane w jednym z artykułów ustawy. To na nie wskazuje prezydent Lublina, a CBA się z nim nie zgadza.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 594

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 r. o 13:41
Istnieje bardzo wiele form korupcji, z których najczęściej wymieniane są: płatna protekcja w obsadzaniu stanowisk, handel wpływami, np. poparcie w wyborach lub finansowanie partii politycznej w zamian za zdobycie wpływów, faworyzowanie, protekcja, nepotyzm, kumoterstwo, kupczenie wpływami. Przypominam, ze wielu urzędników wpłaca do swoich partii tzw "darowizny", a to już można rozpatrywać w kategoriach...
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 r. o 17:59
Żenada, kasa, bagno, dezinformacja.
Avatar
obywatel / 13 listopada 2016 r. o 13:41
Decyzję o zamknięciu cukrowni podjęła KSC w 2007 roku, w grudniu. Co prawda już po przegranej PiS, ale przygotowania trwały wcześniej. W lutym 2008 decyzję przyklepała ANR. Miasto Lublin palców w tym nie maczało. Tym bardziej p. Żuk. Ale forumowi idioci powtórzą każdą brednię, by uzasadnić swe tezy.
Avatar
obywatel / 13 listopada 2016 r. o 13:16
Jak to się w platformie mówi? Aha, wszystkie ręce na pokład. Pełna mobilizacja ratuszowa, gazetowa, deweloperów, umoczonych et  consortes. Jesteście śmieszni. Nie od dziś wiadomo, że Żuk to kolega Skarbu Państwa, zatrudniał kolesiów  i tworzył dla nich etaty, niemożebnie zadłużył Lublin, za niego zlikwidowano cukrownię Lublin, podatki idą ciągle w górę, komunikacja drożeje, wynajął pomieszczenia biurowe w budynkach, których jeszcze nie ma itd. itp. A lotnisko to osobna sprawa. Nie p.......... Lepiej dobrze sprawdź, kto zamknął cukrownię i kto rozpoczął budowę lotniska oraz ile płaci Ratusz za wynajęcie biurowca w budowie. Bardzo się zdziwisz. 
Jak to się w platformie mówi? Aha, wszystkie ręce na pokład. Pełna mobilizacja ratuszowa, gazetowa, deweloperów, umoczonych et  consortes. Jesteście śmieszni. Nie od dziś wiadomo, że Żuk to kolega Skarbu Państwa, zatrudniał kolesiów  i tworzył dla nich etaty, niemożebnie zadłużył Lublin, za niego zlikwidowano cukrownię Lublin, podatki idą ciągle w górę, komunikacja drożeje, wynajął pomieszczenia biurowe w budynkach, których jeszcze nie ma itd. itp. A lotnisko to osobna sprawa. Nie p.......... Lepiej dobrze sprawdź, kto zamknął cukrownię i k... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 r. o 12:30
Nagonka, brudna gra pisowskich podżegaczy. Nawet na tym forum jest pełno ich troli
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 r. o 11:04
dużo ma czasu Pan Prezydent skoro zasiada w RN...czy od tego jest Prezydent od zasiadania w RN? Lublin to trzecie zadłużone miasto w Polsce
Avatar
lubelak / 13 listopada 2016 r. o 09:53
Jak to się w platformie mówi? Aha, wszystkie ręce na pokład. Pełna mobilizacja ratuszowa, gazetowa, deweloperów, umoczonych et consortes. Jesteście śmieszni. Nie od dziś wiadomo, że Żuk to kolega Skarbu Państwa, zatrudniał kolesiów i tworzył dla nich etaty, niemożebnie zadłużył Lublin, za niego zlikwidowano cukrownię Lublin, podatki idą ciągle w górę, komunikacja drożeje, wynajął pomieszczenia biurowe w budynkach, których jeszcze nie ma itd. itp. A lotnisko to osobna sprawa.
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 r. o 23:00
Fani lubelskich inwestycji i samego prezydenta nigdy mnie nie mogą zadziwiać. Zastanawiam się czy te wychwalania dokonań prezydenta to spłacanie wdzięczności za posady, pomoc w załatwianiu intratnych kontraktów czy poprpstu czysta ślepa wiara że nikt nie upomni się o zadłużenia jakie nasz tak wspaniały prezydent dokonał dla zaspokojenia własnych ambicji i możliwość piastowania urzędu. kosztem swoich mieszkańców. Inwestycje cieszą, ale by służyły mieszkańcom należy realizować je tak by nie wyciągaly dodatkowych kosztów którymi wcześniej czy później obciąża domowe budżety zwykłych ludzi. Lublin to trzecie zadłużone miasto w Polsce a Lubelszczyzna w ogonie o najniższym dochodzie na jednego mieszkańca z posrod 16 wojewodztw. Zaczynacie przypominać mi tych frankowiczow którzy biorąc kredyt we frankach myśleli że będą cwansi od kredytobiorców w złotówkach a jak wyszło to wszyscy wiedzą.
Fani lubelskich inwestycji i samego prezydenta nigdy mnie nie mogą zadziwiać. Zastanawiam się czy te wychwalania dokonań prezydenta to spłacanie wdzięczności za posady, pomoc w załatwianiu intratnych kontraktów czy poprpstu czysta ślepa wiara że nikt nie upomni się o zadłużenia jakie nasz tak wspaniały prezydent dokonał dla zaspokojenia własnych ambicji i możliwość piastowania urzędu. kosztem swoich mieszkańców. Inwestycje cieszą, ale by służyły mieszkańcom należy realizować je tak by nie wyciągaly dodatkowych kosztów którymi wcześniej czy ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 r. o 22:58
gdzie jest cba? zajmują się tylko tymi których wskazała warszawska centrala pis? "jednocześnie w dwóch, trzech, a nawet pięciu radach nadzorczych państwowych firm zasiadają osoby związane z rządzącą partią. to niezgodne z prawem." ***forsal.pl/artykuly/979096,ustawa-kominowa-sobie-a-pis-sobie.html
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 r. o 22:57
Sonda na Kurierze Lubelskim - 70% ankietowanych nie chce odwołania Żuka, sonda na Dzienniku Wschodnim - 73% ankietowanych nie chce odwołania Żuka. Ludzie wierzą w jego niewinność i stają za nim murem. I prawidłowo. Zrobił tyle dla miasta, że należy mu się szacunek. Odejść powinien wtedy gdy mieszkańcy się nim znudzą a nie gdy taki kaprys będą mieć miernoty z PiS-u, które nie potrafią się pogodzić z porażką.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 r. o 13:41
Istnieje bardzo wiele form korupcji, z których najczęściej wymieniane są: płatna protekcja w obsadzaniu stanowisk, handel wpływami, np. poparcie w wyborach lub finansowanie partii politycznej w zamian za zdobycie wpływów, faworyzowanie, protekcja, nepotyzm, kumoterstwo, kupczenie wpływami. Przypominam, ze wielu urzędników wpłaca do swoich partii tzw "darowizny", a to już można rozpatrywać w kategoriach...
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 r. o 17:59
Żenada, kasa, bagno, dezinformacja.
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 r. o 13:50
ŁAPSKA PRECZ OD ŹUKA!!!! NIE DAJE MILIONOW NA PRZEDSZKOLA SZKOŁY KATOLICKIE ?? DOBRY GOSPODARZ LUBLIN NIGDY NIE BYL TAKI PIEKNY.!!!
Avatar
obywatel / 13 listopada 2016 r. o 13:41
Decyzję o zamknięciu cukrowni podjęła KSC w 2007 roku, w grudniu. Co prawda już po przegranej PiS, ale przygotowania trwały wcześniej. W lutym 2008 decyzję przyklepała ANR. Miasto Lublin palców w tym nie maczało. Tym bardziej p. Żuk. Ale forumowi idioci powtórzą każdą brednię, by uzasadnić swe tezy.
Avatar
obywatel / 13 listopada 2016 r. o 13:16
Jak to się w platformie mówi? Aha, wszystkie ręce na pokład. Pełna mobilizacja ratuszowa, gazetowa, deweloperów, umoczonych et  consortes. Jesteście śmieszni. Nie od dziś wiadomo, że Żuk to kolega Skarbu Państwa, zatrudniał kolesiów  i tworzył dla nich etaty, niemożebnie zadłużył Lublin, za niego zlikwidowano cukrownię Lublin, podatki idą ciągle w górę, komunikacja drożeje, wynajął pomieszczenia biurowe w budynkach, których jeszcze nie ma itd. itp. A lotnisko to osobna sprawa. Nie p.......... Lepiej dobrze sprawdź, kto zamknął cukrownię i kto rozpoczął budowę lotniska oraz ile płaci Ratusz za wynajęcie biurowca w budowie. Bardzo się zdziwisz. 
Jak to się w platformie mówi? Aha, wszystkie ręce na pokład. Pełna mobilizacja ratuszowa, gazetowa, deweloperów, umoczonych et  consortes. Jesteście śmieszni. Nie od dziś wiadomo, że Żuk to kolega Skarbu Państwa, zatrudniał kolesiów  i tworzył dla nich etaty, niemożebnie zadłużył Lublin, za niego zlikwidowano cukrownię Lublin, podatki idą ciągle w górę, komunikacja drożeje, wynajął pomieszczenia biurowe w budynkach, których jeszcze nie ma itd. itp. A lotnisko to osobna sprawa. Nie p.......... Lepiej dobrze sprawdź, kto zamknął cukrownię i k... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 r. o 12:30
Nagonka, brudna gra pisowskich podżegaczy. Nawet na tym forum jest pełno ich troli
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 r. o 11:04
dużo ma czasu Pan Prezydent skoro zasiada w RN...czy od tego jest Prezydent od zasiadania w RN? Lublin to trzecie zadłużone miasto w Polsce
Avatar
lubelak / 13 listopada 2016 r. o 09:53
Jak to się w platformie mówi? Aha, wszystkie ręce na pokład. Pełna mobilizacja ratuszowa, gazetowa, deweloperów, umoczonych et consortes. Jesteście śmieszni. Nie od dziś wiadomo, że Żuk to kolega Skarbu Państwa, zatrudniał kolesiów i tworzył dla nich etaty, niemożebnie zadłużył Lublin, za niego zlikwidowano cukrownię Lublin, podatki idą ciągle w górę, komunikacja drożeje, wynajął pomieszczenia biurowe w budynkach, których jeszcze nie ma itd. itp. A lotnisko to osobna sprawa.
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 r. o 23:00
Fani lubelskich inwestycji i samego prezydenta nigdy mnie nie mogą zadziwiać. Zastanawiam się czy te wychwalania dokonań prezydenta to spłacanie wdzięczności za posady, pomoc w załatwianiu intratnych kontraktów czy poprpstu czysta ślepa wiara że nikt nie upomni się o zadłużenia jakie nasz tak wspaniały prezydent dokonał dla zaspokojenia własnych ambicji i możliwość piastowania urzędu. kosztem swoich mieszkańców. Inwestycje cieszą, ale by służyły mieszkańcom należy realizować je tak by nie wyciągaly dodatkowych kosztów którymi wcześniej czy później obciąża domowe budżety zwykłych ludzi. Lublin to trzecie zadłużone miasto w Polsce a Lubelszczyzna w ogonie o najniższym dochodzie na jednego mieszkańca z posrod 16 wojewodztw. Zaczynacie przypominać mi tych frankowiczow którzy biorąc kredyt we frankach myśleli że będą cwansi od kredytobiorców w złotówkach a jak wyszło to wszyscy wiedzą.
Fani lubelskich inwestycji i samego prezydenta nigdy mnie nie mogą zadziwiać. Zastanawiam się czy te wychwalania dokonań prezydenta to spłacanie wdzięczności za posady, pomoc w załatwianiu intratnych kontraktów czy poprpstu czysta ślepa wiara że nikt nie upomni się o zadłużenia jakie nasz tak wspaniały prezydent dokonał dla zaspokojenia własnych ambicji i możliwość piastowania urzędu. kosztem swoich mieszkańców. Inwestycje cieszą, ale by służyły mieszkańcom należy realizować je tak by nie wyciągaly dodatkowych kosztów którymi wcześniej czy ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 r. o 22:58
gdzie jest cba? zajmują się tylko tymi których wskazała warszawska centrala pis? "jednocześnie w dwóch, trzech, a nawet pięciu radach nadzorczych państwowych firm zasiadają osoby związane z rządzącą partią. to niezgodne z prawem." ***forsal.pl/artykuly/979096,ustawa-kominowa-sobie-a-pis-sobie.html
Zobacz wszystkie komentarze 594

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Fantastyczne spotkania i wielkie emocje w ostatniej kolejce i meczach grupy E. W starciach Japonii z Hiszpanią, a szczególnie Kostaryki z Niemcami sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie i to niejednokrotnie. Ostatecznie Samurajowie wygrali z La Roja 2:1, a nasi zachodni sąsiedzi pokonali Keylora Navasa i spółkę 4:2. Wygrana ta ma jednak gorzki smak, bo Die Manschaft wracają do domu, a Hiszpania i Japonia grają dalej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Z końcem roku z ulic Lublina zniknie 16 przegubowych autobusów firmy, której kończy się umowa na wożenie pasażerów. Miasto szuka jej następcy, ale – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – trudno liczyć na płynne przejęcie kursów od 1 stycznia

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!