Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 listopada 2015 r.
11:01

Mieszkańcy chcą odwołać wójta gminy Wąwolnica

0 2559 A A
Wójt gminy Wąwolnica Marcin Łaguna
Wójt gminy Wąwolnica Marcin Łaguna

Mieszkańcy gminy zbierają podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta Marcina Łaguny. Zarzucają mu m.in. niedotrzymywanie obietnic przedwyborczych, brak przejrzystej polityki finansowej i złe zarządzanie gminą.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 2559

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 11:11
Co tu taka cisza?
Avatar
Gość / 19 października 2018 r. o 09:11
Trzeba zmienić obsadę rady.
Avatar
A / 24 listopada 2018 r. o 08:34
Ustawa mówi ,że od nowej kadencji 2018-2023 każda sesja rady gminy musi być obowiązkowo transmitowana.Czy nie obowiązuje to WÓJTA ŁAGUNĘ???
Avatar
A / 18 października 2018 r. o 11:36
Wracając do tematu: GAZETA NA WYBORY PIS WĄWOLNICA,PAŹDZIERNIK 2018. Na pierwszej stronie : "DRUŻYNA WÓJTA MARCINA"Nie znam wszystkich członków zespołu,ale kilku tak.Wiem ,że to fajni ludzie,bezkonfliktowi,nieba każdemu by przychylili,a zwłaszcza wójtowi.Wójt właśnie dlatego Was wybrał.Wie ,że w każdej sprawie może na Was liczyć. To dobre dla Wójta , ale czy dla mieszkańców gminy???Do rzeczy np. w Karmanowicach Sławek Jędrak-dusza człowiek, do rany przyłóż i Jego kontrkandydat Adam Bieniek- ma opinię pieniacza i awanturnika.Trzeba jednak przyznać ,że to Adam Bieniek walczył jak lew ,żeby uratować szkołę w Karmanowicach i udało się to w dużej mierze dzięki niemu. Wszyscy wyborcy powinni zastanowić się, czy może nie lepiej wybrać człowieka,który potrafi walczyć o sprawy ważne dla nas wszystkich,czy człowieka niewątpliwie uczciwego i dobrego ,ale lubiącego "święty spokój"???
Wracając do tematu: GAZETA NA WYBORY PIS WĄWOLNICA,PAŹDZIERNIK 2018. Na pierwszej stronie : "DRUŻYNA WÓJTA MARCINA"Nie znam wszystkich członków zespołu,ale kilku tak.Wiem ,że to fajni ludzie,bezkonfliktowi,nieba każdemu by przychylili,a zwłaszcza wójtowi.Wójt właśnie dlatego Was wybrał.Wie ,że w każdej sprawie może na Was liczyć. To dobre dla Wójta , ale czy dla mieszkańców gminy???Do rzeczy np. w Karmanowicach Sławek Jędrak-dusza człowiek, do rany przyłóż i Jego kontrkandydat Adam Bieniek- ma opinię pieniacza i awanturnika.Trze... rozwiń
Avatar
C / 17 października 2018 r. o 10:18
Termy Celejów są dziś tak samo realne, jak cztery lata temu, tylko wtedy nikt piany nie bił. Inwestor - prywatna firma MAKDOM faktycznie dostanie dofinanoswanie, całkiem spore, ale inwestycja, choć zlokalizowana na terenie gminy Wawolnica, nie ma nic wspólnego z gminą, ani z wójtem. TERM NIE BĘDZIE, bo też i dofinanoswanie MAKDOM ma dostać na obiekt hotelowy, a od dofinansowania woda nie stanie się gorąca. Na dziś informacja taka - szum wokół TERM miał służyć pobudzeniu zainteresowania zakupem działek w Celejowie, tak, by ci, którzy wtopili pieniądze, mogli się swoich działek pozbyć na rzecz kolejnych jeleni. To się właśnie dzieje Gorącej wody nie ma, a więc Cieplic nie będzie
Termy Celejów są dziś tak samo realne, jak cztery lata temu, tylko wtedy nikt piany nie bił. Inwestor - prywatna firma MAKDOM faktycznie dostanie dofinanoswanie, całkiem spore, ale inwestycja, choć zlokalizowana na terenie gminy Wawolnica, nie ma nic wspólnego z gminą, ani z wójtem. TERM NIE BĘDZIE, bo też i dofinanoswanie MAKDOM ma dostać na obiekt hotelowy, a od dofinansowania woda nie stanie się gorąca. Na dziś informacja taka - szum wokół TERM miał służyć pobudzeniu zainteresowania zakupem działek w Celejowie, tak, by ci, którzy wtop... rozwiń
Avatar
C / 17 października 2018 r. o 10:11
"GAZETA NA WYBORY PIS WĄWOLNICA" sukcesy : chodnik w Karmanowicach - Nie komentując innych, nielicznych przecież sukcesów faktycznie powiązanych z osobą obecnego wójta, chodnika w Karmanowicach nie jestem w stanie przypisać mu w najmniejszym stopniu. Dlaczego? Ano dlatego, że chodnik w Karmanowicach jest chodnikiem przy drodze powiatowej, więc wszelkie działania przy tym chodniku to mogą być uznane za sukces powiatu, nie gminy czy wójta. Dalej - z jakich środków wykonano wspomniany chodnik - otóż ze środków powiatu przy współudziale srodków z funduszu sołeckiego wsi Karmanowice, a więc wójt nie miał tu nic do powiedzenia, albo raczej nie powinien mieć. Pomysł wykorzystania funduszu sołeckiego aby zachęcić powiat do budowy tego chodnika także nie jest ideą obecnego wójta, tylko poprzednika, tyle w temacie.
"GAZETA NA WYBORY PIS WĄWOLNICA" sukcesy : chodnik w Karmanowicach - Nie komentując innych, nielicznych przecież sukcesów faktycznie powiązanych z osobą obecnego wójta, chodnika w Karmanowicach nie jestem w stanie przypisać mu w najmniejszym stopniu. Dlaczego? Ano dlatego, że chodnik w Karmanowicach jest chodnikiem przy drodze powiatowej, więc wszelkie działania przy tym chodniku to mogą być uznane za sukces powiatu, nie gminy czy wójta. Dalej - z jakich środków wykonano wspomniany chodnik - otóż ze środków powiatu przy wspó... rozwiń
Avatar
A / 17 października 2018 r. o 04:30
I jeszcze jedno.Przykre,że mamy tylko jednego kandydata na wójta.Może warto zastanowić się, czy postawić krzyżyk za nim ,czy na nim???
Avatar
A / 17 października 2018 r. o 03:58
GAZETA NA WYBORY PIS WĄWOLNICA,PAŹDZIERNIK 2018.Ładnie zrobione.Pogratulować wójtowi. Same sukcesy : Mateuszek-kłamczuszek w Wąwolnicy, chodnik w Karmanowicach-naprawdę tylko połowa byle jakiego,termy Celejów będą albo i nie,budowa dróg-d...y nie urywa, porównując chociażby to, ile zrobiono w sąsiedniej gminie Końskowola,a i Kurów jest dużo lepszy.Reasumując jest dobrze,zwłaszcza jeżeli chodzi o autopromocję wójta.
Avatar
A / 24 listopada 2018 r. o 08:16
Jakim cudem nasz nowy,stary Wójt ŁAGUNA zrobi obiecane termy ,zalew itp. skoro nawet głupiej transmisji z pierwszego posiedzenia nowej rady nie był w stanie zrobić???
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 11:24
Ciekawe jakie stanowisko dostanie była przewodnicząca?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 11:11
Co tu taka cisza?
Avatar
Gość / 26 listopada 2018 r. o 21:59
„A” z Karmanowic znowu zaczyna swoje gierki.
Avatar
A / 24 listopada 2018 r. o 08:34
Ustawa mówi ,że od nowej kadencji 2018-2023 każda sesja rady gminy musi być obowiązkowo transmitowana.Czy nie obowiązuje to WÓJTA ŁAGUNĘ???
Avatar
A / 24 listopada 2018 r. o 08:16
Jakim cudem nasz nowy,stary Wójt ŁAGUNA zrobi obiecane termy ,zalew itp. skoro nawet głupiej transmisji z pierwszego posiedzenia nowej rady nie był w stanie zrobić???
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 11:24
Ciekawe jakie stanowisko dostanie była przewodnicząca?
Avatar
Gość / 8 listopada 2018 r. o 23:57
Tak mowil w......2014 masz racje. Przypominam ze jest rok 2018. Tak jak napisałeś powiedział 4 lata temu: „że zrobi wszystko, żeby zalew zaistniał” - zacytowałem co napisałeś. Facet zdobywa kase gdzie sie da, jak mało kto w województwie a Ty wyciągasz temat z 2014, brawo Jasiu. Zapewne znasz tez temat wieloletniego bałaganu w temacie zalewu i całej wspólnoty gruntowej która niestety komplikuje temat inwestycji. Podsumowując: intencje wójta są zapewne aktualne, ale problem zbyt poważny.
Avatar
Pamiętamy / 8 listopada 2018 r. o 07:31
O zalewie było, a i owszem. Na zebraniu w 2014 Pan Łaguna stwierdził, że zrobi wszystko, żeby zalew zaistniał, bo kiedy z Lublina jedzie i patrzy na te zarośla, to mu się marzy, żeby w tym miejscu pływały żaglówki i żeby ludzie tu przyjeżdżali nie tylko na kilka godzin. Warto pamiętać... a napisać to można rzeczywiście wszystko, powiedzieć zresztą też, tylko zrobić trudniej, zwłaszcza jak się mówi głupoty.
Avatar
Gość / 7 listopada 2018 r. o 16:24
No i głupoty piszesz. Rynek, termy, remiza owszem ale o zalewie nic nie było, No chyba ze o innego wójta chodzi. Zresztą zdecydowana większość wyraziła akceptację działań wójta tak wiec .....napisać mozna wszystko.
Avatar
Pamiętamy / 7 listopada 2018 r. o 08:12
Teraz jeszcze tylko zalew, termy, muszla koncertowa, remiza OSP w Wąwolnicy i seria mniejszych "inwestycji". Pamiętamy
Avatar