Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

MATURA2010ODPOWIEDZI

Matura poprawkowa z matematyki 2010 - odpowiedzi, pytania, arkusze

Matura poprawkowa z matematyki 2010 - odpowiedzi, pytania, arkusze 0 8

Matura 2010 (poprawka): Matematyka była łatwiejsza niż w maju

Matura 2010 (poprawka): Matematyka była łatwiejsza niż w maju 0 7

Matura 2010 matematyka: Wyniki, pytania, odpowiedzi (poprawka)

Matura 2010 matematyka: Wyniki, pytania, odpowiedzi (poprawka) 0 2363

Matura 2010: Wyniki w liceach ogólnokształcących mogą cieszyć

Matura 2010: Wyniki w liceach ogólnokształcących mogą cieszyć 0 16

Wyniki matury 2010 w liceach ogólnokształcących są zadowalające. Gorsze humory mają absolwenci techników i liceów profilowanych. Sprawdź oficjalne wyniki OKE.

Wyniki matur 2010 online. Ściągnij PDF

Wyniki matur 2010 online. Ściągnij PDF 0 74

Wyniki matur: 81 proc. maturzystów z całego kraju ma maturę w kieszeni. Średnia z naszego województwa jest niższa. Zdało niewiele ponad 78 proc. uczniów. Ale matematyka, której obawiali się najbardziej, poszła całkiem nieźle.

Matura informatyka 2010 - odpowiedzi, arkusze i pytania tuż po egzaminie

Matura informatyka 2010 - odpowiedzi, arkusze i pytania tuż po egzaminie 0 50

O godz. 9 rozpoczęła się informatyka i matura z łaciny i kultury antycznej. Odpowiedzi, arkusze i pytania opublikujemy po egzaminach.

Matura 2010 chemia: Odpowiedzi, pytania i arkusze po egzaminie

Matura 2010 chemia: Odpowiedzi, pytania i arkusze po egzaminie 0 724

Po porannym egzaminie maturalnym z historii dzisiaj również matura z chemii. Poziom podstawowy i rozszerzony rozpocznie się o godz. 14.

Matura 2010 historia: Odpowiedzi, pytania i arkusze

Matura 2010 historia: Odpowiedzi, pytania i arkusze 0 59

Dzisiaj matura z historii. Na naszym portalu zaraz po skończeniu egzaminu znajdziecie arkusze z testami, pytania i odpowiedzi z egzaminu – poziom podstawowy i rozszerzony.

Matura 2010 język rosyjski: ODPOWIEDZI, pytania i arkusze

Matura 2010 język rosyjski: ODPOWIEDZI, pytania i arkusze 0 234

Dzisiaj matura z języka rosyjskiego. Na naszym portalu zaraz po skończeniu egzaminu znajdziecie arkusze z testami, pytania i odpowiedzi z egzaminu – poziom podstawowy i rozszerzony.

Matura 2010 geografia: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Matura 2010 geografia: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE 0 398

Dzisiaj matura z geografii. Na naszym portalu zaraz po skończeniu egzaminu znajdziecie arkusze z testami, pytania i odpowiedzi z egzaminu - poziom podstawowy i rozszerzony. Matura z geografii rozpocznie się o godz. 9. Zaś po południu abiturienci będą zdawać egzamin z wiedzy o tańcu.

Matura 2010 język hiszpański: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Matura 2010 język hiszpański: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE 0 7

Dzisiaj matura z języka hiszpańskiego. Na naszym portalu zaraz po skończeniu egzaminu znajdziecie arkusze z testami, pytania i odpowiedzi z egzaminu - poziomie podstawowy i rozszerzony.

Maturzyści z Tychów dostali pytania z WOS dzień wcześniej

Maturzyści z Tychów dostali pytania z WOS dzień wcześniej 0 5

W jednym z liceów w Tychach podczas egzaminu z języka angielskiego maturzystom omyłkowo wręczono testy z Wiedzy o Społeczeństwie. Choć dyrekcja próbowała ukryć wpadkę, sprawa wyszła na jaw. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna zdecydowała jednak, że matura z WOS-u nie będzie powtórzona.

Matura 2010 język niemiecki: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Matura 2010 język niemiecki: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE 0 380

Dzisiaj matura z języka niemieckiego. Na naszym portalu zaraz po skończeniu egzaminu znajdziecie arkusze z testami, pytania i odpowiedzi z egzaminu - poziomie podstawowy i rozszerzony. Egzamin z j. niemieckiego pisze dziś co 7. maturzysta.

Matura 2010 biologia: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Matura 2010 biologia: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE 0 508

Dzisiaj matura z biologii. Na naszym portalu zaraz po skończeniu egzaminu znajdziecie arkusze z testami, pytania i odpowiedzi z egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Matura 2010 WOS: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Matura 2010 WOS: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE 0 124

Dzisiaj matura z wiedzy o społeczeństwie. Publikujemy odpowiedzi i arkusze egzaminacyjne z matury WOS - poziom podstawowy i rozszerzony.

Matura 2010: Haker włamał się na stronę internetową CKE

Matura 2010: Haker włamał się na stronę internetową CKE 0 4

Dzisiaj za maturzystami kolejny egzamin, tym razem z angielskiego. Tymczasem strona internetowa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nadal nie działa. Powodem jest atak hakera.

Matura 2010, j. angielski: Odpowiedzi, arkusze, pytania. "To była masakra"

Matura 2010, j. angielski: Odpowiedzi, arkusze, pytania. "To była masakra" 0 75

Matura z języka angielskiego zakończona. -To była masakra - mówili maturzyści wychodzący z egzaminu. Odpowiedzi, arkusze i pytania znajdziesz na naszym portalu.

Matura 2010 matematyka poziom rozszerzony: pytania, arkusze

Matura 2010 matematyka poziom rozszerzony: pytania, arkusze 0 9

Maturzyści piszący egzamin z matematyki na poziomie podstawowym twierdzą, że był łatwy. Czy część rozszerzona była równie prosta? Sprawdź arkusze z pytaniami.

Matura 2010 język angielski: ODPOWIEDZI, pytania, ARKUSZE

Matura 2010 język angielski: ODPOWIEDZI, pytania, ARKUSZE 0 547

Dzisiaj pisemna matura z języka angielskiego. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami opublikujemy tuż po zakończeniu egzaminu.

Matura 2010: Matematyka nie była taka straszna. Opinie uczniów

Matura 2010: Matematyka nie była taka straszna. Opinie uczniów 0 54

Zadowoleni wyszli dziś ze szkół uczniowie z naszego regionu po pisemnej maturze z matematyki. Po raz pierwszy od lat – obowiązkowej dla wszystkich.

Matura 2010, Język polski - poziom rozszerzony: Arkusze, pytania

Matura 2010, Język polski - poziom rozszerzony: Arkusze, pytania 0 11

Najpierw prawie trzy godziny egzaminu podstawowego, potem przerwa i kolejne trzy godziny – na poziomie rozszerzonym. Z takim maratonem musieli się wczoraj zmierzyć uczniowie. Dziś kolejny – z matematyki.

Matura 2010, matematyka: ODPOWIEDZI, pytania, ARKUSZE

Matura 2010, matematyka: ODPOWIEDZI, pytania, ARKUSZE 0 840

Matura z matematyki (poziom podstawowy) - obowiązkowo zdawać będą ją dzisiaj wszyscy tegoroczni absolwenci liceów i techników. Tutaj znajdziesz odpowiedzi, pytania i arkusze z testów 2010.

Matura 2010, język polski - Maturzyści o egzaminie: Pytania były łatwe (wideo)
film

Matura 2010, język polski - Maturzyści o egzaminie: Pytania były łatwe (wideo) 0 32

Analiza \"Świętoszka” Moliera, \"Zdążyć przed panem Bogiem” Hanny Krall i pytanie, czy internet jest śmietnikiem. M.in. z takimi zadaniami musieli się zmierzyć uczniowie na podstawowej maturze z języka polskiego 2010.

Matura 2010, j. polski: ODPOWIEDZI, pytania, ARKUSZE tuż po egzaminie

Matura 2010, j. polski: ODPOWIEDZI, pytania, ARKUSZE tuż po egzaminie 0 855

Maturę z języka polskiego będzie zdawać 30 tys. uczniów z naszego regionu. Tutaj znajdziesz odpowiedzi, arkusze i pytania z testu na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Matura 2010: Na początek język polski

Matura 2010: Na początek język polski 0 20

Ponad 30 tys. uczniów z naszego regionu przystąpi we wtorek matury. 25 tys. spośród nich to uczniowie, którzy napiszą ten egzamin po raz pierwszy w życiu. Pozostałe 5 tys. przystępuje do egzaminu dojrzałości po raz kolejny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.