Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

27 listopada 2021 r.
14:37

Górnik Łęczna – Górnik Zabrze 1:2. Zasłużona wygrana i piękny gol Lukasa Podolskiego

0 8 A A

Górnicze derby dla klubu z Zabrza. Po trzech remisach z rzędu podopieczni Kamila Kieresia musieli uznać wyższość rywali. W sobotę zielono-czarni przegrali u siebie 1:2, a wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od pierwszego gwizdka spotkanie w Łęcznej mogło się podobać. Już w trzeciej minucie Robert Dadok oddał niezły strzał zza pola karnego, ale na posterunku był Maciej Gostomski. Po chwili znowu w szesnastce gospodarzy zrobiło się gorąco, ale bramkarz zielono-czarnych odbił główkę Krzysztofa Kubicy. Minęło kilkanaście sekund i jeszcze Lukas Podolski huknął na bramkę jednak został zablokowany.

Goście byli groźni, a łęcznianie się nie patyczkowali. Kiedy nadarzyła się okazja, to od razu ją wykorzystali. Alex Serrano wrzucił z rzutu wolnego, Tomasz Midzierski zgrał głową do Janusza Gola, a ten przyjął piłkę jedną nogą przy okazji oszukując bramkarza, a drugą z bliska wpakował do siatki.

Niestety, już w 11 minucie było 1:1. Podolski przypomniał kibicom, jak piękne gole potrafi strzelać. Przed tygodniem przeciwko Legii zdobył jedną z łatwiejszych bramek w karierze, z najbliższej odległości. W sobotę na stadionie w Łęcznej huknął kapitalnie lewą nogą w samo okienko, a futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce. 180 sekund później Jesus Jimenez uderzył prosto w Gostomskiego.

W 21 minucie drużyna Kamila Kieresia wróciła z dalekiej podróży. Kubica świetnie wyszedł w powietrze i centrę z rzutu rożnego o mały włos nie zamienił na drugiego gola. Piłka po jego strzale głową trafiła jednak w poprzeczkę. Zanim minęło pół godziny gry dobra akcja lewym skrzydłem skończyła się strzałem w środek bramki Siergieja Krykuna. A po drugiej stronie boiska Kubica znowu miał szansę po uderzeniu głową, ale ponownie spudłował.

W końcówce zielono-czarni byli w dużych tarapatach. Po stracie Midzierskiego gospodarzy uratował sędzia boczny, który pokazał spalonego. Później Kubica zgrywał piłkę głową, ale do nikogo. A na koniec Bartosz Nowak dryblował w szesnastce i Gostomski końcami palców odbił jego strzał. Następnie po akcji Dadoka kolejny raz próbował Kubica, tym razem nogą i tuż obok słupka. Pachniało jednak golem dla zabrzan i ten padł w 45 minucie. Podolski zagrał do Nowaka, ten podał wzdłuż piątki, a zupełnie niepilnowany Dadok wpakował piłkę do „pustaka”.

Po przerwie drużyna trenera Kieresia zaczęła ambitnie, ale szybko zgasła. Goście kontrolowali sytuację na boisku i gdyby lepiej podawali tuż pod bramką, to pewnie w końcówce byliby już pewni trzech punktów. W 59 minucie świetną dwójkową akcję przeprowadzili: Podolski i Nowak, ale zabrakło właśnie ostatniego podania w pole karne, bo ostatecznie sytuację wyjaśnił Kamil Pajnowski.

Ekipa z Łęcznej w końcówce potrafiła przejąć inicjatywę, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Nawet mimo gry na dwóch napastników: Pawła Wojciechowskiego i wracającego na boisko po kontuzji Bartosza Śpiączki bramkarz przyjezdnych nie miał zbyt wiele pracy. Na koniec to Piotr Krawczyk powinien ustalić wynik na 1:3 jednak ponownie na posterunku był Gostomski.

Górnik Łęczna – Górnik Zabrze 1:2 (1:2)

Bramki: Gol (7) – Podolski (11), Dadok (45).

Górnik Łęczna: Gostomski – Szcześniak, Midzierski, Pajnowski (69 Śpiączka), Leandro, Lokilo, Tymosiak (69 Gąska), Gol (83 Kalinkowski), Serrano, Krykun (63 Dziwniel), Banaszak (63 Wojciechowski).

Górnik Zabrze: Sandomierski – Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz, Dadok, Manneh (60 Bainović), Kubica (72 Stalmach), Podolski, Nowak (72 Krawczyk), Janza, Jimenez (87 Sanogo).

Żółte kartki: Tymosiak – Nowak, Janicki, Podolski.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PISFAN / 27 listopada 2021 r. o 15:03
Brawo Górnik tak trzymać i jeszcze tylko pół roku a wrócicie spowrotem do pierwszej ligi bo ani prezes zadowolony z siebie ani dyrektor sportowy nie robią nic żeby poprawić sytuację Dziwne jest to że działaczom nie przeszkadza że mają najgorszy klub w ekstraklasie bez widoków na poprawę
Avatar
Dunloop / 27 listopada 2021 r. o 14:57
Patałachy
Avatar
Wiech / 27 listopada 2021 r. o 15:53
Trochę fuksem się dostali ale chyba się skończy na jednym sezonie, niestety.
Avatar
martinez957 / 27 listopada 2021 r. o 15:04
Czyli już wszystko jasne: Łęczna spada
Avatar
Dunloop / 27 listopada 2021 r. o 17:29
Dobra, a teraz na poważnie!!!! Jestem w stanie zainwestować w Górnik na początek już w zimowej przerwie 5 mln. zł. ale mam tylko jeden warunek. Usunięcie z klubu kilku osób które ewidentnie szkodzą i minęły się z powołaniem... Nie ukrywam że kontrakty z co najmniej 5 zawodnikami rozwiązać trzeba natychmiast... Ale to już moja w tym głowa jak to zrobię.... Moi prawnicy zrobią to bez szkody dla klubu.
Avatar
Dunloop / 27 listopada 2021 r. o 16:21
Po meczu w pewnym miejscu przy klubie było słychać głosy że dwie osoby wyleci z Górnika.... To są słowa osób związanych z kopalnią i raczej mają coś do powiedzenia.... Panowie trzymam Was za słowo!!! Tyle że ja bym dorzucił jeszcze jedno paza Kieresiem i Sadczukiem jeszcze Nikitovic.!!!! Oby jak najszybciej do tego doszło. ... I postawcie na młodzież bo dziady z obrony nic nie potrafią...
Avatar
Dunloop / 27 listopada 2021 r. o 16:58
Kibiców z Zabrza przyjechało chyba więcej niż dla zarządu Górnika Łęczna przyszło miejscowych
Avatar
PISFAN / 27 listopada 2021 r. o 16:10
No cóż w tym sezonie Górnik prawie w każdej kolejce musi uznać wyższość rywali ale małym plusem jest to że różnica punktowa po między grupą zainteresowanych utrzymaniem klubów nie jest duża więc jeżeli prezes raczy wysupłać trochę grosza a Nikitović dobrze wydać (w co wątpię) na wzmocnienia to jeszcze się tli promyk nadziei na utrzymanie a że obaj są siebie warci to panowie nie wykorzystają tej okazji
Avatar
Dunloop / 27 listopada 2021 r. o 17:29
Dobra, a teraz na poważnie!!!! Jestem w stanie zainwestować w Górnik na początek już w zimowej przerwie 5 mln. zł. ale mam tylko jeden warunek. Usunięcie z klubu kilku osób które ewidentnie szkodzą i minęły się z powołaniem... Nie ukrywam że kontrakty z co najmniej 5 zawodnikami rozwiązać trzeba natychmiast... Ale to już moja w tym głowa jak to zrobię.... Moi prawnicy zrobią to bez szkody dla klubu.
Avatar
Dunloop / 27 listopada 2021 r. o 16:58
Kibiców z Zabrza przyjechało chyba więcej niż dla zarządu Górnika Łęczna przyszło miejscowych
Avatar
Dunloop / 27 listopada 2021 r. o 16:21
Po meczu w pewnym miejscu przy klubie było słychać głosy że dwie osoby wyleci z Górnika.... To są słowa osób związanych z kopalnią i raczej mają coś do powiedzenia.... Panowie trzymam Was za słowo!!! Tyle że ja bym dorzucił jeszcze jedno paza Kieresiem i Sadczukiem jeszcze Nikitovic.!!!! Oby jak najszybciej do tego doszło. ... I postawcie na młodzież bo dziady z obrony nic nie potrafią...
Avatar
PISFAN / 27 listopada 2021 r. o 16:10
No cóż w tym sezonie Górnik prawie w każdej kolejce musi uznać wyższość rywali ale małym plusem jest to że różnica punktowa po między grupą zainteresowanych utrzymaniem klubów nie jest duża więc jeżeli prezes raczy wysupłać trochę grosza a Nikitović dobrze wydać (w co wątpię) na wzmocnienia to jeszcze się tli promyk nadziei na utrzymanie a że obaj są siebie warci to panowie nie wykorzystają tej okazji
Avatar
Wiech / 27 listopada 2021 r. o 15:53
Trochę fuksem się dostali ale chyba się skończy na jednym sezonie, niestety.
Avatar
martinez957 / 27 listopada 2021 r. o 15:04
Czyli już wszystko jasne: Łęczna spada
Avatar
PISFAN / 27 listopada 2021 r. o 15:03
Brawo Górnik tak trzymać i jeszcze tylko pół roku a wrócicie spowrotem do pierwszej ligi bo ani prezes zadowolony z siebie ani dyrektor sportowy nie robią nic żeby poprawić sytuację Dziwne jest to że działaczom nie przeszkadza że mają najgorszy klub w ekstraklasie bez widoków na poprawę
Avatar
Dunloop / 27 listopada 2021 r. o 14:57
Patałachy
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Już po raz 19 wybieramy najlepszego sportowca roku. Tym razem nasz plebiscyt jest jednak wyjątkowy, bo przy okazji zapraszamy do licytacji ciekawych pamiątek. A pieniądze, które uda się w ten sposób zebrać zostaną przekazane na cele charytatywne.

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Piłkarze Górnika Łęczna wrócili z obozu w Opalenicy i powoli zaczynają myśleć o pierwszym meczu rundy rewanżowej. Zanim jednak zagrają o punkty w lidze czekają ich jeszcze dwie gry kontrolne

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach od dwóch lat bezskutecznie próbuje znaleźć najemcę dla 556-metrowego lokalu w nowej hali sportowej przy Lubelskiej. Niewykorzystywana przestrzeń nie zarabia i generuje koszty.

 Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Czy samorząd może być bezpartyjny? To pytanie z pewnością padnie w poniedziałek podczas spotkania otwartego z senatorami Jackiem Burym (Polska 2050) i Wadimem Tyszkiewiczem (niezależny).

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK
galeria

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK

Prace Zdzisława Beksińskiego, w Centrum Spotkania Kultur, można było oglądać przez niespełna trzy miesiące, od 9 listopada do 29 stycznia.

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

KS Lublin najlepszą drużyną XXXII Mistrzostw Polski Oldbojów w Piłce Halowej. W wielkim finale lubelska ekipa pokonała Pogoń Szczecin, a najlepszym piłkarzem imprezy został uznany Grzegorz Bonin

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej
7 lutego 2023, 18:00

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej

We wtorek, 7 lutego o godz. 18 w siedzibie Bramy Grodzkiej - Teatru NN (ul. Grodzka 21) odbędzie się spotkanie wokół książki Konstantego Geberta "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło".

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Latem 2021 roku w Łukowie otwarto zmodernizowany zalew Zimna Woda. Urzędnicy uważają, że brakuje tam bazy hotelowej. Jednak taki plan nie dojdzie do skutku.

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Impreza odbędzie się 25 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. Wystąpi w niej 8 drużyn, które zdobyły kwalifikacje w dwóch turniejach eliminacyjnych

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"
4 lutego 2023, 19:00

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"

4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl "Nowy wspaniały świat" w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Nowa jednostka wojskowa w województwie lubelskim? Potencjalne lokalizacje

Nowa jednostka wojskowa w województwie lubelskim? Potencjalne lokalizacje

Szef resortu obrony, Mariusz Błaszczak, w sobotę zapowiedział zamiar otworzenia w naszym województwie nowego garnizonu. Chodzi o jednostkę wojska zawodowego. Jedną z lokalizacji branych pod uwagę są okolice Sobieszyna w powiecie ryckim.

Nowa metoda oszustów. Teraz podszywają się przez specjalną komórkę policji

Nowa metoda oszustów. Teraz podszywają się przez specjalną komórkę policji

Policja uczula, aby nie dać się nabrać na nową metodę działania internetowych oszustów.

Cud, że nikomu nic się nie stało. Citroen wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Nagranie
wideo
film

Cud, że nikomu nic się nie stało. Citroen wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Nagranie

Policja pokazuje nagranie ze skrzyżowania alei Kraśnickiej i ulicy Roztocze. Trudno uwierzyć, że nie było ofiar.

"W komplecie" - warsztaty ceramiki w DDK Czuby Południowe
7 lutego 2023, 18:00

"W komplecie" - warsztaty ceramiki w DDK Czuby Południowe

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zaprasza na warsztaty ceramiki z cyklu "Glina w formie". Tym razem uczestnicy stworzą komplet do herbaty.

Dreszczowiec z happy-endem, czyli Tomasovia lepsza od KSZO

Dreszczowiec z happy-endem, czyli Tomasovia lepsza od KSZO

Pewnie kibice woleliby trzy punkty, ale ich pupilki wywalczyły dwa, a przy okazji zafundowały widzom bardzo ciekawe widowisko. Tomasovia przegrywała już z KSZO 0:2 w setach jednak potrafiła się podnieść i wygrać 3:2.

PKO BP EKSTRAKLASA
18. KOLEJKA

Wyniki:

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 1-0
Legia Warszawa - Korona Kielce 3-2
Miedź Legnica - Radomiak Radom 0-0
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1-1
Stal Mielec - Lech Poznań 0-0
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 0-3
Warta Poznań - Raków Częstochowa 1-1
Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 3-3
Cracovia - Górnik Zabrze 2-1

Tabela:

1. Raków 18 42 36-13
2. Legia 18 35 27-21
3. Pogoń 18 30 32-28
4. Widzew 18 30 25-20
5. Lech 17 29 20-15
6. Cracovia 18 28 20-13
7. Wisła 18 28 29-25
8. Stal 18 28 25-22
9. Warta 18 26 19-17
10. Radomiak 18 24 21-23
11. Śląsk 18 21 17-25
12. Górnik Z. 18 20 27-29
13. Lechia 18 20 19-30
14. Zagłębie 18 20 16-27
15. Jagiellonia 18 19 26-27
16. Piast 18 17 19-23
17. Miedź 17 13 18-27
18. Korona 18 13 19-29

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!