Avia Świdnik rozbiła Wisłę Sandomierz i zakończyła sezon na drugim miejscu

Lublinianka pożegnała Tomasza Brzyskiego i III ligę

Podlasie w sobotę zanotowało zwycięstwo i remis

Podlasie ciągle w budowie. „Ogłosimy jeszcze pięć-sześć transferów”

Dwa kolejne mecze kontrolne mają za sobą piłkarze Podlasia. Tym razem sparingi były jednak nietypowe. Biało-zieloni w Łomży zagrali 45 minut z tamtejszym ŁKS, a następnie godzinę z Ursusem Warszawa. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W drugim lepsi byli piłkarze Artura Renkowskiego, którzy pokonali przeciwnika z IV ligi 2:0.

Hubert Kotowicz to jeden z zawodników, który w lecie pożegnał się ze Świdniczanką

Świdniczanka strzeliła cztery gole w meczu z Bronią Radom, ale przegrała. Transfery tuż-tuż

Do przerwy dobra gra i całkiem niezły wynik. Świdniczanka po 45 minutach prowadziła w meczu kontrolnym z Bronią Radom 3:1. Niestety, druga połowa należała do rywali, którzy ostatecznie pokonali drużynę Łukasza Gieresza 5:4. Oficjalnie do drużyny ze Świdnika jeszcze nie dołączył żaden nowy zawodnik, ale na dniach to się zmieni.

Avia pokonała Lewart aż 7:3

Dziesięć goli w sparingu Avii Świdnik z Lewartem. Beniaminek z Lubartowa powoli zamyka kadrę

Kto w sobotę wybrał się na sparing Avii z Lewartem na pewno nie żałował. W meczu naszych trzecioligowców padło aż... 10 goli. Co ciekawe, w 103 minucie było „tylko” 3:2 dla drużyny Wojciecha Makowskiego. Ostatecznie żółto-niebiescy rozbili jednak beniaminka... 7:3.

Piotr Cichocki został nowym zawodnikiem Podlasia Biała Podlaska

Sparingi trzecioligowców: Podlasie Biała Podlaska lepsze od Lewartu Lubartów, remis Świdniczanki

Kolejne gry kontrolne mają za sobą nasi pozostali trzecioligowcy. W sobotę Podlasie Biała Podlaska sparowało w Lubartowie z Lewartem, a Świdniczanka pojechała na mecz do Gołębia by zmierzyć się z Mazovią Mińsk Mazowiecki

W sobotę dowodzona przez Grzegorza Bonina Chełmianka pokonała w sparingu Avię Świdnik

Wzmocniona nowymi zawodnikami Chełmianka lepsza w sparingu od Avii Świdnik

Drugie mecze kontrolne mają za sobą piłkarze Avii Świdnik i Chełmianki. W ostatnim tygodniu ekipa trenera Grzegorza Bonina ogłosiła kilka transferów, a w sobotę na boisku w Trawnikach okazała się minimalnie lepsza od lokalnego rywala

Konrad Handzlik to jeden z nowych piłkarzy Podlasia

Podlasie wygrało w Stalowej Woli. Na transfery poczekają do samego końca

Udane otwarcie gier kontrolnych w wykonaniu Podlasia. Bialczanie na dzień dobry pokonali w sobotę Stal Stalowa Wola 1:0. Trener Artur Renkowski przyglądał się czterem testowanym piłkarzom. Biało-zieloni w sumie pozyskali już trzech piłkarzy.

Dave Djalme Assuncao to jeden z nowych zawodników Avii Świdnik

Kiedyś Nottingham Forest, teraz Avia Świdnik. Żółto-niebiescy wygrali pierwszy sparing

Z każdym dniem Avia Świdnik rośnie w siłę. W ostatnich dniach do drużyny Wojciecha Makowskiego dołączyli: Dominik Zawadzki (Hutnik Kraków), Franciszek Wróblewski (Sokół Sieniawa), Mateusz Letkiewicz (Gwarek Tarnowskie Góry) i w sobotę Anglik Dave Djalme Assuncao, który ostatnio grał na Słowacji. Żółto-niebiescy mają też za sobą pierwszy mecz kontrolny, w którym pokonali beniaminka grupy czwartej III ligi Pogoń Sokół Lubaczów 2:1.

Chełmianka prowadziła ze Świdniczanką 1:0, ale to drużyna Łukasza Gieresza wygrała sobotni sparing 2:1

Świdniczanka wygrała sparing z Chełmianką, sporo testów w obu drużynach

W sobotę pierwsze mecze kontrolne rozegrali nasi trzecioligowcy. Dwóch z nich zmierzyło się na boisku w Wierzbicy. Chełmianka prowadziła, ale przegrała ze Świdniczanką 1:2.

Podlasie i Świdniczanka zagrają ze sobą już w pierwszej kolejce

Jest terminarz grupy czwartej III ligi. Mecz Podlasie – Świdniczanka na początek

W pierwszy weekend sierpnia wystartuje nowy sezon w grupie czwartej III ligi. Na dzień dobry kibiców z województwa lubelskiego od razu czeka jeden mecz derbowy: Podlasie Biała Podlaska zagra u siebie ze Świdniczanką.

33-letni Wojciech Makowski to nowy trener Avii Świdnik

Wojciech Makowski (Avia Świdnik): Cel na nowy sezon? Będziemy w gronie faworytów

Rozmowa z Wojciechem Makowskim, nowym trenerem Avii Świdnik

Chełmianka chciałaby zatrzymać Bartłomieja Korbeckiego

Chełmianka chce zatrzymać najlepszego strzelca, wkrótce dwa kolejne transfery?

Priorytetem dla Chełmianki w lecie jest wzmocnienie defensywy, ale i zatrzymanie najlepszego strzelca grupy czwartej Bartłomieja Korbeckiego. Na razie drużynę biało-zielonych wzmocnił obrońca Łukasz Sarnowski. Według plotek wkrótce w rubryce ubyli będzie można dopisać kolejnych zawodników.

Jacek Tkaczyk to pierwszy letni nabytek Avii Świdnik

Avia Świdnik ogłosiła pierwszy letni transfer

Rewolucja w Avii Świdnik trwa. Żółto-niebiescy mają nowego trenera. Łukasza Mierzejewskiego na tym stanowisku zastąpił były asystent Marka Papszuna i Macieja Skorży Wojciech Makowski. W składzie drużyny też zaszło mnóstwo zmian. We wtorek pierwszym letnim nabytkiem drużyny został Jacek Tkaczyk.

Bartłomiej Korbecki na razie zostaje w Chełmiance

Chełmianka w nowym sezonie powalczy o awans? Najpierw budowa kadry, potem cele

Chełmianka rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu. W lecie drużynę Grzegorza Bonina opuściło już pięciu zawodników. Na razie oficjalnie dołączył jeden – Łukasz Sarnowski, ostatnio gracz drugoligowej Olimpii Elbląg. W kuluarach mówi się, że biało-zieloni mają w nowym sezonie powalczyć o awans do II ligi, dlatego zanosi się na ciekawe transfery.

Lewart Lubartów planuje w lecie kilka wzmocnień

Lewart Lubartów szykuje cztery-pięć transferów. „Spory ruch w interesie”

Przed nowym sezonem na trzecioligowych boiskach Lewart planuje solidnie wzmocnić kadrę. Rewolucji nie będzie, bo trener Grzegorz Białek chciałby pozyskać czterech-pięciu zawodników. Szykuje się jednak trochę więcej testów.

Były piłkarz Avii, a ostatnio Stali Stalowa Wola Dominik Maluga ma być jednym z letnich nabytków Podlasia Biała Podlaska

Podlasie Biała Podlaska zapowiada hitowe transfery. "Nasza jakość wzrośnie mocno"

W lecie duże zmiany zajdą w drużynie Podlasia Biała Podlaska. Artur Renkowski zostaje w drużynie na jeszcze jeden sezon i chce przebudować swój zespół, a do tego porządnie go wzmocnić

Łukasz Mierzejewski pracował w Avii Świdnik od 25 czerwca 2019 roku

Łukasz Mierzejewski: Pięć lat w Avii Świdnik, to był dobry okres dla mnie i myślę, że dla klubu też

Rozmowa z Łukaszem Mierzejewskim, byłym trenerem Avii Świdnik

Wojciech Białek najprawdopodobniej pożegna się z Avią Świdnik

Kapitan i legenda też żegnają się z Avią Świdnik

Zmian w kadrze Avii ciąg dalszy. Z klubu odeszli już: trener Łukasz Mierzejewski, prezes Radosław Szczerba, a także spora grupa zawodników. We wtorek żółto-niebiescy pożegnali także kapitana zespołu Romana Mykytyna. A wszystko wskazuje na to, że kolejnym zawodnikiem, który może szukać sobie nowego klubu będzie także Wojciech Białek.

Mateusz Stryjewski po półrocznym pobycie w Avii wraca do Podbeskidzia

Avia Świdnik pożegnała się z… ośmioma piłkarzami, wkrótce nowy trener?

Szykuje się prawdziwa rewolucja w drużynie Avii Świdnik. Po pięciu latach z ekipy żółto-niebieskich odszedł trener Łukasz Mierzejewski, z klubem żegna się także prezes Radosław Szczerba. A teraz przyszła kolej na piłkarzy. Trzecioligowiec na razie podziękował ośmiu zawodnikom. Większość nazwisk, które można wpisać w rubryce ubyli na pewno nikogo nie zaskakuje.

Avia pozytywnym akcentem zakończyła sezon 23/24

Trzeba było grać dogrywkę, ale Avia jednak lepsza od Startu Krasnystaw w finale Pucharu Polski

Czwartoligowy Start Krasnystaw napsuł mnóstwo krwi faworyzowanej Avii w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Świdniczanie długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę rywali. Udało się dopiero w dogrywce, kiedy dwie bramki rezerwowego Arkadiusza Maja zapewniły gościom zwycięstwo.

Avia jest zdecydowanym faworytem meczu w Krasnymstawie

Start Krasnystaw kontra Avia Świdnik w finale Pucharu Polski

Sezon 23/24 wielkimi krokami zbliża się do końca. W środowy wieczór poznamy triumfatora wojewódzkiego Pucharu Polski. W finale zagrają Start Krasnystaw i Avia Świdnik. Spotkanie odbędzie się na stadionie czwartoligowca i rozpocznie się o godz. 17. Transmisję będzie można obejrzeć na kanale YouTube Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Łukasz Gieresz ma jeszcze dwuletni kontrakt ze Świdniczanką Świdnik

III liga: Kto odchodzi, a kto zostaje na ławce trenerskiej w naszych klubach?

Już na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu 23/24 było jasne, że trenera zmieni Avia Świdnik. Po pięciu latach żółto-niebiescy podziękowali Łukaszowi Mierzejewskiemu. Szkoleniowiec pożegna się z drużyną środowym spotkaniem w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa z czwartoligowym Startem Krasnystaw. A jak wygląda sytuacja innych trenerów w naszych klubach?

Marcin Pigiel zdobył w Świdniku swoją ósmą ligową bramkę

Podlasie wygrało z Avią w Świdniku. „Nie mogli znaleźć na nas sposobu”

Dwie porażki na koniec sezonu zanotowali piłkarze Avii Świdnik i zakończyli sezon 23/24 na czwartym miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce żółto-niebiescy musieli uznać wyższość Podlasia Biała Podlaska, z którym przegrali 0:1. Goście zgarnęli komplet punktów mimo że od 55 minuty grali w dziesiątkę

Tomasz Złomańczuk wcześniej pracował właśnie w Chełmiance, w której dodatkowo zagrał jego syn Marcel

Orlęta Spomlek zakończyły sezon remisem w Chełmie, wyjątkowy mecz trenera Złomańczuka

Na koniec sezonu Orlęta Spomlek przerwały serię porażek. Drużyna Tomasza Złomańczuka zremisowała na wyjeździe z Chełmianką 2:2, chociaż jeszcze w 86 minucie przegrywała 0:2.

Michał Paluch zdobył w piątek dwa gole

Udany mecz na koniec sezonu. Świdniczanka jako pierwsza zatrzymała Siarkę

W sezonie 2023/2024 Siarka Tarnobrzeg zanotowała przed własną publicznością: 14 zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę. Na wiosnę mogła się za to pochwalić kompletem siedmiu zwycięstw. Niedawno rozbiła nawet Wieczystą Kraków 6:2. Dopiero w piątek, przy okazji ostatniej serii gier gospodarzy zatrzymała Świdniczanka. Goście przegrywali już 0:2, ale w końcówce zdobyli dwa gole i pozytywnym akcentem zakończyli rozgrywki.

Marcin Zając pracę w Lubliniance rozpoczął minionego lata

Marcin Zając (Lublinianka): III liga? Na razie stworzyliśmy fundament do bycia solidnym czwartoligowcem