INNE

Mecze pierwszej rundy Pucharu Polski LZPN zostaną rozegrane 4 sierpnia

I runda Pucharu Polski LZPN: Rewelacja zagra z Polesiem

Eliminacje Ligi Mistrzów na Arenie Lublin. Dynamo Kijów rozbiło Partizana Belgrad
ZDJĘCIA

Walczyli o Puchar Wójta Gminy Stary Zamość

Troje świdniczan odebrało odznaki „Za Zasługi dla Sportu” przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki Sławomira Nitrasa

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Z rąk Wicewojewody lubelskiego Andrzeja Maja, w obecności Wicestarosty Świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka, odznaki otrzymali Jacek Kosierb, Katarzyna Pękała i oraz Ireneusz Dyl.

Euro 2024: Euforia w Hiszpanii, dramat w Anglii. La Roja wraca na tron po 12 latach!

Euro 2024 za nami. W wielkim finale reprezentacja Hiszpanii po zaciętym meczu pokonała 2:1 reprezentację Anglii 2:1. Gola na wagę tytułu dla La Roja strzelił w 87 minucie Mikel Oyarzabal

Eliminacje Ligi Mistrzów na Arenie Lublin

Motor Lublin dopiero co awansował do PKO BP Ekstraklasy, a jego działacze pracują nad tym by klub wykonał kolejne kroki do przodu. Do Ligi Mistrzów jest jeszcze daleko, ale jak się okazuje lubelscy kibice będą mogli emocjonować się eliminacjami do tych rozgrywek. 23 lipca na Arenie Lublin Dynamo Kijów zagra z Partizanem Belgrad

Za nami piąta edycja turnieju Beach Soccer Świdnik Cup [zdjęcia]

Organizatorem zawodów było stowarzyszenie Manufaktura Futbolu

Euro 2024: Piękna akcja rezerwowych wprowadziła Anglików do finału

Reprezentacja Anglii po raz drugi z rzędu w finale Euro 2024! Podopieczni trenera Garetha Southgate’a pokonali w Dortmundzie Holandię 2:1. Decydujący o losach meczu gol padł w doliczonym czasie gry, a jego autorem był Ollie Watkins

Oliver Giroud i jego koledzy żegnają się z Euro 2024 na etapie półfinału

Euro 2024: Najpierw strzelili Francuzi, ale w finale zagra fantastyczna Hiszpania

Viva Espana! Reprezentacja Hiszpanii po kolejnym bardzo dobrym meczu pokonała w rozgrywanym na stadionie Francję 2:1. Ozdobą spotkania była przepiękna bramka „złotego dziecka” Barcelony Lamina Yamala, który dzień przed finałem Euro 2024 będzie obchodzić 17-te urodziny

Zwycięzca w kategorii „open” podczas Świdnickiego Euro 2024 - Adampol Team, turniejowa Serbia

Świdnickie Euro 2024 dla Serbii [zdjęcia]

W Świdniku rozegrano piłkarski turniej pod nazwą Świdnickie Euro 2024

Drużyna Ronalda Koemana w sobotę nie zachwyciła, ale zagra w półfinale Euro 2024

Euro 2024: Gol po dziewięciu latach, Holandia wymęczyła zwycięstwo w ćwierćfinałowym meczu z Turcją

Po zdecydowanie najlepszym występie na niemieckich boiskach i pewnej wygranej z Rumunią (3:0) wydawało się, że reprezentacja Holandii złapała formę i „przejedzie” się także po Turcji. Nic takiego nie miało jednak miejsca. To rywale długo prowadzili i dopiero w końcówce spotkania wielki faworyt przechylił szalę na swoją stronę. „Pomarańczowi” po raz kolejny jednak nie zachwycili

Gareth Southgate wprowadził reprezentację Anglii do półfinału Euro 2024

Euro 2024: Kolejny konkurs rzutów karnych wyłonił półfinalistę. Anglia gra dalej

Kolejny mecz ćwierćfinałowy Euro 2024 musiał rozstrzygnąć konkurs jedenastek. Po 120 minutach meczu pomiędzy Anglią, a Szwajcarią był remis 1:1. A w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Wysp Brytyjskich i zapewnili sobie awans do półfinału

Cristiano Ronaldo i jego koledzy odpadli z Euro 2024 po porażce w rzutach karnych z Francją

Euro 2024: Wielkie emocje dopiero w rzutach karnych. Portugalia nie dała rady Francji

W meczu pomiędzy Francją, a Portugalią kibice nie doczekali się goli ani po 90, ani po 120 minutach. O awansie do półfinału w starciu dwójki gigantów potrzebne były rzuty karne, w których pudło Joao Felixa kosztowało ekipę Cristiano Ronaldo i spółkę koniec marzeń o końcowym triumfie

Euro 2024: Przedwczesny finał z wielką dramaturgią i awansem Hiszpanów

Reprezentacja Hiszpanii była o włos od wyrzucenia z turnieju Niemców w regulaminowym czasie gry. Nasi zachodni sąsiedzi zagrali jednak do końca i w ostatnich minutach doprowadzili do dogrywki. A w niej śmiertelny cios zadali piłkarze "La Roja"

Kylian Mbappe i jego koledzy nie powalają stylem gry na Euro. Czy przebudzą się w meczu z Portugalią?

Euro 2024: Zostało osiem drużyn. Kto z kim zagra w ćwierćfinałach?

Hiszpania, Niemcy, Francja, Portugalia, Anglia, Szwajcaria, Holandia i Turcja to komplet ćwierćfinalistów Euro 2024. Walka o półfinał rozpocznie się już w piątek i od razu kibiców czeka prawdziwy europejski klasyk. A później? Powinno być równie ciekawie

Reprezentacja Turcji przed Euro 2024 przegrała w meczu towarzyskim z Polską, ale na niemieckiej imprezie doszła już do ćwierćfinału

Euro 2024: Wielkie emocje w Lipsku. Turcja gra w ćwierćfinale - stoper i bramkarz bohaterami

Reprezentacja Turcji ostatnim ćwierćfinalistą Euro 2024. Drużyna Vincenzo Montelli pokonała w Lipsku po bardzo zaciętym meczu Austrię. Bohaterami meczu zostali stoper i bramkarz ekipy znad Bosforu

virgil van Dijk i jego koledzy bez większych problemów ograli we wtorek Rumunię

Euro 2024: Holandia zdecydowanie lepsza od Rumunii. Rezerwowy zaliczył wejście smoka

Wreszcie dobry występ reprezentacji Holandii podczas mistrzostw Europy. „Pomarańczowi” kiepsko zaczęli mecz 1/8 finału z Rumunią, bo o dziwo, to rywale mieli przewagę przez pierwszy kwadrans. Drużyna Ronalda Koemana szybko przejęła jednak inicjatywę, zdobyła gola i chociaż bardzo długo raziła nieskutecznością, to w końcówce dołożyła dwie bramki i wygrała 3:0.

Cristiano Ronaldo nie strzelił karnego w dogrywce, ale poprawił się w konkursie jedenastek

Pierwsze rzuty karne na Euro 2024. Słowenia nie trafiła ani razu, Portugalia gra dalej

W poniedziałkowy wieczór kibice po raz pierwszy podczas mistrzostw Europy mogli oglądać rzuty karne. W starciu Portugalii ze Słowenią było 0:0. Co ciekawe, w serii jedenastek druga z ekip nie trafiła do siatki… ani razu. Drużyna Roberto Martineza wygrała 3:0.

Kibice reprezentacji Francji marzą aby Griezmann i Mbappe prezentowali na Euro 2024 taką formę jak przed kilkoma laty

Euro 2024: Miał być hit, a wyszło rozczarowanie. Francja minimalnie lepsza od Belgii

Ci kibice, którzy liczyli na wielkie widowisko w starciu Francji z Belgią mocno się rozczarowali. Mecz dwóch europejskich potentatów rozczarował, a o jego losach zadecydowała samobójcza bramka z końcówki spotkania

W Fajsławicach rozegrany został Charytatywny Turniej Piłki Nożnej

W Fajsławicach zagrali dla Wiktorii

W Fajsławicach odbyła się piąta edycja Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej.

Euro 2024: Najpierw szok, a potem efektowna odpowiedź Hiszpanów

Najpierw konsternacja po golu samobójczym, a potem efektowna „remontada”. Reprezentacja Hiszpanii pokonała Gruzję 4:1 i zameldowała się w ćwierćfinale Euro 2024. A w nim, wedle opinii wielu ekspertów dojdzie do przedwczesnego finału

Euro 2024: Męczarnie Anglików w meczu ze Słowakami. Do awansu potrzebna była dogrywka

Reprezentacja Anglii jedną noga była już za burtą Euro 2024, ale dzięki udanej końcówce meczu ze Słowacją doprowadziła do dogrywki, a w niej strzeliła Słowacji gola na wagę awansu do ćwierćfinału

Reprezentacja Niemiec drugim ćwierćfinalistą Euro 2024

Euro 2024: Burza i przerwanie meczu nie przeszkodziły Niemcom w awansie do ćwierćfinału

W drugim meczu 1/8 finału Euro 2024 reprezentacja Niemiec nie miała  żadnych kłopotów z pokonaniem Duńczyków. Gospodarze imprezy wbili ekipie ze Skandynawii dwa gole i z dużym spokojem zameldowali się w najlepszej ósemce turnieju

Euro 2024: Obrońcy trofeum odpadają po beznadziejnej grze

Mecze 1/8 finału Euro 2024 zaczęły się od sporej niespodzianki. Grająca apatycznie i bez pomysłu reprezentacja Włoch w fatalnym stylu pożegnała się z niemieckim turniejem przegrywając w Berlinie ze Szwajcarią

W meczu pokazowym Orion 60+ Niedrzwica Retro Szkoła Lwowska zmierzyła się z zespołem „Reszty Świata” - padł remis 3:3

Oldboje zagrali Turniej Papieski w Niedrzwicy Dużej. Triumfował KS Niedrzwica

Zespoły grały na boisku Orlik, rywalizowały drużyny Oldbojów 35+ w piłce nożnej sześcioosobowej. Przedsięwzięcie pięć lat temu zapoczątkował i co roku podtrzymuje jego organizację niestrudzony Czesław Rak. W tym roku współorganizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Manufaktura Futbolu ze Świdnika.