INNE

Monika Skinder rozpoczęła sezon Pucharu Świata od punktowanego występu w Ruce

Monika Skinder ma za sobą pierwsze starty na śniegu

18 medali karateków z województwa lubelskiego na mistrzostwach świata w brazylijskim Natal

We Włodawie odbyła się gala Thundertsike Fight League 25 czyli sportowe święto nad granicą.

W walce wieczoru Mateusz Strzelczyk pokonał Pawła Białasa

W hali sportowej ZSZ we Włodawie odbędzie się Thunderstike Fight League 25

W walce wieczoru zmierzą się Mateusz Strzelczyk i Paweł Białas

Wielki sukces Szymona Ładniaka

Świetne zakończenie sezonu w wykonaniu Szymona Ładniaka. Zawodnik z Lublina przy okazji ostatniego weekendu sezonu 2022 wygrał oba wyścigi i mógł świętować tytuł mistrza juniorów serii ADAC TCR Germany.

Cezary Oleksiejczuk z pasem mistrzowskim FEN

To był wielki dzień dla Cezarego Oleksiejczuka. Zawodnik z województwa lubelskiego by gwiazdą gali FEN 42, a stawką jego pojedynku z Adrianem Zielińskim był pas mistrzowski tej organizacji.

Kapitalny występ zawodniczek Medisept Mayday Team w mistrzostwach Polski w Godzieszu Wielkim

W sobotę zmagano się w jeździe na czas dwójkami. Niestety, tegoroczna edycja była bardzo skromnie obsadzona i w wielu kategoriach wiekowych zabrakło najlepszych zawodników

Kolarstwo górskie. Kamil Różalski i Angelika Bartkiewicz zostali mistrzami województwa lubelskiego

Rywalizacja odbywała się na terenie lubelskiego BikeParku, gdzie zazwyczaj startują specjaliści od BMX Racingu. Chociaż sceneria była dość nietypowa, to organizatorom udało się wytyczyć ciekawą trasę, a zawodnicy stworzyli dobre widowisko

Szymon Ładniak walczy o podium w serii ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak, mimo słabszego występu na Sachsenringu, utrzymał miejsce na podium w serii ADAC TCR Germany

Firma Luxiona Poland S.A. podpisała nowe porozumienie z AZS UMCS Lublin

Od tej pory Luxiona będzie tytularnym sponsorem pierwszoligowych futsalistów, jak i szczypiornistów, którzy w minionym sezonie wywalczyli awans

Barbara Cywińska najlepszą juniorką Memoriału Stanisława Szozdy

Już po raz dziewiąty do Prudnika zjechali najlepsi kolarze z całej Polski, aby rywalizować w ulicznym kryterium

Karol Kręt czwarty na torze w Misano w kolejnym wyścigu serii Porsche Sports Cup Deutschland

Młody zawodnik z Tereszpola zaliczył na włoskim torze znakomity występ

Cezary Kęsik przegrał z Tomaszem Romanowskim podczas gali KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim

Pochodzący ze Stargardu 33-latek miał być dla Cezarego Kęsika jednym z największych wyzwań w karierze. Romanowski w hali w Ostrowie Wielkopolskim pojawił się z niezłym rekordem, na który składało się 16 zwycięstw i 8 porażek. Imponujące były zwłaszcza jego trzy ostatnie triumfy.

Biegi na nartorolkach. W Tomaszowie Lubelskim rozegrano Bieg Hetmański

Rywalizację pań wygrała Anna Berezecka

MMA. Krystian Olszta przegrał z Igorem Włodarczykiem podczas gali FEN 41 w Mrągowie

Dla zawodnika MKS Lubartów był to debiut w klatce FEN, jednej z najważniejszych organizacji w kraju

BMX Racing. W Lublinie rozegrano mistrzostwa Polski w jeździe na czas

Zawody zdominowali przedstawiciele Lubelskiego Klubu Kolarstwa Górskiego

Kobieta z żelaza leci na Hawaje. Puławianka pokonała Ironmana w nieco ponad 15 godzin
Magazyn

15 godzin, 14 minut i 29 sekund – tyle czasu 51-letnia puławianka potrzebowała na ukończenie międzynarodowych triathlonowych zawodów IRONMAN w Gdyni. To rywalizacja dla najlepszych. Wymaga przepłynięcia 3,8 km w morzu, pokonania 180 km rowerem, a następnie pełnego maratonu. Tego samego dnia Iwona Latańska z zawodów wróciła z medalem. W jej kategorii wiekowej nikt nie zrobił tego szybciej.

Krystian Olszta zmierzy się z Igorem Włodarczykiem podczas FEN 41 w Mrągowie

Dla zawodnika MKS Lubartów jest to jedna z najważniejszych walk w karierze. Olszta po raz pierwszy wejdzie do klatki tak prestiżowej federacji jak FEN. Wcześniej bił się m.in. dla Madness Cage Fighting czy Fight Emipire MMA. Zresztą dla tej ostatniej organizacji stoczył swój ostatni pojedynek, kiedy w czerwcu pokonał Damiana Tokarskiego.

Szymon Ładniak dwukrotnie drugi na słynnym torze Lausitzring w ramach serii ADAC TCR Germany

Położony w Brandenburgii obiekt jest jednym z najciekawszych w całej Europie. Można na nim wytyczyć bowiem wiele ścieżek, a wśród nich również owalną. Z niej zresztą korzystali kierowcy walczący na początku XXI w. w prestiżowej amerykańskiej serii Champ Car

Dobry występ Karola Kręta w pierwszym wyścigu serii Porsche Sports Cup Deutschalnd

Impreza odbyła się na torze Oschersleben

Szymon Ładniak zajął czwarte miejsce podczas zawodów serii ADAC TCR Germany na torze Nurburgring

Położony w Nadrenii tor to jeden z kultowych obiektów w Niemczech

MMA. Michał Oleksiejczuk zwycięski w Las Vegas

Michał Oleksiejczuk potrzebował niespełna dwóch minut, aby rozbić Sama Alvey podczas gali UFC w Las Vegas

Michał Oleksiejczuk będzie walczyć w Las Vegas

Michał Oleksiejczuk zmierzy się w nocy z soboty na niedzielę z Samem Alvey w ramach UFC APEX w Las Vegas. Pięściarz spod Łęcznej pierwszy raz wystąpi w niższej kategorii wagowej

Lubelscy studenci wrócili z Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi z medalami

Lubelscy sportowcy wywalczyli siedem medali podczas 15 dni spędzonych w Łodzi na Europejskich Igrzyskach Akademickich. Z uczelni z naszego regionu najwyżej w klasyfikacji znalazła się Akademia Zamojska