Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Mazuś

Podpis:

Agnieszka Mazuś, am, wideo am

Adres e-mail:

mazus@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 824

Lista artykułów:

Punkt pomocowy na MOP Markuszów
zdjęcia
galeria

Przy S17 jest takie miejsce, gdzie pomaganie uzależnia

Baliśmy się na początku, że tego zapału na długo nie wystarczy – przyznaje jedna z koordynatorek punktu pomocowego na MOP Markuszów. – Niepotrzebnie, pomaganie uzależnia.

Krzysztof Knittel - Beniowski

10 darmowych koncertów na Festiwalu KODY 2022 (program)

Pięć dni, cztery miejsca, kilkanaście muzycznych wydarzeń. Bilet trzeba kupić tylko na jeden koncert - na wszystkie pozostałe wstęp wolny. W środę, 11 maja, rozpoczyna się 14. Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY

W uroczych kostiumach ze spektaklu „Zwierzątka małe zwierzenia” lubelscy aktorzy robią furorę wśród małych uchodźców
30 kwietnia 2022, 12:00

Polsko-Ukraiński Piknik Rodzinny w Lublinie. Pełny program wydarzeń

Drodzy mieszkańcy, zaproście na piknik „swoich” Ukraińców – zachęca Rafał Koziński, szef Centrum Kultury w Lublinie. W długi majowy weekend na pl. Lecha Kaczyńskiego stanie „stół, który pomieści zarówno bigos, jak i pielmienie” i „scena, na której zagra ukraińska kapela obok polskiego składu”.

Politycy KO przekonują, że gdy tą sprawą - na ich wniosek - zajęła się prokuratoria generalna, przelane z ministerstwa miliony na koncie lubelskiej spółki jeszcze były. Na zdjęciu posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński przed sądem w Lublinie.
Afera respiratorowa

Największa afera ostatnich lat. Siedziba lubelskiej firmy poszła pod młotek

To dla nas dzień satysfakcji – cieszą się posłowie opozycji, którzy przyjechali do Lublina na licytację komorniczą lokalu lubelskiej spółki E&K. To pierwsza rzecz z majątku spółki handlarza bronią, którą udało się spieniężyć.

Po długim weekendzie majowym Lublin rozpocznie pierwsze tegoroczne koszenie wszystkich trawników
Magazyn

Chaszcze, zarośla i nieużytki. Dlaczego czasami lepiej z zielenią nie robić nic

Rozmowa z dr Darią Sikorską, z Katedry Teledetekcji i Badań Środowiska SGGW, współautorką badania potencjału miejskich nieużytków.

W Lublinie największą dotację dostanie Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna. Od początku wojny wspólnie z parafią p.w. św. Andrzeja Boboli w Lublinie dwa razy wysłała transport darów

Rządowe dotacje na pomoc uchodźcom. Dla ruchów narodowych, patriotycznych i Caritas

Ruchy religijne i narodowe, organizacje proobronne i patriotyczne. Głównie takie organizacje dostaną rządowe dotacje na pomoc Ukrainie.

Kilkaset krzaków mi uschło – żali się pani Elżbieta, którą spotkaliśmy wczoraj, sprzedającą w centrum Lublina m.in. bukszpan, chrzan i dekoracje wielkanocne

Bukszpanu na Wielkanoc mało, bo zżarła go ćma. "Kilkaset krzaków mi uschło"

W wielkanocnych palmach w zastępstwie pojawiły się gałązki świerku, gałązek bukszpanu może zabraknąć też w wielkanocnych koszyczkach. Powodem masowego usychania popularnych zimozielonych krzewów jest ćma bukszpanowa.

„Atlas Mięsa 2022” wydany przez Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie we współpracy z Instytutem na rzecz Ekorozwoju to zbiór aktualnych danych i faktów dotyczących konsumpcji, produkcji, przetwórstwa i handlu mięsem. Wydawnictwu towarzyszy seria podcastów „Co z tym mięsem?”, które można znaleźć na platformach Spotify, Google Podcast i Apple Podcasts
magazyn

Kilogram kurczaka tańszy niż kilogram truskawek. Czym za to płacimy?

Duzi gracze, potężne fuzje i poważna polityka w tle – tak dziś wygląda rynek żywności. "Zamknęliśmy zwierzęta w budynkach, a rośliny na pasze uprawiamy w monokulturach na drugim końcu świata. Ten system jest chory".

Ropuchy są bardzo pożyteczne. Zjadają olbrzymie ilości owadów i ślimaków. U ropuch szarych występuje dymorfizm płciowy, samice są znacznie większe od samców i to one na swoich grzbietach niosą swoich wybranków do zbiornika wodnego, gdzie składają jaja.
Alarm 24
galeria

Lublin: Auta jadą, ropuchy giną, a siatki tylko dwie

Gdy ropuchy w miłosnym amoku pędzą prosto pod koła rozpędzonych aut uratować je może tylko kilka rzeczy. Uważny kierowca, który zatrzyma się i przeniesie płaza. Siatka, która nie pozwoli im wejść na ulicę. I urzędnik lub wolontariusz, który zajrzy za siatkę i do wkopanych w ziemię wiader zanim zwierzęta się ugotują.

Pytany o liczbę wolontariuszy, dyrektor lubelskiego oddziału Fundacji Jesteśmy Ludźmi, Maksym Lopaticky, przyznaje, że codziennie pod marketami w Lublinie stoi „7-8, czasem 10 osób”.
Magazyn

Ile "zbieracz" ma w skarbonce. Charytatywna zbiórka czy pomysł na biznes?

Pomysł jest prosty i sprawdzony. Rejestrujesz fundację, zgłaszasz online zbiórkę publiczną i za dwa dni jesteś w rządowym systemie. Jeszcze tylko skarbonki, identyfikatory i kilka młodych osób, chętnych do stania godzinami przed sklepem. Dobrze działa też niebiesko-żółta flaga – przyciąga wzrok, wzbudza współczucie i chęć bezinteresownej pomocy.