Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jeśli w repertuarze Teatru Osterwy brakowało Wam klasyki, piosenki i klimatów rodem z przedwojennych teatrzyków, to najnowsza premiera kabaretu muzycznego "Szarp pan bas" przypadnie Wam do gustu
Najsłynniejszy przedwojenny film w języku jidysz to "Dybuk" Michała Waszyńskiego. Wszedł na ekrany we wrześniu 1937 roku. Okazuje się, że premierowy pokaz zorganizowano w… Lublinie. W niedzielę, 20 września, w rocznice tego wydarzenia, gratisowy pokaz "Dybuka".
W piątek 18 września o godz. 22 w Multikinie (al. Spółdzielczości Pracy 36) ENEMEF: Minimaraton Więźnia Labiryntu.
W piątek, 18 września, rozpoczną się trzydniowe uroczystości 76. rocznicy Bitew pod Tomaszowem Lubelskim. W tym roku nie będzie rekonstrukcji historycznej, ale jak zapewniają organizatorzy, i tak będzie ciekawie.
Rozmowa z Anitą Lewczuk vel Leoniuk, p.o. dyrektora Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego i koordynatorem Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.
Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na projekcje filmowe z cyklu Kino Konesera.
W niedzielę rozpocznie się XII Lubelski Festiwal Nauki. Jedną z głównych atrakcji będzie Piknik Naukowy, który po raz drugi odbędzie się na stadionie Arena Lublin.
Wybrane imprezy i wydarzenia w czwartek 17 września w Lublinie.
W Opolskiej Gali Tańca weźmie udział 800 osób. Dziewiąta edycja wydarzenia odbędzie się już 20 września.
Możliwość przejażdżki... piętrowym rowerem to jedna z atrakcji zaczynających się dzisiaj obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
W środę o godz. 17 w Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się prezentacja i promocja niezwykłego wydawnictwa – „Notatnika 1936–1938 Józefa Czechowicza”.
Artur Orzech gościem specjalnym 40-lecia istnienia Szkolnego Koło Krajoznawczo-Turystycznego PTTK przy I LO w Radzyniu Podlaskim. 17 września dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książki „Wiza do Iranu” opowie o kulturze perskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii o 40-leciu istnieniu koła.
Kto tęskni za kabaretem i odrobiną sentymentu – będzie usatysfakcjonowany. W sobotę w lubelskim Teatrze Osterwy premiera kabaretu muzycznego „Szarp pan bas”. Na scenie trójka aktorów i zespół muzyczny Gabriela Meneta. I 16 piosenek do muzyki Jerzego Wasowskiego.
W środę, 16 września w Warsztatach Kultury przy Grodzkiej 5A odbędzie się pokaz niezwykłego dramatu „Dom z piasku i mgły”. Ekranizacja powieści Andre Dubusa zostanie wyświetlona o godz. 19.
We wtorek zaczynają się zapisy uczestników projektu w czasie którego, specjaliści z „Res Publica” będą pytać o życie kulturalne w naszym mieście. Będą pytać seniorów!
Sztuka jedzenia. Międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-kulinarne. To nazwa programu jaki zaczyna się dziś i będzie realizowany co poniedziałek do 19 października.
W niedzielę (13 września) o godz. 12 w Muzeum Nadwiślańskim Oddział Przyrodniczy (ul. Puławska) otwarcie wystawy czasowej „Owad – przyjaciel czy wróg?”.
Sękacze mają swój festiwal. To będzie jego czwarta edycja. Tej regionalnej specjalności Podlasia będzie można spróbować w niedzielę w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
Byli sprzedawcy, byli i kupujący. Siłę konia testowano podczas próby ze zblokowanymi w wozie tylnymi kołami, a wiek zaglądając w uzębienie. Zakupy na końskim jarmarku w skansenie umilała kapela, a nad poprawnością handlu czuwała komisja targowa. W pobliskiej kuźni można było zaś podpatrywać pracę kowala.
Zespół Wilki to gwiazda niedzielnych Dożynek Wojewódzkich w Końskowoli w powiecie puławskim. Na scenie wystąpią również zespoły Piękni i Młodzi, After Party i Pawkin.
W niedzielę, 13 września br. w godz. 10-17 w Ogrodzie Botanicznym UMCS wydarzenie pod hasłem „Wokół zdrowia z Botanikiem”.
Blisko 50 polskich rowerów z dwudziestolecia międzywojennego i jeszcze więcej rowerowych akcesoriów. Eksponaty można od piątku oglądać w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.
W sobotę, 12 września, o godz. 20 w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim koncert piosenek międzywojennych Łukasza Jemioły w ramach XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.
W czwartek (10 września) w holu dolnym POK „Dom Chemika” otwarto wystawę historyczną „Legion Puławski 1914–1915” przygotowaną przez historyka Mariusza Karolaka z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta.