IV LIGA LUBELSKA

Mocny początek Motoru II w Biłgoraju i wygrana z Ładą

Wystarczyło ciut ponad 20 minut, a rezerwy Motoru już prowadziły w Biłgoraju 2:0. Beniaminek na pewno nie rzucił jeszcze białego ręcznika i po przerwie postraszył rywali. Przy odrobinie szczęścia mógł też zdobyć przynajmniej punkt. Niefrasobliwość pod bramką ekipy z Lublina spowodowała jednak, że to podopieczni Radosława Muszyńskiego zgarnęli pełną pulę po wygranej 2:1.

Proste środki i proste błędy, czyli Lublinianka gorsza od Stali Kraśnik

Kibice na Wieniawie jeszcze będą musieli poczekać na pierwsze zwycięstwo swoich pupili w sezonie 23/24. W sobotę drużyna Marcina Zająca przegrała ze Stalą Kraśnik 0:2 i po czterech kolejkach nadal ma na koncie tylko punkcik.

Karol Kalita na czele klasyfikacji strzelców IV ligi

Po trzech kolejkach na czele klasyfikacji najlepszych strzelców znajduje się zawodnik KS Cisowianka Drzewce Karol Kalita, który trafiał do siatki we wszystkich meczach. Takim samym wyczynem mogą się jeszcze pochwalić: Paweł Myśliwiecki z Lewartu Lubartów i Tomasz Kłos z Lublinianki.

Lublinianka strzela sporo goli, ale jeszcze więcej traci

Rozmowa z Marcinem Zającem, trenerem Lublinianki

Derby w Nałęczowie i pojedynki czwartoligowców, czyli znamy pary III rundy Pucharu Polski LZPN

Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o wynikach losowania III rundy rozgrywek Pucharu Polski w okręgu lubelskim. Na tym etapie rozgrywek do gry przystąpią już czwartoligowcy. I nie zabraknie ciekawych pojedynków.

IV liga: Gryf Gmina Zamość nowym liderem, Cisowianka ciągle z kompletem i gol na urodziny

Po trzech kolejkach w IV lidze nadal są jeszcze trzy drużyny, które nie straciły nawet punktu. Do Lewartu Lubartów dołączyły: Gryf Gmina Zamość i KS Cisowianka Drzewce. To drużyna Sebastiana Luterka ma najlepszy bilans bramek, dlatego przewodzi tabeli.

Lewart lepszy od Łady w starciu niepokonanych [zdjęcia]

Sobotni wieczór na boisku w Lubartowie zapowiadał się bardzo ciekawie. Lewart przewodził w końcu tabeli po dwóch kolejkach IV ligi. Dwa zwycięstwa odniosła jednak także drużyna z Biłgoraja. Łada pokazała się z bardzo dobrej strony, prowadziła, ale musiała wracać do domu z pustymi rękami, bo przegrała 1:2. Decydującego gola gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry.

Sześć goli w Werbkowicach, Kryształ urwał punkt Górnikowi II Łęczna

Ciekawy mecz na boisku w Werbkowicach. Tamtejszy Kryształ przegrywał już po 20 minutach z rezerwami Górnika Łęczna 0:2. Jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania, ale w drugiej połowie znowu musiał gonić rywali. I jednak dogonił, bo w końcówce na 3:3 trafił Stanisław Rybka.

Strzał życia za trzy punkty, czyli Grom Kąkolewnica lepszy od Motoru II Lublin

W dwóch pierwszych meczach porażki 0:4 i 0:5. Zresztą, pierwsze spotkanie zakończyło się po 44 minutach, bo Grom miał do dyspozycji ledwie siedmiu zawodników. Wszyscy skazywali beniaminka z Kąkolewnicy na kolejną porażkę w sobotę. Niespodziewanie drużyna Mirosława Kosowskiego pokonała jednak w Lublinie rezerwy Motoru 2:1.

Spacerek w pierwszej połowie i horror w drugiej. Start Krasnystaw pokonał Ogniwo Wierzbica

Na razie w meczach z udziałem beniaminka z Wierzbicy jest bardzo ciekawie. We wtorek Ogniwo przegrywało z Lublinianką 0:2, ale wygrało 4:3. W sobotnim spotkaniu ze Startem Krasnystaw podopieczni Karola Bujaka mieli już trzy bramki straty i chociaż napsuli rywalom mnóstwo krwi, to ostatecznie przegrali 2:3.

Lublinianka znowu przegrała 3:4, komplety Lewartu i Janowianki, czyli ciekawa kolejka w IV lidze [zdjęcia]

Mecz Lublinianki znowu dostarczył sporej dawki emocji. Drugi raz z rzędu spadkowicz z III ligi przegrał jednak 3:4. Tym razem z Ogniwem Wierzbica

Krasnystaw zdobyty, czyli drugi komplet punktów Cisowianki Drzewce

Świetne wejście w nowy sezon drużyny Łukasza Gizy. KS Cisowianka pokonał we wtorek Start Krasnystaw 2:0 i po dwóch kolejkach ma na koncie komplet punktów.

Łada rozbiła Tomasovię, pech Stali Poniatowa i reszta wyników pierwszej kolejki IV ligi

Udany powrót na czwartoligowe boiska Łady 1945. Ekipa z Biłgoraja rozbiła na dzień dobry Tomasovię i to w Tomaszowi Lubelskim aż 5:2. Pecha na inaugurację IV ligi miała Stal Poniatowa. Drużyna Konrada Szmyrgały miała zmierzyć się z rezerwami Górnika Łęczna, ale zielono-czarni stawili się na mecz w składzie niemal pierwszoligowym. I ostatecznie wygrali 4:0.

Piękne gole w Nałęczowie, KS Cisowianka Drzewce pokonał Lubliniankę

Beniaminek kontra spadkowicz z III ligi. Mecz Cisowianki Drzewce z Lublinianką był jednym z najciekawszych spotkań pierwszej kolejki IV ligi. Drużyna Łukasza Gizy prowadziła już 4:1, ale ostatecznie pokonała rywali „tylko” 4:3 po bardzo emocjonującej końcówce.

Start Krasnystaw wygrał w Werbkowicach. Kluczowa była czerwona kartka

Ciekawy mecz w Werbkowicach. Tamtejszy Kryształ długo dobrze radził sobie w spotkaniu ze Startem Krasnystaw. Od 39 minuty gospodarze musieli jednak grać w dziesiątkę i drużyna Marka Kwietnia to wykorzystała, bo szybko po przerwie zdobyła dwa gole i wygrała 2:0.

Nietypowy mecz w Kraśniku. Grom Kąkolewnica przeciwko Stali zagrał w siedmiu

Kibice, którzy w sobotę zdecydowali się odwiedzić stadion w Kraśniku na pewno mocno się zdziwili jeszcze przed pierwszym gwizdkiem meczu Stal – Grom Kąkolewnica. Spiker podając skład gości odczytał tylko… siedem nazwisk. To nie była jednak pomyłka, bo trener Mirosław Kosowski miał do dyspozycji tylko tylu zawodników. Spotkanie potrwało zresztą tylko 44 minuty.

Opolanin lepszy od Motoru II na inaugurację IV ligi. „Nie zasłużyliśmy na trzy punkty, ale taka jest piłka” [zdjęcia]

Nowy sezon w IV lidze wystartował w sobotę, na stadionie przy Al. Zygmuntowskich. Zwycięski powrót do Lublina zaliczył Daniel Koczon. Jego Opolanin pokonał rezerwy Motoru 2:1, chociaż goście przegrywali 0:1, a kilka ostatnich minut grali w liczebnym osłabieniu. Sam „Koczi” przyznał, że przyjezdni nie zasłużyli na zwycięstwo.

Fortuna Puchar Polski. Motor i Górnik zagrają z rywalami z PKO BP Ekstraklasy!

W punktualnie w południe rozlosowano pary pierwszej rundy jubileuszowej 70. edycji Fortuna Pucharu Polski

Stal Kraśnik wygrała ostatni sparing, 18 drużyn w nowym sezonie IV ligi

Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że mimo wielu transferów nowi zawodnicy szybko wkomponowali się w zespół Kamila Dydo. Piłkarze Stali wygrali w okresie przygotowawczym wszystkie pięć sparingów. Co więcej, strzelili w nich aż 24 bramki. Statystyki „zepsuł” ostatni mecz kontrolny, bo kraśniczanie pokonali Opolanina „tylko” 1:0

Lublinianka ma spłacić zaległości wobec byłych piłkarzy i trenerów

Kolejne wieści z Wieniawy. Lublinianka poinformowała w piątek, że wkrótce spłaci zaległości wobec byłych zawodników i trenerów, którzy przed rokiem wywalczyli z klubem awans do III ligi.

Trzy transfery ze Świdniczanki do Startu Krasnystaw?

Start Krasnystaw w lecie stracił kilku ważnych zawodników. Z klubem rozstał się chociażby najlepszy strzelec Dominik Skiba, który przeniósł się do drugoligowca ze Słowacji, ale ubytków było znacznie więcej.

IV liga bez Powiślaka Końskowola. Szansa dla Bugu Hanna lub Sparty Rejowiec Fabryczny

Plotkowano o tym od dawna, a w czwartek rano wszystko się potwierdziło. Powiślak Końskowola w sezonie 23/24 nie zagra w IV lidze. Klub przesłał już oficjalne pismo do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Lublinianka odpowiada na list otwarty. „Nieprawdą jest, że nic nie robimy w zakresie naprawy sytuacji finansowej”

Kilka dni temu opublikowaliśmy list otwarty byłych pracowników Lublinianki, którzy od ponad roku czekają na zaległe wypłaty. We wtorek do zarzutów przedstawionych przez zawodników i trenerów odniósł się zarząd, a także rada nadzorcza klubu z Wieniawy.

Stal Poniatowa, Stal Kraśnik i Start Krasnystaw na piątki, wyniki sparingów w IV lidze

Do startu sezonu 23/24 w IV lidze pozostało już tylko kilkanaście dni. Jak zespołom minął kolejny tydzień przygotowań? Bardzo pracowity czas mają za sobą zwłaszcza podopieczni Marka Kwietnia. Start Krasnystaw zagrał aż… trzy mecze kontrolne.

Lublinianka odpowiedziała na wysoką porażkę z Ładą i wysoko pokonała POM Iskrę Piotrowice

W środę porażka 1:4 z Ładą 1945 Biłgoraj, a w sobotę pewna wygrana z POM Iskrą Piotrowice (4:1). Lublinianka ma za sobą dwa kolejne mecze kontrolne, a na dniach do drużyny Marcina Zająca powinni dołączyć kolejni nowi zawodnicy.