PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Marcin Izdebski drugi w Siedlcach

Marcin Izdebski z Orląt Łuków zajął drugie miejsce w rozegranym w Siedlcach XXIII Międzynarodowym Turnieju im. Eugeniusza Bryzka

W Biłgoraju odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Zawody są odpowiednikiem mistrzostw Polski juniorów młodszych. Do zmagań ze sztangą przystąpiło 60 zawodników i zawodniczek. Województwo lubelskie walczyło o prym z województwami: świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim.

Mamy dziewięć medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów

W Zamościu rozegrane zostały młodzieżowe mistrzostwa Polski. Reprezentanci naszego regionu wywalczyli dziewięć medali

Sprawdzian przed ME sztangistów w Zamościu

W Zamościu rozegrane zostaną młodzieżowe mistrzostwa Polski. Początek dwudniowej rywalizacji w sobotę o godzinie 9.30

Orlęta Łuków znowu na najniższym stopniu podium

Orlęta Łuków zajęły trzecie miejsce podczas drugiej rundy drużynowych mistrzostw Polski

Orlęta Łuków będą rywalizować w I lidze podnoszenia ciężarów

Orlęta Łuków w obecnym sezonie rywalizować będą w I lidze. Druga runda drużynowych mistrzostw Polski została zaplanowana na 20-21 maja

Mamy 10 medali mistrzostw Polski juniorów w podnoszeniu ciężarów

10 medali zdobyli zawodnicy naszego regionu podczas mistrzostw Polski juniorek i juniorów rozegranych w Łukowie

Drugie miejsce Orląt Łuków w Drużynowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów

Orlęta Łuków zajęły drugie miejsce podczas pierwszej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski

Sztangiści będą rywalizować po staremu

Rozgrywki o klubowe mistrzostwo Polski mężczyzn wracają do sprawdzonego przez wiele lat systemu.

Wyniki Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów

W Biłgoraju rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS Wystartowały w nich 34 kobiety i 61 mężczyzn.

Robert Dołęga: Straciliśmy pięć milionów

ROZMOWA z Robertem Dołęgą, nowym trenerem reprezentacji Polski mężczyzn w podnoszeniu ciężarów

Katarzyna Feledyn (Wisla Puławy): Mogło być jeszcze lepiej

ROZMOWA z Katarzyną Feledyn, sztangistką Wisłą Puławy, brązową medalistką ME do lat 23

Katarzyna Feledyn brązową medalistką mistrzostw Europy do lat 23

Europejski czempionat rozgrywany jest w Ejlacie, w Izraelu. Oprócz kategorii młodzieżowej, zawodnicy i zawodniczki stratują w kategorii juniorskiej (do 20 lat). Medal sztangistki Wisły Puławy był pierwszym wywalczonym przez nasz kraj podczas ME.

Jakub Węgrzyn z Wisły Puławy mistrzem Europy do lat 17 w podnoszeniu ciężarów

Jakub Węgrzyn z Wisły Puławy został mistrzem Europy do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Tytuł wywalczył na zawodach rozgrywanych w Nowym Tomyślu

Podnoszenie ciężarów: Popis Marcina Izdebskiego

W drugiej rundzie ekstraklasy mężczyzn Orlęta Łuków przegrały na wyjeździe z Górnikiem Polkowice

Cztery tytuły ciężarowców z regionu

Dziewięć medali reprezentantów województwa lubelskiego podczas finałów 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Katarzyna Feledyn (Wisła Puławy): Kolejne wyzwania czekają

ROZMOWA Z Katarzyną Feledyn, zawodniczką Wisły Puławy, wicemistrzynią Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 48 kg

Dwa medale naszych sztangistek na mistrzostwach Polski

Katarzyna Feledyn wicemistrzynią Polski, a Agnieszka Kuczmaszewska zdobywczynią brązowego medalu.

W Mroczy odbędą się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów

Dla reprezentantów Polski będzie to ostatnia okazja do wywalczenia miejsca w składzie kadry na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro. Na kobiety czeka jedno miejsce w Brazylii, na mężczyzn – cztery.

W Biłgoraju odbył się turniej strefowy do finałów OOM w podnoszeniu ciężarów

Wzięło w nim udział 18 juniorek i 35 juniorów z klubów Lubelskiego, Podkarpackiego i Małopolskiego OZPC. Najlepsze wyniki podczas zawodów w Biłgoraju osiągnęli wśród juniorek Dominika Sacharuk z AZS AWF Biała Podlaska i Karolina Czajka z Unii Hrubieszów, zaś wśród juniorów Łukasz Boncik z Orląt Łuków oraz Karol Jachimiuk z MULKS Zirve Terespol.

Budowlani Opole lepsi od Orląt Łuków

Na pomoście w Łukowie miejscowe Orlęta zmierzyły się z 23-krotnym mistrzem Polski Budowlanymi Opole

W Zamościu rozegrano mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów

Wystartowało w nich ponad 200 zawodniczek i zawodników do 15 i 17 lat z 41 klubów naszego kraju.

Mamy trzech mistrzów MP juniorów w podnoszeniu ciężarów

Dziesięć medali wywalczyli reprezentanci Lubelszczyzny w rozegranych w Nidzicy mistrzostwach Polski juniorek i juniorów do 20 lat

Juniorzy Orląt Łuków najlepsi w Piotrowicach

Na pomoście w Piotrowicach rozegrany został Puchar Starosty Lubelskiego i Memoriał Wacława Czuraka

W Łukowie rozegrano VIII Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów

Na pomoście hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Gimnazjum nr 2 zaprezentowało się 25 zawodników z trzech województw. Oprócz sztangistów z Lubelszczyzny byli przedstawiciele województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.