11 maja 2024 r.
15:55

Szósty ligowy mecz u siebie w tym roku i pierwsza wygrana Avii Świdnik

Autor: Zdjęcie autora lukisz
Avia w czterech ostatnich meczach ligowych wywalczyła 10 punktów. Awansowała również do finału okręgowego Pucharu Polski (fot. Avia Świdnik/facebook)

Czekali, czekali i wreszcie się doczekali. Avia w sobotę zgarnęła pierwszą w tym roku, pełną pulę na swoim boisku. Świdniczanie po dobrej pierwszej połowie i gorszej drugiej pokonali Wiślan Jaśkowice 2:1.

Kibice żółto-niebieskich na zwycięstwo swoich pupili na stadionie przy ul. Sportowej czekali od 11 listopada. W pięciu domowych meczach na wiosnę podopieczni Łukasza Mierzejewskiego zanotowali: dwa remisy i trzy porażki. Co więcej, strzelili zaledwie dwa gole.

W sobotę szybko okazało się jednak, że szanse na przełamanie są bardzo duże. Już w siódmej minucie po akcji Patryka Małeckiego formalności dopełnił jedynie Wojciech Białek, który z bliska wpakował piłkę do „pustaka”. Nie minął jeszcze kwadrans gry, a już na tablicy wyników przy ekipie gospodarzy pojawiła się dwójka. Tym razem Jakub Zagórski przypomniał, że potrafi nieźle huknąć z dystansu i przymierzył w okienko bramki rywali.

Dwa gole w 14 minut? Trudno wyobrazić sobie lepsze otwarcie spotkania. W 21 minucie goście postraszyli jednak rywali. Dobrze w polu karnym znalazł się Michał Wiśniewski, ale uderzył prosto w Andrzeja Sobieszczyka i skończyło się tylko na strachu piłkarzy Avii. Niedługo później Grzegorz Marszalik przymierzył jeszcze nad poprzeczką bramki miejscowych. Kolejne fragmenty? Mecz na pewno się uspokoił i do przerwy zostało 2:0.

W drugiej połowie Wiślanie ruszyli do ataku, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę ekipy ze Świdnika. W końcówce przyjezdni dopięli jednak swego. Po stałym fragmencie gry głową piłkę do siatki skierował Kołodziej. A to oznaczało, że żółto-niebieskich czeka kolejna nerwowa końcówka. Ostatecznie drużyna trenera Mierzejewskiego dowiozła jednak korzystny wynik do ostatniego gwizdka. I tym samym przedłużyła dobrą passę. W czterech ostatnich spotkaniach Patryk Małecki i spółka wywalczyli 10 punktów. Dzięki temu ciągle mają szanse na podium. Zajmują czwarte miejsce, a do trzeciego Stara Starachowice tracą tylko punkt.

Jeżeli popatrzymy na ostatnie wyniki, to na pewno się poprawiliśmy. Od dłuższego czasu lepiej radzimy sobie zarówno w ataku, jak i obronie i od razu są efekty. Co do meczu z Wiślanami, to uważam, że obie połowy były podobne. Oczywiście, w pierwszej strzeliliśmy dwie bramki. Po przerwie również potrafiliśmy jednak dobrze budować akcje. Niepotrzebnie straciliśmy gola ze stałego fragmentu, bo do wprowadziło trochę nerwowości. Pod wieloma względami: taktycznie, biegowo czy pod kątem grania w piłkę, wyglądaliśmy jednak lepiej, dlatego trzeba być zadowolonym – mówi Łukasz Mierzejewski.

Avia Świdnik – Wiślanie Jaśkowice 2:1 (2:0)

Bramki: Białek (7), Zagórski (14) – Kołodziej (87).

Avia: Sobieszczyk – Zagórski, Kursa, Machała, Rozmus, Kalinowski (68 Stryjewski), Uliczny (60 Popiołek), Kafel, Szczygieł, Małecki, Białek (68 Maj).

Będzie konkurs na dyrektora szpitala w Parczewie. Rada powiatu wybrała już komisję, która wyłoni taką osobę.

Aspirant Dariusz Żabiński oraz sierżant sztabowy Adam Czerniak zadbali o to, by rodzice bezpiecznie dotarli z chorą córeczką do szpitala

Liczyły się minuty. Policjanci eksportowali 4-latkę do szpitala

Rodzice z chorą córką chcieli jak najszybciej dotrzeć do szpitala. Zostali zatrzymani przez policję za zbyt dużą prędkość, ale zamiast mandatu, patrol drogówki zapewnił im eskortę.

Po wypadku Piotrek trafił do szpitala w Hrubieszowie, później przewieziono go do szpitala, gdzie przeszedł poważną operację. Wymaga dalszego leczenia

Psy pogryzł dziecko. Potrzeba pieniędzy na leczenie Piotrusia

Piotrek ma 11 lat. Zawsze bardzo kochał zwierzęta. Z psami sąsiada też wielokrotnie się bawił, ale ostatnio owczarki zaatakowały chłopca i poważnie pogryzły. Nastolatek przeżył, przeszedł operację, wymaga dalszego leczenia. Dlatego zorganizowano zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Sylwester Aftyka
Dzień Wschodzi

Wrotka i Czart - te imiona zna cała Polska

Ich historią żyje cała Polska. Zwroty akcji niczym filmie sensacyjnym z morderstwem w tle. To trwająca od wielu tygodni telenowela. Mowa o lubelskich w sokołach wędrownych, których gniazdo na kominie lubelskiej elektrociepłowni podglądamy dzięki kamerom.

Damian Miechowicz ukończył romanistykę na UMCS w Lublinie i studia podyplomowe w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Pracował jako dziennikarz, był prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze”, dyrektorem wydziału promocji UM Zamość, a zanim został prezesem szpitala, był dyrektorem pogotowia
Zamość

Prezydent czyści spółki. Odwołany prezes wylicza sukcesy

Mimo że pod jego rządami szpital wypracowywał zyski, to Rada Nadzorcza Zamojskiego Szpitala Niepublicznego odwołała z funkcji prezesa Damiana Miechowicza. Bliskiego współpracownika b. prezydenta Zamościa zastąpił jego dotychczasowy zastępca, a wcześniej wieloletni prezes placówki Mariusz Paszko.

Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze

Muzeum w Sobiborze znów docenione. Wygrało w konkursie Sybilla

Po specjalnym wyróżnieniu w prestiżowym konkursie na najlepsze europejskie muzeum roku EMYA 2024 kolejna nagroda dla Muzeum i Miejsca Pamięci w Sobiborze. Tym razem zwycięstwo w konkursie Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2023.

Mateusz Stolarski do tej pory poprowadził Motor w dziewięciu meczach

Co z przyszłością Mateusza Stolarskiego w Motorze Lublin? „Rozmowy się rozpoczęły”

Przed Motorem ważny mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jeżeli lublinianie wygrają, to przynajmniej w jednym barażu o awans wystąpią przed własną publicznością. Trener Mateusz Stolarski przyznał, że na finiszu sezonu rozpoczęły się też rozmowy na temat jego przyszłości w klubie.

To jedyny miejski kosz na śmieci w okolicy ulic Jantarowej i Berylowej. Z reguły jest wypełniony po brzegi, a czysta okolica jest zasługą samodyscypliny mieszkańców.
LUBLIN

Dużo ludzi, dużo śmieci, a kosz... tylko jeden

Niedaleko duża szkoła, ulubione miejsce spacerów wielu mieszkańców. Jednak na dwóch ulicach w dzielnicy Węglin Południowy jest… zaledwie jeden miejski kosz na śmieci. Chodzi o ruchliwe ulice osiedlowe Jantarową i Berylową.

Stonerowy piątek w Rider’s Pubie
24 maja 2024, 20:00

W piątkowy wieczór na scenie lubelskiego Rider’s Pub wybrzmią brudne, stoner-rockowe dźwięki. Wystąpią: Neon Mud, MIAM, Wielki Mrok oraz Optical Sun. Początek o 20:00.

Magda Balsam rzuciła w środę osiem bramek

Rzuty karne w Lubinie, brązowy medal MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin przegrał po rzutach karnych z KGHM MKS Zagłębie Lubin i zakończył sezon na trzecim miejscu.

Poznaj uczelnię i kierunki. Dni Otwartych Możliwości Uniwersytetu Medycznego
CO PO MATURZE

Reanimacja, wkłucia w żyłę, symulowany poród i badanie USG. Chcesz studiować na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie? Sprawdź, co oferuje uczelnia.

Puchar Polski: Avia Świdnik i Orlęta Spomlek wygrały okręgowe finały

Trzecioligowcy nie bez problemów, ale jednak rozprawili się z niżej notowanymi rywalami i wygrali swojego finały okręgowego Pucharu Polski. Avia w Opolu Lubelskim pokonała Opolanina 2:1. Z kolei Orlęta Spomlek okazały się lepsze od Huraganu Międzyrzec Podlaski dopiero po dogrywce (4:2).

Laurę Miškiniene w barwach Arki, podczas meczu w Lublinie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin ogłosił drugi transfer

Polski Cukier AZS UMCS w środę ogłosił nazwisko drugiej zawodniczki, która przenosi się do Lublina. Tym razem chodzi o podkoszową z Litwy – Laurę Miškiniene, która ostatnio reprezentowała barwy VBW Arki Gdynia. W Polsce występuje już od sześciu lat.

Spektakl „Pocałunek łez” (Teatr Fatum)

Studencka Wiosna Teatralna: Trzy dni pełne amatorskiego teatru studenckiego

Od dziś do piątku (24 maja 2024): w ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie występują studenckie teatry z całego kraju walczące o Grand Prix XII Ogólnopolskiego Festiwalu Studencka Wiosna Teatralna.

Bazarek: emisja nr 400 i specjalne spotkanie

Emisje odcinków słuchowiska są w niedzielę, ale spotkanie twórców i słuchaczy zaplanowano na sobotę. 25 maja w Teatrze Starym wydarzenie organizowane z okazji emisji 400. odcinka słuchowiska „Bazarek”.