IV Liga Lubelska - gr. II

9 października 2022 r.
19:06

Hummel IV liga: Porażki Startu Krasnystaw i Tomasovii, siedem goli Gryfa Gmina Zamość

(fot. STS Gryf Gmina Zamość)

Pierwszej porażki w sezonie doznał Start Krasnystaw, który musiał uznać wyższość Granitu Bychawa. Niespodziewanie niżej notowany Kryształ ograł również Tomasovię.

Ciekawie było zwłaszcza w Werbkowicach. W tym sezonie Kryształ ma olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów. W środę podopieczni Piotra Welcza wygrali jednak wreszcie pierwsze spotkanie. Niby to był tylko Puchar Polski, ale na pewno sporo osób liczyło, że awans do finału podbuduje morale drużyny.

Po 29 minutach wydawało się, że pucharowe rozgrywki nie będą miały żadnego przełożenia na ligę. Tomasovia prowadziła 2:0 po golach: Damiana Szuty i Patryka Słotwińskiego. Sytuacja zmieniła się jednak w końcówce pierwszej połowy. Najpierw z boiska, z czerwoną kartką wyleciał Jakub Piatnoczka, a niedługo później Stanisław Rybka zaliczył kontaktowe trafienie po celnym strzale z rzutu karnego. Dużą cegiełkę do wyniku dołożył Bartłomiej Sienkiewicz, który wywalczył jedenastkę.

A to zapowiadało spore emocje po przerwie. I dokładnie tak było. Gospodarze grali konsekwentnie, czekali na swoją okazję i w końcu się doczekali. Po szybkim ataku Rybka doprowadził do wyrównania. A w samej końcówce po rzucie rożnym i świetnej centrze Krystiana Michalaka błąd popełnił golkiper rywali. Z prezentu skorzystał „Stasio” i zapewnił swojej drużynie arcyważne zwycięstwo.

– Po 29 minutach na pewno nie spodziewałem się, że zdobędziemy trzy punkty – mówi Piotr Welcz. – To jest jednak cała piłka nożna, te punkty zwrotne w meczu są nieprzewidywalne. Bartek Sienkiewicz wychodził sam na sam i został przewrócony, nie było wątpliwości, że należał nam się karny. Zresztą to była bardzo dobra akcja. Druga połowa? Z żelazną konsekwencją dalej graliśmy swoje i to przyniosło pozytywne efekty, bardzo się cieszymy, ale nie wybiegamy za daleko w przyszłość, koncentrujemy się na każdym kolejnym spotkaniu i teraz zaczynamy już myśleć o meczu ze Startem Krasnystaw – zapewnia szkoleniowiec ekipy z Werbkowic.

Losy meczu odwrócił też Granit, bo do przerwy przegrywał z liderem 0:1. Prowadzenie Startowi zapewnił Dawid Sołdecki W drugiej połowie podopieczni Marcina Popławskiego szybko doprowadzili jednak do wyrównania, a później przechyli szalę na swoją stronę. Wygrali 3:1, ale mogli nawet zdobyć więcej bramek.

– Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Przed pierwszym gwizdkiem mówiliśmy sobie, że nie może być w naszej drużynie nikogo, kto nie będzie realizował założeń. Chłopcy wzięli sobie to do serca. I mimo niekorzystnego wyniku po 45 minutach konsekwentnie graliśmy to, co sobie zakładaliśmy. Szybki gol na 1:1 na pewno nas napędził. Padły dwa kolejne, a mogły i następnie. Mamy jednak młody zespół, który jeszcze nie zawsze potrafi z zimną krwią zamieniać sytuacje na bramki. Trzeba przyznać, że rywale też dążyli do zmiany wyniku i stąd na boisku robiły się duże przestrzenie i my potrafiliśmy to wykorzystać. Cieszymy się, bo praca chłopaków procentuje – mówi Marcin Popławski, opiekun Granitu.

Efektowną wygraną w sobotę zanotował Gryf Gmina Zamość, który rozbił Spartę na jej terenie aż 7:0. We wcześniejszych ośmiu kolejkach drużyna Sebastiana Luterka strzeliła w sumie 12 goli, a tym razem w jednym spotkaniu aż siedem. Hat-tricka skompletował Dawid Gierała. Dzięki temu Gryf ma już siedem punktów przewagi nad szóstym Gromem Różaniec.

HUMMEL IV LIGA, GRUPA II

Stal Kraśnik – Grom Różaniec 4:2 (Król 1, 36-obie z karnych, 90, M. Jędrasik 62 – Kaproń 12-z karnego, Stefan 14) * Sparta Rejowiec Fabryczny – Gryf Gmina Zamość 0:7 (Sałamacha 13, Gierała 32, 63, 70, Kycko 57-z karnego, Woźniak 59, Klimkowski 90) * Błękitni Obsza – POM Iskra Piotrowice 1:1 (Karczmarczyk 75 – Białek 42) * Granit Bychawa – Start Krasnystaw 3:1 (Krawiec 47, Pęcak 60, Bogusz 65 – Sołdecki 20) * Kryształ Werbkowice – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:2 (Rybka 45-z karnego, 61, 87 – Szuta 25, Słotwiński 29-z karnego).

Pieniądze leżą na unijnym stole. Minister o eurograntach

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej, w środę odwiedziła Puławski Park Naukowo-Technologiczny. Zachęcała do aplikowania o granty przyznawane przez Komisję Europejską.

Gwarancja dobrej przyszłości dla Lubelszczyzny

Szanowni Mieszkańcy, po październikowych wyborach do Sejmu, czekają nas wielkie zmiany. Aby można było je przeprowadzić do końca i odzyskać jako społeczeństwo kontrole nad naszym krajem, musimy zwyciężyć w Wyborach Samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia.

Pamięć o nich musi trwać. Historie Dzieci Zamojszczyzny trafią do sieci

Z przepastnych archiwów, do których dostęp mają nieliczni, dokumenty zaświadczające o tragicznej historii dziesiątek tysięcy dzieci wysiedlonych w czasie II wojny światowej z Zamojszczyzny zostaną zdigitalizowane i udostępnione online.

Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim już otwarty

Dzięki środkom z Funduszy Europejskich Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim odzyskał swój blask. Ponownie jest architektoniczną perłą województwa lubelskiego. 17 marca br. po wielomiesięcznym remoncie ta rokokowa rezydencja magnacka została uroczyście otwarta.

Zderzenie osobówek centrum uzdrowiska. Zawinił 82-latek

82-latek tak feralnie włączał się do ruchu przy ul. Paderewskiego w Nałęczowie, że kierowany przez niego nissan zderzył się z citroenem.

Wielkanoc w podziemiach i staromiejskich zaułkach. Przewodnicy czekają
1 kwietnia 2024, 14:00

Pierwszego dnia kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny zostanie otwarta dla zwiedzających trasa podziemna w oficynie zamojskiego ratusza.

Kandydatki KO chcą Lubelskiej Rady Kobiet
Wybory 2024

Kandydatki Koalicji Obywatelskiej chcą utworzyć Lubelską Radę Kobiet. Jej celem ma być m.in. zwiększenie udziału kobiet w sferze politycznej czy gospodarczej, a także przeciwdziałanie dyskryminacji.

Województwo lubelskie wesprze finansowo Motor Lublin

W czwartek wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski poinformował, że Motor Lublin otrzyma 400 tysięcy złotych w ramach promocji gospodarczej regionu.

Z szafy na komendę. Kryjówka nie wyszła

Poszukiwany przez sąd 33-latek ukrył się przed policjantami w szafie. Nic to nie dało. Mężczyzna spędzi rok za kratkami.

Urządzamy pokój dla nastolatka w 2024!

Pokój nastolatka to nie tylko miejsce do spania czy nauki – to przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą wyrażać siebie, odpoczywać i rozwijać swoje pasje. W 2024 roku trendy w aranżacji tego wyjątkowego miejsca kładą nacisk na funkcjonalność, personalizację oraz technologię, aby sprostać potrzebom i życzeniom młodego pokolenia. Oto kilka kluczowych kierunków, które pomogą stworzyć idealną przestrzeń dla każdego nastolatka.

Filmowcy znowu będą kręcić. Szlabany na niektórych ulicach

Lublin znów stanie się planem zdjęciowym. Ekipa filmowa będzie kręcić od 2 do 5 kwietnia. A mieszkańców czekają utrudnienia, bo niektóre ulice będą zamknięte.

Cyberpunk 2077 za darmo. Ale tylko na pięć godzin (wideo)

Dziś rozpoczyna się darmowy weekend z grą Cyberpunk 2077 na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series S|X. Night City zostanie otwarte o godzinie 16.

Bez świateł po północy i z promilami. A pasażerką była 10-latka

47-latka jechała fordem bez świateł. Zatrzymała ją policja i po badaniu okazało się, że miała ponad promil alkoholu we krwi. Jechała z 10-letnią pasażerką.

Do wyborów - gościem Piotr Rybak, kandydat PiS
Do wyborów

Do wyborów — w naszym cyklu dzisiaj Piotr Rybak. Kandydat PiS do sejmiku województwa. Jak mówi o sobie samorządowiec, a nie polityk. Znany powszechnie jako dyrektor szpitali w regionie w Łęcznej a obecnie Puławach. Zapraszamy do obejrzenia.

Dał się zamknąć w więzieniu i jeszcze dopłacił

Pan Michał dał się zamknąć w więzieniu i jeszcze za to zapłacił. Ale spokojnie, nic nie ma na sumieniu. Pobyt za kratami wylicytował podczas finału WOŚP w Białej Podlaskiej.