Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Styl życia - Moda

30 czerwca 2014 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Agata Pietras, córka Beaty Kozidrak chce robić karierę jako projektantka (rozmowa)

0 0 A A

Nie chciała śpiewać, tak jak mama i starsza siostra, za to od zawsze kochała modę. Już jako mała dziewczynka podkradała mamie szpilki, dziś robi karierę jako projektantka. Agata Pietras, córka Beaty Kozidrak wydała niedawno swoją pierwszą kolekcję i już myśli o kolejnej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• "Odkąd byłam małą dziewczynką, podziwiałam silne, odważne i mądre kobiety, dlatego to im dedykuję tę markę... bo kto rządzi światem, jak nie My?”

- To cytat z mojej strony internetowej.

• Naprawdę chcesz rządzić światem?

- W sensie dosłownym może nie, ale bardzo imponują mi kobiety takie jak Margaret Thatcher czy Oprah Winfrey, które były lub są bardzo wpływowe i odnoszą wiele sukcesów zawodowych.

• Skąd w ogóle pomysł na projektowanie ubrań?

- Moda od zawsze była moją pasją. Wydaje mi się, że już pod koniec podstawówki zaczęłam przykładać uwagę do swojego wyglądu. Później zaczęłam czytać księgi mody, biografie wielkich projektantów. Na początku nie miałam wielkich aspiracji i chciałam zostać stylistką, czyli osobą, która ubiera gwiazdy. No i faktycznie, może gwiazd nie udało mi się ubierać, ale ubierałam moje koleżanki. Były zadowolone i zaczęły mi mówić "no to weź, zrób coś w tym kierunku”.

• Miałaś tak, że jako mała dziewczynka przebierałaś się, nie wiem, na przykład w stroje mamy?

- Taaak! To była moja ulubiona zabawa! Przebierałam się razem ze swoją najlepszą przyjaciółką w ubrania mojej siostry i stroje sceniczne mamy. No i szpilki... kocham szpilki. Na początku zabierałam mamie. Teraz bez nich nie wyjdę z domu.

• Nie chciałaś śpiewać, jak mama i siostra?

- Nie, nigdy mnie to nie interesowało.

• Postawiłaś na projektowanie.

- Tak. Uznałam że jestem na tyle silna, że mogę zacząć spełniać swoje prawdziwe marzenia. Na studiach poczułam większy luz i podczas zajęć zaczęłam tworzyć swoje pierwsze szkice ubrań. Następnie zrobiłam wykroje krawieckie, kupiłam materiały, nawiązałam współpracę z firmą, która uszyła ubrania. W trakcie opracowywałam całą strategię marketingową i uczyłam się, ponieważ studiowałam na dwóch uczelniach. Pracowałam nad tym rok.

• Co dalej?

- Zorganizowałam sesje zdjęciową do lookbook'a (katalogu - red.). Chciałam, aby było jak najbardziej profesjonalnie, dlatego zatrudniłam wspaniałą fotograf - Sandrę Sobolewską oraz jej siostrę Rebekę, która zajęła się make-upem. Modelką była piękna Anna Szczygielska, finalistka Miss Polonia.

• Jaki trzeba mieć budżet, żeby w ogóle myśleć o projektowaniu?

- To zależy od tego, jakich materiałów używasz. Jedni sprowadzają wszystko z Chin i nie zależy im na jakości. Ja bardzo zwracam na to uwagę, dlatego współpracuję z producentami z Włoch oraz z zakładami włókienniczymi w Łodzi. Następne koszty to reklama w Internecie oraz sklep. Wiadomo, można sobie inaczej poradzić, działać na Facebooku lub współpracować z platformami, które zajmują się sprzedażą ubrań. Nie chciałam tego robić, ponieważ musiałabym oddawać im dość spory procent. Postawiłam na to, aby zarabiać samodzielnie.

• Z jakich materiałów korzystasz?

- Wybrałam skóry naturalne produkowane w Polsce oraz wysokiej jakości dzianiny sprowadzane z Włoch lub od najlepszych producentów w Łodzi. Niektóre z dzianin własnoręcznie farbuje, dlatego wszystkie modele są unikatowe.

• Jakie ubrania szyjecie?

- Głównie casualowe, takie do noszenia na co dzień. Już na etapie projektowania pomyślałam o różnych rodzajach sylwetek. Dobierałam takie kroje i takie materiały, by jak najbardziej podkreślić atuty, a ukryć niedoskonałości kobiet. Szyjemy wszystko, od koktajlowych długich sukienek ze skórą naturalną na wyjątkowe wyjścia, poprzez kombinezony, które dopiero wchodzą w łaski kobiet, ponieważ nie były do nich przekonane, aż po bardzo wygodne dresy, które nie tylko można łączyć z trampkami, ale także super wyglądają razem ze szpilkami. W Sklepie Internetowym na www.modlishka.com można także dostać bluzy dresowe, t-shirty, spódnice oraz sukienki.

• No właśnie: dlaczego Modlishka?

- Skąd ta nazwa?

• Tak, dlaczego akurat w ten sposób nazwałaś swoją markę. To znaczy ja się domyślam, ale…

- Wymyśliłam tę nazwę przed snem, kiedy mam najwięcej myśli i niezliczoną ilość pomysłów. Szukałam takiej nazwy, która będzie łączyła się bezpośrednio z kobietą. Modlishka, to kobieta niezależna, pewna siebie, silna i odważna. Mężczyzna nie jest jej potrzebny aby przetrwać. Kobieta Modlishka to kobieta szczera, naturalna, która nie boi się pokazać swoich atutów. Nie kryje swojego piękna. Można się z tym zgadzać, albo nie.

• A modliszka, pisana przez "sz” to taki niezbyt przyjemny owad.

- To zależy, znam wielu hodowców modliszek i są w nich zakochani. (śmiech).

• Samego owada nie ma w logo?

- Jest. Nie wiem czy zauważyłeś, to M, to są odnóża modliszki.

• Twoja strona internetowa działa stosunkowo niedługo, od…

- … no właściwie od tygodnia.

• I jakie jest zainteresowanie?

- W ciągu dwóch dni weszło niecałe 11 tys. ludzi, więc wydaje mi się, że duże. Może na Facebooku nie ma jeszcze jakiegoś ‚boom', ale widzę, że stopniowo coraz więcej klientek dochodzi, dostaję bardzo dużo e-maili odnośnie współpracy.

• Ile kosztuje przeciętna sukienka?

- Około 200, 300 złotych. To na pewno nie jest cena jak w sieciówkach, nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Wiadomo jednak, że sieciówki rządzą się swoimi prawami, zazwyczaj mają bardzo słabej jakości materiały, często są bardzo źle uszyte. U mnie jest inaczej, nie robimy masówki.

• Jak to jest, szyjesz na zapas dużo strojów i to się później sprzedaje czy najpierw są zamówienia, a dopiero później szycie?

- Uszyłam trochę rzeczy na zapas. Głównie tych, które są na topie i najlepiej się sprzedają. Ubrania cały czas schodzą, więc chyba będę musiała zacząć na stałe współpracować ze szwalnią.

• Gdzie można kupić twoje ciuchy?

- Głównie w Internecie, ale współpracuję też z butikiem "Mia” w centrum handlowym Olimp w Lublinie. .

• Znana mama pomaga w robieniu kariery w modzie?

- Moja mama jest bardzo kochaną osobą i tylko i wyłącznie pomaga mi jako przyjaciółka. Nie ma czegoś takiego, ze idę z mamą za rękę i mówię "mamo załatw mi”. Niektórzy ludzie z tego korzystają, ja nie mam zamiaru. Zresztą jej zawód a mój zawód to zupełnie inna bajka. Oczywiście nawzajem się bardzo wspieramy.

• A miałaś jakieś nieprzyjemne sytuacje, typu ktoś powie "przecież to jest córka Beaty Kozidrak, na pewno mama jej wszystko załatwiła”?

- Oczywiście, całe życie się z tym zmagam.

• Ile czasu poświęcasz na pracę?

- Stworzenie marki zajęło mi rok. W tym czasie zrobiłam wszystkie projekty, skończyłam proces tworzenia i jeszcze uczyłam się krawiectwa - bez podstawowej wiedzy nie da się projektować - studiowałam zaocznie w Warszawie fotografię oraz codziennie miałam zajęcia w Lublinie na UMCS. Czasami, gdy mam dużo spotkań to staram się umawiać spotkanie po spotkaniu, żeby wszystko odbębnić i następnego dnia mieć dzień wolny. Teraz gdy zaczęłam pracować, zmienił mi się tryb życia. Kiedyś regularnie wstawałam o godzinie 12, teraz jest to nie do pomyślenia. Wszystko robię sama. Zatrudniam ludzi tylko na jednorazowe zlecenia.

• Masz za sobą już pierwsze sukcesy.

- No tak, blogerka Gosia Cieszyńska z BO4GO była na Fashion Week w Łodzi. To bardzo ważna impreza dla świata modowego. Gosia pojechała tam w moich ubraniach i dostała nagrodę za najlepszą stylizację. Było mi bardzo miło.

• W jaki sposób chcesz to wszystko w dalszym ciągu rozwijać?

- Zaczynam pracę nad drugą kolekcją. Szykuję swój pokaz w Lublinie. Odbędzie na początku września. Moją aspiracją nie jest istnienie tylko i wyłącznie w mediach. Staram się wybić produktem, chcę zapełnić sklepy moimi ubraniami. Bo co z tego, że jakaś jedna celebrytka pokaże się w moim stroju i później napisze o tym Pudelek czy inny tabloid. Moim marzeniem jest spotykać zwykłe kobiety na ulicach w ubraniach z logo Modlishki. To daje mi prawdziwą satysfakcję.

Pozostałe informacje

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Najnowsze technologie trafią w ręce około 200 uczniów lubelskich szkół podstawowych i średnich. Będzie druk 3D, modelowanie 3D, zajęcia z robotyki i sztucznej inteligencji

2 w 1 czyli samochód, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

2 w 1 czyli samochód, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny samochód. Tym razem zabezpieczono mercedesa, który miał przerobiony numer identyfikacyjny VIN. W kontrolowanym pojeździe ujawniono również zamontowane części, które pochodziły z poszukiwanego we Włoszech auta.

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Zakup odpowiedniego sprzętu do treningu siłowego może być kluczowy dla efektywności ćwiczeń, a także bezpieczeństwa użytkownika. Half rack, czyli półotwarta klatka do ćwiczeń, stanowi popularny wybór wśród entuzjastów treningu domowego. Zaprojektowany z myślą o maksymalizacji funkcjonalności przy jednoczesnym ograniczeniu zajmowanego miejsca, half rack może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią. W niniejszym przewodniku wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej klatki half rack do swojego domowego gymu.

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Rolnictwo stoi na progu rewolucji technologicznej, która obiecuje przekształcić sposób, w jaki produkujemy żywność, czyniąc go bardziej zrównoważonym, efektywnym i przyjaznym dla środowiska. W dzisiejszych czasach, kiedy świat zmaga się z wyzwaniami takimi jak zmiany klimatyczne, wzrost populacji i ograniczone zasoby naturalne, innowacje technologiczne w rolnictwie mogą odegrać kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego dla przyszłych pokoleń.

Kancelaria adwokacka w Tczewie – jak znaleźć skuteczną pomoc prawną?

Kancelaria adwokacka w Tczewie – jak znaleźć skuteczną pomoc prawną?

Reprezentacja procesowa w wielu rodzajach spraw w tym: sprawy karne, sprawy gospodarcze, spadki, rozwody, podział majątku po rozwodzie, zasiedzenie, zachowki, sprawy rodzinne i wiele innych spraw cywilnych – wszystkie tego typu sprawy wymagają profesjonalnej pomocy prawnej. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią kancelarię adwokacką?

Znaleziono cztery 100-kilogramowe bomby. Trwa ewakuacja mieszkańców w rejonie ulic Sidorskiej i Kąpielowej w Białej Podlaskiej
WIDEO/GALERIA ZDJĘĆ
galeria

Znaleziono cztery 100-kilogramowe bomby. Trwa ewakuacja mieszkańców w rejonie ulic Sidorskiej i Kąpielowej w Białej Podlaskiej

Podczas prac budowlanych prowadzonych przy ul. Sidorskiej 61 w Białej Podlaskiej zostały ujawnione niewybuchy. Są to cztery bomby lotnicze. Każda o masie blisko 100 kilogramów, długości od 80 do 100 cm i obwodzie ok. 50 cm. Obecnie saperzy usuwają niewybuchy.

Rozlicz PIT w Lublinie i zgarnij nagrody

Rozlicz PIT w Lublinie i zgarnij nagrody

Lubelski ratusz przypomina, że każdy kto rozliczy swój PIT w Lublinie może wygrać nagrody. Do wygrania między innymi samochód toyota yaris.

Wiedza nie clickbait – obalmy mity o szczepieniach - Diana Matejek z WSSE w Lublinie
Dzień Wschodzi
film

Wiedza nie clickbait – obalmy mity o szczepieniach - Diana Matejek z WSSE w Lublinie

Dopiero kwiecień, a już mamy więcej zachorowań na odrę, niż w całym zeszłym roku – alarmują specjaliści. Wiele chorób, które od kilku pokoleń nie były rozpoznawane przez lekarzy, znów dają o sobie znać. To efekt tego, że coraz więcej dzieci nie jest szczepionych w ramach obowiązkowego kalendarza szczepień ochronnych.

Lublin. Zmiany w kursach komunikacji miejskiej

Lublin. Zmiany w kursach komunikacji miejskiej

W związku z nadchodzącym długim weekendem majowym i sezonem wiosenno-letnim Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej.

Daria Zawiałow gwiazdą lotniczej imprezy w Świdniku

Daria Zawiałow gwiazdą lotniczej imprezy w Świdniku

Już w połowie czerwca przed nami kolejna edycja Świdnik Air Festival. Organizatorzy powoli odsłaniają karty, pokazują kto wystąpi podczas tej dwudniowej imprezy.

"Załoga poczuła szarpnięcie". Incydent podczas lotu szkoleniowego

"Załoga poczuła szarpnięcie". Incydent podczas lotu szkoleniowego

Na terenie województwa lubelskiego doszło do incydentu podczas lotu szkoleniowego. Śmigłowiec zaczepił o linię energetyczną.

Doktorat honoris causa dla Viktora Korzuna. To on stworzył mapę pszenicy zwyczajnej
galeria

Doktorat honoris causa dla Viktora Korzuna. To on stworzył mapę pszenicy zwyczajnej

Pochodzący z Białorusi profesor Viktor Korzun, twórca pierwszej mapy genetycznej pszenicy zwyczajnej, otrzymał doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Co to jest Szyna CPM? Wszystko, co musisz wiedzieć

Co to jest Szyna CPM? Wszystko, co musisz wiedzieć

Szyna CPM, czyli Continuous Passive Motion, to specjalne urządzenie medyczne, które pomaga w leczeniu urazów stawów oraz po operacjach ortopedycznych. Może wydawać się skomplikowane, ale tak naprawdę jest to dość proste urządzenie, które ma za zadanie pomagać w powrocie do zdrowia.

Czym jest Buyer Persona? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Czym jest Buyer Persona? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Buyer persona to taki rodzaj fikcyjnej postaci, którą tworzysz, aby lepiej zrozumieć potrzeby i zachowania Twoich klientów. Może się wydawać to skomplikowane, ale tak naprawdę jest to narzędzie, które pomaga Ci lepiej dopasować swoje produkty lub usługi do oczekiwań klientów.

Oto sportowi stypendyści województwa lubelskiego (lista i zdjęcia)
Zdjęcia
galeria

Oto sportowi stypendyści województwa lubelskiego (lista i zdjęcia)

247 zawodniczek i zawodników z 50 klubów otrzymało stypendia sportowe województwa lubelskiego. Przez 9 miesięcy, od kwietnia do końca roku, w zależności od osiągniętych wyników otrzymywać będą od 150 zł do 1400 zł.