PŁYWANIE

Mistrzostwa Polski w pływaniu: AZS UMCS Lublin ma najlepszych młodzieżowców

AZS UMCS ma za sobą bardzo udane Główne Mistrzostwa Polski. Seniorzy klubu z Lublina 12 razy stawali na podium. Jeszcze lepiej wypadli młodzieżowcy, którzy zabrali do domu 22 krążki

MP w pływaniu: Złoty medal Konrada Czerniaka na 50 m stylem motylkowym

Trzeci dzień mistrzostw Polski w Olsztynie to dwa kolejne medale zawodników AZS UMCS Lublin. Świetnie spisał się zwłaszcza Konrad Czerniak, który wygrał zmagania na 50 m stylem motylkowym, a przy okazji wypełnił minimum na mistrzostwa świata. Srebrny krążek wywalczyła także 14-letnia Laura Bernat z Olimpii Lublin

MP w pływaniu: AZS UMCS Lublin ma już pięć medali

W Olsztynie wystartowały Główne Mistrzostwa Polski. Już pierwszego dnia imprezy zawodnicy AZS UMCS pokazali się z bardzo dobrej strony, bo wywalczyli trzy medale. Na najwyższym stopniu podium stanął Konrad Czerniak. W czwartek akademicy dorzucili dwa kolejne krążki

Konrad Czerniak z brązowym medalem i drobną kontuzją

Konrad Czerniak wraz z kolegami i koleżankami z reprezentacji Polski wziął udział w rozgrywanym w Sztokholmie mityngu Swim Open. Zawodnik AZS UMCS Lublin wywalczył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym, ale szybko musiał zrezygnować ze startów z powodu drobnej kontuzji

Dobra postawa pływaków UMCS Lublin podczas Akademickich Mistrzostw Polski

W piątek i sobotę na Aqua Lublin rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski. W rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy AWF Katowice, a wśród pań AWF Wrocław. Dwa razy na podium znalazły się także drużyny UMCS

Arena Grand Prix: Konrad Czerniak najlepszy, rekord Laury Bernat

Konrad Czerniak (AZS UMCS) i Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) okazali się najlepsi w rozgrywanych w weekend na pływalni Aqua Lublin zawodach Arena Grand Prix

Pływacy AZS UMCS zdobyli 82 medale podczas Memoriału Henryka Kosakowskiego

W weekend na Aqua Lublin można było zobaczyć w akcji reprezentantów Polski. Radosław Kawęcki i spółka wzięli udział w memoriale Henryka Kosakowskiego. Najlepszymi zawodnikami imprezy zostali: Konrad Czerniak i 12-letnia Amelia Wysocka z Fali Kraśnik. Zawodnicy AZS UMCS w sumie aż 82 razy stawali na podium

Dobry występ plywaków AZS UMCS podczas Arena Grand Prix Pucharu Polski

W weekend na basenie w Kozienicach po raz pierwszy w tym roku zostały rozegrane zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski. Najlepsi okazali się: Alicja Tchórz i Wojciech Wojdak. Zawodnicy AZS UMCS Lublin w sumie na podium stawali pięć razy. W imprezie nie wziął jednak ostatecznie udziału Konrad Czerniak

AZS UMCS i Sparta Biłgoraj najlepsze podczas I rundy pływackiej Multiligi

W weekend na pływalni Aqua Lublin została rozegrana pierwsza runda Multiligi 2019. Zmagania w Wojewódzkiej Lidze Juniorów wygrał AZS UMCS. Z kolei Ligę Wojewódzką Dzieci i Młodzików Sparta Biłgoraj

Andrzej Świtkowski (AZS UMCS Lublin): Jest szansa na ogromny sukces Janka

ROZMOWA Z Andrzejem Świtkowskim, trenerem sekcji pływania AZS UMCS Lublin

Sekcja pływacka, czyli perła w koronie AZS UMCS Lublin

W piątek sekcja pływacka AZS UMCS podsumowała bardzo udany 2018 rok. W minionych 12 miesiącach akademicy wywalczyli aż... 118 medali

Sportowiec Roku - nominowani: Konrad Czerniak. Trzeba wyciągnąć wnioski

Kolejnym kandydatem w naszej zabawie na sportowca 2018 roku jest Konrad Czerniak, który od lat zdobywa sporo medali na krajowym podwórku. W tym roku mógł się też pochwalić krążkiem na mistrzostwach Europy, które odbyły się w Glasgow

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu: AZS UMCS Lublin najlepszą drużyną

Świetna postawa AZS UMCS podczas Zimowych Mistrzostw Polski. Klub z Lublina wygrał klasyfikację medalową w rywalizacji: seniorów i młodzieżowców, a wśród juniorów zajął drugie miejsce. Triumfował też w „drużynówce” i to z ogromną przewagą. W sumie aż siedem razy na podium stawał Jan Świtkowski, który w sobotę poprawił też rekord Polski na 200 m stylem zmiennym.

ZMP w pływaniu: Kolejne medale AZS UMCS Lublin

Kolejny dzień Zimowych Mistrzostw Polski i kolejne sukcesy. W czwartek zawodnicy AZS UMCS wywalczyli jeden srebrny i dwa brązowe medale w konkurencjach indywidualnych. Najlepiej spisał się Jan Świtkowski, który zajął drugie miejsce na 100 m stylem zmiennym. Na koniec dnia sztafeta mieszana akademików 4 x 50 m stylem dowolnym wywalczyła jeszcze złoty krążek

Sportowiec Roku - nominowani: Jan Świtkowski. Liczył na więcej

Już trzy lata minęły od niespodziewanego medalu Jana Świtkowskiego na mistrzostwach świata w Kazaniu. Wówczas lublinianin stanął na najniższym stopniu podium na 200 m stylem motylkowym. W tym roku udało mu się powtórzyć ten wyczyn w mistrzostwach Europy, ale w sztafecie. Kiedy doczekamy się kolejnego krążka Janka w konkurencji indywidualnej?

ZMP w pływaniu: Znowu cztery medale AZS UMCS Lublin

Dwa medale indywidualne i dwa w sztafetach. Zawodnicy AZS UMCS Lublin drugi dzień Zimowych Mistrzostw Polski także mogą zaliczyć do udanych.

Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin): Dwadzieścia godzin w podróży

ROZMOWA Z Konradem Czerniakiem, pływakiem AZS UMCS Lublin

Ruszyły Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Cztery medale AZS UMCS Lublin

We wtorek wystartowały Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów 17 i 18 lat. Pierwszego dnia imprezy w Lublinie jeden z faworytów do wygrania klasyfikacji drużynowej – AZS UMCS zdobył cztery medale

We wtorek startują Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu

We wtorek w Aqua Lublin rozpoczną się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17 i 18-letnich. To będzie wyjątkowa impreza, bo potrwa aż pięć dni. O medale powalczy cała, krajowa czołówka. A w głównych rolach powinno wystąpić przynajmniej kilku zawodników AZS UMCS

Paula Żukowska (AZS UMCS Lublin): Szkoda, że w pływaniu transfery są bezgotówkowe

ROZMOWA Z Paulą Żukowską, pływaczką AZS UMCS Lublin

Kacper Klich (AZS UMCS Lublin): Mamy najsilniejszą ekipę w Polsce

ROZMOWA Z Kacprem Klichem, pływakiem AZS UMCS Lublin

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu od wtorku w Lublinie

We wtorek ruszają Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat. To trzeci raz w ostatnich latach, kiedy w Lublinie pojawi się krajowa czołówka. W sumie na pływalni Aqua Lublin może wystąpić nawet 700 zawodników

MŚ w pływaniu: Jan Świtkowski siódmy na 200 m stylem zmiennym

W poniedziałek rozpoczęły się mistrzostwa świata w pływaniu, które tym razem odbywają się w chińskim Hangzhou. Na dzień dobry niezły występ zanotował Jan Świtkowski. Zawodnik AZS UMCS Lublin zajął siódme miejsce w finale na 200 m stylem zmiennym

Kluby z Lublina zdominowały Zimowe Mistrzostwa Województwa w pływaniu

W weekend na pływalni Aqua Lublin zostały rozegrane Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dla zawodników z rocznika 2006 i starszych. Klasyfikację medalową wygrał AZS UMCS z dorobkiem aż 70 krążków

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi

Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zostały rozegrane w Łodzi. Znowu sporo powodów do zadowolenia mieli zawodnicy AZS UMCS Lublin, którzy w sumie stawali na podium aż 42 razy