Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

20 listopada 2021 r.
18:07

Motor Lublin – Znicz Pruszków 1:1. Remis jak porażka

0 11 A A

Po pierwszej połowie wydawało się, że Motor rozgromi drużynę Znicza Pruszków. Na bramkę rywali sunął atak za atakiem i gospodarze w końcu objęli prowadzenie. Niestety, drużyna z Lublina nie potrafiła zamknąć meczu mimo kilku sytuacji. A w drugiej połowie wyraźnie spuściła z tonu. Wykorzystali to goście, którzy doprowadzili do wyrównania, a w końcówce mogli nawet wygrać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już w piątej minucie po centrze Filipa Wójcika głową dobrze uderzył Michał Fidziukiewicz. A do pełni szczęścia zabrakło centymetrów, bo piłka trafiła w słupek. Minęło kilkadziesiąt sekund i „Fidzu” znowu nie trafił do siatki.

Zanim minął kwadrans Damian Sędzikowski dostał piłkę na prawym skrzydle i zdecydował się na indywidualną akcję. 20-latek wpadł między dwóch obrońców, minął ich i uderzył po długim rogu do siatki. Minęło dosłownie kilkadziesiąt sekund, a już mogło być 2:0. Fatalny błąd popełnił Marcin Bochenek, który źle zagrywał do swojego bramkarza. Piotr Misztal i Fidziukiewicz biegli do futbolówki, a minimalnie szybszy okazał się piłkarz gospodarzy, który uderzył jednak po ziemi obok pustej bramki.

Kibice żałowali tej akcji, a już żółto-biało-niebiescy wyszli z kolejnym atakiem. Piotr Ceglarz źle dogrywał jednak do Fidziukiewicza, który nie sięgnął piłki głową. Aktywny „Fidziu” w 25 minucie mógł lepiej rozegrać akcję, bo Motor wychodził z kontrą trzech na dwóch, ale 30-latek stracił piłkę. Kilka chwil później źle przyjął sobie futbolówkę w polu karnym po dograniu Adama Ryczkowskiego, bo z tej akcji też można było wycisnąć zdecydowanie więcej.

W 38 minucie Fidizukiewicz zagrywał wzdłuż bramki do Ryczkowskiego, a ten z najbliższej odległości dołożył tylko stopę do piłki i wydawało się, że jest 2:0. Gości uratował jednak boczny arbiter, który podniósł chorągiewkę. W końcówce ładna akcja tercetu: Sędzikowski, Tomasz Kolbon i Ceglarz zakończyła się niecelnym uderzeniem tego ostatniego. Szansę miał też Paweł Moskwik, ale z kilku metrów strzelił prosto w bramkarza.

Drugą część gry obiecująco zaczęli goście. W 50 minucie mieli szansę na wyrównanie. Mariusz Gabrych zagrywał do Shumy Nagamatsu, ale ten nie trafił w piłkę z kilku metrów. Po chwili futbolówka wróciła w szesnastkę gospodarzy i Gabrych kończył akcję strzałem głową jednak uderzył prosto w Sebastiana Madejskiego.

Po godzinie gry wydawało się, że jest już 2:0. Świetną akcję przeprowadził Kołbon, który wpadł w pole karne i uderzył na bramkę, ale bramkarz Znicza świetnie odbił to uderzenie. Nie zamknął meczu Motor i po chwili słono za to zapłacił. Ataki pruszkowian były groźne, ale w decydujących momentach przyjezdni podejmowali złe decyzje. W 63 minucie to się zmieniło. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Piotr Kusiński nie upilnował Jakuba Ostrowskiego, który głową przerzucił piłkę nad Madejskim.

I od tego momentu zaczęły się schody. Stracona bramka sparaliżowała gospodarzy. Żółto-biało-niebiescy mieli problemy, żeby sklecić jakąś akcję w ataku. Tak naprawdę w końcówce były już tylko szarże: Sędzikowskiego, czy Wójcika. A do tego sporo nieudanych dośrodkowań i kiepski strzał z rzutu wolnego Moskwika.

Co innego goście. W 87 minucie Nagamatsu uderzył tuż obok słupka. W doliczonym czasie gry Japończyk z dziecinną łatwością ograł Wójcika, wpadł w pole karne, ale zamiast dograć do kolegów huknął w boczną siatkę. Na koniec Motor miał mnóstwo szczęścia, bo Madejski odbił strzał wprost na nogę rywala. Szymon Kaliniec z 11 metrów uderzył jednak z powietrza nad bramką, a to powinien być gol na 1:2.

Po derbowym zwycięstwie z Wisłą było sporo optymizmu, ale w kolejnym spotkaniu u siebie podopieczni Marka Saganowskiego zawiedli. W pierwszej połowie znowu wrócił problem ze skutecznością. A druga część gry była już w wykonaniu lublinian znacznie gorsza.

Motor Lublin – Znicz Pruszków 1:1 (1:0)

Bramki: Sędzikowski (14) – Ostrowski (63).

Motor: Madejski – Wójcik, Błyszko, Cichocki, Moskwik, Sędzikowski, Kusiński, Kołbon (66 Swędrowski), Ceglarz (75 Firlej), Ryczkowski (61 Vitinho), Fidziukiewicz.

Znicz: Misztal – Bochenek, Lewczuk, Ostrowski, Górski, Tabara (83 Barnowski), Hrnciar (87 Grabowski), Pomorski, Nagamatsu, Kosakiewicz (68 Kaliniec), Gabrych (87 Kręcichwost).

Żółte kartki: Kusiński, Sędzikowski – Górski.

Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Normalny54 / 20 listopada 2021 r. o 18:23
Ile razy mam jeszcze pisać, że to dziadostwo, a te zgody kibiców z piłkarzami, to jakieś przedszkole i piaskownica
Avatar
merritt / 20 listopada 2021 r. o 19:31
Olo_555 Pani prezes powinna pokazać palec samej sobie. To jest stanowisko dla ludzi ze znajomością branży i znajomościami w branży, a nie dla figuranta. Ale tacy ludzie wychowani są w poczuciu swojej wyjątkowości i trudno im przychodzi przyznać że się do czegoś nie nadają, zwłaszcza publicznie.
Avatar
merritt / 20 listopada 2021 r. o 19:27
Jeśli Jakubasowi zależy nie tylko na ziemi pod inwestycję to powinien rozgonić towarzystwo i oddać sprawy w ręce profesjonalistów. Ci zaś powinni pozbyć się kilku grajków i zatrudnić kilku piłkarzy. Bez tego się nic nie zmieni. Dziś chcieli i pokazali... że lepiej nie potrafią.
Avatar
Olo_555 / 20 listopada 2021 r. o 19:23
I znowu wstyd trudno liczyć, że były piłkarz próbujący uczyć się trenerki zachowa się honorowo i poda się do dymisji pani prezes zamiast pokazywać środkowy palec kibicom powinna pokazać go Saganowskiemu.
Avatar
Marek76 / 20 listopada 2021 r. o 18:23
Mecz, w którym nie tylko trudno było wskazać lepszą drużynę, sle też nie wiadomo, ktorym palcem wskazywać...
Avatar
Gutek / 20 listopada 2021 r. o 19:44
Kiedy Saganowski zachowa się jak były prezes PZPN Boniek , który stwierdził , że nie nadaje się na trenowanie piłkarzy i dał sobie z tym spokój ?
Avatar
PISFAN / 20 listopada 2021 r. o 21:58
A ponoć Kopacze wczoraj a może wcześniej doszli do zgody z kibicami a co dzisiaj pokazali że tak będą grali dla swoich wiernych fanów ?
Avatar
merritt / 20 listopada 2021 r. o 23:36
Panie Marku Saganowski, kiedy widzisz faceta, który walczy z czymś mimo, że mu nie idzie, a on się nie poddaje i nie poddaje to sobie myślisz: ma chłop jaja. Ale od pewnego momentu, kiedy już wszyscy widzą, że zadanie go przerasta ludzie zaczynają patrzeć z politowaniem, a potem zaczyna się irytacja, bo chodzi o nasze wspólne dobro jakim jest Motor. Wtedy trzeba mieć jaja żeby odpuścić. Wiem, że żeby wyjść z tego z twarzą musimy poczekać do zimy. Życzę Panu jak najlepiej ale póki co w Zniczu czy Legionovii, gdzie presja jest inna. Nie przedłużamy tej męczarni dla naszego wspólnego dobra. Pozdrawiam.
Panie Marku Saganowski, kiedy widzisz faceta, który walczy z czymś mimo, że mu nie idzie, a on się nie poddaje i nie poddaje to sobie myślisz: ma chłop jaja. Ale od pewnego momentu, kiedy już wszyscy widzą, że zadanie go przerasta ludzie zaczynają patrzeć z politowaniem, a potem zaczyna się irytacja, bo chodzi o nasze wspólne dobro jakim jest Motor. Wtedy trzeba mieć jaja żeby odpuścić. Wiem, że żeby wyjść z tego z twarzą musimy poczekać do zimy. Życzę Panu jak najlepiej ale póki co w Zniczu czy Legionovii, gdzie presja jest inna. Nie przedł... rozwiń
Avatar
martinez957 / 20 listopada 2021 r. o 22:35
To jakiś przekręt?? Jakubas wydaje kasę i nic go nie obchodzą wyniki????? Dziwne. Prezesem klubu Daniewska, Daniewski w radzie miasta, czy tu chodzi o te tereny po LKJ???? PS. A za takie wyniki pani Daniewska ile premii dostaje?????
Avatar
wnikliwy / 20 listopada 2021 r. o 19:21
WYGRAŁ LEPSZY
Avatar
wiechosta19955 / 21 listopada 2021 r. o 11:55
To mówicie, że Saganowski w dalszym ciągu jest trenerem Motoru.
Avatar
merritt / 20 listopada 2021 r. o 23:36
Panie Marku Saganowski, kiedy widzisz faceta, który walczy z czymś mimo, że mu nie idzie, a on się nie poddaje i nie poddaje to sobie myślisz: ma chłop jaja. Ale od pewnego momentu, kiedy już wszyscy widzą, że zadanie go przerasta ludzie zaczynają patrzeć z politowaniem, a potem zaczyna się irytacja, bo chodzi o nasze wspólne dobro jakim jest Motor. Wtedy trzeba mieć jaja żeby odpuścić. Wiem, że żeby wyjść z tego z twarzą musimy poczekać do zimy. Życzę Panu jak najlepiej ale póki co w Zniczu czy Legionovii, gdzie presja jest inna. Nie przedłużamy tej męczarni dla naszego wspólnego dobra. Pozdrawiam.
Panie Marku Saganowski, kiedy widzisz faceta, który walczy z czymś mimo, że mu nie idzie, a on się nie poddaje i nie poddaje to sobie myślisz: ma chłop jaja. Ale od pewnego momentu, kiedy już wszyscy widzą, że zadanie go przerasta ludzie zaczynają patrzeć z politowaniem, a potem zaczyna się irytacja, bo chodzi o nasze wspólne dobro jakim jest Motor. Wtedy trzeba mieć jaja żeby odpuścić. Wiem, że żeby wyjść z tego z twarzą musimy poczekać do zimy. Życzę Panu jak najlepiej ale póki co w Zniczu czy Legionovii, gdzie presja jest inna. Nie przedł... rozwiń
Avatar
martinez957 / 20 listopada 2021 r. o 22:35
To jakiś przekręt?? Jakubas wydaje kasę i nic go nie obchodzą wyniki????? Dziwne. Prezesem klubu Daniewska, Daniewski w radzie miasta, czy tu chodzi o te tereny po LKJ???? PS. A za takie wyniki pani Daniewska ile premii dostaje?????
Avatar
PISFAN / 20 listopada 2021 r. o 21:58
A ponoć Kopacze wczoraj a może wcześniej doszli do zgody z kibicami a co dzisiaj pokazali że tak będą grali dla swoich wiernych fanów ?
Avatar
Gutek / 20 listopada 2021 r. o 19:44
Kiedy Saganowski zachowa się jak były prezes PZPN Boniek , który stwierdził , że nie nadaje się na trenowanie piłkarzy i dał sobie z tym spokój ?
Avatar
merritt / 20 listopada 2021 r. o 19:31
Olo_555 Pani prezes powinna pokazać palec samej sobie. To jest stanowisko dla ludzi ze znajomością branży i znajomościami w branży, a nie dla figuranta. Ale tacy ludzie wychowani są w poczuciu swojej wyjątkowości i trudno im przychodzi przyznać że się do czegoś nie nadają, zwłaszcza publicznie.
Avatar
merritt / 20 listopada 2021 r. o 19:27
Jeśli Jakubasowi zależy nie tylko na ziemi pod inwestycję to powinien rozgonić towarzystwo i oddać sprawy w ręce profesjonalistów. Ci zaś powinni pozbyć się kilku grajków i zatrudnić kilku piłkarzy. Bez tego się nic nie zmieni. Dziś chcieli i pokazali... że lepiej nie potrafią.
Avatar
Olo_555 / 20 listopada 2021 r. o 19:23
I znowu wstyd trudno liczyć, że były piłkarz próbujący uczyć się trenerki zachowa się honorowo i poda się do dymisji pani prezes zamiast pokazywać środkowy palec kibicom powinna pokazać go Saganowskiemu.
Avatar
wnikliwy / 20 listopada 2021 r. o 19:21
WYGRAŁ LEPSZY
Avatar
Normalny54 / 20 listopada 2021 r. o 18:23
Ile razy mam jeszcze pisać, że to dziadostwo, a te zgody kibiców z piłkarzami, to jakieś przedszkole i piaskownica
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Nałęczowska straż miejska w przyszłym roku zostanie rozwiązana. Formację tworzą obecnie trzy osoby. Samorząd liczy na oszczędności, bo utrzymanie straży kosztuje nałęczowskich podatników ok. 300 tys. zł rocznie.

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

Tabeli przewodzą Symbit oraz Matematyka

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.