Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

26 grudnia 2018 r.
10:10

Konrad Nowak (Motor Lublin): Wierzymy, że dogonimy lidera

0 17 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

ROZMOWA Z Konradem Nowakiem, kapitanem Motoru Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co słychać w Motorze?

– Niby leniuchujemy, ale mamy pracę domową do odrobienia. 3-4 razy w tygodniu odbywamy trening siłowy, czy tlenowy, żeby w okresie świątecznym nie przybyło kilogramów. Ruszamy od 7 stycznia i jeżeli ktoś nie wykona tej pracy indywidualnej to będzie ciężko i każdy, kto teraz się nie przyłoży za kilka tygodni trochę pocierpi.

W trakcie zimowych przygotowań na pewno nie będziecie się nudzić. W planach jest aż 11 meczów kontrolnych...

– To prawda, mamy przed sobą mnóstwo sparingów. Niektórzy mówią, że nawet za dużo, ale trzeba pamiętać, że przecież nie wszyscy będą grali w każdym meczu. Zazwyczaj to będą dwie jedenastki. Dla nas to fajne, ja osobiście wolę grać niż trenować. W tej ciężkiej i żmudnej pracy sparingi będą miłym przerywnikiem.

Jaką szkolną ocenę wystawilibyście sobie za rundę jesienną?

– Myślę, że czwórkę z dwoma minusami. Wiadomo, że oczekiwania nasze i kibiców były dużo większe. Oczywiście, nie przekreśliliśmy jeszcze niczego. Walka o awans jest otwarta, ale punktów na naszym koncie powinno być znacznie więcej. Ja jako napastnik dałbym sobie nawet trójkę, bo mogłem strzelić kilka bramek więcej.

Szkoda chyba przede wszystkim punktów straconych na własnym stadionie. Kibice nie byli do tego przyzwyczajeni...

– Zdecydowanie tak. Jeszcze nie tak dawno Arena Lublin była twierdzą. Drużyny, które do nas przyjeżdżały bały się, żeby nie wyjechać z jak największą liczbą bramek. Teraz rywale już się tak nie murują, jak kiedyś i grają trochę inaczej. Czasami próbują nawet prowadzić grę, czy stosować pressing. Mi najbardziej szkoda tych dwóch ostatnich remisów. Jakbyśmy wygrali te dwa mecze, to mielibyśmy tylko „oczko” straty do lidera. Nastroje byłyby pewnie zupełnie inne. Nie mówię, że są jakieś dramatyczne, ale lepiej jest mieć punkt mniej od lidera niż pięć.

Ale podobno lepiej gonić niż uciekać przed rywalami? Zresztą rok temu już to sprawdziliście...

– To fakt. W poprzednim sezonie chyba mieliśmy cztery punkty przewagi nad drugim zespołem. I wiadomo, jak to się wszystko skończyło. Oczywiście, można wychodzić z tego założenia, że lepiej gonić, niż się bronić cały czas przed rywalami. Wszystko okaże się jednak w rundzie wiosennej. My wierzymy, że będziemy w stanie dogonić lidera.

Tym najgroźniejszym przeciwnikiem w walce o pierwsze miejsce jednak będzie Stal Rzeszów?

– Chyba tak. To zespół, który jest naszpikowany pieniędzmi prywatnego sponsora. Cały czas są u nich roszady kadrowe, słyszymy o transferach i przymiarkach. To już przed sezonem był główny kandydat do awansu. Każdy, kto się interesował wiedział, że wpompowano tam naprawdę duże pieniądze. I nie po to, żeby spokojnie sobie grać w III lidze, ale żeby szybko awansować wyżej. Wiadomo jednak, że pieniądze nie zawsze zwyciężają ponad sportową ambicją. Dlatego wszystko zweryfikuje boisko.

Na klubowej wigilii wszyscy życzyliście sobie awansu?

– Tak, to jest nasz najważniejszy cel i każdy by chciał, żeby się udało. Wiadomo, że musimy ciężko na to pracować. A do tego chcemy na wiosnę pokazać bardziej skuteczną i po prostu lepszą grę Motoru. Właśnie ta skuteczność, to był nasz największy problem. Powinniśmy strzelać trochę więcej goli. Wiadomo, że w defensywie też mieliśmy gorsze momenty i musimy poprawić się w kilku elementach.

Sporo lat spędził pan w Wiśle Puławy. Pewnie ciężko słuchać o problemach tego klubu?

– Rzeczywiście. Wielka szkoda, że Zakłady Azotowe się wycofały, nie wiadomo, czy główny sponsor jeszcze wróci do klubu. Jak odchodziłem to dopiero co byliśmy w pierwszej lidze. Graliśmy z takimi zespołami, jak Górnik Zabrze, czy Sandecja Nowy Sącz. W przeciągu dwóch lat wszystko bardzo się zmieniło. Wisła znowu wylądowała w trzeciej lidze i nie wiadomo co będzie dalej. Na pewno wielka szkoda, że tak się wszystko potoczyło.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 grudnia 2018 r. o 18:28
+19
Wszystko ściema a ludzie już i tak wiedzą jak jest i o co chodzi gdy nie do końca wiadomo o co ... Ustawiane mecze i obstawianie u bukmacherów
Avatar
kibic / 26 grudnia 2018 r. o 17:58
+16
A przez ostatnie 3 lata która drużyna była napompowana pieniędzmi do bólu?? Kogo nazywali Realem trzeciej ligi???? I awansu nie było!!!!!!!!!!!! I nie będzie
Avatar
Szarowola / 26 grudnia 2018 r. o 13:59
+11
Jak zwykle nic mądrego ten człowiek nie powiedział. Zajmij się Ta polityka w Tym zgnilym Lublinie, a piłkę zostaw poprostu lepszym 
Avatar
House / 27 grudnia 2018 r. o 10:04
+8
Wieśniaków boli nasz Motorek , bo komentujo na potenge ... Psy szczekają , nasza karawana zapier..ala dalej ...
 Nooo karawana 4 ligi międzypowiatowej :D ten klub jest pośmiewiskiem miasta i całego regionu. Od lat pakowane są ciężkie miliony, żeby grupa patałachów pokopała w piłkie na pastwiskach i poudawała gwiazdy ... 
Avatar
Gość / 26 grudnia 2018 r. o 21:54
+8
Pytanie konkursowe kto przez osatnie sezony mial bajeczny budzet w tej wiejskiej lidze? Ktory inny klub placil tak duze pieniadze na marnych pilkarzy? Czy jest inny klub w Polsce na tym poziomie rozgrywkowym z taka infrastruktura i z pieniedzmi wpompowanymi w klub? Wszystkie kluby z kasa co byly w 3 lidze w Polsce juz awansowaly, a teraz awansuje Stal Rzeszow, a my kolejny rok bedziemy tulac sie po wioskach.
Avatar
Szarowolak / 26 grudnia 2018 r. o 12:05
+7
A w motur to nie pakuja duzych pieniedzy? Ile te kopacze zarabiają? Nowak juz szuka wymowki bo wie ze nie awanuja, bo stal rzeszow za bogata? Litosci jak wy nawet z ogorkami punkty gubicie! Mam nadzieje ze dozuje czasow jak na Legii gdzie na autokar z kopaczami czekaja kibice i sypia sie liscie motywacyjne!
Avatar
RODOwity / 26 grudnia 2018 r. o 23:19
+6
Wieśniaków boli nasz Motorek , bo komentujo na potenge ... Psy szczekają , nasza karawana zapier..ala dalej ...
 chyba raczej Spartakusek
Avatar
Max / 27 grudnia 2018 r. o 20:53
+3
Panie Nowak radzę zająć się sobą i swoim klubem, a nie narzekać, że Stal ma dużo pieniędzy i prywatnego sponsora. Wy też macie pieniądze (podatników) o których wiele zespołów z wyższych lig może pomarzyć, ale w żaden sposób tego nie wykorzystujecie. Z takim podejściem nieprędko awansujecie wyżej. A może po prostu szukacie już wymówek na wypadek, gdy znowu zostaniecie w III lidze na kolejny rok?
Avatar
TAMUJ / 27 grudnia 2018 r. o 08:34
+3
DO GROSZEK NIE NAZYWAJ KIBICÓW WIESNIAKAMI BO SAM WIESZ ILE LUDZI Z POZA LUBLINA CHODZI NA MOTOR I ILE FAN KLUBÓW JEST PO WSIACH MOTORU- WIEC OBRAZASZ PRAWDZIWYCH KIBICÓW NAZYWAJAC ICH WIESNIAKAMI,BO TO KIBICE MOTORU
Avatar
P.g. / 26 grudnia 2018 r. o 12:03
+3
Debil z parafi
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 10:54
+1
obrońca WIKTOR PATRZYKAT z błękitnych do motoru
Avatar
Stary dobry lubelak / 27 grudnia 2018 r. o 22:15
-1
Luuudzie czego wy się spodziewacie w tych wywiadach. Nie powiedział nic czego byscib nie wiedzieli. Czy w gdzieś ktos narzeka? czy gdzieś są wymówki? Stwierdzono faky że w Stali jest dużo pieniędzy i ze to był przed sezobem i dalej jest kandydat do awansu. Jak w Lublinie były wpompowane pieniądep to wszyscy w innych drużynach wypowiadali się tak samo. Jak się skończyło każdy wie i Konrad to powiedział że nie zawsze pieniądze sa najważniejsze. Więcej lyzl i mniej zawiści wszak każdemu zalezz na tym by piłka na Lubelszczyźnie byla coraz lepsza. 
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 21:58
+1
Stal Rzeszów nie awansuje.
Avatar
Max / 27 grudnia 2018 r. o 20:53
+3
Panie Nowak radzę zająć się sobą i swoim klubem, a nie narzekać, że Stal ma dużo pieniędzy i prywatnego sponsora. Wy też macie pieniądze (podatników) o których wiele zespołów z wyższych lig może pomarzyć, ale w żaden sposób tego nie wykorzystujecie. Z takim podejściem nieprędko awansujecie wyżej. A może po prostu szukacie już wymówek na wypadek, gdy znowu zostaniecie w III lidze na kolejny rok?
Avatar
Czytający ze zrozumieniem / 27 grudnia 2018 r. o 16:54
0
Czytajcie że zrozumieniem pustaki. Gdzie jest napisane że Stal awansuje bo ma najwięcej pieniędzy. 
Avatar
Spartakus / 27 grudnia 2018 r. o 12:23
+1
Ty(L)ko Chełmianka awansuje!
Avatar
House / 27 grudnia 2018 r. o 10:04
+8
Wieśniaków boli nasz Motorek , bo komentujo na potenge ... Psy szczekają , nasza karawana zapier..ala dalej ...
 Nooo karawana 4 ligi międzypowiatowej :D ten klub jest pośmiewiskiem miasta i całego regionu. Od lat pakowane są ciężkie miliony, żeby grupa patałachów pokopała w piłkie na pastwiskach i poudawała gwiazdy ... 
Avatar
TAMUJ / 27 grudnia 2018 r. o 08:34
+3
DO GROSZEK NIE NAZYWAJ KIBICÓW WIESNIAKAMI BO SAM WIESZ ILE LUDZI Z POZA LUBLINA CHODZI NA MOTOR I ILE FAN KLUBÓW JEST PO WSIACH MOTORU- WIEC OBRAZASZ PRAWDZIWYCH KIBICÓW NAZYWAJAC ICH WIESNIAKAMI,BO TO KIBICE MOTORU
Avatar
RODOwity / 26 grudnia 2018 r. o 23:19
+6
Wieśniaków boli nasz Motorek , bo komentujo na potenge ... Psy szczekają , nasza karawana zapier..ala dalej ...
 chyba raczej Spartakusek
Avatar
Gość / 26 grudnia 2018 r. o 21:54
+8
Pytanie konkursowe kto przez osatnie sezony mial bajeczny budzet w tej wiejskiej lidze? Ktory inny klub placil tak duze pieniadze na marnych pilkarzy? Czy jest inny klub w Polsce na tym poziomie rozgrywkowym z taka infrastruktura i z pieniedzmi wpompowanymi w klub? Wszystkie kluby z kasa co byly w 3 lidze w Polsce juz awansowaly, a teraz awansuje Stal Rzeszow, a my kolejny rok bedziemy tulac sie po wioskach.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rehabilitacja po COVID-19. Wiemy, które placówki w Lubelskiem przyjmą pacjentów
Pełna lista

Rehabilitacja po COVID-19. Wiemy, które placówki w Lubelskiem przyjmą pacjentów

11 placówek w województwie lubelskim może już przyjmować pacjentów na rehabilitację po przebytym COVID-19. Takich miejsc ma być w naszym regionie jeszcze więcej.

Lubelskie. Zakonnica miała zaklejać dzieciom usta taśmą. Kiedy proces?

Lubelskie. Zakonnica miała zaklejać dzieciom usta taśmą. Kiedy proces?

Zakonnica, była już nauczycielka przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie, za znęcanie się nad wychowankami ma stanąć przed sądem. Ale ten zlecił prokuraturze uzupełnienie postępowania przygotowawczego.

Piaski. Ludzkie zwłoki znalezione w rzece

Piaski. Ludzkie zwłoki znalezione w rzece

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 40-letniego mężczyzny.

Lubelskie. Tego nie widzi się codziennie. Pijany na skuterze z dziwnym ładunkiem
wideo
film

Lubelskie. Tego nie widzi się codziennie. Pijany na skuterze z dziwnym ładunkiem

Mężczyzna na skuterze wiózł rower i okazało się, że ma też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wartownik z obozu na Majdanku nie stanie przed sądem. Niemiec zmarł

Wartownik z obozu na Majdanku nie stanie przed sądem. Niemiec zmarł

Michael Weingärtner nie zostanie osądzony. IPN informuje o śmierci mężczyzny, który był wartownikiem w Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady w Lublinie.

Lubelskie. Policyjny dron poluje na piratów na trasie nr 747
Wideo
film

Lubelskie. Policyjny dron poluje na piratów na trasie nr 747

Ciężarowe iveco na zakręcie wyprzedziło inną ciężarówkę, a 100 metrów dalej zaczęło wyprzedzać cysternę. To jeden z kierowców złapanych przez policyjnego drona.

Rozpędzona kia roztrzaskała się na drzewie w Osmolicach. Na miejsce wezwano śmigłowiec
zdjęcia z akcji
galeria

Rozpędzona kia roztrzaskała się na drzewie w Osmolicach. Na miejsce wezwano śmigłowiec

Konferencja "Świat Wincentego Pola"
20 kwietnia 2021, 10:00

Konferencja "Świat Wincentego Pola"

Z okazji 214. urodzin poety-geografa, Wincentego Pola, już po raz 13. odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona jego życiu i twórczości. W tym roku wydarzenie odbędzie się online w dniach 20-21 kwietnia.

Oszukana emerytka z Lublina. Straciła dolary i złote zęby

Oszukana emerytka z Lublina. Straciła dolary i złote zęby

82-latka oddała oszustom kosztowności warte około 250 tys. złotych. Wśród łupów są złote zęby.

KS Kosz Pleszew – U!NB AZS UMCS Start II Lublin 73:97. Mają ćwierćfinał

KS Kosz Pleszew – U!NB AZS UMCS Start II Lublin 73:97. Mają ćwierćfinał

U!NB AZS UMCS Start II Lublin zameldował się w ćwierćfinale rozgrywek

Premier: Odpowiedzialność Polaków będzie pełna i będziemy mogli powrócić do normalności

Premier: Odpowiedzialność Polaków będzie pełna i będziemy mogli powrócić do normalności

Jestem przekonany, że odpowiedzialność Polaków będzie pełna i dzięki temu będziemy mogli, jako jedni z pierwszych państw europejskich, powrócić do normalności - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w centrali KGHM Polska Miedź SA.

Lublin: Miasto wyremontuje ul. Makową

Lublin: Miasto wyremontuje ul. Makową

Nie dłużej niż 50 dni ma trwać remont ul. Makowej między posesją numer 6 a skrzyżowaniem z ul. Świętochowskiego

Lublin bez dotacji na budowę Dworca Metropolitalnego. To była decyzja wojewody

Lublin bez dotacji na budowę Dworca Metropolitalnego. To była decyzja wojewody

To w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim zapadła decyzja o braku dotacji na budowę Dworca Metropolitalnego w Lublinie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wojewoda tłumaczy, że kwota, o jaką wnioskowała stolica regionu, była za wysoka

Zamojskie żonkile na rocznicę powstania w getcie warszawskim

Zamojskie żonkile na rocznicę powstania w getcie warszawskim

78 lat temu wybuchł pierwszy miejski zryw w okupowanej przez Niemców Europie - powstanie w getcie warszawskim. Żonkil jest symbolem pamięci o tamtych ludziach i ich odwadze

Motor Lublin podpisał dzisiaj kontrakt z Dominikiem Kuberą

Motor Lublin podpisał dzisiaj kontrakt z Dominikiem Kuberą

Dominik Kubera podpisał w poniedziałek kontrakt z Motorem Lublin i oficjalnie stał się zawodnikiem tego klubu. To oznacza, że działacze podjęli dobrą decyzję, bo żużlowiec opuścił raptem jeden mecz, a nie trzy

III LIGA, GRUPA IV
30. KOLEJKA

Wyniki:

KS Wiązownica - ŁKS Łagów 0-2
Siarka Tarnobrzeg - Sokół Sieniawa 2-1
Wólczanka - KSZO odwołany
Wisłoka Dębica - Cracovia II 3-1