Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

4 lipca 2022 r.
7:33

Przemysław Czarnek może stracić immunitet i stanąć przed sądem

Autor: Zdjęcie autora sko
198 18 A A
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek (fot. Maciej Kaczanowski)

Tę kwestię rozstrzygnie Sejm. Jest już termin posiedzenia komisji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rozstrzygniemy to w grudniu i na pewno będzie miała miejsce dyskusja na ten temat. To wszystko, co mam w tej chwili do powiedzenia – powiedział „Rzeczpospolitej” wiceszef sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, Zbigniew Babalski z PiS.

Chodzi o sprawę lubelskiego posła PiS, ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka. Aby stracił prawną ochronę przysługującą parlamentarzystom i stanął przed sądem chcą dwie osoby, które poczuły się urażone słowami polityk. Wniosły do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko Czarnkowi. Dotyczący on znieważenia za pomocą środków masowego komunikowania.

O jakie słowa chodzi? W czerwcu 2020 Przemysław Czarnek był gościem w jednym z programów w TVP Info. Powiedział tam tak: – Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją.

Rada i KUL

W listopadzie 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że wypowiadając takie słowa polityk z Lublina „odniósł się wyłącznie do nieuprawnionego wykorzystywania przez środowisko LGBT argumentów związanych z prawami człowieka oraz przekonaniu o posiadaniu praw do nabycia szczególnych przywilejów w społeczeństwie”.

Rada uznała, że wypowiedź nie naruszyła ustawy radiofonii i telewizji.

Jeszcze wcześniej, bo w październiku KUL uznał, że także nie ukarze Czarnka. Minister – zaznaczmy – jest wykładowcą tej uczelni.

– Ze względu na zakres i znaczenie immunitetu poselskiego, rzecznik dyscyplinarny odmówił wszczęcia postępowania wyjaśniającego wobec prof. KUL Przemysława Czarnka – podał KUL.

Dodajmy, że minister w TVP Info wystąpił w szczycie kampanii prezydenckiej i był wtedy członkiem sztabu Andrzeja Dudy. Zaraz potem polityk zniknął z mediów. Sprawę tę wyjaśniają „maile Dworczyka”. To rzekoma korespondencja między najważniejszymi politykami w Polsce, która jest regularnie ujawniana w internecie.

Ukrycie Czarnka

Taka rozmowa maila miała się odbyć pomiędzy rzecznikiem rządu Piotrem Müllerem, szefem Centrum Informacyjnego Rządu Tomaszem Matynią i dyrektorem w banku PKO BP Mariuszem Chłopikiem. Maile otrzymywał także m.in. premier i minister Michał Dworczyk.

Mariusz Chłopik: "Uważam, że do momentu nie wywalenia Czarnka to będzie grzało ludzi. PiS zupełnie się od tego nie odciął. Jego słowa zmobilizują ludzi. Szczególnie w II turze. Dziś jeszcze PAD jest w Lublinie".

Piotr Müller miał napisać: „A to się tu zgadamy, że jest potrzebna reakcja. Czy tak daleko idąca, to trudno powiedzieć, ale na pewno P. Czarnek nie powinien w ogóle się teraz pojawiać w mediach, bo będzie działał Bardzo mobilizująco na drugą stronę. Przed chwilą pisałem do Błażeja, czy P. Czarnek będzie w Lublinie”.

Potem pisano, że poseł będzie na miejscu, ale jeśli Andrzej Duda tylko zechce, to polityk usunie się w cień, lub w ogóle go nie będzie. "Wczoraj w nocy udało się powstrzymać Czarnka przed towarzyszeniem prezydentowi w tej trasie. Koniecznie chciał się tam pojawić. Jest też z tym kolejny problem. W PiS pojawiła się koalicja obrońców Czarnka (podobna do tej w obronie Lichockiej). To powoduje, że możemy mieć wysyp takich wypowiedzi w obronie P. Czarnka. Temat zamknęłaby jego rezygnacja ze sztabu. To jedyny kierunek" – miał pisać Matynia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tuco_Ramirez / 6 lipca 2022 r. o 10:55
Jedyną prawdziwą ideologią jest ideologia PiS (oczywiście w wierze i czynie) !!! Każdy kto sądzi inaczej ma zdradziecką moordę !!!
Avatar
Opat / 5 lipca 2022 r. o 11:36
Szybki research po choćby samym facebooku. Zwróćcie uwagę ile firm ustawiało sobie w zdjęciach profilowych sześciokolorowe ścierki w czerwcu. Na miesiąc dumy (tfu!). To jest odgórnie sterowane i warto bliżej przyjrzeć się przepływowi kapitału, kto to wszystko sponsoruje. Nie róbcie z ludzi durni, to jest polityka na którą idzie konkretny kapitał. Prawa człowieka.. Kto dureń to może uwierzy.
Avatar
-Christopher. / 5 lipca 2022 r. o 08:15
To co nazywane jest ideologią LGBT lub ideologią gender, w gruncie rzeczy nie spełnia kryteriów ideologii. Według badaczy z całego świata, analizujących terminy takie jak "ideologia gender" czy tzw. "homoseksualna agenda",byty te nie istnieją poza propagandową retoryką anty-LGBT, a sugerowanie że istnieją, jest określane jako forma teorii spiskowej. Ideologia natomiast, najczęściej uzasadnia całokształt działań politycznych i określa cele, które mają zakończyć pewien etap działań (np. ZDOBYCIE WŁADZY)i dalej je rozwijać. Tak więc prawa osób LGBT+ są prawami człowieka i jako takie powinny być chronione. Tymczasem homofobiczna agresja w Polsce wzrasta, ponieważ jest wzmacniana przez rządzącą partię, która uczyniła z mniejszości seksualnych kozła ofiarnego, nie troszcząc się o bezpieczeństwo i dobrostan tych obywatelek i obywateli. 
To co nazywane jest ideologią LGBT lub ideologią gender, w gruncie rzeczy nie spełnia kryteriów ideologii. Według badaczy z całego świata, analizujących terminy takie jak "ideologia gender" czy tzw. "homoseksualna agenda",byty te nie istnieją poza propagandową retoryką anty-LGBT, a sugerowanie że istnieją, jest określane jako forma teorii spiskowej. Ideologia natomiast, najczęściej uzasadnia całokształt działań politycznych i określa cele, które mają zakończyć pewien etap działań (np. ZDOBYCIE WŁADZY)i dalej je rozwijać. ... rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 4 lipca 2022 r. o 21:55
Tak tak, urażone, bo co nie można powiedzieć w telewizji czy radiu prawdy o groźnej ideologii lgbt, w przeciwieństwie do wiary (która podlega ochronie prawnej - konstytucyjna wolność do wyznawania WIARY w tym publicznie) np. katolickiej, protestanckiej, judaistycznej - lgbt jest złą ideologią neonarksistowską odnowieniem marksizm 21 wieku, ideologia nie podlega ochronie ;)
, bo co nie można powiedzieć w telewizji czy radiu prawdy o groźnej ideologii lgbt, " ----------------- można "ksiądz zgrzeszył no zgrzeszył któż nie ma pokus"
, bo co nie można powiedzieć w telewizji czy radiu prawdy o groźnej ideologii lgbt, " ----------------- można "ksiądz zgrzeszył no zgrzeszył któż nie ma pokus" rozwiń
Avatar
BillyShite / 4 lipca 2022 r. o 14:53
Mi to wygląda na zemstę dewelo-bandy za posypanie piasku w tryby projektu zaakademiK0wania GCz. Skąd to P0dejrzenie? Otóż mnóstwo pisiaków miało na swym koncie podobne wrzutki, a mimo to uchodziły im bezkarnie. Potwierdza to też przykład Pituchy, który również bruździł dewelo-bandzie, no i też wkrótce doczekał się P0zwu. Morał? Można bezkarnie walić w LGBT, ale już nie w LGTeBewał.
Avatar
Labydnik / 4 lipca 2022 r. o 11:34
Tak tak, urażone, bo co nie można powiedzieć w telewizji czy radiu prawdy o groźnej ideologii lgbt, w przeciwieństwie do wiary (która podlega ochronie prawnej - konstytucyjna wolność do wyznawania WIARY w tym publicznie) np. katolickiej, protestanckiej, judaistycznej - lgbt jest złą ideologią neonarksistowską odnowieniem marksizm 21 wieku, ideologia nie podlega ochronie ;)
 Brednie, nie ma żadnej "ideologii LGBT", LGBT - to są ludzie o różnych upodobaniach płciowych. Wierzyć to sobie można w dowolnego "Potwora Spaghetti", jasne, ale wmawianie np. homoseksualistom, że są tym samym marksistami - to skrajna głupota, zwłaszcza jeśli uwzględni się względnie liczną obecność homoseksualistów wśród członków "watykańskiej kasty" od dawna. Głupota "ideologii katolickiej" nie podlega ochronie i wolno ją wytykać.
 Brednie, nie ma żadnej "ideologii LGBT", LGBT - to są ludzie o różnych upodobaniach płciowych. Wierzyć to sobie można w dowolnego "Potwora Spaghetti", jasne, ale wmawianie np. homoseksualistom, że są tym samym marksistami - to skrajna głupota, zwłaszcza jeśli uwzględni się względnie liczną obecność homoseksualistów wśród członków "watykańskiej kasty" od dawna. Głupota "ideologii katolickiej" nie podlega ochronie i wolno ją wytykać. rozwiń
Avatar
Labydnik / 4 lipca 2022 r. o 10:54
Nie będzie w takich sprawach obyczajowych i lgbt zniesiony immunitet, ideologia lgbt jest niezwykle groźna, a lewactwo próbuje ją narzucić normalnym ludziom za wszelką cenę
    Niebezpieczne swoją głupotą są osoby, które nie są w stanie pojąć pomimo wielokrotnych wyjaśnień, że LGBT/lesbijki-geje-biseksualni-transpłciowi to jest nazwa pewnych ludzi ze względu na ich różne upodobania w sprawach płciowych - a nie "ideologia". (W przeciwieństwie do "ideologii katolickiej") "Nienormalni lewomyślni" chcą jak dzicz rzucać się na innych - tylko dlatego, że tamci się od nich różnią w sprawie upodobań. Łączą to niekiedy z bredniami, jakoby upodobania w sprawach płci można było komukolwiek "narzucić". Te brednie są jednak groźne, jeśli głoszą je przywódcy kraju, nawet niebezpośredni, bo potem głupki je powtarzają i gotowe są na "odmiennych" napadać.
    Niebezpieczne swoją głupotą są osoby, które nie są w stanie pojąć pomimo wielokrotnych wyjaśnień, że LGBT/lesbijki-geje-biseksualni-transpłciowi to jest nazwa pewnych ludzi ze względu na ich różne upodobania w sprawach płciowych - a nie "ideologia". (W przeciwieństwie do "ideologii katolickiej") "Nienormalni lewomyślni" chcą jak dzicz rzucać się na innych - tylko dlatego, że tamci się od nich różnią w sprawie upodobań. Łączą to niekiedy z bredniami, jakoby upodobania w sprawach płci można by... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 4 lipca 2022 r. o 10:25
Nie będzie w takich sprawach obyczajowych i lgbt zniesiony immunitet, ideologia lgbt jest niezwykle groźna, a lewactwo próbuje ją narzucić normalnym ludziom za wszelką cenę
 POpieram. Tak samo nalęzy rózwnież postępować z ideologią kościoła wolskiego, który na dodatek indoktrynuje nieletnie dzieci za pieniądze z naszych podatków.
Avatar
Labydnik / 4 lipca 2022 r. o 10:01
a gdzie wolność artystyczna na którą powołuje się wszelkie lewactwo? podobno jest równość wobec prawa a żaden nie został skazany za obrażanie uczuć religijnych - przyznają sobie tylko odszkodowania. totalna obłuda i hipokryzja
 1) "Gdzie wolność artystyczna"? To p. Czarnek jest "artystą" odstawiającym swoje "szopki" na niby? 2) Cały ten "_andy_" kłamie głosząc: "żaden nie został skazany za obrażanie uczuć religijnych". Choćby znana jako "Doda" śpiewaczka dostała wyrok skazujący, bo ośmieliła się wyrazić pogląd, że wśród twórców tzw. "Pisma Świętego" byli ludzie pijący wino i palący zioła. 3) Wytyka też "_andy_" ludziom, których nazywa "lewactwem" obronę "wolności artystycznej". Jakoś nie chce uwzględnić, że były czasy, gdy KRK bronił prawa do "wolności religijnej i artystycznej". Teraz KRK wraz ze sługami dorwał się do władzy i już o wolność wypowiedzi w sprawach religijnych trudno - skazują. Coraz bardziej przypomina to  "bolszewizm" (czy "lewactwo" właśnie), a coraz mniej prawe zasady wolności słowa, wyboru i wolnego targu. "Moralność Kalego".
 1) "Gdzie wolność artystyczna"? To p. Czarnek jest "artystą" odstawiającym swoje "szopki" na niby? 2) Cały ten "_andy_" kłamie głosząc: "żaden nie został skazany za obrażanie uczuć religijnych". Choćby znana jako "Doda" śpiewaczka dostała wyrok skazujący, bo ośmieliła się wyrazić pogląd, że wśród twórców tzw. "Pisma Świętego" byli ludzie pijący wino i palący zioła. 3) Wytyka też "_andy_" ludziom, których nazywa "lewactwem" obronę "w... rozwiń
Avatar
poker / 4 lipca 2022 r. o 09:05
A to co? Lewactwo zabroni wolności wypowiedzi? Czyżby chciało wprowadzić cenzurę?
Avatar
Tuco_Ramirez / 6 lipca 2022 r. o 10:55
Jedyną prawdziwą ideologią jest ideologia PiS (oczywiście w wierze i czynie) !!! Każdy kto sądzi inaczej ma zdradziecką moordę !!!
Avatar
Opat / 5 lipca 2022 r. o 11:36
Szybki research po choćby samym facebooku. Zwróćcie uwagę ile firm ustawiało sobie w zdjęciach profilowych sześciokolorowe ścierki w czerwcu. Na miesiąc dumy (tfu!). To jest odgórnie sterowane i warto bliżej przyjrzeć się przepływowi kapitału, kto to wszystko sponsoruje. Nie róbcie z ludzi durni, to jest polityka na którą idzie konkretny kapitał. Prawa człowieka.. Kto dureń to może uwierzy.
Avatar
-Christopher. / 5 lipca 2022 r. o 08:15
To co nazywane jest ideologią LGBT lub ideologią gender, w gruncie rzeczy nie spełnia kryteriów ideologii. Według badaczy z całego świata, analizujących terminy takie jak "ideologia gender" czy tzw. "homoseksualna agenda",byty te nie istnieją poza propagandową retoryką anty-LGBT, a sugerowanie że istnieją, jest określane jako forma teorii spiskowej. Ideologia natomiast, najczęściej uzasadnia całokształt działań politycznych i określa cele, które mają zakończyć pewien etap działań (np. ZDOBYCIE WŁADZY)i dalej je rozwijać. Tak więc prawa osób LGBT+ są prawami człowieka i jako takie powinny być chronione. Tymczasem homofobiczna agresja w Polsce wzrasta, ponieważ jest wzmacniana przez rządzącą partię, która uczyniła z mniejszości seksualnych kozła ofiarnego, nie troszcząc się o bezpieczeństwo i dobrostan tych obywatelek i obywateli. 
To co nazywane jest ideologią LGBT lub ideologią gender, w gruncie rzeczy nie spełnia kryteriów ideologii. Według badaczy z całego świata, analizujących terminy takie jak "ideologia gender" czy tzw. "homoseksualna agenda",byty te nie istnieją poza propagandową retoryką anty-LGBT, a sugerowanie że istnieją, jest określane jako forma teorii spiskowej. Ideologia natomiast, najczęściej uzasadnia całokształt działań politycznych i określa cele, które mają zakończyć pewien etap działań (np. ZDOBYCIE WŁADZY)i dalej je rozwijać. ... rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 4 lipca 2022 r. o 21:55
Tak tak, urażone, bo co nie można powiedzieć w telewizji czy radiu prawdy o groźnej ideologii lgbt, w przeciwieństwie do wiary (która podlega ochronie prawnej - konstytucyjna wolność do wyznawania WIARY w tym publicznie) np. katolickiej, protestanckiej, judaistycznej - lgbt jest złą ideologią neonarksistowską odnowieniem marksizm 21 wieku, ideologia nie podlega ochronie ;)
, bo co nie można powiedzieć w telewizji czy radiu prawdy o groźnej ideologii lgbt, " ----------------- można "ksiądz zgrzeszył no zgrzeszył któż nie ma pokus"
, bo co nie można powiedzieć w telewizji czy radiu prawdy o groźnej ideologii lgbt, " ----------------- można "ksiądz zgrzeszył no zgrzeszył któż nie ma pokus" rozwiń
Avatar
BillyShite / 4 lipca 2022 r. o 14:53
Mi to wygląda na zemstę dewelo-bandy za posypanie piasku w tryby projektu zaakademiK0wania GCz. Skąd to P0dejrzenie? Otóż mnóstwo pisiaków miało na swym koncie podobne wrzutki, a mimo to uchodziły im bezkarnie. Potwierdza to też przykład Pituchy, który również bruździł dewelo-bandzie, no i też wkrótce doczekał się P0zwu. Morał? Można bezkarnie walić w LGBT, ale już nie w LGTeBewał.
Avatar
Labydnik / 4 lipca 2022 r. o 11:34
Tak tak, urażone, bo co nie można powiedzieć w telewizji czy radiu prawdy o groźnej ideologii lgbt, w przeciwieństwie do wiary (która podlega ochronie prawnej - konstytucyjna wolność do wyznawania WIARY w tym publicznie) np. katolickiej, protestanckiej, judaistycznej - lgbt jest złą ideologią neonarksistowską odnowieniem marksizm 21 wieku, ideologia nie podlega ochronie ;)
 Brednie, nie ma żadnej "ideologii LGBT", LGBT - to są ludzie o różnych upodobaniach płciowych. Wierzyć to sobie można w dowolnego "Potwora Spaghetti", jasne, ale wmawianie np. homoseksualistom, że są tym samym marksistami - to skrajna głupota, zwłaszcza jeśli uwzględni się względnie liczną obecność homoseksualistów wśród członków "watykańskiej kasty" od dawna. Głupota "ideologii katolickiej" nie podlega ochronie i wolno ją wytykać.
 Brednie, nie ma żadnej "ideologii LGBT", LGBT - to są ludzie o różnych upodobaniach płciowych. Wierzyć to sobie można w dowolnego "Potwora Spaghetti", jasne, ale wmawianie np. homoseksualistom, że są tym samym marksistami - to skrajna głupota, zwłaszcza jeśli uwzględni się względnie liczną obecność homoseksualistów wśród członków "watykańskiej kasty" od dawna. Głupota "ideologii katolickiej" nie podlega ochronie i wolno ją wytykać. rozwiń
Avatar
Labydnik / 4 lipca 2022 r. o 10:54
Nie będzie w takich sprawach obyczajowych i lgbt zniesiony immunitet, ideologia lgbt jest niezwykle groźna, a lewactwo próbuje ją narzucić normalnym ludziom za wszelką cenę
    Niebezpieczne swoją głupotą są osoby, które nie są w stanie pojąć pomimo wielokrotnych wyjaśnień, że LGBT/lesbijki-geje-biseksualni-transpłciowi to jest nazwa pewnych ludzi ze względu na ich różne upodobania w sprawach płciowych - a nie "ideologia". (W przeciwieństwie do "ideologii katolickiej") "Nienormalni lewomyślni" chcą jak dzicz rzucać się na innych - tylko dlatego, że tamci się od nich różnią w sprawie upodobań. Łączą to niekiedy z bredniami, jakoby upodobania w sprawach płci można było komukolwiek "narzucić". Te brednie są jednak groźne, jeśli głoszą je przywódcy kraju, nawet niebezpośredni, bo potem głupki je powtarzają i gotowe są na "odmiennych" napadać.
    Niebezpieczne swoją głupotą są osoby, które nie są w stanie pojąć pomimo wielokrotnych wyjaśnień, że LGBT/lesbijki-geje-biseksualni-transpłciowi to jest nazwa pewnych ludzi ze względu na ich różne upodobania w sprawach płciowych - a nie "ideologia". (W przeciwieństwie do "ideologii katolickiej") "Nienormalni lewomyślni" chcą jak dzicz rzucać się na innych - tylko dlatego, że tamci się od nich różnią w sprawie upodobań. Łączą to niekiedy z bredniami, jakoby upodobania w sprawach płci można by... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 4 lipca 2022 r. o 10:25
Nie będzie w takich sprawach obyczajowych i lgbt zniesiony immunitet, ideologia lgbt jest niezwykle groźna, a lewactwo próbuje ją narzucić normalnym ludziom za wszelką cenę
 POpieram. Tak samo nalęzy rózwnież postępować z ideologią kościoła wolskiego, który na dodatek indoktrynuje nieletnie dzieci za pieniądze z naszych podatków.
Avatar
Labydnik / 4 lipca 2022 r. o 10:01
a gdzie wolność artystyczna na którą powołuje się wszelkie lewactwo? podobno jest równość wobec prawa a żaden nie został skazany za obrażanie uczuć religijnych - przyznają sobie tylko odszkodowania. totalna obłuda i hipokryzja
 1) "Gdzie wolność artystyczna"? To p. Czarnek jest "artystą" odstawiającym swoje "szopki" na niby? 2) Cały ten "_andy_" kłamie głosząc: "żaden nie został skazany za obrażanie uczuć religijnych". Choćby znana jako "Doda" śpiewaczka dostała wyrok skazujący, bo ośmieliła się wyrazić pogląd, że wśród twórców tzw. "Pisma Świętego" byli ludzie pijący wino i palący zioła. 3) Wytyka też "_andy_" ludziom, których nazywa "lewactwem" obronę "wolności artystycznej". Jakoś nie chce uwzględnić, że były czasy, gdy KRK bronił prawa do "wolności religijnej i artystycznej". Teraz KRK wraz ze sługami dorwał się do władzy i już o wolność wypowiedzi w sprawach religijnych trudno - skazują. Coraz bardziej przypomina to  "bolszewizm" (czy "lewactwo" właśnie), a coraz mniej prawe zasady wolności słowa, wyboru i wolnego targu. "Moralność Kalego".
 1) "Gdzie wolność artystyczna"? To p. Czarnek jest "artystą" odstawiającym swoje "szopki" na niby? 2) Cały ten "_andy_" kłamie głosząc: "żaden nie został skazany za obrażanie uczuć religijnych". Choćby znana jako "Doda" śpiewaczka dostała wyrok skazujący, bo ośmieliła się wyrazić pogląd, że wśród twórców tzw. "Pisma Świętego" byli ludzie pijący wino i palący zioła. 3) Wytyka też "_andy_" ludziom, których nazywa "lewactwem" obronę "w... rozwiń
Avatar
poker / 4 lipca 2022 r. o 09:05
A to co? Lewactwo zabroni wolności wypowiedzi? Czyżby chciało wprowadzić cenzurę?
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 w Dęblinie zbliża się do końca. Jej otwarcie przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. W planach jest również budowa nowego mostu na Wieprzu w Borowej oraz rozbiórka istniejącej przeprawy.

Kino Perła: "Pianista"
12 sierpnia 2022, 21:00

Kino Perła: "Pianista"

Słynny film Romana Polańskiego, "Pianista", będzie można zobaczyć na początek kolejnego weekendu w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15).

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Grupa Dzieciak w sieci donosi o zatrzymaniu mężczyzny, który już wcześniej został ujęty za wysyłanie dziewczynce obscenicznych treści.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Pozycje obu drużyn w tabeli PGE Ekstraligi - dzisiejszego gospodarza, czyli Motoru Lublin, oraz Moje Bermudy Stali Gorzów - już się nie zmienią. Jednak to nie oznacza, że będziemy oglądać sportowe widowisko pozbawione emocji. Nad Bystrzycę przyjeżdża przecież najlepszy obecnie polski żużlowiec - Bartosz Zmarzlik - który w przyszłym roku ma bronić żółto-biało-niebieskich barw. Początek spotkania wyznaczono na godz. 19.15. Transmisję zapewnia Canal+ Sport 5. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium