Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2022 r.
7:33

Lublin. Siedem bloków z 460 mieszkaniami. Przymiarki do budowy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
80 89 A A
Nad przyszłością terenów przy Jaspisowej już niebawem może głosować Rada Miasta
Nad przyszłością terenów przy Jaspisowej już niebawem może głosować Rada Miasta (fot. Maciej Kaczanowski)

Kolejne bloki mieszkalne mogą powstać przy ul. Narcyzowej. Na wniosek jednego z lubelskich deweloperów Urząd Miasta pracuje nad decyzją środowiskową dla tej budowy. Tymczasem niedługo może nastąpić przełom w sprawie innej inwestycji mieszkaniowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do budowy bloków przy Narcyzowej przymierza się lubelski deweloper Edward Leńczuk, prowadzący firmę Orion. Kilka dni temu złożył w Urzędzie Miasta wniosek o decyzję środowiskową, która umożliwiłaby mu późniejsze starania o zgodę na budowę.

– Planowane przedsięwzięcie będzie polegało na budowie siedmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami oraz garażami podziemnymi, niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu – informuje Anna Czerwonka z lubelskiego Ratusza.

Cztery bloki będą mieć trzypiętrowe (o wysokości 12 metrów), a wszystkie kondygnacje od parteru po ostatnie piętro mają być zajęte mieszkaniami. Nieco inaczej miałyby wyglądać dwa kolejne budynki. Tutaj wniosek mówi o trzech piętrach, ale aż 13,2 m wysokości, bo część pomieszczeń na parterze mają zająć lokale usługowe. Ostatni blok będzie mieć dwa piętra (9,1 m wysokości) i w całości będzie zajęty lokalami mieszkalnymi. W podziemnej kondygnacji każdego z siedmiu budynków mają się znaleźć garaże.

– Łącznie zaprojektowano 460 miejsc postojowych w garażach podziemnych oraz 20 na terenie. Ponadto w ramach przedsięwzięcia planowane są chodniki, drogi wewnętrzne, infrastruktura techniczna potrzebna do obsługi budynków i przyłącza, altany śmietnikowe wyposażone w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych oraz plac zabaw – wylicza Czerwonka.

Zanim urząd wyda decyzję w sprawie tej budowy, musi jeszcze poczekać na opinie sanepidu, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Wód Polskich.

Coraz bliżej jest natomiast do przełomu w sprawie ewentualnej budowy bloków przy ul. Jaspisowej (Węglin Południowy), gdzie Spółdzielnia Mieszkaniowa Oaza upatrzyła sobie niezabudowany teren przeznaczony w planie zagospodarowania pod zabudowę jednorodzinną. Spółdzielnia chce ominąć postanowienia planu, korzystając z ustawy „lex deweloper”. Pozwala ona budować mieszkania na nieprzeznaczonych do tego terenach, o ile zgodzą się na to radni. Aby prosić ich o taką zgodę, trzeba wcześniej uzyskać decyzję środowiskową.

– Postępowanie nadal jest w toku – informuje Urząd Miasta. Rozpatrywany tu wniosek dewelopera dotyczy trzech bloków (od trzech do pięciu pięter), mających łącznie ponad 120 mieszkań. – W grudniu 2021 r. strony postępowania zostały zawiadomione o możliwości zapoznania się z aktami sprawy oraz wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów. Aktualnie analizowane są zgłoszone wnioski i uwagi.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 11 stycznia 2022 r. o 07:57
+44
Wiedziałem, że zaraz się dewelomatołki zlecą. Bloki w mieście budujo, larum!
Avatar
___K___ / 11 stycznia 2022 r. o 09:51
+40
sory, sra_K_a, ale będziesz musiał trzepać od P0czątku.
Tępaku, to nie ja cię minusuję, to użytkownicy forum powszechnie mają cię - słusznie - za trolla.
Avatar
Janusz_Paliwas / 11 stycznia 2022 r. o 13:46
+34
sory, sra_K_a, ale będziesz musiał trzepać od P0czątku.
Tępaku, to nie ja cię minusuję, to użytkownicy forum powszechnie mają cię - słusznie - za trolla.
Niestety tutejsza forumowa pani o inteligencji niczym suski, doskonale się o tym dowiedziała i niestety pomimo ponad 30 minusów nie może usunąć i znowu dodać komentarza aby naklepać sobie zielonych łapek...  Dowód jest tutaj: ***s://*** dziennikwschodni.pl/zakupy/jest-drogo-bedzie-drozej-przedsiebiorcy-maja-wybor-albo-zamykac-firmy-albo-podnosic-ceny,n,1000301448.html
Avatar
___K___ / 11 stycznia 2022 r. o 14:49
+27
sory, sra_K_a, ale będziesz musiał trzepać od P0czątku.
Tępaku, to nie ja cię minusuję, to użytkownicy forum powszechnie mają cię - słusznie - za trolla.
Niestety tutejsza forumowa pani o inteligencji niczym suski, doskonale się o tym dowiedziała i niestety pomimo ponad 30 minusów nie może usunąć i znowu dodać komentarza aby naklepać sobie zielonych łapek...  Dowód jest tutaj:
Dowód czego? Tego, że to forum zostało przejęte przez farmy trolli świadczące swoje usługi dla lubelskiego Ratusza?
Nie sądzę, by istniała jakaś farma ratuszowa. To są - jak praktyka pokazała - metody PiSowskie. Farma w MS pod wodzą Piebiaka, Pegasus, by śledzić poczynania opozycji. Wy nie potraficie niczego zrobić uczciwie i dlatego sądzicie, że inni też uciekają się do takich sposobów.
Nie sądzę, by istniała jakaś farma ratuszowa. To są - jak praktyka pokazała - metody PiSowskie. Farma w MS pod wodzą Piebiaka, Pegasus, by śledzić poczynania opozycji. Wy nie potraficie niczego zrobić uczciwie i dlatego sądzicie, że inni też uciekają się do takich sposobów. rozwiń
Avatar
___K___ / 11 stycznia 2022 r. o 15:35
+23
Aż miło popatrzeć, jak pianę toczycie i jednocześnie jak szybko łapiecie minusy od normalnych użytkowników forum :-)
Avatar
Monisia / 11 stycznia 2022 r. o 20:05
+6
Dla rozluźnienia atmosfery taki niusik: ***wykop.pl/link/6449293/pekao-sprzedaz-mieszkan-przez-gieldowych-deweloperow-spadla-az-o-13-8-w-iv-kw/ Ale pazerność nie pozwoli dewel0-buraczkom z Dziadogrodu się opamiętać - będą sadzić swoje kloce do samego K0ńca.
Avatar
Monisia / 11 stycznia 2022 r. o 20:04
+6
Dla rozluźnienia atmosfery taki niusik: ***wykop.pl/link/6449293/pekao-sprzedaz-mieszkan-przez-gieldowych-deweloperow-spadla-az-o-13-8-w-iv-kw/ Ale pazerność nie pozwoli dewel0-buraczkom z Dziadogrodu się opamiętać - będą sadzić swoje kloce do samego K0ńca.
Avatar
Monisia / 11 stycznia 2022 r. o 20:01
+6
Dla rozluźnienia atmosfery taki niusik: ***wykop.pl/link/6449293/pekao-sprzedaz-mieszkan-przez-gieldowych-deweloperow-spadla-az-o-13-8-w-iv-kw/ Ale pazerność nie pozwoli dewel0-buraczkom z Dziadogrodu się opamiętać - będą sadzić swoje kloce do samego K0ńca.
Avatar
Monisia / 11 stycznia 2022 r. o 20:03
+5
Dla rozluźnienia atmosfery taki niusik: ***wykop.pl/link/6449293/pekao-sprzedaz-mieszkan-przez-gieldowych-deweloperow-spadla-az-o-13-8-w-iv-kw/ Ale pazerność nie pozwoli dewel0-buraczkom z Dziadogrodu się opamiętać - będą sadzić swoje kloce do samego K0ńca.
Avatar
Monisia / 11 stycznia 2022 r. o 20:01
+5
Dla rozluźnienia atmosfery taki niusik: ***wykop.pl/link/6449293/pekao-sprzedaz-mieszkan-przez-gieldowych-deweloperow-spadla-az-o-13-8-w-iv-kw/ Ale pazerność nie pozwoli dewel0-buraczkom z Dziadogrodu się opamiętać - będą sadzić swoje kloce do samego K0ńca.
Avatar
tmm / 13 stycznia 2022 r. o 21:56
+1
Pod jakim kolwiek artykułem by nie zerknąć to te same debilne komentarze jakaś poj... monisia,zielony peesel,jakieś _k_,qurwa płacą wam za to czy co ,że te bzdury wypisujecie,czy może mózgi wam zlasowało?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
___K___ / 13 stycznia 2022 r. o 12:23
0
Aż miło popatrzeć, jak pianę toczycie i jednocześnie jak szybko łapiecie minusy od normalnych użytkowinków forum :-)
Avatar
stop_propagandzie / 12 stycznia 2022 r. o 11:44
-8
sory, sra_K_a, ale będziesz musiał trzepać od P0czątku.
Tępaku, to nie ja cię minusuję, to użytkownicy forum powszechnie mają cię - słusznie - za trolla.
Niestety tutejsza forumowa pani o inteligencji niczym suski, doskonale się o tym dowiedziała i niestety pomimo ponad 30 minusów nie może usunąć i znowu dodać komentarza aby naklepać sobie zielonych łapek...  Dowód jest tutaj:
  Dowód czego? Tego, że to forum zostało przejęte przez farmy trolli świadczące swoje usługi dla lubelskiego Ratusza?
  Dowód czego? Tego, że to forum zostało przejęte przez farmy trolli świadczące swoje usługi dla lubelskiego Ratusza? rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 12 stycznia 2022 r. o 11:43
-8
sory, sra_K_a, ale będziesz musiał trzepać od P0czątku.
Tępaku, to nie ja cię minusuję, to użytkownicy forum powszechnie mają cię - słusznie - za trolla.
 Tak oczywiście. I ci użytkownicy, którzy się nie znają umawiają się przez telefon albo w inny sposób i wszyscy w tym samym czasie sypią minusami. Sam wymyślasz te debilne komentarze czy dostajesz je od swojego przełozonego?
Avatar
stop_propagandzie / 12 stycznia 2022 r. o 11:43
-8
sory, sra_K_a, ale będziesz musiał trzepać od P0czątku.
Tępaku, to nie ja cię minusuję, to użytkownicy forum powszechnie mają cię - słusznie - za trolla.
Niestety tutejsza forumowa pani o inteligencji niczym suski, doskonale się o tym dowiedziała i niestety pomimo ponad 30 minusów nie może usunąć i znowu dodać komentarza aby naklepać sobie zielonych łapek...  Dowód jest tutaj:
Dowód czego? Tego, że to forum zostało przejęte przez farmy trolli świadczące swoje usługi dla lubelskiego Ratusza?
Nie sądzę, by istniała jakaś farma ratuszowa. To są - jak praktyka pokazała - metody PiSowskie. Farma w MS pod wodzą Piebiaka, Pegasus, by śledzić poczynania opozycji. Wy nie potraficie niczego zrobić uczciwie i dlatego sądzicie, że inni też uciekają się do takich sposobów.
 Piszesz to w swoim imieniu czy Żuka?
 Piszesz to w swoim imieniu czy Żuka? rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 12 stycznia 2022 r. o 11:41
-5
Wiedziałem, że zaraz się dewelomatołki zlecą. Bloki w mieście budujo, larum!
Niech sobie budują. Rzecz w tym, że dzielą pozwolenia na budowę, czym obchodzą obowiązek     OOŚ     i w efekcie     "    powierzchnia biologicznie czynna    "     na takich osiedlach, to 30 cm gliny na płytach stropowych garaży podziemnych, gdzie nie ma żadnych szans na drzewa, czy krzewy. Efekt jest taki, że pomimo milionów, czy     miliardów     złotych wydawanych na wymianę     "    kopciuchów    "     w ostatnim roku     w Lublinie     było     gorsze powietrze niż     wcześniej    .
Tu się zgodzę. Drzewa wprawdzie potrzebują lat, żeby urosnąć, ale posadzenie żywopłotów, czy założenie trawników, to sprawa o wiele szybsza. Kiedyś były i było fajnie. Dziś - słabo pod tym względem :-(
  Trawniki są w Lublinie niszczone przez parkujące samochody. Poza tym trawnik raczej nie zapewni cienia.
  Trawniki są w Lublinie niszczone przez parkujące samochody. Poza tym trawnik raczej nie zapewni cienia. rozwiń
Avatar
Monisia / 12 stycznia 2022 r. o 07:06
-14
sory, sra_K_a, ale będziesz musiał trzepać od P0czątku ...
Avatar
Monisia / 12 stycznia 2022 r. o 07:05
-12
Dla rozluźnienia atmosfery taki niusik: ***wykop.pl/link/6449293/pekao-sprzedaz-mieszkan-przez-gieldowych-deweloperow-spadla-az-o-13-8-w-iv-kw/ Ale pazerność nie pozwoli dewel-buraczkom z Dziadogrodu się opamiętać - będą sadzić swoje kloce do samego K0ńca.
Avatar
Monisia / 12 stycznia 2022 r. o 07:05
-12
Dla rozluźnienia atmosfery taki niusik: ***wykop.pl/link/6449293/pekao-sprzedaz-mieszkan-przez-gieldowych-deweloperow-spadla-az-o-13-8-w-iv-kw/ Ale pazerność nie pozwoli dewel-buraczkom z Dziadogrodu się opamiętać - będą sadzić swoje kloce do samego K0ńca.
Avatar
Monisia / 12 stycznia 2022 r. o 07:04
-14
Nie dziwi, że dewelo-buraczki K0mbinują na wszystkie sP0soby, ale żeby sPÓłdzielnia imała się lex deweloper? Wstyd!
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rekordowa obsada 21. Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

Rekordowa obsada 21. Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

W sobotę 29 stycznia, w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku, zostanie rozegrana 21. edycja Międzypowiatowego Turnieju Juniorów w futsalu o Puchar Starosty Świdnickiego

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Na gospodarczą mapę gminy po dłuższej przerwie spowodowanej upadłością Pini Beef, wraca jego następca: Końskowola Meat. Największa ubojnia w regionie w zeszłym tygodniu uruchomiła działalność. W planach jest wzrost zatrudnienia i produkcji oraz częściowa spłata wierzytelności

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!