Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 kwietnia 2018 r.
16:11

"Chciał się z nami bić, groził powtórką z Wołynia". Dziś mówi, że to prowokacja

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 21 A A
(fot. Jacek Szydłowski / archiwum )

– Zaczepiał kobiety, chciał się z nami bić, groził powtórką z Wołynia – tak pracownicy jednego z klubów w centrum Lublina zapamiętali wizytę młodego Ukraińca. Nazari K. odpowiada teraz przed sądem za znieważenie na tle narodowościowym. Nie przyznaje się do winy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawą 30-letniego Ukraińca zajmuje się Sąd Okręgowy w Lublinie. Proces dotyczy awantury, do której doszło pod koniec września 2017 r. w Lublinie. 30-latek wybrał się wtedy do klubu przy ul. Jasnej.

– Między drugą a trzecią w nocy panie skarżyły się, że oskarżony je zaczepia. A one wolały bawić się same – zeznał w poniedziałek jeden z pracowników klubu. – Rozmawiałem z nim dwa razy, żeby nikogo nie zaczepiał. Ok. godz. 4 rano zobaczył, jak jego koledzy wyprowadzają Ukraińca z lokalu. 

– Już na zewnątrz wyzywał mnie i kolegów. Groził, że nas pozabija. Zdjął koszulkę i z każdym chciał się bić – relacjonuje pracownik klubu. – Niedaleko stał grill. Przewrócił go i wytrącał ludziom jedzenie z rąk.

Z relacji mężczyzny wynika, że Nazari K. krzyczał do obsługi klubu „Polskie k…wy skończycie, jak na Wołyniu. Zaj..ie was je..ne Polaki”. Nazarii K. miał też twierdzić, że jest „żołnierzem i banderowcem”.

Dziś nie przyznaje się do winy.

– Wiem, że Banderowcy to byli Ukraińcy nacjonaliści, ale nie do końca wiem, co się działo na wojnie – wyjaśnił w sądzie Nazari K. – Nie wiem skąd świadkowie słyszeli te treści. Ja niczego takiego nie powiedziałem. Jak kogoś obraziłem, to był skutek prowokacji.

Chwilę po awanturze Nazari K. został zatrzymany przez policję. Miał blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 o 14:02
+1
Po co dziady przyjeżdżają jak coś im się nie podoba. Jak ktoś mnie gdzieś nie chce to tam nie jadę. Bez dumy.
Avatar
Hajdamackie pola / 10 kwietnia 2018 o 17:47
+1
Jaka to niby bogata historia, bo moze coś przeoczyłem?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2018 o 12:38
+1
*** z wyglądu dawaj tu do nas na lubartowską
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2018 o 09:50
+1
Wskazówka dla wysokiego sądu: noszone przez oskarżonego ubranie to marka LONSDALE- która subkultura się tym koduje i dlaczego np. w wielu szkołach w Holandii jest zabroniona?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2018 o 09:40
+1
SKAZAC I WYDALI ZAKAZ POBYTU W POLSCE NA CALE ZYCIE !!!!!
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2018 o 09:14
+1
Deportacja i dożywotni zakaz wjazdu do Polski
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2018 o 07:08
+1
Te rozróby o antysemityżmie czy rasizmie w Polsce robi nasi i szkopska prasa. Nie ma to jak walić w Polskę i Polaków. A my tyle lat siedzimy nad Wisłą i nie chcemy wcale do ziemi obiecanej w izraelu. Rzecz dziwna i ciekawa.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2018 o 22:46
+1
Pracuję z Ukraińcami, byłem na Ukrainie. I jak czytam takie artykuły to: 1. Gdzie nie ma de...i, w każdym społeczeństwie są, sam widziałem w Anglii podobne zachowanie mega pijanego młodego Polaka wobec Anglików. 2. Nie jest wykluczone że ten nachlany Ukrainiec niewiele wie o żadnym upa czy banderze, mimo tego że coś tam krzyczał, znam dziesiątki Ukraińców prawie żaden z nich nie ma pojęcia historii i mało go to interesuje, interesuje ich by zarobić kasę w Polsce, to polityka i grupa oszołomów na Ukrainie próbuje z jakiegoś bandery zrobić na siłę "bohatera". 3. Moim zdaniem Polacy mają już wreszcie swoje wysokie poczucie wartości, znają swoją bogatą historię i nie to by nie szanowali Ukraińców ale Ukraina przeciętnego Polaka .. nic nie obchodzi ...., i tym lepiej, jesteś Ukraińcem i jesteś w porządku, pracujesz itp i to się liczy, w firmie w której pracuję, jest super atmosfera i wzajemny szacunek, nikt nie narzeka że około 50% załogi to Ukraińcy, ograniczmy politykę w naszym życiu !!
Pracuję z Ukraińcami, byłem na Ukrainie. I jak czytam takie artykuły to: 1. Gdzie nie ma de...i, w każdym społeczeństwie są, sam widziałem w Anglii podobne zachowanie mega pijanego młodego Polaka wobec Anglików. 2. Nie jest wykluczone że ten nachlany Ukrainiec niewiele wie o żadnym upa czy banderze, mimo tego że coś tam krzyczał, znam dziesiątki Ukraińców prawie żaden z nich nie ma pojęcia historii i mało go to interesuje, interesuje ich by zarobić kasę w Polsce, to polityka i grupa oszołomów na Ukrainie próbuje z jakiegoś bandery zrobić na... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2018 o 22:30
+1
Przywalić temu kacapowi 5000 dolarów grzywny do odpracowania przy wybieraniu szamb w Polsce, a po spłaceniu grzywny wypipepprzyc z dożywotnim zakazem wjazdu do Europy !!!!
Avatar
asd / 9 kwietnia 2018 o 21:50
+1
Ukropitek miał szczęście, że nie dostał kosy pod żebro.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 o 14:02
+1
Po co dziady przyjeżdżają jak coś im się nie podoba. Jak ktoś mnie gdzieś nie chce to tam nie jadę. Bez dumy.
Avatar
Hajdamackie pola / 10 kwietnia 2018 o 17:47
+1
Jaka to niby bogata historia, bo moze coś przeoczyłem?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2018 o 12:38
+1
*** z wyglądu dawaj tu do nas na lubartowską
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2018 o 09:50
+1
Wskazówka dla wysokiego sądu: noszone przez oskarżonego ubranie to marka LONSDALE- która subkultura się tym koduje i dlaczego np. w wielu szkołach w Holandii jest zabroniona?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2018 o 09:40
+1
SKAZAC I WYDALI ZAKAZ POBYTU W POLSCE NA CALE ZYCIE !!!!!
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2018 o 09:14
+1
Deportacja i dożywotni zakaz wjazdu do Polski
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2018 o 07:08
+1
Te rozróby o antysemityżmie czy rasizmie w Polsce robi nasi i szkopska prasa. Nie ma to jak walić w Polskę i Polaków. A my tyle lat siedzimy nad Wisłą i nie chcemy wcale do ziemi obiecanej w izraelu. Rzecz dziwna i ciekawa.
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2018 o 22:46
+1
Pracuję z Ukraińcami, byłem na Ukrainie. I jak czytam takie artykuły to: 1. Gdzie nie ma de...i, w każdym społeczeństwie są, sam widziałem w Anglii podobne zachowanie mega pijanego młodego Polaka wobec Anglików. 2. Nie jest wykluczone że ten nachlany Ukrainiec niewiele wie o żadnym upa czy banderze, mimo tego że coś tam krzyczał, znam dziesiątki Ukraińców prawie żaden z nich nie ma pojęcia historii i mało go to interesuje, interesuje ich by zarobić kasę w Polsce, to polityka i grupa oszołomów na Ukrainie próbuje z jakiegoś bandery zrobić na siłę "bohatera". 3. Moim zdaniem Polacy mają już wreszcie swoje wysokie poczucie wartości, znają swoją bogatą historię i nie to by nie szanowali Ukraińców ale Ukraina przeciętnego Polaka .. nic nie obchodzi ...., i tym lepiej, jesteś Ukraińcem i jesteś w porządku, pracujesz itp i to się liczy, w firmie w której pracuję, jest super atmosfera i wzajemny szacunek, nikt nie narzeka że około 50% załogi to Ukraińcy, ograniczmy politykę w naszym życiu !!
Pracuję z Ukraińcami, byłem na Ukrainie. I jak czytam takie artykuły to: 1. Gdzie nie ma de...i, w każdym społeczeństwie są, sam widziałem w Anglii podobne zachowanie mega pijanego młodego Polaka wobec Anglików. 2. Nie jest wykluczone że ten nachlany Ukrainiec niewiele wie o żadnym upa czy banderze, mimo tego że coś tam krzyczał, znam dziesiątki Ukraińców prawie żaden z nich nie ma pojęcia historii i mało go to interesuje, interesuje ich by zarobić kasę w Polsce, to polityka i grupa oszołomów na Ukrainie próbuje z jakiegoś bandery zrobić na... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2018 o 22:30
+1
Przywalić temu kacapowi 5000 dolarów grzywny do odpracowania przy wybieraniu szamb w Polsce, a po spłaceniu grzywny wypipepprzyc z dożywotnim zakazem wjazdu do Europy !!!!
Avatar
asd / 9 kwietnia 2018 o 21:50
+1
Ukropitek miał szczęście, że nie dostał kosy pod żebro.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica 0 0

Z powodu rozbiórki starego budynku szpitala zamknięta zostanie dziś po południu ul. Staszica w rejonie zakrętu przy szpitalnej bramie.

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek?
galeria

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek? 5 7

Sześcioro przedstawicieli województwa lubelskiego trafiło na listę 50 najbogatszych polskich polityków. Na podium uplasował się senator PiS z Białej Podlaskiej Grzegorz Bierecki. Wysoko w stawce znalazł się także jego kolega z  senackich ław, Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r. 0 0

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz
21 lutego 2020, 18:00

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz 0 0

W piątek, 21 lutego o godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej Wirydarz odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jana Szancenbacha. Na ekspozycji zobaczymy ok. 20 obrazów olejnych powstałych na przestrzeni lat 80 i 90-tych XX wieku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy 2 3

Pas startowy, który powstaje na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 metrów. Szkoła dotychczas korzystała z trawiastego lądowiska, co oznaczało, że w Depułtyczach mogły lądować i startować stosunkowo lekkie samoloty komunikacyjne i szkolne. Lotnisko miało ograniczenia wagi, bo kaprysy pogody często ograniczały liczbę startów i lądowań z obawy, że samoloty mogłyby po prostu ugrzęznąć.

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier?

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier? 0 2

Gmina Biała Podlaska szuka wsparcia w kancelarii premiera. Chodzi m.in. o remont szkoły w Grabanowie.

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich 117 95

Na ogrodzonych przez spółkę TBV Investment fragmentach górek czechowskich wycięta została część zieleni. Nie są to duże cięcia, dotyczą tylko niektórych drzew owocowych i samosiejek o rozmiarach, do których usuwania nie potrzeba pozwolenia.

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30
5 kwietnia 2020, 19:00

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30 0 0

Już 5 kwietnia o godz. 19 w Klubie30 w Lublinie (ul. Jasna 7) z promocją najnowszego albumu wystąpi raper Szpaku.

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia] 15 17

Obiady, zajęcia rehabilitacyjne, ćwiczenie ciała i pamięci oraz zajęcia artystyczne zapewnia starszym i niesamodzielnym mieszkańcom Lublina nowa miejska placówka przy ul. Jana Pawła II. Seniorom pomaga tu również psycholog.

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka 0 1

Są pieniądze, będzie nowa biblioteka. Na osiedlu Karolówka w Zamościu, w pomieszczeniach po aptece, powstanie nowoczesna przestrzeń. To będzie kolejna przeprowadzka w historii Filii nr 6, ale całe osiedle na to czeka.

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary
galeria

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary 37

Grozili widłami, przypalali żelazkiem i podtapiali. Tak działał ukraiński gang odpowiedzialny za serię brutalnych napadów w okolicach Chełma. Proces trzech mężczyzn właśnie się zakończył

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne 0 0

Trwa druga edycja akcji promującej oddawanie 1 proc. podatku na organizacje społeczne z Lublina. Nabór do piątku!

Jarosław Gowin popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Jarosław Gowin popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich [zdjęcia, wideo] 59 17

O głosy na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę zaapelował dzisiaj w Lublinie wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Działacze jego Porozumienia, które wchodzi w skład obozu Zjednoczonej Prawicy, od ponad tygodnia zbierają podpisy pod kandydaturą głowy państwa.

Bił, dusił i straszył swoją partnerkę. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi

Bił, dusił i straszył swoją partnerkę. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi 0 4

44-latek z Zamościa odpowie za znęcanie się nad partnerką. Groził, że ją zabije i spali jej mieszkanie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

MKS AZS UMCS Lublin ‒ UKS Varsovia Warszawa 28:39. Skuteczna Jagoda Lasek

MKS AZS UMCS Lublin ‒ UKS Varsovia Warszawa 28:39. Skuteczna Jagoda Lasek 0 0