Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

16 sierpnia 2019 r.
19:13

To najaktywniejszy student UMCS. "Znalezienie czasu to kwestia chęci i dobrej organizacji"

67 30 A A

W tym roku zdobył nagrodę dla najaktywniejszego studenta UMCS. Jest człowiekiem, który nie boi się angażować się w szereg projektów i to nie tylko tych studenckich. O działalności w wolontariatach, zainteresowaniach i planach na przyszłość rozmawiamy z Michałem Kucharskim studentem UMCS oraz KUL

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Dziennikarz TV UMCS oraz MusicLovers.pl. Od 2014 roku prezes Politologicznego Koła Naukowego UMCS. Pomysłodawca, organizator i prowadzący wielu wydarzeń w gmachu Politologii UMCS. Jak ty znajdujesz na to czas?

- Dodam jeszcze, że wolontariusz Warsztatów Kultury od 2014 roku. To jest dość istotne, bo odbyłem tam 17 wolontariatów. Dodatkowo też jestem wolontariuszem Maratonu Lubelskiego; od I edycji aż do teraz. Znalezienie czasu to kwestia chęci i dobrej organizacji.

• Jaki był twój pierwszy projekt czy wolontariat, który zrealizowałeś?

- Swoją przygodę z wolontariatem rozpocząłem w 2013 roku od pomocy przy I edycji Maratonu Lubelskiego i tak zostałem wolontariuszem. Wtedy mieszkałem jeszcze w akademiku Femina. Pewnego dnia chodził po segmentach wolontariusz i szukał ludzi gotowych pomóc w I edycji Lubelskiego Maratonu. Wolontariat urzekł mnie do tego stopnia, że wciąż się tym zajmuję. 

• Dlaczego zdecydowałeś się brać udział w wolontariatach?

- Zawsze lubiłem spędzać czas aktywnie. Nie lubię grać w gry komputerowe czy siedzieć w domu. Wolę zdecydowanie się w coś angażować. Chciałem też zobaczyć, jak organizuje się takie wydarzenia. Po pierwszym wolontariacie poznałem ciekawych i fajnych ludzi, z którymi mam kontakt do tej pory. Doskonale pamiętam Carnaval Sztukmistrzów, bo byłem pod dużym wrażeniem całej organizacji i tego, ilu fajnych ludzi można tam spotkać, ile przyjaźni można zawrzeć. Dużym plusem jest też to, że dało mi to możliwość poznania artystów z całego świata, a przede wszystkim ich kulturę i ciekawe historie. Jest to fajny sposób na spędzanie wakacji.

• Który projekt wspominasz najmilej?

- Bardzo miło wspominam wszelkie debaty związane z Politologicznym Kołem Naukowym UMCS, a zwłaszcza debaty Jedynek do Europarlamentu czy do Sejmu. Dużym wydarzeniem były debaty dot. wyborów samorządowych, bo zrealizowaliśmy aż 3 z 7 debat prezydenckich w Lublinie z różnymi mediami, które to miałem przyjemność poprowadzić. Pierwsza była realizowana wraz TVP 3 Lublin, druga z Gazetą Wyborczą, a trzecia była moją autorską. Też dużym wydarzeniem był cykl 13 Debat samorządowych na żywo w TVP 3 Lublin, których byłem współorganizatorem, a z 6 z nich sam nawet poprowadziłem. Dzięki temu później dostałem staż telewizyjny.

Miło wspominam również wydarzenia związane z Warsztatami Kultury. Organizują one aż 4 duże Imprezy: Inne Brzmienia, Noc Kultury, Carnaval Sztukmistrzów oraz Jarmark Jagielloński. Uczestnictwo w takich wydarzeniach to świetnie spędzony czas z ludźmi z podobnym flow jak ja.

• Po co to robisz? Co jest twoim celem? 

- Jest to po prostu dobry sposób na wykorzystanie swojej energii i czasu. Mój temat pracy magisterskiej na psychologii to: „Wartości i kompetencje społeczne wolontariuszy Warsztatów Kultury w Lublinie.” Temat jest wynikiem właśnie tego, że bardzo polubiłem wolontariat i taki sposób spędzania czasu. Jeśli zaś chodzi o projekty Politologicznego Koła Naukowego, to jest to po pierwsze możliwość bycia aktywnym studentem w dziedzinie moich studiów, a więc poznawanie polityki od kuchni. Jest to również możliwość uczenia się zarządzania dużą organizacjom.

• Wspomniałeś, że studiujesz psychologię, wcześniej były Studia Wschodnioeuropejskie, czy stosunki międzynarodowe. Dopiero potem zdecydowałeś się na właśnie psychologię i politologię. Co cię przekonało do tych kierunków? 

- Studiowałem sześć kierunków (śmiech). Psychologia to kierunek rozwojowy. Pomaga zrozumieć wiele aspektów postrzegania rzeczywistości, a przede wszystkim zrozumieć nas samych jak i innych. Jeśli chodzi o politologię, to interesowałem się tym od dzieciństwa. Pamiętam, jak były kiedyś obrady komisji do spraw afery L. Rywina. Oglądałem to dosyć namiętnie. Podobnie jak obrady Sejmu. W mojej rodzinie też zawsze było duże zainteresowanie polityką.
Jeśli chodzi o moją ścieżkę studencką, to najpierw studiowałem politologię z której obroniłem licencjat. A następnie poszedłem na psychologie. Od II roku politologii było tak, że studiowałem jednocześnie jakieś 2 kierunki. Były to m.in. stosunki międzynarodowe przez 1 rok czy studia wschodnioeuropejskie przez 2 lata oraz administracja; 1 semestr. Rezygnowałem z nich, bo wychodzę z założenia, że nie należy robić czegoś w czym nie widzisz sensu. Okazało się, że kierunki jednak nie były zgodne z moimi zainteresowaniami. Pod koniec III roku psychologii doszedłem do wniosku, że jednak zrobię magistra z politologii, bo polityka to moja miłość.

• Powiedziałeś, że w twojej rodzinie zawsze było duże zainteresowanie polityką. Co więc sądzi o twojej działalności rodzina i znajomi?

- Znajomi zastanawiają się, jak ja znajduję na to czas. To po prostu kwestia dobrej organizacji. Trzeba mieć dobrych współpracowników, którym można zaufać. Jeśli chodzi o PKN z którego jestem najbardziej dumny z mojej działalności na UMCS, nie byłoby to możliwe bez szeregu osób, które mi w tym pomagały. Przez ostatnie 5 lat mojej prezydentury w PKN, współpracowałem z co najmniej 300 osobami praktycznie z każdego wydziału UMCS. Nasze koło oprócz debat organizuje różne interdyscyplinarne wydarzenia jak chociażby Ogólnopolską Konferencja „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej.”
Jeśli zaś chodzi o rodzinę, to myślę, że cieszy się z tego co robię.

• Tak szeroką działalność wymaga od Ciebie umiejętnego dobierania współpracowników. W jaki sposób to robisz?

- Bardzo często zapraszam do jeśli chodzi o koło przyjaciół, którym ufam i wiem, że się sprawdzą w konkretnych zadaniach. To jest też tak, że ludzie których poznaję przy różnych okazjach pomagają mi przy okazji moich różnych projektach jak np. Kuba Knurek czy Karolina Burzak, która projektuje mi plakaty, a poznałem ją właśnie na Carnavale Sztukmistrzów. Prowadzimy również zwykły nabór członków co semestr. W PKN dajemy bardzo różne zadania naszym członkom i na tej podstawie wyciągamy wnioski, kto ma jakie zasoby i na tej podstawie później przydzielamy zadania. Myślę, że nasze koło jest już dość rozpoznawalną marką w Lublinie i aktywnym uczestnikiem życia społecznego, bo często piszą do nas ludzie, że chcieli by wstąpić do nas.

• W czerwcu na Kozienaliowej Gali Naukowca odebrałeś nagrodę dla najaktywniejszego studenta. Jak przyjąłeś to wyróżnienie?

- Na pewno byłem troszkę zaskoczony, z tego względu, że byliśmy również nominowani jako koło i myślałem, że to ono ma większe szanse na wygranie. Jako koło przeprowadziliśmy ponad 100 projektów w ostatnich 5 latach. Jest to dla mniej bardzo miłe wyróżnienie i podsumowanie całej mojej działalności studenckiej. Cieszę się, że w pierwszej edycji nagrodę zdobył mój przyjaciel Jakub Knurek, jeden z współtwórców sukcesów naszego koła.

• Czyli uważasz to za zwieńczenie twojej kariery studenckiej? A może zamierzasz ją jeszcze kontynuować? jakie masz cele? 

- Być może za rok będę starać się dostać na doktorat, a teraz nie da się ukryć powoli moja studencka działalność dobiega końca i trzeba pójść dalej. Myślę jednak, że to co robimy na studiach procentuje w życiu zawodowym. Często mówimy, że po studiach nie ma pracy i rzeczywiście zgodzę się, że po samych studiach pracy może nie być. Jeśli jednak udzielamy się, tworzymy różne projekty, angażujemy się w wolontariaty, zdobywamy doświadczenie to mamy już pewne umiejętności, które są doceniane na rynku pracy.

• Porozmawiajmy o twoich planach na przyszłość. 

- Co raz bardziej angażuję się w dziennikarstwo. Wraz z moją dziewczyną stworzyłem kanał na You Tube „Na OFFowo”, na którym publikujemy rozmowy m.in. z artystami i ludźmi z Pol’and’Rock Festival 2019. Będziemy również publikować materiały z kolejnych wydarzeń. Szczerze mówiąc, nigdy nie spodziewałem się, że ten zawód aż tak bardzo mi się spodoba. Moja przygoda z dziennikarstwem rozpoczęła się całkiem niedawno, bo w październiku minionego roku od wspomnianych debat w telewizyjnych. Następnie zdecydowałem się wstąpić do TV UMCS, gdzie tworzę materiały newsowe oraz przygotowuję film dokumentalny z okazji 70-lecia Chóru Akademickiego.

Czy będę kiedyś zawodowym dziennikarzem? Nie wiem, ale na chwilę obecną myślę, że chciałbym, aby tak potoczyła się moja ścieżka zawodowa.

e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 12:49
+13
Pamiętam go jeszcze że studiów. Menda i nieprzeciętna i kanalia. Kłócił się z wykładowcami. Pan redaktor powinien zapytać dlaczego nie kończył tylu kierunków studió?. A nie kończył dlatego,że na politologii ta kanalia jak szła do wykładowców to potrafiła nagrywać bez zgody na dyktafon rozmowy na konsultacjach. Nie dziwię się, że dostał nagrodę.Ten człowiek przywłaszcza sobie zasługi innych studentów. Pamiętam jak w Politologicznym Kole Naukowym koledzy, bardzo ogarnięci (z tego co wiem są już doktorami) napisali grant naukowy na organizacje Tzw PRL-aliów impreza wpisywała się w 70 uczelni. n Nawiązali współprace z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce itp. A Pan Kucharski nie ruszył nawet małym palcem u nogi aby pomóc w organizacji tego wydarzenia. Później koledzy organizatorzy ze zdumieniem przeczytali na profilu tego koła, że to Kucharki był głównym organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia. To wierutna bzdura i kłamstwo. Nie wiem czy Kucharski (swoją drogą mało inteligentny człowiek) umie rozwinąć poprawnie skrót PRL.
Pamiętam go jeszcze że studiów. Menda i nieprzeciętna i kanalia. Kłócił się z wykładowcami. Pan redaktor powinien zapytać dlaczego nie kończył tylu kierunków studió?. A nie kończył dlatego,że na politologii ta kanalia jak szła do wykładowców to potrafiła nagrywać bez zgody na dyktafon rozmowy na konsultacjach. Nie dziwię się, że dostał nagrodę.Ten człowiek przywłaszcza sobie zasługi innych studentów. Pamiętam jak w Politologicznym Kole Naukowym koledzy, bardzo ogarnięci (z tego co wiem są już doktorami) napisali grant naukowy na organiza... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2019 o 20:51
+13
Jak skończy studia, to ja go nie zatrudnię, bo w czasie studiów nie miał czasu się niczego nauczyć.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2019 o 19:40
+12
Szkoda, że nie ma w planach ukonczenia chociaz jednego kierunku studiów... serio w Lublinie nie ma ciekawszych ludzi do wywiadów niz jakis wieczny student?
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 08:58
+11
Jeżeli chcesz zaimponować wolontariatem to idz do hospicjum... ta reszta to tylko przyjemne zabijanie czasu.
Avatar
.I. / 16 sierpnia 2019 o 21:35
+10
Pamiętam jak dziś. Na studiach bardzo aktywny był też Biedroń.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2019 o 19:26
+9
Widać, że chłopak błądzi i nie może znaleźć sobie miejsca na ziemi - nie wie za co się zabrać w życiu, nie potrafi obrać jednego kierunku, co jest dla niego na prawdę ważne. Osoba która ma czas na spełnianie siebie ale nie ma czasu na założenie rodziny.
Avatar
! / 16 sierpnia 2019 o 21:38
+8
Wolontariusz jest bardzo potrzebny. Tylko dzięki niemu urzędas zarabia 5koła do ręki pijąc 8h dziennie kawę. Wolontariusz pracuje za niego za darmochę. Chcemy więcej wolontariuszy!
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2019 o 20:36
+8
Masz rację. Studiuj do śmierci, co najmniej do 127 roku życia, prawdziwe życie jest straszne.
Avatar
Łuki / 16 sierpnia 2019 o 20:08
+8
Ile on ma lat?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2019 o 19:43
+5
Magister wszechnauk czyli specjalista od niczego
Avatar
michu / 26 sierpnia 2019 o 12:58
+3
chociaż czytałeś artykuł skończony idioto? XD koleś ma dziewczynę, przecież jest o tym powiedziane. Tyle potraficie ***one szczekające *** internetowe hejtujące sfrustrowane PSY klepiące w klawiaturkę wściekle bo ktoś robi coś więcej niż wy i coś osiąga, i zostaje zauważony. Stul pysk PSIE i do roboty to może o tobie też będą pozytywnie mówić. Sfrustrowana tępa PIZDO nie potrafiąca nawet czytać uważnie i ze zrozumieniem. Zawistny polaczyna.
Avatar
Kasia / 18 sierpnia 2019 o 17:22
0
Gratulacje Panie Michale. Ma Pan dorobek, którego mogą zazdrościć inni studenci.
Avatar
Profesor_PolLub / 18 sierpnia 2019 o 11:01
+2
ten student wygląda ,jak pasiciel i przyjaciel kóz w afganistanie sprzed radykalizacji,co to za jakaś poje.. moda
 Dawniej na wykłady to się przychodziło  ogolonym w stroju co najmniej przyzwoitym (koszula, sweter), a co dopiero na zaliczenia, czy egzaminy! A teraz? Brody, koki, jakieś kolczyki u mężczyzn...
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 20:30
0
ten student wygląda ,jak pasiciel i przyjaciel kóz w afganistanie sprzed radykalizacji,co to za jakaś poje.. moda
Avatar
Absolwent / 17 sierpnia 2019 o 15:19
-3
Byłem w Politologicznym Kole 2 lata temu i przyznam że tak dobrze ogarniającej osoby jak Michał to nie znam.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 12:49
+13
Pamiętam go jeszcze że studiów. Menda i nieprzeciętna i kanalia. Kłócił się z wykładowcami. Pan redaktor powinien zapytać dlaczego nie kończył tylu kierunków studió?. A nie kończył dlatego,że na politologii ta kanalia jak szła do wykładowców to potrafiła nagrywać bez zgody na dyktafon rozmowy na konsultacjach. Nie dziwię się, że dostał nagrodę.Ten człowiek przywłaszcza sobie zasługi innych studentów. Pamiętam jak w Politologicznym Kole Naukowym koledzy, bardzo ogarnięci (z tego co wiem są już doktorami) napisali grant naukowy na organizacje Tzw PRL-aliów impreza wpisywała się w 70 uczelni. n Nawiązali współprace z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce itp. A Pan Kucharski nie ruszył nawet małym palcem u nogi aby pomóc w organizacji tego wydarzenia. Później koledzy organizatorzy ze zdumieniem przeczytali na profilu tego koła, że to Kucharki był głównym organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia. To wierutna bzdura i kłamstwo. Nie wiem czy Kucharski (swoją drogą mało inteligentny człowiek) umie rozwinąć poprawnie skrót PRL.
Pamiętam go jeszcze że studiów. Menda i nieprzeciętna i kanalia. Kłócił się z wykładowcami. Pan redaktor powinien zapytać dlaczego nie kończył tylu kierunków studió?. A nie kończył dlatego,że na politologii ta kanalia jak szła do wykładowców to potrafiła nagrywać bez zgody na dyktafon rozmowy na konsultacjach. Nie dziwię się, że dostał nagrodę.Ten człowiek przywłaszcza sobie zasługi innych studentów. Pamiętam jak w Politologicznym Kole Naukowym koledzy, bardzo ogarnięci (z tego co wiem są już doktorami) napisali grant naukowy na organiza... rozwiń
Avatar
hahaha / 17 sierpnia 2019 o 11:34
+1
trudno nie mieć czasu na inne ***y jak sie studiuje byle co :D
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 11:30
-1
Pamiętam jak prowadził debaty. Mógłby mieć ksywę "drewnaldinio". Spięty i sztuczny. Ale pierwsze koty za płoty, życzę mu szczerze, żeby to pokonał.
Avatar
Him / 17 sierpnia 2019 o 11:29
0
Korpo i tak go nie ominie...
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 08:58
+11
Jeżeli chcesz zaimponować wolontariatem to idz do hospicjum... ta reszta to tylko przyjemne zabijanie czasu.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent zabrał order księdzu z pedofilskimi skłonnościami. Duchowny komentuje

Prezydent zabrał order księdzu z pedofilskimi skłonnościami. Duchowny komentuje 9 14

Ks. prof. Walerian S. będzie musiał zwrócić przyznane 11 lat temu państwowe odznaczenie. Taką decyzje podjął prezydent RP Andrzej Duda. O odebranie byłemu wykładowcy KUL Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski wystąpił Piotr Halliop – ofiara pedofilskich skłonności kapłana

Niezwykły gest małych uczniów z Lublina. Występowali i zbierali na odbudowę Domu Pomocy Społecznej [zdjęcia]
galeria

Niezwykły gest małych uczniów z Lublina. Występowali i zbierali na odbudowę Domu Pomocy Społecznej [zdjęcia] 49 2

Na wyżyny aktorstwa wspinali się we wtorek mali uczniowie z podstawówki przy al. Długosza, żeby wesprzeć odbudowę spalonego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego. To jeden wielu takich gestów wobec placówki, która była domem dla ponad 100 starszych ludzi. Jak prędko uda się ją odbudować?

Cała prawda o pracy w firmie informatycznej. Warsztaty w Lublinie

Cała prawda o pracy w firmie informatycznej. Warsztaty w Lublinie 0 0

Jakie są wymogi na rynku pracy oraz jak w firmie IT pracują humaniści? Między innymi na te pytania specjaliści z lubelskiego rynku informatycznego opowiedzą podczas warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT – czyli branża IT od podszewki”.

17-latek zabił ojca stając w obronie matki. "Był cichym, zamkniętym uczniem. W szkole nie pokazywał emocji"

17-latek zabił ojca stając w obronie matki. "Był cichym, zamkniętym uczniem. W szkole nie pokazywał emocji" 80 15

Rodzinna awantura zakończyła się tragedią. 17-letni Michał P., stając w obronie matki, śmiertelnie dźgnął nożem swojego agresywnego ojca. Chłopcu grozi teraz nawet dożywocie

Wyjazdowe przełmanie Motoru. Czy pójdą za ciosem?

Wyjazdowe przełmanie Motoru. Czy pójdą za ciosem? 0 4

Motor Lublin wywiózł komplet punktów z ciężkiego terenu w Sandomierzu i odniósł drugą wygraną w obecnym sezonie, a pierwszą na obcym terenie. Czy zawodnicy trenera Mirosława Hajdo pójdą za ciosem?

SPSK 1: Otwarcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej i "hotelu" dla pacjentów [zdjęcia]
galeria

SPSK 1: Otwarcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej i "hotelu" dla pacjentów [zdjęcia] 18 2

Nowoczesne sale dydaktyczne i komfortowe noclegi dla pacjentów korzystających z radioterapii. We wtorek został oddany do użytku odrestaurowany Pałac Lubomirskich przy Radziwiłłowskiej, który razem z sąsiednim budynkiem Zakładu Radioterapii oraz Kliniki Chirurgii Onkologicznej kończy pierwszy etap wieloletniej przebudowy i rozbudowy szpitala klinicznego nr 1.

80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę [zdjęcia]
galeria

80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę [zdjęcia] 0 8

W 80. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia.

Umowa podpisana. Szpital w Puławach gotowy na termomodernizację [zdjęcie]
galeria

Umowa podpisana. Szpital w Puławach gotowy na termomodernizację [zdjęcie] 4 6

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się remont puławskiego SP ZOZ-u. W jego ramach docieplone zostaną ściany i dach o łącznej powierzchni ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych. Na wymianę czeka blisko tysiąc okien i drugie tyle kaloryferów. Dzisiaj podpisano umowę gwarantująca dofinansowanie tego zadania.

MKS Avia Świdnik poza zasięgiem rywali na turnieju w Warszawie

MKS Avia Świdnik poza zasięgiem rywali na turnieju w Warszawie 0 1

Nie było mocnych na Avię Świdnik podczas V Międzynarodowego Turnieju City Volley Club 2019

Lublin: To nie był zwykły pożar? Znaleźli coś co może wyjaśnić zagadkę śmierci kobiety

Lublin: To nie był zwykły pożar? Znaleźli coś co może wyjaśnić zagadkę śmierci kobiety 7 1

Kobieta, która zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie mogła popełnić samobójstwo. To wstępne ustalenia śledczych, którzy wyjaśniają okoliczności tragedii.

Mieszkańcy od lat czekają na tę drogę. Za rok pojedziemy obwodnicą Stężycy

Mieszkańcy od lat czekają na tę drogę. Za rok pojedziemy obwodnicą Stężycy 16 4

Pięć przedsiębiorstw rywalizowało o kontrakt na budowę obwodnicy Stężycy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Strabag. Jej wartość to niecałe 27 mln zł

Zawodniczki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej

Zawodniczki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej 0 0

Trzy z czterech startujących stanęły na podium chorzowskiej imprezy

Popularna marka odzieżowa znika z Polski. Po 23 latach

Popularna marka odzieżowa znika z Polski. Po 23 latach 4 6

Pracę straci 146 osób. Popularna marka odzieżowa znika z Polski.

Żużlowa podprowadzająca miss PGE Ekstraligi . Sukces Klaudii Kraski z Lublina
galeria
film

Żużlowa podprowadzająca miss PGE Ekstraligi . Sukces Klaudii Kraski z Lublina 485 39

Klaudia Kraska, podprowadzająca Speed Car Motoru Lublin, została wybrana Miss Startu PGE Ekstraligi 2019 w internetowym głosowaniu

Przyjechał do Polski po pomoc, zastał co innego. Dramatyczny apel Rosjanina i jego dzieci

Przyjechał do Polski po pomoc, zastał co innego. Dramatyczny apel Rosjanina i jego dzieci 2 41

Pan Bagaudin, który z dwójką małych dzieci przebywa w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej napisał do nas list z apelem o pomoc. - Trzymają mnie tu z dziećmi już 10 miesięcy - pisze cudzoziemiec.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.