Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

23 listopada 2021 r.
10:19

1,5 tys. zł za fałszywy paszport covidowy. Zatrzymania w Lubelskiem

Autor: Zdjęcie autora sko
819 17 A A

Policja zatrzymała 11 osób, członków grupy, która za pieniądze wprowadzała do informatycznego systemu dane, a to umożliwiało otrzymanie paszportu covidowego. Korzystały z tego osoby niezaszczepione.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Centralne Biuro Śledcze Policji w Lublinie sprawę rozpracowywało od kilku miesięcy. Tropili grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o załatwianie paszportów covidowych za opłatą.

– Czynności w sprawie są wykonywane pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie – precyzuje w komunikacie CBŚP i wyjaśnia: – Według ustaleń funkcjonariuszy członkowie gangu docierali do osób, które nie chciały się zaszczepić szczepionką przeciw Covid-19, ale chciały posiadać zaświadczenie potwierdzające takie zaszczepienie.

Następnie dane „klienta” były wprowadzane do informatycznego systemu. W taki właśnie sposób osoby niezaszczepione mogły posługiwać się dowodem na przyjęcie preparatu ochronnego. A to upoważnia np. do wjazdu do niektórych państw.

– Za taką usługę klient płacił od tysiąca do 1,5 tysiąca złotych. Oczywiście samo zaświadczenie absolutnie nie chroniło przed chorobą o czym przekonali się niektórzy klienci ciężko „przechodząc” COVID –  dodają policjanci.

Wyjaśniają, że do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło już na początku października na terenie województwa śląskiego i lubelskiego. Wtedy w rękach policji znalazło się sześć osób (dwie kobiety i czterech mężczyzn). Przeszukano ich domy i  miejsce pracy jednej z zatrzymanych kobiet.

– Wśród osób zatrzymanych jest mężczyzna podejrzany o zorganizowanie przestępczego procederu, osoba podejrzana o wprowadzanie danych do systemu, wyszukująca klientów oraz sami klienci – dodaje CBŚP.

Kolejna akcja odbyła się na terenie województwa śląskiego i pomorskim, gdzie zatrzymano pięć osób. – Według śledczych osoby te najprawdopodobniej wyszukiwały chętnych do „zakupienia” paszportów covidowych – informuje policja.

W Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. korupcyjne, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i posługiwania się tym dokumentem. Zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej przedstawiono ośmiu podejrzanym. Jednemu mężczyźnie zarzuca się kierowanie tą grupą. Dodatkowo jedna z kobiet usłyszała zarzut fałszowania dokumentacji.

– Sprawa jest rozwojowa, policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają m.in. osoby, które kupowały fałszywe poświadczenie zaszczepienia się – informuje policja.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 12:39
Cała ta PLANDEMIA bazuje na prymitywnych cechach urzedników.... chciwość, pazerność, lenistwo, strach przed utratą stołka i posłużne realizowanie żymskich dekretów..... ps KIEDY LISTA PŁAC ZE SZPITALI COVIDOWYCH?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 13:37
Rok 2015 ---- Interpelacja nr 320 do ministra zdrowia w sprawie ekspertów pracujących dla Ministra Zdrowia --- Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania: Czy Pan Minister ma wiedzę dotyczącą konfliktu interesów podległych mu pracowników i „ekspertów”? Czy Pan Minister planuje audyt skierowany precyzyjnie na ujawnienie możliwych i faktycznych konfliktów interesów? Czy widzi Pan Minister możliwość i potrzebę powołania niezależnego zespołu ekspertów do spraw szczepień ochronnych?---sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=731DCD3B
Rok 2015 ---- Interpelacja nr 320 do ministra zdrowia w sprawie ekspertów pracujących dla Ministra Zdrowia --- Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania: Czy Pan Minister ma wiedzę dotyczącą konfliktu interesów podległych mu pracowników i „ekspertów”? Czy Pan Minister planuje audyt skierowany precyzyjnie na ujawnienie możliwych i faktycznych konfliktów interesów? Czy widzi Pan Minister możliwość i potrzebę powołania niezależnego zespołu ekspertów do spraw szczepień ochronnychrozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 13:39
dr hab. n. med. .....– Czy  członek Zespołu oraz Krajowy .......wykonuje płatne zlecenia dla producentów szczepionek, m.in. Pfizer, MSD, GSK i Novartis;    sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=731DCD3B
Avatar
Rickwind / 23 listopada 2021 r. o 11:14
A po co komu paszport covidowy...w życiu bym za to nie dał 1500 zł. Ale fałszerstwo to fałszerstwo Sąd powinien być dla obu stron tych co kupują i sprzedają ale w tym państwie wszystko rozejdzie się po kościach.
Avatar
___K___ / 23 listopada 2021 r. o 10:23
TECZOWY_ZSL - też masz taki "paszport"?
Avatar
ajs66 / 23 listopada 2021 r. o 21:05
Oni ratowali ludziom zdrowie i życie. Klechy też biorą kasę za obietnicę szczęśliwego życia po śmierci i nikt ich nie ściga
Avatar
Max... / 23 listopada 2021 r. o 11:00
Nie wiem, jak wysoką karą zagrożone jest fałszowanie dokumentacji medycznej, ale to proceder niebezpieczniejszy od fałszowania pieniędzy!
Avatar
PISFAN / 23 listopada 2021 r. o 16:00
Jak widać to w tym kraju lepiej łamać prawo niż te prawo przestrzegać nawet dla swojego dobra po co do szczęścia antyszczepionkowcom paszporty kovidowe skoro się szczepić nie chcą a kary za sfałszowany dokument mogą być zdecydowanie większe niż 1 500 zainwestowane w ten paszport
Avatar
_XD_ / 24 listopada 2021 r. o 16:24
Oni ratowali ludziom zdrowie i życie. Klechy też biorą kasę za obietnicę szczęśliwego życia po śmierci i nikt ich nie ściga
 W jaki sposób niby? Jak wiadomo, sprawa się rypła, bo idiotka z takim fałszywym paszportem trafiła pod respirator. Ilu takich "zaszczepionych" w skali kraju, robiło statystyki na niedziałające szczepionki?
Avatar
wiechosta19955 / 23 listopada 2021 r. o 10:32
A co z paszportem Polsatu?
Avatar
_XD_ / 24 listopada 2021 r. o 16:24
Oni ratowali ludziom zdrowie i życie. Klechy też biorą kasę za obietnicę szczęśliwego życia po śmierci i nikt ich nie ściga
 W jaki sposób niby? Jak wiadomo, sprawa się rypła, bo idiotka z takim fałszywym paszportem trafiła pod respirator. Ilu takich "zaszczepionych" w skali kraju, robiło statystyki na niedziałające szczepionki?
Avatar
ajs66 / 23 listopada 2021 r. o 21:05
Oni ratowali ludziom zdrowie i życie. Klechy też biorą kasę za obietnicę szczęśliwego życia po śmierci i nikt ich nie ściga
Avatar
_XD_ / 23 listopada 2021 r. o 17:07
Rok 2015 ---- Interpelacja nr 320 do ministra zdrowia w sprawie ekspertów pracujących dla Ministra Zdrowia --- Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania: Czy Pan Minister ma wiedzę dotyczącą konfliktu interesów podległych mu pracowników i „ekspertów”? Czy Pan Minister planuje audyt skierowany precyzyjnie na ujawnienie możliwych i faktycznych konfliktów interesów? Czy widzi Pan Minister możliwość i potrzebę powołania niezależnego zespołu ekspertów do spraw szczepień ochronnych?---sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=731DCD3B
 A jak interpelacja sprzed sześciu lat ma się do obecnej sytuacji? Skoro tamten minister już dawno zjechał na nartach?
 A jak interpelacja sprzed sześciu lat ma się do obecnej sytuacji? Skoro tamten minister już dawno zjechał na nartach? rozwiń
Avatar
___K___ / 23 listopada 2021 r. o 16:08
TECZOWY_ZSL - ty wszędzie wietrzysz spisek. Nic dziwnego, że nie wyściubiasz nosa poza mieszkanie i spędzasz życie w Internecie, skoro twoja mania prześladowcza przybrała już takie rozmiary. Wszyscy chcą cię zabić, a przynajmniej okaleczyć?
Avatar
PISFAN / 23 listopada 2021 r. o 16:00
Jak widać to w tym kraju lepiej łamać prawo niż te prawo przestrzegać nawet dla swojego dobra po co do szczęścia antyszczepionkowcom paszporty kovidowe skoro się szczepić nie chcą a kary za sfałszowany dokument mogą być zdecydowanie większe niż 1 500 zainwestowane w ten paszport
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 13:39
dr hab. n. med. .....– Czy  członek Zespołu oraz Krajowy .......wykonuje płatne zlecenia dla producentów szczepionek, m.in. Pfizer, MSD, GSK i Novartis;    sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=731DCD3B
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 13:37
Rok 2015 ---- Interpelacja nr 320 do ministra zdrowia w sprawie ekspertów pracujących dla Ministra Zdrowia --- Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania: Czy Pan Minister ma wiedzę dotyczącą konfliktu interesów podległych mu pracowników i „ekspertów”? Czy Pan Minister planuje audyt skierowany precyzyjnie na ujawnienie możliwych i faktycznych konfliktów interesów? Czy widzi Pan Minister możliwość i potrzebę powołania niezależnego zespołu ekspertów do spraw szczepień ochronnych?---sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=731DCD3B
Rok 2015 ---- Interpelacja nr 320 do ministra zdrowia w sprawie ekspertów pracujących dla Ministra Zdrowia --- Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania: Czy Pan Minister ma wiedzę dotyczącą konfliktu interesów podległych mu pracowników i „ekspertów”? Czy Pan Minister planuje audyt skierowany precyzyjnie na ujawnienie możliwych i faktycznych konfliktów interesów? Czy widzi Pan Minister możliwość i potrzebę powołania niezależnego zespołu ekspertów do spraw szczepień ochronnychrozwiń
Avatar
PISFAN / 23 listopada 2021 r. o 13:24
I teraz kara albo 10 000 i 2,5 roku odsiadki albo szczepimy i zapominamy o sprawie ciekawe jaki byłby wybór
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 listopada 2021 r. o 12:39
Cała ta PLANDEMIA bazuje na prymitywnych cechach urzedników.... chciwość, pazerność, lenistwo, strach przed utratą stołka i posłużne realizowanie żymskich dekretów..... ps KIEDY LISTA PŁAC ZE SZPITALI COVIDOWYCH?
Avatar
PISFAN / 23 listopada 2021 r. o 12:30
Bez sensu ale co się dziwić antyszczepionkowcom nie chcą darmowej szczepionki ale dadzą 1 500 na fałszywy paszport
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!