Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

10 sierpnia 2018 r.
8:02

Leszek Bartnicki (prezes Motoru): Awans? Najpierw cele krótkoterminowe

0 17 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

ROZMOWA Z Leszkiem Bartnickim, prezesem Motoru Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • W sobotę zaczyna się nowy sezon. Jak tym razem podchodzicie do tematu walki o awans?

– Razem z zespołem skupiamy się na stawianiu sobie celów krótkoterminowych. I każdym takim celem będzie najbliższy mecz i wywalczenie w nim trzech punktów. Później z realizacji tych zadań wyłoni się nam jakiś cel finalny, ale na to na razie nie patrzymy. Skupiamy się na meczu w Radzyniu Podlaskim, a cztery dni później na spotkaniu w Świdniku. Oczywiście staraliśmy się w miarę naszych możliwości zbudować zespół, który będzie swoją grą cieszył naszych kibiców.

  • No właśnie, na papierze udało się zbudować całkiem niezłą drużynę. Kiedy do klubu przychodzą tacy zawodnicy, jak Tomasz Brzyski, czy Grzegorz Bonin to chyba trudno nie myśleć o pierwszym miejscu w tabeli?

– Zbudowaliśmy dobry zespół. Tak nam się przynajmniej wydaje i to potwierdzają sparingi. Chociaż wiadomo, że tak naprawdę weryfikacja nastąpi w lidze. Myślę, że w każdej formacji mamy ciekawych zawodników. Nie chcę jednak, żeby ktoś patrzył na Motor przez pryzmat dwóch panów B. Ich nazwiska są dobrze znane i oczywiście są to zawodnicy o dużej klasie. Myślę, że ci którzy oglądali nasze mecze sparingowe to potwierdzą. Wśród pozostałych piłkarzy, i tych których sprowadziliśmy w tej letniej przerwie i tych którzy zostali, są też inni dobrzy piłkarze. Powtarzam: patrzmy na Motor całościowo, a nie przez pryzmat znanych nazwisk.

  • Można powiedzieć, że w lecie przeprowadziliście prawdziwą rewolucję kadrową...

– Była grupa piłkarzy, która raz, dwa, czy nawet trzy razy próbowała już z Motorem awansować i to się nie udało. Dlatego trzeba było coś pozmieniać. Stąd też dziesięciu nowych zawodników w naszej drużynie. Tak, jak zapowiadaliśmy mimo wielu transferów ciągle staramy się wprowadzać do pierwszej drużyny, jak najwięcej chłopaków z naszego zespołu CLJ, który w poprzednich rozgrywkach zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Ten proces będzie kontynuowany. Wśród tych zawodników z rocznika 2001, którzy mają stanowić o sile obecnej drużyny CLJ są kolejni kandydaci, którzy jeżeli zasłużą, to też się znajdą w pierwszym zespole. Trzeba powiedzieć, że w letnim okienku dołączyło do nas wielu zawodników związanych z Lubelszczyzną. Na tym też nam zależało, żeby Motor był jeszcze bardziej lubelski. Cały sztab szkoleniowy to zresztą też są ludzie związani z naszym regionem.

  • Czy są jeszcze możliwe jakieś transfery?

– W środę umowę podpisał Robert Majewski. To zawodnik, który przygotowywał się z nami praktycznie od sparingu z Victorią Sulejówek. To środkowy obrońca, a w sparingach grał z numerem 30. Dość charakterystyczny ze względu na swoją posturę. To ostatni ruch, który chcieliśmy wykonać. Jeżeli nic się nie wydarzy, to nie planujemy kolejnych transferów. Wiadomo jednak, że okienko jest otwarte do końca sierpnia.

  • Jednym z letnich nabytków jest Michał Ranko. Jak udało się przekonać zawodnika, który grał w ekstraklasie słowackiej, żeby przeniósł się na czwarty poziom rozgrywek w Polsce?

– Trzeba powiedzieć, że wszyscy mówią o Tomaszu Brzyskim i Grzegorzu Boninie, a jest jeszcze właśnie Michał, który w poprzednim sezonie był nawet kapitanem swojej drużyny w ekstraklasie słowackiej. W dwóch poprzednich sezonach grał regularnie. A z tamtejszej ligi raczej nie powinniśmy się śmiać po ostatnich meczach Górnika i Legii w europejskich pucharach. Trzeba sobie zdać sprawę, że my jako klub, miasto mamy się czym pochwalić. Jesteśmy w stanie użyć argumentów, aby kogoś nakłonić, żeby zszedł o ten sportowy poziom niżej. Nie da się ukryć, że Polska dla słowackich piłkarzy jest atrakcyjnym kierunkiem. Nie było łatwo o ten transfer, bo Michał rzeczywiście troszkę bał się zejścia na poziom III ligi, ale ostatecznie go przekonaliśmy. Bardzo się cieszymy, bo myślę, że pokaże klasę. Widać, że to zawodnik, który występował na dużo wyższym poziomie. Powinien być ważnym elementem naszej defensywy. Ważne, że przychodzi z sąsiedniego kraju i nie ma dużej bariery językowej. Już w pierwszym swoim sparingu używał polskich określeń i naprawdę szybko się uczy. Mam nadzieję, że będziemy mieli z niego dużo pożytku.

  • Czeka was trudny początek sezonu. Dwa wyjazdy, a do tego na trudnych terenach w Radzyniu Podlaskim i Świdniku...

– Na pewno nie będzie łatwo. Dwa razy derby i to dwa razy na wyjeździe. Wiadomo, że inaczej to miało wyglądać. Z Orlętami mieliśmy zagrać u siebie, ale na Arenie odbywa się kongres Świadków Jehowy i musieliśmy zamienić się z rywalami. Na wiosnę, to oni do nas przyjadą. Trudno jednak na razie powiedzieć, czy wyrokować, jak to wszystko będzie wyglądało. W każdym klubie doszło do sporych przetasowań. Te pierwsze mecze dadzą odpowiedź na to, jak silne są poszczególne zespoły. Jedziemy teraz do Radzynia i musimy zrobić swoje. W czerwcu odczarowaliśmy tamtejszy stadion i chcielibyśmy napisać nową historię i znowu zdobyć trzy punkty. Do każdego przeciwnika pochodzimy jednak z szacunkiem: do Orląt, Avii i wszystkich innych.

  • Podobno planujecie transmisje domowych meczów Motoru już w tym sezonie?

– Nawet w środę robiliśmy próby. Chcielibyśmy przeprowadzić transmisje w systemie pay per view. To jest jednak oferta skierowana do kibiców z zagranicy. Wiemy, że wielu Polaków przebywa na Wyspach Brytyjskich, czy Skandynawii, ale i w różnych zakątkach kraju. Wielu dopytywało się o nasze mecze w Lublinie. Dla nich szykujemy ofertę. Wszystkich innych serdecznie zapraszamy jednak na stadion. Frekwencja w poprzednich rozgrywkach na poziomie ponad 3 tysięcy była zadowalająca. Mam nadzieję, że dobrą grą jeszcze więcej kibiców przyciągniemy na nasze spotkania. Zapraszamy już od 18 sierpnia na mecze na Arenie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 13:12
+18
Czy oferta ppv nie może być skierowana do mieszkańców Polski z innych miast? Przeprowadziłem się niedawno na Śląsk, ale mecze Motoru chętnie bym obejrzał na żywo.
Avatar
Ja / 10 sierpnia 2018 o 08:32
+10
Panie prezesie napastnika trzeba bo jak Nowak będzie musiał pauzować to zostają nam dwaj małołaci bez doświadczenia i słabiutki Paluch.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 16:18
+9
Krótkoterminowe cele raczej powiedziałbym krótkoterminowe myślenie. Kontraktowanie wiekowych zawodników. Ile tacy zawodnicy pograją??? W innych klubach wystrzegają się takich zawodników, bo drużyna jest budowana według jakiejś koncepcji i zawodnik jak przychodzi do klubu to minimum na dwa lata i musi być zawodnikiem rozwojowym. Z takim myśleniem daleko nie zajedziemy czego już nas nauczyły poprzednie sezony
Avatar
Kibic / 10 sierpnia 2018 o 12:34
+9
W Polsce tylko są kopacze. Gdzie zarobisz sobie 3 tys od tak? Zagrasz mecz albo nie zagrasz i kasa leci na konto plus premie za mecz. Dla takiego Brzyskiego i Bonina w 4 lidze to spacerek.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 16:45
+8
Tyle pieniędzy wyrzucone w błoto i idą kolejne to jest studnia bez dna.
Avatar
Zyggi / 10 sierpnia 2018 o 13:31
+8
Jak domowe???!! Transmisje ppv miały być ze wszystkich meczy Motoru! Juz jutro mecz w Radzyniu i nie bedzie transmisji? Jak zawsze kompromitacja. Prezesie bierz się do roboty i załatw transmisję meczu. Skoro w Perla Pub jest mecz to ppv tez moze byc. Do roboty! A tak na marginesie to co to za asekuracja. Tylko awans minimum 85 punktow.
Avatar
House / 10 sierpnia 2018 o 15:19
+3
Od 3 lat interesowałem się meczami Motoru, po ostatnim sezonie kładę na nich lagę bo to PRZEGRANY temat, te dziady NIGDY nie awansują. Zawsze im braknie a to 1 punktu a to krzywa trawa na boisku a to coś ... 3 tysiące frekwencja na obiekcie na 15,5 tysiąca? KPINA, na KRESOWĄ dziadów pognać niech się zaznajamiają z super murawą która czeka na wsiach a razem z tymi meczami Agrowpier**l.
Avatar
Greg / 10 sierpnia 2018 o 09:21
+3
I tak od kilku lat w kółko. A grube miliony co rok gdzieś giną w tym bałaganie...
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 08:32
+3
Jak zwykle, kwiecista mowa.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 11:07
+2
Jak udało się ściągnąć Bonina, Brzyskiego, Ranko?? Kasa! Nie kłam prezesie. Powiedz wprost ile dostają z klubu a ile ze spółek miejskich. Znowu psucie szatni, nasi chłopcy dostają ochłapy a dziadki przyszły na emeryturę za ciężkie pieniądze
Avatar
As / 11 sierpnia 2018 o 19:01
0
A ja pytam setny raz ile zarabiają nie wiem jak ich nazwać pseudo zawodnicy.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 10:20
0
Fakt, cele najlepiej stawiać krótkoterminowe. Ale warto byłoby rozliczyć się z projektu "warszawka". Jako podatnik chcę wiedzieć komu i ile sponsorowałem dwa lata beztroskich wakacji...
Avatar
Zawodnik / 11 sierpnia 2018 o 09:50
0
Tego nie da się czytać. Dramat człowiek Bartnic.. on nie ma pojęcia jak się buduje drużynę. Może poda do publicznej wiadomości ile ma Bonin i Brzyski- "...w tym sezonie nie będzie kominów płacowych..." reszta drużyny kosztuje tyle co tych dwóch. Powodzenia. Czy "Sponsorzy" nie widzą nieudolności
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 22:16
0
przybysia spytać o co w tym chodzi tak naprawdę artura przybysia
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 16:45
+8
Tyle pieniędzy wyrzucone w błoto i idą kolejne to jest studnia bez dna.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 16:18
+9
Krótkoterminowe cele raczej powiedziałbym krótkoterminowe myślenie. Kontraktowanie wiekowych zawodników. Ile tacy zawodnicy pograją??? W innych klubach wystrzegają się takich zawodników, bo drużyna jest budowana według jakiejś koncepcji i zawodnik jak przychodzi do klubu to minimum na dwa lata i musi być zawodnikiem rozwojowym. Z takim myśleniem daleko nie zajedziemy czego już nas nauczyły poprzednie sezony
Avatar
House / 10 sierpnia 2018 o 15:19
+3
Od 3 lat interesowałem się meczami Motoru, po ostatnim sezonie kładę na nich lagę bo to PRZEGRANY temat, te dziady NIGDY nie awansują. Zawsze im braknie a to 1 punktu a to krzywa trawa na boisku a to coś ... 3 tysiące frekwencja na obiekcie na 15,5 tysiąca? KPINA, na KRESOWĄ dziadów pognać niech się zaznajamiają z super murawą która czeka na wsiach a razem z tymi meczami Agrowpier**l.
Avatar
Zyggi / 10 sierpnia 2018 o 13:31
+8
Jak domowe???!! Transmisje ppv miały być ze wszystkich meczy Motoru! Juz jutro mecz w Radzyniu i nie bedzie transmisji? Jak zawsze kompromitacja. Prezesie bierz się do roboty i załatw transmisję meczu. Skoro w Perla Pub jest mecz to ppv tez moze byc. Do roboty! A tak na marginesie to co to za asekuracja. Tylko awans minimum 85 punktow.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2018 o 13:12
+18
Czy oferta ppv nie może być skierowana do mieszkańców Polski z innych miast? Przeprowadziłem się niedawno na Śląsk, ale mecze Motoru chętnie bym obejrzał na żywo.
Avatar
Kibic / 10 sierpnia 2018 o 12:34
+9
W Polsce tylko są kopacze. Gdzie zarobisz sobie 3 tys od tak? Zagrasz mecz albo nie zagrasz i kasa leci na konto plus premie za mecz. Dla takiego Brzyskiego i Bonina w 4 lidze to spacerek.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Uhonorowani za ratowanie Żydów w czasie wojny [zdjęcia]
galeria

Lublin: Uhonorowani za ratowanie Żydów w czasie wojny [zdjęcia] 0 0

Honorowe obywatelstwo Izraela i tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata nadano we wtorek mieszkańcom Lubelszczyzny, którzy podczas ostatniej wojny ratowali swoich żydowskich sąsiadów

Ruszyły Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Cztery medale AZS UMCS Lublin
galeria

Ruszyły Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Cztery medale AZS UMCS Lublin 1 0

We wtorek wystartowały Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów 17 i 18 lat. Pierwszego dnia imprezy w Lublinie jeden z faworytów do wygrania klasyfikacji drużynowej – AZS UMCS zdobył cztery medale

Kolej spłaca podwykonawców Astaldi. Nie będzie blokady torów?

Kolej spłaca podwykonawców Astaldi. Nie będzie blokady torów? 0 0

Najprawdopodobniej nie dojdzie do blokady torów planowanej na czwartek przez firmy żądające zapłaty za prace wykonane przy przebudowie torów z Lublina do Dęblina oraz za dostarczone tu materiały. Mowa o podwykonawcach włoskiej firmy Astaldi, która była głównym wykonawcą przebudowy szlaku Lublin-Dęblin, ale zrezygnowała z kontraktu, więc obowiązek zapłaty spadł na Polskie Linie Kolejowe.

Spotkanie świąteczne na dworcu autobusowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Spotkanie świąteczne na dworcu autobusowym w Lublinie [zdjęcia] 0 4

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, życzenia i wigilijny poczęstunek - we wtorek (18 grudnia) na dworcu autobusowym w Lublinie odbyło się świąteczne spotkanie. Kolędy i pastorałki zaśpiewały dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”. Na wigilijny poczęstunek podróżnych, mieszkańców miasta i regionu oraz potrzebujących zaprosiła spółka Lubelskie Dworce, która zarządza dworcem

Lublin: Hotel Europa na sprzedaż

Lublin: Hotel Europa na sprzedaż 0 12

W ciągu tygodnia może się okazać, czy zmieni się właściciel budynku przy Krakowskim Przedmieściu 29, w którym działa hotel Europa.

Nagroda dla dziennikarza "Dziennika Wschodniego"
galeria

Nagroda dla dziennikarza "Dziennika Wschodniego" 0 1

Nasz redakcyjny kolega Paweł Puzio został nagrodzony w konkursie „Lokalne media dla Niepodległej”

Stłuczka przy hali Nova. Utrudnienia drogowe

Stłuczka przy hali Nova. Utrudnienia drogowe 1 1

Trzy samochody zderzyły się po południu na al. Tysiąclecia w Lublinie

Padwa Zamość ograła outsidera dopiero po rzutach karnych. Mają materiał do przemyśleń

Padwa Zamość ograła outsidera dopiero po rzutach karnych. Mają materiał do przemyśleń 0 2

W zaległym spotkaniu MKS Padwa Zamość pokonała na wyjeździe SPR ROKiS Radzymin dopiero po rzutach karnych 3:1

Podał medyczną marihuanę chorej żonie. Siedział pół roku w areszcie, dziś usłyszał wyrok [wideo]
film

Podał medyczną marihuanę chorej żonie. Siedział pół roku w areszcie, dziś usłyszał wyrok [wideo] 97 17

Rok więzienia w zawieszeniu i 5 tys. grzywny. Taki wyrok usłyszał we wtorek Andrzej Sadowski z Cycowa, który wyprodukował olejek z marihuany, by ulżyć w bólu umierającej na raka kobiecie. – Sąd nie tworzy prawa. Działa wyłącznie w jego granicach – tłumaczy sąd, który zdecydował się nadzwyczajnie złagodzić karę

Razili mężczyznę prądem w genitalia. Sąd bezwzględny dla byłych policjantów
zdjęcia
galeria

Razili mężczyznę prądem w genitalia. Sąd bezwzględny dla byłych policjantów 8 23

Marcin G. zostaje w celi, a jego dwaj koledzy wracają za kraty. Tak zakończył się proces odwoławczy byłych policjantów, oskarżonych m.in. o znęcanie się nad zatrzymanymi. Jeden z nich raził bezbronnego mężczyznę prądem w genitalia.

Kazimierz Kutz nie żyje. Miał 89 lat

Kazimierz Kutz nie żyje. Miał 89 lat 47 12

Nie żyje Kazimierz Kutz, polski reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta filmowy oraz polityk, członek założyciel Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Szlachetna Paczka od Wisły Puławy

Szlachetna Paczka od Wisły Puławy 1 0

Piłkarze i sztab szkoleniowy Wisły ponownie wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Tym razem drużyna z Puław wsparła pana Dawida z Chodla, który w pożarze niemal stracił dom.

Hetman Zamość szykuje ciekawy transfer

Hetman Zamość szykuje ciekawy transfer 5 5

Kamil Oziemczuk, Mateusz Olszak i Rafał Turczyn. To czołowi snajperzy IV ligi i zawodnicy Hetmana Zamość, którzy w rundzie jesiennej w sumie zdobyli aż 33 bramki. Wychodzi na to, że wkrótce drużyna trenera Jacka Ziarkowskiego może pozyskać jeszcze jednego piłkarza ze smykałką do strzelania goli – Michała Zubera, który szykuje się do opuszczenia Górnika Łęczna

Przed świętami. Koncert i jarmark w Białej Podlaskiej
20 grudnia 2018, 17:30

Przed świętami. Koncert i jarmark w Białej Podlaskiej 0 2

Świąteczny koncert i Jarmark Bożonarodzeniowy, to przedświąteczne atrakcje dla mieszkańców Białej Podlaskiej.

Atrapy bomb na płocie przy S17. Obwodnica Lublina już przejezdna [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Atrapy bomb na płocie przy S17. Obwodnica Lublina już przejezdna [zdjęcia, wideo] 98 15

Sześć podejrzanych paczek znaleźli we wtorek policjanci na płocie przy drodze między obwodnicą Lublina, a ul. Piasecką w Świdniku. Istniało podejrzenie, że mogą to być materiały wybuchowe.

III LIGA, GRUPA IV
17. KOLEJKA

Wyniki:

Chełmianka - Wisła Sandomierz 0:1
Podhale - Stal Rzeszów 1:1
Wólczanka - KSZO 2:3
Wiślanie - Motor 1:1
Orlęta - Stal Kraśnik 3:2
Avia - Sokół Sieniawa 2:2
Soła - Hutnik 1:4
Spartakus - Czarni 2:1
Podlasie - Wisła Puławy 0:1

Tabela:

1. Hutnik 17 35 35-21
2. Stal Rzeszów 17 34 38-14
3. Podhale 17 34 31-16
4. Wisła Puławy 17 31 18-13
5. Motor 17 30 28-18
6. Orlęta 17 27 28-22
7. Stal Kraśnik 17 25 30-23
8. KSZO 17 24 27-22
9. Avia 17 22 20-21
10. Wisła Sandomierz 17 21 19-26
11. Chełmianka 17 21 23-25
12. Wólczanka 17 21 24-18
13. Wiślanie 17 18 23-36
14. Sokół 17 18 27-30
15. Czarni 17 16 19-30
16. Podlasie 17 13 16-36
17. Spartakus 17 13 13-29
18. Soła 17 12 16-35

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.