Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

10 lipca 2018 r.
14:42

Mariusz Sawa (Motor): Nasza gra ma sprawiać przyjemność kibicom

14 14 A A
(fot. Tomasz Lewtak/motorlublin.eu)

ROZMOWA Z Mariuszem Sawą, trenerem Motoru Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Wraca pan do Motoru, ale chyba sporo się zmieniło po tych kilku latach...

– Zgadza się. Grałem na tym pięknym stadionie, ale na miałem na nim okazji trenować. Ćwiczyliśmy przy Al. Zygmuntowskich, albo gdzie się dało. Teraz warunki, jeżeli chodzi o bazę są zdecydowanie lepsze, dlatego cieszę się, że tutaj wróciłem. Zobaczymy, co z tego będzie.

  • Jak można ocenić frekwencję na pierwszych treningu?

– Mieliśmy dużo zawodników, bo 24, ale w zdecydowanej większości to młodzież. Jeżeli chodzi o jakość drużyny, to mam nadzieję, że w najbliższych dniach sytuacja się zmieni. Było dwóch-trzech zawodników, którzy przyjechali, żeby się pokazać. Na tych, których to my chcemy trzeba będzie trochę poczekać.

  • Nad transferami pracujecie wspólnie z prezesem Leszkiem Bartnickim?

– Pracujemy wszyscy: trenerzy, prezes, działamy wspólnie. Mam pewien pomysł, jak zbudować drużynę, ale nie wiem, czy to wypali. Zawodnicy, których znam i których chciałbym tutaj na dzień dzisiejszy testują się troszeczkę wyżej. Wiadomo, że mają swoje ambicje i trzeba na nich poczekać. Nie chcemy robić żadnych nerwowych ruchów, czy się pomylić. Na razie Motor jest w troszeczkę innym miejscu, jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne i finansowe. Nie chcę wychodzić przed szereg i mówić o czymkolwiek. Obecnie skupiamy się na tym co jest i czekamy, co przyniosą najbliższe dni.

  • Motor w nowym sezonie ma być bardziej lubelski?

– Sytuacja chyba niestety nas do tego zmusi. Ja zawsze chciałem grać, jak największą ilością piłkarzy z Lublina i okolic. Chcemy tak robić. Nie ma się jednak co oszukiwać, że spora grupa piłkarzy została już „przebrana” przez Górnika Łęczna i Wisłę Puławy. Z tego względu będziemy musieli szukać troszeczkę dalej. Na pewno oprzemy skład na chłopakach stąd i na naszej młodzieży.

  • Jaki ma pan pomysł na drużynę i jak zamierzacie grać?

– Chcemy grać dobrą piłkę i w każdym meczu robić progres. Chcemy, żeby nasza gra sprawiała przyjemność kibicom, ale i nam oraz przede wszystkim zawodnikom. Będziemy dążyć do tego, żeby z meczu na mecz grać lepiej. Wiadomo, że potrzeba czasu, żeby drużyna zaczęła grać tak, jak chcemy. Sam jestem ciekawy, jak to wyjdzie. Zawsze starałem się grać do przodu. Czasem efekty były. My akurat mamy wielu młodych zawodników i pewnie trzeba będzie to wypośrodkować. Chciałbym jednak, żebyśmy grali ofensywnie i przyjemnie dla oka.

  • Letnie przygotowania potrwają około pięciu tygodni. To dużo, czy mało?

– Letni okres jest całkiem inny od zimowego. To jest praktycznie tylko kilka tygodni. Będziemy się starali wykorzystać to, jak najlepiej. Wiadomo jednak, że czasu jest mało, a my nie mamy wszystkich zawodników, których byśmy chcieli. Zima była dla poszczególnych piłkarzy najważniejsza, w lecie to tylko podtrzymanie formy. Pięć tygodni to niby dużo, nie dużo, ale chcemy się przygotować, jak najlepiej. Skupiamy się na zgrywaniu i przygotowaniu do jakiegoś stylu gry. Na razie trudno powiedzieć, jakim będziemy grali systemem, bo nie wiemy, jaką kadrą będziemy dysponowali.

  • Jak pan ocenia grupę czwartą III ligi?

– To bardzo ciężkie rozgrywki. Pokazały to dwa ostatnie sezony, kiedy Motor był murowanym faworytem, a i dwa lata temu i rok temu wchodziły drużyny, na które nikt nie stawiał. Dlatego trzeba dużo pokory i pracy. No i trzeba zasuwać, żeby być w czubie tabeli i liczyć się do końca. Takim drużynom, jak Motor kibice zawsze będą stawiali wysokie wymagania. A my będziemy się starali stawiać czoła tym wymaganiom.

  • Na pierwszym treningu pojawił się Artur Gieraga. Jakie są szanse, że zostanie w zespole?

– Bardzo małe. Ja naprawdę chciałbym Artura w swoim zespole, ale będzie ciężko, żeby tutaj został. Mogę za to powiedzieć, że Konrad Nowak na pewno zostaje z nami. I z tego bardzo się cieszymy.

  • A czy ktoś ze „starego” składu może jeszcze wrócić do zespołu? Chociażby Dawid Dzięgielewski?

– Nie chciałbym o tym mówić. W tym momencie rozmawiamy z wieloma zawodnikami. Sytuacja finansowa się zdecydowanie zmieniła. Piłkarze nie będą już mieli takich warunków, jak ostatnio. Pewnie, jeżeli dostaną podobne pieniądze w innych klubach, to raczej pójdą gdzieś indziej. Tutaj nie chcemy robić żadnych kominów płacowych, wszystko ma mieć ręce i nogi. Nie wyszedł tamten projekt, mam nadzieję, że z tym będzie inaczej. Może nie wypali z miesiąca na miesiąc, ale mam nadzieję, że się obroni swoją ambicją, grą i ofensywą.

  • Kibice przed pierwszym treningiem dopytywali, czy będzie Grzegorz Bonin. I jak będzie, czy jednak nie?

– Ja nie widziałem Grześka na naszych zajęciach (śmiech). Nie ma o czym mówić. Takich zawodników, w tej lidze chętnie by się oglądało. Nie chcę mówić tak, nie chcę mówić nie, ale na dzień dzisiejszy nie.

  • Długo się pan w ogóle zastanawiał nad ofertą Motoru?

– Nie chcę głośno mówić, bo różne informacje się pojawiały. Że miałem kilka propozycji, że z kimś tam się dogadałem, co oczywiście było nieprawdą. Rozmowy były, ale na ostatniej prostej pojawił się Motor i długo nie trzeba było mnie namawiać. Można powiedzieć, że Motorowi się nie odmawia.

  • Czy spodziewał się pan odchodząc z Lublina że po tych kilku latach klub ciągle będzie tkwił w III lidze?

– Szczerze mówiąc nie spodziewałem się. Myślałem, że po tylu latach będzie przynajmniej w I lidze. Szkoda, że tak wyszło. Mimo wszystko wierzę, chociaż nie powiem, że za rok, czy za dwa Motor będzie wyżej, bo zasługują na to nasi kibice i ten stadion. Szkoda takiej drużyny na III ligę. To jednak ciężka liga. Trzeba walczyć i robić wszystko, żeby cechy wolicjonalne wyszły od wszystkich zawodników. Nie może być tak, że siedmiu biega, a reszta się przygląda. Bo nigdy nie będzie efektów.

  • Czyli nie jest tak, że lepiej mądrze stać, niż głupio biegać?

– W tej lidze nie. Zawsze musi być kilku zawodników, którzy umieją grać w piłkę. Myślę jednak, że większość w III lidze musi troszeczkę pobiegać, żeby efekty przyszły. Zazwyczaj jest tak, że z Motorem wszyscy się cofają i grają z kontry. A do tego mają szybkich skrzydłowych lub napastników i to często wystarcza. Dlatego trzeba wychodzić z odpowiednim nastawieniem, a do tego mobilizacja, walka i wielka pokora.

  • Można się spodziewać jakichś zmian w sztabie szkoleniowym?

– Mam nadzieję, że dojdzie do nas Piotrek Wilawer. To chłopak, który grał w Motorze. Ma dużo wspólnego ze sportami walki, siłownią, dietą, czy zdrowym przygotowaniem zawodników. Widziałem, jak pracuje i bardzo mu ufam, dlatego chciałbym, żeby z nami został.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kibic Lublina / 10 lipca 2018 o 20:44
+1
PYTANIE skąd gościu masz takie informacje o ich zarobkach, wróżysz z fusów, może i Lublinianka by i awasowała chociaż wątpie Tylko po co dla 200 kibiców a może i mniej, JA widzę lepsze rozwiązanie  tylko nikt i nic w tym kierunku nie robi MOTOR ,LUBLINIANKA , BKS, WiDOK Powinni wszyscy połączyć siły dla ogrywania młodzieży by występowali w klubie ze stolicy województwa TYLKO TYLE I AŻ TYLE
Avatar
Gość / 10 lipca 2018 o 18:24
+1
Niezłe pobory jak na 3 ligę ( czwarty poziom rozgrywkowy )!!! Kto na takie płace zgodził się, przecież to jest żenada
Avatar
Gość / 10 lipca 2018 o 16:53
+1
Nie rozumiem tylko jednego na jakiej podstawie Prezes odpowiada za transfery. Człowiek nigdy nie grał w pilke nawet na poziomie amatorskim. On zna pilke jedynie z komentowania to jest jakiś żart. Zmieniły się pieniądze bo projekt nie wypalił czyli nie będzie kasy na porządnych zawodników tylko będzie szrot z regionu plus 2-3 emerytów znajomych. Jak były pieniądze to zamiast brać dobrych zawodników braki wynalazki. Trener Sawa powinien odpowiadać za transfery, ale już widać, ze nic nie zrobi bo jego pieniądze będą ograniczały. Niestety awansu nie będzie. Ciężko znaleźć drugi taki klub w Polsce z tak dużego miasta, żeby grał na tak niskim poziomie rozgrywkowym
Nie rozumiem tylko jednego na jakiej podstawie Prezes odpowiada za transfery. Człowiek nigdy nie grał w pilke nawet na poziomie amatorskim. On zna pilke jedynie z komentowania to jest jakiś żart. Zmieniły się pieniądze bo projekt nie wypalił czyli nie będzie kasy na porządnych zawodników tylko będzie szrot z regionu plus 2-3 emerytów znajomych. Jak były pieniądze to zamiast brać dobrych zawodników braki wynalazki. Trener Sawa powinien odpowiadać za transfery, ale już widać, ze nic nie zrobi bo jego pieniądze będą ograniczały. Niestety awansu... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2018 o 15:55
+1
Średnio to widzę. Trener mocno się asekuruję w wypowiedzi a powinna paść jasna deklaracja że gramy o awans i liczy się tylko 1 miejsce. Przecież mieliśmy grać zdolną młodzieżą!! A to oznacza minimum 5 młodzieżowców w składzie. Po wypowiedziach wnioskuję że na boisku pojawi się regulaminowo 2 a reszta starszyzna. Gdzie tu zmiana??? Skoro nie liczymy na awans w tym sezonie to bezwzględnie 6 juniorów plus Brzyski, Darmochwał, Nowak, Wołos i Sobieszczyk plus Kursa i Michota na zmianę. Nie ma znaczenia czy zajmiemy 2 cz 14 miejsce a doświadczenie plus kasa z PZPN z Pro Junior System jest bezcenna.
Średnio to widzę. Trener mocno się asekuruję w wypowiedzi a powinna paść jasna deklaracja że gramy o awans i liczy się tylko 1 miejsce. Przecież mieliśmy grać zdolną młodzieżą!! A to oznacza minimum 5 młodzieżowców w składzie. Po wypowiedziach wnioskuję że na boisku pojawi się regulaminowo 2 a reszta starszyzna. Gdzie tu zmiana??? Skoro nie liczymy na awans w tym sezonie to bezwzględnie 6 juniorów plus Brzyski, Darmochwał, Nowak, Wołos i Sobieszczyk plus Kursa i Michota na zmianę. Nie ma znaczenia czy zajmiemy 2 cz 14 miejsce a doświadczenie... rozwiń
Avatar
kibic od lat 80-tych / 10 lipca 2018 o 15:55
+1
Trenerze Mariuszu. Wy grajcie skutecznie bo pięknie to moze sobie grać jakaś Brazylia czy Hiszpania (chociaż odpadły obie). Kibiców ucieszycie zwycięstwami nawet po 1-0 a nie tiki-taką
Avatar
hahahaha / 11 lipca 2018 o 10:34
0
xdxdxdxdxd tyś *** z konia spadł? nikt nie miał w klubei takich pieniedzy jak piszesz, a burkhardt mial pensje ponad dwa razy mniejsza. taki to wielki budzet mial motor, ze musial sciagac ludzi z calego kraju ktorzy byli w trudnej sytuacji (odbudowac sie, pokazac) bo nikt sensowny z lubelszczyzny i okolic grac tu nie chcial za taka kase bo niewiele mniej mozna dostac w chelmie czy swidniku a presji zero i mozna sobie kopac bez spiny
Avatar
Gość / 11 lipca 2018 o 00:10
0
Lublin jest praktycznie najgorzej zarządzanym miastem w Polsce jeżeli chodzi o pilke nożna. Największym klubem s regionie zarządza człowiek, który nie grał w pilke!!! Futbol zna jedynie z pozycji widza!!! Dobrze ma wiedzę w zarządzaniu, ale na litość boska jak on może decydować o transferach. Gość jest tylko marionetka i musi robić jak jemu ktoś z góry podpowiada. Pokazał swoje możliwości przez 1,5 roku urzędowania!!! PR ma lepszy od polityków i tam odnalazłby się idealnie!!! Nie przekreślam człowieka, ale niech nie pcha się do spraw piłkarskich bo to dla niego abstrakcja. Były pieniądze w tamtym sezonie ale zrobione masę błędów i on jest za to odpowiedzialny!!! Druga sprawa brakuje w klubie i zarządzaniu osoby który to wszystko ogarnie, a przede wszystkim konsekwencji w działaniu. Niestety na chwile obecna Motor stał się pośmiewiskiem na cała Polskę taka jest smutna prawda!!! Nie widzę światła w tunelu na przyszłość!
Lublin jest praktycznie najgorzej zarządzanym miastem w Polsce jeżeli chodzi o pilke nożna. Największym klubem s regionie zarządza człowiek, który nie grał w pilke!!! Futbol zna jedynie z pozycji widza!!! Dobrze ma wiedzę w zarządzaniu, ale na litość boska jak on może decydować o transferach. Gość jest tylko marionetka i musi robić jak jemu ktoś z góry podpowiada. Pokazał swoje możliwości przez 1,5 roku urzędowania!!! PR ma lepszy od polityków i tam odnalazłby się idealnie!!! Nie przekreślam człowieka, ale niech nie pcha się do spraw piłkars... rozwiń
Avatar
Lubelak / 10 lipca 2018 o 19:02
0
Burhardt 12.000 miesiecznie, Nowak 10.000, Gieraga 8.000 Była kasa teraz nie ma. Nie awansowali mając taki budżet i takie płace to tym bardziej teraz nie awansują jak chcą płacić po 3.000-4.000 doświadczonym zawodnikom ...
 Brutto czy Netto?
Avatar
Biskup / 10 lipca 2018 o 17:19
0
Zaczyna się kolejny odcinek z serii sci fi o tym jak Spartakus z Lublina ma awansować.
Avatar
Lubelak / 10 lipca 2018 o 16:12
0
Jaka k... pokora!? Klękajcie wioski przed Motorem!!!
Avatar
hahahaha / 11 lipca 2018 o 10:34
0
xdxdxdxdxd tyś *** z konia spadł? nikt nie miał w klubei takich pieniedzy jak piszesz, a burkhardt mial pensje ponad dwa razy mniejsza. taki to wielki budzet mial motor, ze musial sciagac ludzi z calego kraju ktorzy byli w trudnej sytuacji (odbudowac sie, pokazac) bo nikt sensowny z lubelszczyzny i okolic grac tu nie chcial za taka kase bo niewiele mniej mozna dostac w chelmie czy swidniku a presji zero i mozna sobie kopac bez spiny
Avatar
Gość / 11 lipca 2018 o 00:10
0
Lublin jest praktycznie najgorzej zarządzanym miastem w Polsce jeżeli chodzi o pilke nożna. Największym klubem s regionie zarządza człowiek, który nie grał w pilke!!! Futbol zna jedynie z pozycji widza!!! Dobrze ma wiedzę w zarządzaniu, ale na litość boska jak on może decydować o transferach. Gość jest tylko marionetka i musi robić jak jemu ktoś z góry podpowiada. Pokazał swoje możliwości przez 1,5 roku urzędowania!!! PR ma lepszy od polityków i tam odnalazłby się idealnie!!! Nie przekreślam człowieka, ale niech nie pcha się do spraw piłkarskich bo to dla niego abstrakcja. Były pieniądze w tamtym sezonie ale zrobione masę błędów i on jest za to odpowiedzialny!!! Druga sprawa brakuje w klubie i zarządzaniu osoby który to wszystko ogarnie, a przede wszystkim konsekwencji w działaniu. Niestety na chwile obecna Motor stał się pośmiewiskiem na cała Polskę taka jest smutna prawda!!! Nie widzę światła w tunelu na przyszłość!
Lublin jest praktycznie najgorzej zarządzanym miastem w Polsce jeżeli chodzi o pilke nożna. Największym klubem s regionie zarządza człowiek, który nie grał w pilke!!! Futbol zna jedynie z pozycji widza!!! Dobrze ma wiedzę w zarządzaniu, ale na litość boska jak on może decydować o transferach. Gość jest tylko marionetka i musi robić jak jemu ktoś z góry podpowiada. Pokazał swoje możliwości przez 1,5 roku urzędowania!!! PR ma lepszy od polityków i tam odnalazłby się idealnie!!! Nie przekreślam człowieka, ale niech nie pcha się do spraw piłkars... rozwiń
Avatar
Kibic Lublina / 10 lipca 2018 o 20:44
+1
PYTANIE skąd gościu masz takie informacje o ich zarobkach, wróżysz z fusów, może i Lublinianka by i awasowała chociaż wątpie Tylko po co dla 200 kibiców a może i mniej, JA widzę lepsze rozwiązanie  tylko nikt i nic w tym kierunku nie robi MOTOR ,LUBLINIANKA , BKS, WiDOK Powinni wszyscy połączyć siły dla ogrywania młodzieży by występowali w klubie ze stolicy województwa TYLKO TYLE I AŻ TYLE
Avatar
Lubelak / 10 lipca 2018 o 19:02
0
Burhardt 12.000 miesiecznie, Nowak 10.000, Gieraga 8.000 Była kasa teraz nie ma. Nie awansowali mając taki budżet i takie płace to tym bardziej teraz nie awansują jak chcą płacić po 3.000-4.000 doświadczonym zawodnikom ...
 Brutto czy Netto?
Avatar
Gość / 10 lipca 2018 o 18:38
-1
To prawda, że Lublinianka by awansowała 2 razy. Szkoda, że sponsorzy i miasto nie widzą, że w Lublinie jest też Lublinianka.
Avatar
Gość / 10 lipca 2018 o 18:24
+1
Niezłe pobory jak na 3 ligę ( czwarty poziom rozgrywkowy )!!! Kto na takie płace zgodził się, przecież to jest żenada
Avatar
Gość / 10 lipca 2018 o 17:49
-2
Burhardt 12.000 miesiecznie, Nowak 10.000, Gieraga 8.000 Była kasa teraz nie ma. Nie awansowali mając taki budżet i takie płace to tym bardziej teraz nie awansują jak chcą płacić po 3.000-4.000 doświadczonym zawodnikom oczywiście swoją działkę dostanie Brzyski, bo za frytki on nie przyszedł grać:) Polityka klubowa z jednej skrajności w druga, a wystarczy racjonalności w podejmowaniu decyzji. Nawet dobór drużyny w tym momencie juniorzy z CLJ plus emeryt Brzyski, brak logiki. W tym klubie to norma, może niektórzy obraza się, ale Lublinianka z ta kasa awansowałaby już z 2 razy :)
Burhardt 12.000 miesiecznie, Nowak 10.000, Gieraga 8.000 Była kasa teraz nie ma. Nie awansowali mając taki budżet i takie płace to tym bardziej teraz nie awansują jak chcą płacić po 3.000-4.000 doświadczonym zawodnikom oczywiście swoją działkę dostanie Brzyski, bo za frytki on nie przyszedł grać:) Polityka klubowa z jednej skrajności w druga, a wystarczy racjonalności w podejmowaniu decyzji. Nawet dobór drużyny w tym momencie juniorzy z CLJ plus emeryt Brzyski, brak logiki. W tym klubie to norma, może niektórzy obraza się, ale Lublinianka z ... rozwiń
Avatar
Biskup / 10 lipca 2018 o 17:19
0
Zaczyna się kolejny odcinek z serii sci fi o tym jak Spartakus z Lublina ma awansować.
Avatar
Gość / 10 lipca 2018 o 16:53
+1
Nie rozumiem tylko jednego na jakiej podstawie Prezes odpowiada za transfery. Człowiek nigdy nie grał w pilke nawet na poziomie amatorskim. On zna pilke jedynie z komentowania to jest jakiś żart. Zmieniły się pieniądze bo projekt nie wypalił czyli nie będzie kasy na porządnych zawodników tylko będzie szrot z regionu plus 2-3 emerytów znajomych. Jak były pieniądze to zamiast brać dobrych zawodników braki wynalazki. Trener Sawa powinien odpowiadać za transfery, ale już widać, ze nic nie zrobi bo jego pieniądze będą ograniczały. Niestety awansu nie będzie. Ciężko znaleźć drugi taki klub w Polsce z tak dużego miasta, żeby grał na tak niskim poziomie rozgrywkowym
Nie rozumiem tylko jednego na jakiej podstawie Prezes odpowiada za transfery. Człowiek nigdy nie grał w pilke nawet na poziomie amatorskim. On zna pilke jedynie z komentowania to jest jakiś żart. Zmieniły się pieniądze bo projekt nie wypalił czyli nie będzie kasy na porządnych zawodników tylko będzie szrot z regionu plus 2-3 emerytów znajomych. Jak były pieniądze to zamiast brać dobrych zawodników braki wynalazki. Trener Sawa powinien odpowiadać za transfery, ale już widać, ze nic nie zrobi bo jego pieniądze będą ograniczały. Niestety awansu... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2018 o 16:12
-1
....kibic od lat 80 - tych , ma rację - pięknie to ma grać orkiestra na weselu , wy macie zdobywać punkty , grając brzydko !!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 0 0

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 0 0

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 1 7

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawatce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 0

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 5 0

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom 0 0

O zwycięstwie rezerw TBV Startu w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka przesądziły posiłki z pierwszego zespołu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu 33 8

26-letnia kobieta odpowie za spowodowanie kolizji po pijanemu. Ale okazało się, że na sumieniu może mieć znacznie więcej.

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW 0 0

Górnik Łęczna z kolejnym kompletem punktów. Tym razem podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozbiły AZS PSW Biała Podlaska. Mistrzynie Polski w tym sezonie nie straciły jeszcze nawet punktu

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana 24 6

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych 0 0

MKS AZS UMCS Lublin gorszy od AZS AWF Warszawa. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego udało się jednak uratować jeden punkt.

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE 0 0