Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

29 września 2018 r.
13:56

Kibice gotowi na PGE Ekstraligę. Speed Car Motor Lublin jeszcze nie

0 22 A A

Wiele dobrego udało się zrobić przez ostatnie dwa lata w lubelskim „czarnym sporcie”. Kolejny sezon będzie pod tym względem przełomowy:
po niemal ćwierćwieczu Lublin powróci na mapę krajowej elity i będzie musiał odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zasługujemy na najwyższą ocenę - te słowa trenera Dariusza Śledzia dosyć dobrze podsumowują tegoroczne dokonania Speed Car Motoru Lublin. Krótko, zwięźle i na temat.

W efektownym stylu

Do poziomu sportowego nie można mieć zastrzeżeń: drużyna przegrała zaledwie cztery spotkania, z czego trzy takie mecze w rundzie zasadniczej nie miały wpływu na układ sił w tabeli. Bolesna mogła być za to porażka w pierwszym starciu finałowym w Rybniku, ale żółto-biało-niebiescy wyszli z opresji obronną ręką i to w efektownym stylu.

W parze z wynikami zawodników szły także znakomite rezultaty kibiców: mowa o frekwencji na stadionie. Każdy, kto choć raz odwiedził w tym sezonie tor przy Alejach Zygmuntowskich, widział morze ludzi w żółtych koszulkach. To są już standardy ekstraligowe.

Nie wszystko poszło jednak tak, jak życzyliby sobie tego sympatycy drużyny. Poważną wpadkę zaliczył Oskar Bober, który wpadł na kontroli alkomatem. Nie tylko zaszkodził klubowi wizerunkowo, ale też osłabił zespół pod względem czysto sportowym. Zarząd musiał szukać dla niego zastępstwa w trybie awaryjnym. Druga sprawa to czerwcowy wpis Daniela Jeleniewskiego w mediach społecznościowych.

Kapitana zabrakło w awizowanym składzie na mecz z Arge Speedway Wandą Kraków, więc wyraził swoje niezadowolenie publicznie. Post jak szybko się pojawił, tak szybko zniknął.

Negocjacje i telefony

Zawodnicy mają teraz trochę czasu na zasłużony odpoczynek, a do wytężonej pracy zabierają się działacze. Jest to bardzo gorący okres dla Jakuba Kępy, dyrektora sportowego klubu, który nie rozstaje się z telefonem. Syn legendy lubelskiego żużla Marka Kępy rozpoczął już negocjacje z tymi zawodnikami, których chciałby widzieć w składzie w przyszłym sezonie. Czeka go także wizyta w Ratuszu i rozmowa z prezydentem Krzysztofem Żukiem oraz z przedstawicielami Ekstraligi.

- Na ten moment nie mogę podać żadnych szczegółów. Prowadzimy rozmowy z zawodnikami i na pewno jest to dla nas bardzo intensywny okres - mówi nam krótko Jakub Kępa.

Trener Dariusz Śledź również przyznał, że skład musi się zmienić, żeby klub mógł na równi rywalizować z innymi drużynami z krajowej czołówki.

Szwed zżył się z Lublinem

Żużlowcem numer „jeden” do pozostawienia w zespole jest na pewno Andreas Jonsson, który przedłużył kontrakt. Szwed już podczas pierwszego spotkania z mediami przed tym sezonem deklarował, że będzie chciał się odbudować w Nice 1. Lidze Żużlowej, a potem powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wtedy jeszcze nikt nie zakładał, że Speed Car Motor Lublin zapewni sobie awans już w debiucie na zapleczu PGE Ekstraligi. Z kolei klub potrzebuje takiego lidera - „AJ” już w pierwszym spotkaniu z Orłem Łódź udowodnił, że dobrze radzi sobie pod presją wyniku. Przez cały sezon utrzymał stabilną formę i został najlepiej punktującym jeźdźcem ligi.

Co więcej, Szwed zżył się z Lublinem, co doskonale widać na jego fanpage’u na Facebooku, gdzie regularnie pojawiały się zdjęcia i wpisy dotyczące Motoru. 

Lambert i Lampart

Fani „Koziołków” na pewno chętnie widzieliby w zespole także Roberta Lamberta. Można powiedzieć, że Brytyjczyk dorasta razem z klubem. Motor Lublin jest jego pierwszym zespołem w Polsce. Przygodę z żużlem w naszym kraju chciał zacząć od najniższego szczebla, a potem stopniowo zwiększać poziom trudności. W dwa lata udało mu się wskoczyć na sam szczyt, chociaż on sam planował jeszcze przez rok pojeździć na zapleczu PGE Ekstraligi. Przeskok między tym poziomem a Nice 1. Ligą Żużlową jest spory. Chociaż z drugiej strony, Lambert nie bez powodu jest porównywany do Taia Woffindena i na dodatek nosi pseudonim „Ruthless”, czyli „Bezwzględny”.

Ciężko wyobrazić sobie formację juniorską bez Wiktora Lamparta. Młodszy z braci zaliczył swój pierwszy pełny sezon i był jedną z kluczowych postaci w drużynie. To on był najlepszym młodzieżowcem w pierwszoligowej stawce, co udowadniał również w starciu z równie doświadczonymi kolegami z PGE Ekstraligi. Zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, srebro Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów oraz srebro Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów.

Trybuny i światła

Zbudowanie składu to jedno, a dostosowanie się do wymogów Ekstraligi to drugie. Dotyczy to wielu aspektów funkcjonowania klubu, począwszy od składu, poprzez stadion, a na spikerach kończąc. Jeśli chodzi o zestawienie osobowe, to w każdym spotkaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej szkoleniowiec może wystawić do walki ośmiu żużlowców, czyli o jednego więcej niż w niższych ligach. Pod numerem „8” (goście) albo „16” (gospodarze) będzie zawodnik rezerwowy - krajowy lub zagraniczny - który nie skończył 23 lat.

Obecnie Lublin nie ma stadionu, który spełnia wymogi PGE Ekstraligi. Największe zastrzeżenia są do czterech rzeczy. Po pierwsze, trybuny nie są w stanie pomieścić wystarczającej liczby widzów. Bilety na finał z ROW Rybnik rozeszły się błyskawicznie, był nawet dodruk wejściówek, a chętnych i tak nie brakowało. Oczekiwania są na poziomie 14-15 tysięcy miejsc.

Po drugie, będzie potrzebne mocniejsze oświetlenie. Mecze w krajowej elicie rozgrywane są w godzinach popołudniowych oraz wieczornych. Trzecia rzecz, to park maszyn, w którym robi się już dosyć ciasno. Zawodnikom przydałoby się więcej miejsca w boksach, a ich ekipom trochę przestrzeni do swobodnej pracy. Po czwarte, budynek nad trybuną główną, w której przebywają osoby funkcyjne, z sędzią zawodów na czele, pamięta lepsze dni.

Nowy stadion

Miasto ma czas do wiosny przyszłego roku na sprostanie wymogom Ekstraligi.

Co dalej?

Opcje są dwie: wybudowanie nowego stadionu, albo gruntowny remont obiektu przy Alejach Zygmuntowskich. W tym pierwszym przypadku w grę wchodzą dwie lokalizacje ciągnące się od ul. Jana Pawła II w kierunku obecnego toru. Miasto musiałoby jednak skorzystać z możliwości wykupienia tych gruntów, bądź ich zamiany. Czytelnicy Dziennika Wschodniego są w sprawie stadionu podzieleni: w internetowej ankiecie głosowało 1930 osób. 61.5 proc. głosujących jest zdania, że Lublin potrzebuje nowego toru. Natomiast pozostałe 38,5 proc. ankietowanych opowiedziało się za modernizacją istniejącego obiektu.

- Ja jestem za tym, żeby powstał nowoczesny stadion, który będzie spełniał wysokie standardy. Na starym obiekcie jest przede wszystkim zbyt mało miejsca w parku maszyn, brakuje też miejsc parkingowych i okazało się, że potrzebne są większe trybuny - wyliczał lubelski szkoleniowiec.

Spikerzy i budżet

Bardziej restrykcyjne wymogi dotyczą także, z pozoru błahych, szczegółów. Jako ciekawostkę można podać, że swój system pracy będą musieli zmienić nawet spikerzy zawodów. Przykładowo, do tej pory przedstawiali oni zawodników zgodnie z kolejnością, w jakiej ci byli zgłoszeni do meczu. W PGE Ekstralidze jako pierwsze musi paść nazwisko kapitana drużyny. Niby mała rzecz, ale trzeba o niej pamiętać.

Niezwykle ważny, jeśli nie najważniejszy, w całej układance jest budżet. Rozbieżności pomiędzy krajową elitą a zapleczem są w tym względzie znaczące. Osiem klubów ekstraligowych miało do swojej dyspozycji w sumie nieco ponad 66 milionów złotych. Z kolei ośmiu pierwszoligowców wyłożyło na stół około 20 milionów złotych. Według nieoficjalnych informacji, Speed Car Motor Lublin miał do swojej dyspozycji ponad 3 miliony złotych. Ten budżet trzeba będzie co najmniej podwoić, a wtedy klub będzie spokojny o swoje funkcjonowanie.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 września 2018 o 16:28
+21
Pompujcie kasę podatników w piłkarski trzecioligowy Motor Lublin. To studnia bez dna. Grają na super-nowoczesnym stadionie Arena-Lublin (15,5 tysiąca miejsc siedzących) a pałętają się od lat na marginesie powiatowego futbolu.
Avatar
Gość / 29 września 2018 o 16:41
+7
A stadion na terenie jednostki wojskowej na Kruczkowskiego. Jest tam przecież tor kilka lat temu nawet kilku żużlowców tam jeździło.
Avatar
ds / 29 września 2018 o 15:46
+4
Niestety na Arenie nie da rady wepchąć toru. A szkoda, bo koszty przystosowania Areny do żużla byłyby niskie w porównaniu do budowy nowego stadionu
Avatar
RKS / 1 października 2018 o 10:59
+2
Żużel nowy stadion i niema co pitolic.jest awans kibice chcą żużel w lbn i tyle w temacie co do piłki arena typowy stadion do piłki i tam ma być piłka potok powstał a co do tego jak grają kopacze wy***ić to wszytko wpizduuuu łącznie z zarządem bo w tym wydaniu piłkarski motor nie wyjdzie wyżej wiecznie walka o awans chodzę na galę i na żużel wiem co piszę.pozdro dla normalnych.
Avatar
Głosuj / 30 września 2018 o 13:19
+2
W budżecie obywatelskim można głosować na projekt M-99, czyli II etap modernizacji stadionu żużlowego. Głosowanie do 10 października!
Avatar
kibic / 29 września 2018 o 15:43
+2
jedna kandydatka na włodarza miasta Lublin zapowiedziała ze stadionu NIE BĘDZIE.
Avatar
House / 29 września 2018 o 15:28
+2
Mamy na forum nowy rodzaj trola - DEBIL KOPIUJĄCY - jakim trzeba być zerem, no-lifem i przegrywem, żeby kopiować te pierdoły pod każdym artykułem po kilka razy? IDIOTO - nie miał ojciec co robić i z nudów zrobił ciebie? Mam radę - skocz do parku saskiego, znajdź jakis spory konar i walnij się w ten pusty łeb - siły nie żałuj
Avatar
RYSIEK B. / 26 października 2018 o 17:27
+1
do "W LUBLINIE TYLKO PIŁKA" nawet się podpisać nie potrafisz. Piłka w Lublinie jest zgadza się. Jest wiele klubów LUBLINIANKA , VROTCOVIA , SYGNAŁ i LKP MOTOR- LKJ PKS czy jakoś tam. Ale niestety bo chciałbym żeby było inaczej poziom klubów typu KS ŚMIERDZIANKA Śmierdziowisko Pierwsze obok KAŁACZEWIC
Avatar
Ruhala / 12 października 2018 o 05:21
0
A ja mam w .... i żużel i kopaczy gały i żyję. A oPOnenci z nasiego Lublina niech się gryzą. I jedni i drudzy wypłyną jak będą dobrzy. ZaPOwiada się ciekawa wiosna 2019 r.
Avatar
W LUBLINIE TYLKO PIŁKA / 8 października 2018 o 15:04
-3
zuzlojebcy h.j wam do tego ile kasy zostalo wpompowane w nasz piłkarski Motorek, zajmijcie  sie swoim smiesznym speedcarem tżtem kmżetem sipma czy jak juz to sie nazywa bo sie pogubilem. Dobrze wiecie ze włodarze Miasta tez sa za piłka chocby w trzeciej lidze bez odbioru klaskacze zapadnijcie w sen zimowy haha
Avatar
RYSIEK B. / 26 października 2018 o 17:27
+1
do "W LUBLINIE TYLKO PIŁKA" nawet się podpisać nie potrafisz. Piłka w Lublinie jest zgadza się. Jest wiele klubów LUBLINIANKA , VROTCOVIA , SYGNAŁ i LKP MOTOR- LKJ PKS czy jakoś tam. Ale niestety bo chciałbym żeby było inaczej poziom klubów typu KS ŚMIERDZIANKA Śmierdziowisko Pierwsze obok KAŁACZEWIC
Avatar
Ruhala / 12 października 2018 o 05:21
0
A ja mam w .... i żużel i kopaczy gały i żyję. A oPOnenci z nasiego Lublina niech się gryzą. I jedni i drudzy wypłyną jak będą dobrzy. ZaPOwiada się ciekawa wiosna 2019 r.
Avatar
W LUBLINIE TYLKO PIŁKA / 8 października 2018 o 15:04
-3
zuzlojebcy h.j wam do tego ile kasy zostalo wpompowane w nasz piłkarski Motorek, zajmijcie  sie swoim smiesznym speedcarem tżtem kmżetem sipma czy jak juz to sie nazywa bo sie pogubilem. Dobrze wiecie ze włodarze Miasta tez sa za piłka chocby w trzeciej lidze bez odbioru klaskacze zapadnijcie w sen zimowy haha
Avatar
RKS / 1 października 2018 o 10:59
+2
Żużel nowy stadion i niema co pitolic.jest awans kibice chcą żużel w lbn i tyle w temacie co do piłki arena typowy stadion do piłki i tam ma być piłka potok powstał a co do tego jak grają kopacze wy***ić to wszytko wpizduuuu łącznie z zarządem bo w tym wydaniu piłkarski motor nie wyjdzie wyżej wiecznie walka o awans chodzę na galę i na żużel wiem co piszę.pozdro dla normalnych.
Avatar
Głosuj / 30 września 2018 o 13:19
+2
W budżecie obywatelskim można głosować na projekt M-99, czyli II etap modernizacji stadionu żużlowego. Głosowanie do 10 października!
Avatar
kibic Motoru i Górnika i Kraśnika / 29 września 2018 o 20:37
-7
Gdyby  piłkarze otrzymali ponad   3 mil złotych  jak żużelto dzziś była by chociaż 1 liga a tak tojest mętna woda ,błagam ratusz postawcie x a pożądnie na piłke gdzie  tam meczy jest 4 x więcej i sport zdrowszy medialny ,dlatego żużel to tylko średniej wielkości miasta
Avatar
oskar BIMBER / 29 września 2018 o 20:10
-5
Pompujcie kasę podatników w piłkarski trzecioligowy Motor Lublin. To studnia bez dna. Grają na super-nowoczesnym stadionie Arena-Lublin (15,5 tysiąca miejsc siedzących) a pałętają się od lat na marginesie powiatowego futbolu.
  a co ze mną będzie -nie przygarniecie mnie ? ,a kto zapłaci za mnie karę?,a już wiem więckowski podwyższył dlatego ceny biletów na finał ,żeby nazbierać 50 tyś i zapłacić za mnie
Avatar
oskar BIMBER / 29 września 2018 o 20:10
-5
A nie mozna zrobic stadionu na arenie lublin. Wtedy stadion nie ponosilby strat i tam jest gotowa infrastruktura.
  a co ze mną będzie -nie przygarniecie mnie ? ,a kto zapłaci za mnie karę?,a już wiem więckowski podwyższył dlatego ceny biletów na finał ,żeby nazbierać 50 tyś i zapłacić za mnie
Avatar
oskar BIMBER / 29 września 2018 o 20:09
-5
A nie mozna zrobic stadionu na arenie lublin. Wtedy stadion nie ponosilby strat i tam jest gotowa infrastruktura.
  a co ze mną będzie -nie przygarniecie mnie ? ,a kto zapłaci za mnie karę?,a już wiem więckowski podwyższył dlatego ceny biletów na finał ,żeby nazbierać 50 tyś i zapłacić za mnie
Avatar
oskar BIMBER / 29 września 2018 o 20:07
-4
Mamy na forum nowy rodzaj trola - DEBIL KOPIUJĄCY - jakim trzeba być zerem, no-lifem i przegrywem, żeby kopiować te pierdoły pod każdym artykułem po kilka razy? IDIOTO - nie miał ojciec co robić i z nudów zrobił ciebie? Mam radę - skocz do parku saskiego, znajdź jakis spory konar i walnij się w ten pusty łeb  - siły nie żałuj
  a co ze mną będzie -nie przygarniecie mnie ? ,a kto zapłaci za mnie karę?,a już wiem więckowski podwyższył dlatego ceny biletów na finał ,żeby nazbierać 50 tyś i zapłacić za mnie
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Quiz: Ile wiesz o polskiej przyrodzie?

Quiz: Ile wiesz o polskiej przyrodzie? 0 0

Kazik oprowadzi po Kazimierzu Dolnym. Uczniowie stworzyli przewodnik i aplikację

Kazik oprowadzi po Kazimierzu Dolnym. Uczniowie stworzyli przewodnik i aplikację 0 0

Kompleksowy remont, który trwa w Muzeum Nadwiślańskim przeciągnie się do końca sierpnia przyszłego roku. Jednak już w czerwcu turyści będą mogli zwiedzać Kamienicę Celejowską i Dom Kuncewiczów. Na wędrówkę po miasteczku zaprasza też Kazik z pierwszej aplikacji mobilnej.

Lublin: Policjanci znaleźli ciało mężczyzny w jednym z warsztatów samochodowych

Lublin: Policjanci znaleźli ciało mężczyzny w jednym z warsztatów samochodowych 4

W jednym z warsztatów samochodowych na terenie Lublina policjanci znaleźli dzisiaj martwego mężczyznę.

CBA chce odwołania samorządowców z Zamościa, Hrubieszowa i Kraśnika

CBA chce odwołania samorządowców z Zamościa, Hrubieszowa i Kraśnika 4 3

Centralne Biuro Antykorupcyjne domaga się odwołania samorządowców z Zamościa i Hrubieszowa oraz prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu.

33 tysiące ton węgla przez dobę na jednej ścianie. "Kolejny dowód na to, że Bogdanka najlepszą i najefektywniejszą jest"

33 tysiące ton węgla przez dobę na jednej ścianie. "Kolejny dowód na to, że Bogdanka najlepszą i najefektywniejszą jest" 37 11

Kopalnia pobiła kolejny rekord wydobycia dobowego z jednej ściany metodą strugową – chwali się rekordem Lubelski Węgiel Bogdanka.

Komornik z zaskoczenia? Zobacz jak zatrzymać egzekucję!

Komornik z zaskoczenia? Zobacz jak zatrzymać egzekucję! 0

Masz problemy z egzekucją komorniczą i nie wiesza jak się bronić? Dzisiaj specjaliści z Kancelarii EUROLEGE wyjaśniają kiedy i w jakich warunkach możesz skutecznie zatrzymać komornika i nawet odzyskać zabrane w ten sposób pieniądze! Nigdy nie otrzymałeś żadnego pisma z sądu przed tym jak pojawił się komornik? Masz realną szansę na powstrzymanie egzekucji! Zachęcamy do przeczytania całego artykuł. Naprawdę warto!

Koncert Mafii w Radiu Lublin
13 grudnia 2019, 19:00

Koncert Mafii w Radiu Lublin 0 0

13 grudnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert zespołu Mafia.

Akcja smog. Policja zatrzymuje "kopciuchy" i zabiera dowody rejestracyjne

Akcja smog. Policja zatrzymuje "kopciuchy" i zabiera dowody rejestracyjne 10 6

Cały czwartek trwać będzie policyjna akcja smog. Policjanci sprawdzają stan techniczny samochodów i badają, ile emitują spalin

Lubelskie: Śmierć na przystanku autobusowym. 62-latka nie udało się uratować

Lubelskie: Śmierć na przystanku autobusowym. 62-latka nie udało się uratować 0 0

Najprawdopodobniej wychłodzenie organizmu jest przyczyną śmierci 62-latka, którego znaleziono na przystanku autobusowym w gminie Siedliszcze w pow. chełmskim.

Grupa znów w komplecie. MKS Perła poznał rywala w Pucharze EHF

Grupa znów w komplecie. MKS Perła poznał rywala w Pucharze EHF 0 0

CSM Corona Brasov została wykluczona z rozgrywek. Jej miejsce zajmie inny przedstawiciel Rumunii – CS Gloria 2018 Bistrita – Nasaud

Przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o sprzedaż senegalskiej spółki Zakładom Chemicznym Police

Przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o sprzedaż senegalskiej spółki Zakładom Chemicznym Police 0 3

Cztery osoby zostały zatrzymane przez CBA w związku z działaniem na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A. Wysokość szacowanej szkody przekracza 87 mln zł.

Pomysły na Zaułek Hartwigów w Lublinie. Wyciąć część drzew, czy zostawić?

Pomysły na Zaułek Hartwigów w Lublinie. Wyciąć część drzew, czy zostawić? 24 25

Gotowe są już dwa pomysły na zagospodarowanie staromiejskiego Zaułku Hartwigów ze schodami łączącymi ul. Kowalską z położonym wyżej pl. Rybnym. Jedna z koncepcji przewiduje wycinkę części drzew, druga zakłada ich zachowanie. Co będzie lepsze? Swoje uwagi można zgłaszać urzędnikom do 22 grudnia.

LubLarp Festiwal 2019 po raz drugi!
13 grudnia 2019, 10:00

LubLarp Festiwal 2019 po raz drugi! 0 0

Członkowie projektu LubLarp zapraszają na drugą tegoroczną edycję festiwalu dla miłośników gier polegających na wcielaniu się w postaci i przeżywaniu historii. Wydarzenie odbędzie się już w dniach 13-15 grudnia w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Skupują, sprzedają i szkolą rolników. Rolnicze Zrzeszenie Spółdzielcze „Rol-Kąt” działa od 26 lat

Skupują, sprzedają i szkolą rolników. Rolnicze Zrzeszenie Spółdzielcze „Rol-Kąt” działa od 26 lat 0 2

Rolnicze Zrzeszenie Spółdzielcze „Rol-Kąt” w Brzozowym Kącie (gm. Komarówka Podlaska) istnieje już 26 lat. Obecnie liczy 43 członków. A jego roczne obroty sięgają 10 mln zł

Ferie zimowe w Lublinie 2020. Ruszają zapisy

Ferie zimowe w Lublinie 2020. Ruszają zapisy 0 1

Od poniedziałku będzie można zapisywać dzieci na feryjne zajęcia organizowane na zlecenie władz miasta. Tym razem na najmłodszych będzie czekać ok. 3 tys. miejsc na zajęciach kulturalnych i ok. 2 tys. na sportowych.

PGE EKSTRALIGA
14. kolejka

Wyniki:

truly.work Stal Gorzów - forBET Włókniarz Częstochowa 45:45
MRGARDEN GKM Grudziądz - Speed Car Motor 52:38
Get Well Toruń - Stelmet Falubaz Zielona Góra 46:44
Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno 35:55

Tabela:

1. Fogo Unia Leszno 14 32 +188
2. Betard Sparta Wrocław 14 26 +69
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 20 +46
4. forBET Włókniarz Częstochowa 14 19 -24
5. MRGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -2
6. Speed Car Motor Lublin 14 11 -54
7. truly.work Stal Gorzów 14 11 -70
8. Get Well Toruń 14 5 -153

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.