Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

31 maja 2019 r.
9:52

Speed Car Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław. Korekty w składach. Komu wyjdą na dobre?

0 9 A A
Piątkowym rywalem „Koziołków” będzie Betard Sparta Wrocław
Piątkowym rywalem „Koziołków” będzie Betard Sparta Wrocław (fot. Krzysztof Mazur/archiwum)

Czas euforii po wygranej nad Get Well Toruń już dawno się skończył, a teraz przyszła pora na rozpracowanie kolejnego rywala. Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Speed Car Motor Lublin zmierzy się w piątek (godz. 18) z tamtejszą Betard Spartą

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To była niezwykle cenna wygrana, która może się okazać kluczowa w kontekście walki o utrzymanie w PGE Ekstralidze. „Koziołki” zrobiły to, co sobie założyły – pokonały trapiony wewnętrznymi problemami Get Well Toruń 48:42 – i oddaliły od siebie widmo spadku na ostatnie miejsce w zestawieniu. Wydarzeniem, może nawet większym od samego zwycięstwa, był powrót na ligowe tory Grigorija Łaguty. Rosjanin czekał 21 miesięcy na to, żeby zdobyć 15 punktów i poprowadzić kolegów do drugiej wygranej w tym sezonie.

Lublinianie mieli szczęście w nieszczęściu – w meczu z „Aniołami” nie pojechał kapitan Andreas Jonsson, który przysłał zwolnienie lekarskie. Z racji tego, że w ubiegłym sezonie, w Nice 1. Lidze Żużlowej, zawodnik miał najwyższą średnią w całym zespole, to menedżer Jacek Ziółkowski mógł za niego zastosować zastępstwo zawodnika. Kolejni seniorzy startowali zamiast słabo spisującego się w w tym roku Szweda. Taki sam manewr zobaczymy w piątek we Wrocławiu, bo „AJ” nie jest jeszcze gotowy do jazdy.

Lubelscy działacze mają też problem z Dawidem Lampartem. Starszy z żużlowych braci w ostatnim spotkaniu przywiózł „śliwkę”, czyli zdobył 0 punktów. Jak podał „Przegląd Sportowy”, Speed Car Motor Lublin cofnął swojemu zawodnikowi zgodę na starty w Anglii, żeby ten skupił się na występach w PGE Ekstralidze.

W starciu z Betard Spartą Wrocław „zz-ka” na pewno nie zaszkodzi. Podopieczni Dariusza Śledzia (trenera, który nie tak dawno pracował w Lublinie i wprowadził Motor do Ekstraligi) jeżdżą w tym sezonie w kratkę, a na sześć rozegranych spotkań wygrali połowę z nich. „Spartanie” pokonali Stelmet Falubaz Zielona Góra, Get Well Toruń oraz forBET Włókniarza Częstochowa. To właśnie wrocławianie będą faworytem piątkowego meczu.

Ich liderem jest niemal niezawodny trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata Tai Woffinden. Brytyjczyk jest najskuteczniejszym jeźdźcem w lidze i może pochwalić się imponującą średnią biegową na poziomie 2.594 punktu. Wspomagają go Maciej Janowski, Gleb Czugunow, Maksym Drabik i Max Fricke. Swoimi występami nie zachwycają za to Vaclav Milik i Jakub Jamróg oraz młody Przemysław Liszka.

Co ciekawe, duet Jacek Ziółkowski-Maciej Kuciapa zdecydował się na znaczącą korektę w składzie. Grigorij Łaguta poprowadzi juniorów, natomiast parę z Dawidem Lampartem stworzy Mikkel Michelsen. We wrocławskiej ekipie próżno za to szukać nazwiska Vaclava Milika i Przemysława Liszki.

Awizowane składy

Speed Car Motor Lublin: 1. Paweł Miesiąc, 2. Andreas Jonsson (Z/Z), 3. Mikkel Michelsen, 4. Dawid Lampart, 5. Grigorij Łaguta, 6. Wiktor Lampart, 7. Wiktor Trofimow.

Betard Sparta Wrocław: 9. Tai Woffinden, 10. Jakub Jamróg, 11. Gleb Czugunow, 12. Max Fricke, 13. Maciej Janowski, 14. Patryk Wojdyło, 15. Maksym Drabik.

Zobacz także: Opinie po meczu Speed Car Motor Lublin - Get Well Toruń

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 czerwca 2019 r. o 03:54
+1
Śląsk-Motor-Hetman łeeeaaaałoooooo!
Avatar
GOŚC / 31 maja 2019 r. o 14:06
+1
To nie tylko yełopek ale również CIOTA co cienki piszczy.
Avatar
2wsx / 31 maja 2019 r. o 13:11
+1
Ślask i Motor łooohoooo!  Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
Następny debil którego nie zasiali a wyrósł. A mało brakowało a by go ojciec w kondomie na śmietnik wyrzucił. Teraz żałuje bo już jest za póżno,a utylizować się nie da.
Debil czytane od tyłu to Sławek czyli tak jak lubisz (beeeek) a Śląsk i Motor zawsze razem!
Ciasny dres w jaja ciśnie że tak bełkoczesz?
Jest i chłopak slawka co o scisku jajek wie całkiem sporo :) dziękuję za troskę ale to strasznie nie na miejscu interesować się jajami innego chłopa.. Także kończąc te słowne przepychanki z chłopcami jajcarzami zakrzykne tylko "Slaaaak i Moootooor eeeeoooo".
 Faktycznie jesteś jełopek
 Faktycznie jesteś jełopek rozwiń
Avatar
Sławek. / 31 maja 2019 r. o 11:46
+1
Ślask i Motor łooohoooo!  Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
 Następny debil którego nie zasiali a wyrósł. A mało brakowało a by go ojciec w kondomie na śmietnik wyrzucił. Teraz żałuje bo już jest za póżno,a utylizować się nie da.
Avatar
kibic / 31 maja 2019 r. o 16:56
0
A pod ósemką nie ma Lamberta ? Wtedy Dawid Lampart byłby zastępowany właśnie przez niego, tak jak Nitzgorski przez Jacka Holdera. Walczyć o każdy metr, jechać na maksa - Wrocław ma tylko trzech bardzo dobrych zawodników- Woffinden, Janowski i Drabik reszta to kwestia sprzętu, na mój gust on im ratuje sytuację. Przegrywali starty z Toruniem bardziej niż my ale potem odjeżdżali.
Avatar
Kibolek yełopek / 31 maja 2019 r. o 13:02
0
Ślask i Motor łooohoooo!  Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
Następny debil którego nie zasiali a wyrósł. A mało brakowało a by go ojciec w kondomie na śmietnik wyrzucił. Teraz żałuje bo już jest za póżno,a utylizować się nie da.
Debil czytane od tyłu to Sławek czyli tak jak lubisz (beeeek) a Śląsk i Motor zawsze razem!
Ciasny dres w jaja ciśnie że tak bełkoczesz?
 Jest i chłopak slawka co o scisku jajek wie całkiem sporo :) dziękuję za troskę ale to strasznie nie na miejscu interesować się jajami innego chłopa.. Także kończąc te słowne przepychanki z chłopcami jajcarzami zakrzykne tylko "Slaaaak i Moootooor eeeeoooo". 
 Jest i chłopak slawka co o scisku jajek wie całkiem sporo :) dziękuję za troskę ale to strasznie nie na miejscu interesować się jajami innego chłopa.. Także kończąc te słowne przepychanki z chłopcami jajcarzami zakrzykne tylko "Slaaaak i Moootooor eeeeoooo".  rozwiń
Avatar
7ujm / 31 maja 2019 r. o 12:32
0
Ślask i Motor łooohoooo!  Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
Następny debil którego nie zasiali a wyrósł. A mało brakowało a by go ojciec w kondomie na śmietnik wyrzucił. Teraz żałuje bo już jest za póżno,a utylizować się nie da.
Debil czytane od tyłu to Sławek czyli tak jak lubisz (beeeek) a Śląsk i Motor zawsze razem!
 Ciasny dres w jaja ciśnie że tak bełkoczesz?
Avatar
Kibolek yełopek / 31 maja 2019 r. o 12:02
0
Ślask i Motor łooohoooo!  Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
Następny debil którego nie zasiali a wyrósł. A mało brakowało a by go ojciec w kondomie na śmietnik wyrzucił. Teraz żałuje bo już jest za póżno,a utylizować się nie da.
 Debil czytane od tyłu to Sławek czyli tak jak lubisz (beeeek) a Śląsk i Motor zawsze razem! 
Avatar
Gość / 31 maja 2019 r. o 10:36
-3
Ślask i Motor łooohoooo! Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
Avatar
Gość / 1 czerwca 2019 r. o 03:54
+1
Śląsk-Motor-Hetman łeeeaaaałoooooo!
Avatar
kibic / 31 maja 2019 r. o 16:56
0
A pod ósemką nie ma Lamberta ? Wtedy Dawid Lampart byłby zastępowany właśnie przez niego, tak jak Nitzgorski przez Jacka Holdera. Walczyć o każdy metr, jechać na maksa - Wrocław ma tylko trzech bardzo dobrych zawodników- Woffinden, Janowski i Drabik reszta to kwestia sprzętu, na mój gust on im ratuje sytuację. Przegrywali starty z Toruniem bardziej niż my ale potem odjeżdżali.
Avatar
GOŚC / 31 maja 2019 r. o 14:06
+1
To nie tylko yełopek ale również CIOTA co cienki piszczy.
Avatar
2wsx / 31 maja 2019 r. o 13:11
+1
Ślask i Motor łooohoooo!  Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
Następny debil którego nie zasiali a wyrósł. A mało brakowało a by go ojciec w kondomie na śmietnik wyrzucił. Teraz żałuje bo już jest za póżno,a utylizować się nie da.
Debil czytane od tyłu to Sławek czyli tak jak lubisz (beeeek) a Śląsk i Motor zawsze razem!
Ciasny dres w jaja ciśnie że tak bełkoczesz?
Jest i chłopak slawka co o scisku jajek wie całkiem sporo :) dziękuję za troskę ale to strasznie nie na miejscu interesować się jajami innego chłopa.. Także kończąc te słowne przepychanki z chłopcami jajcarzami zakrzykne tylko "Slaaaak i Moootooor eeeeoooo".
 Faktycznie jesteś jełopek
 Faktycznie jesteś jełopek rozwiń
Avatar
Kibolek yełopek / 31 maja 2019 r. o 13:02
0
Ślask i Motor łooohoooo!  Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
Następny debil którego nie zasiali a wyrósł. A mało brakowało a by go ojciec w kondomie na śmietnik wyrzucił. Teraz żałuje bo już jest za póżno,a utylizować się nie da.
Debil czytane od tyłu to Sławek czyli tak jak lubisz (beeeek) a Śląsk i Motor zawsze razem!
Ciasny dres w jaja ciśnie że tak bełkoczesz?
 Jest i chłopak slawka co o scisku jajek wie całkiem sporo :) dziękuję za troskę ale to strasznie nie na miejscu interesować się jajami innego chłopa.. Także kończąc te słowne przepychanki z chłopcami jajcarzami zakrzykne tylko "Slaaaak i Moootooor eeeeoooo". 
 Jest i chłopak slawka co o scisku jajek wie całkiem sporo :) dziękuję za troskę ale to strasznie nie na miejscu interesować się jajami innego chłopa.. Także kończąc te słowne przepychanki z chłopcami jajcarzami zakrzykne tylko "Slaaaak i Moootooor eeeeoooo".  rozwiń
Avatar
7ujm / 31 maja 2019 r. o 12:32
0
Ślask i Motor łooohoooo!  Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
Następny debil którego nie zasiali a wyrósł. A mało brakowało a by go ojciec w kondomie na śmietnik wyrzucił. Teraz żałuje bo już jest za póżno,a utylizować się nie da.
Debil czytane od tyłu to Sławek czyli tak jak lubisz (beeeek) a Śląsk i Motor zawsze razem!
 Ciasny dres w jaja ciśnie że tak bełkoczesz?
Avatar
Kibolek yełopek / 31 maja 2019 r. o 12:02
0
Ślask i Motor łooohoooo!  Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
Następny debil którego nie zasiali a wyrósł. A mało brakowało a by go ojciec w kondomie na śmietnik wyrzucił. Teraz żałuje bo już jest za póżno,a utylizować się nie da.
 Debil czytane od tyłu to Sławek czyli tak jak lubisz (beeeek) a Śląsk i Motor zawsze razem! 
Avatar
Sławek. / 31 maja 2019 r. o 11:46
+1
Ślask i Motor łooohoooo!  Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).
 Następny debil którego nie zasiali a wyrósł. A mało brakowało a by go ojciec w kondomie na śmietnik wyrzucił. Teraz żałuje bo już jest za póżno,a utylizować się nie da.
Avatar
Gość / 31 maja 2019 r. o 10:36
-3
Ślask i Motor łooohoooo! Śląsk i Motor łeeeooo Śląsk i Motor łooo (pryk) OooOOO! Śląsk i Motor łeeeaaaałoooooo! (PRYYYTT).