Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ponad 50 wystawców wzięło udział w X Studenckich Targach Pracy i Praktyk w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pojawili się na nich przedstawiciele międzynarodowych korporacji, firm ogólnopolskich i lokalnych, a także fundacji i instytucji rynku pracy. Swoje oferty przedstawiali pracodawcy z branży finansów, bankowości, doradztwa personalnego czy IT. Targom towarzyszyła debata poświęcona rynkowi pracy. Wzięli w niej udział rekruterzy, którzy podpowiadali, w co inwestować swój czas, żeby osiągnąć sukces zawodowy.
Tłumy studentów i absolwentów Politechniki Lubelskiej odwiedziły wtorkowe targi "Inżynier na rynku pracy na Wydziale Mechanicznym uczelni. Swoją ofertę przedstawiło 80 wystawców.
Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej to najchętniej wybierana przez studentów uczelnia spośród państwowych wyższych szkół zawodowych w Polsce. Tak wynika z najnowszego rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
15. spotkanie „Inżynier na rynku pracy odbędzie się dziś na terenie Politechniki Lubelskiej. Natomiast jutro X Studenckie Targi Pracy i Praktyk zorganizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Pod tym hasłem we wtorek na Politechnice Lubelskiej odbędą się targi dla studentów i absolwentów kierunków technicznych. To 15. edycja imprezy, na której swoją ofertę zaprezentuje 60 wystawców.
W piątek o godz. 10 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, (Al. Racławickie 14) rozpoczyna się dwudniowa Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Świat głuchoniewidomych - wyzwania współczesności.
Specjalizacje, staże, praca za granicą - to tylko niektóre zagadnienia Spotkań z Medycznym Rynkiem Pracy, które zaczynają się we wtorek na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Najwięcej obcokrajowców studiuje na Uniwersytecie Medycznym (1155) i UMCS (1000) Coraz więcej studentów z zagranicy ma też KUL (628), Politechnika Lubelska (320) i Uniwersytet Przyrodniczy (110).
Blisko 3 tysiące uczniów z Kraśnika wzięło w środę udział w otwarciu Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w tym mieście. Dla małych żaków przygotowano m.in. pokazy chemiczne.
Pamiątkowym wspólnym zdjęciem zakończyli tegoroczne obchody 70-lecia UMCS pracownicy i studenci UMCS.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji otworzyła uroczyście wybudowany w tym roku z własnych funduszy Dom Studenta przy ul. Unickiej 3.
Do czwartku uczniowie klas maturalnych mają czas by się zapisać na bezpłatne warsztaty z biologii i chemii prowadzone przez Stowarzyszenie Studentów Nauk Przyrodniczych i Uniwersytet Przyrodniczy. Co ciekawe zajęcia finansują…podatnicy, którzy przekazali 1 proc. na rzecz stowarzyszenia.
Do końca listopada ma zniknąć ścianka wspinaczkowa w Centrum Kultury Fizycznej UMCS. Uczelnia planuje budowę nowej. Ale zdaniem amatorów wspinaczki, to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
W piątek zakończy się przyjmowanie wniosków od studentów i doktorantów ubiegających się o miejskie stypendia.
Wykładem prof. Adama Rotfelda, który w środę dostał tytuł doktora honoris causa UMCS, rozpoczęła się w czwartek inauguracja roku akademickiego największej lubelskiej uczelni. Uroczystość była zwieńczeniem obchodów 70-lecia uczelni.