Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2014 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Spór o ściankę wspinaczkową UMCS. Uczelnia każe ją rozebrać

108 26 A A

Do końca listopada ma zniknąć ścianka wspinaczkowa w Centrum Kultury Fizycznej UMCS. Uczelnia planuje budowę nowej. Ale zdaniem amatorów wspinaczki, to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ścianka wspinaczkowa na terenie Centrum Kultury Fizycznej (dawniej Akademicki Ośrodek Sportowy) zaczęła powstawać 15 lat temu. Grupa zapaleńców własnymi siłami i za swoje prywatne pieniądze wybudowała największy niekomercyjny obiekt wspinaczkowy w kraju.

- Uczelnia zyskała bardzo dobrze wyposażony obiekt i wykwalifikowaną kadrę. Organizowane tu były zawody ogólnopolskie, a z akademickich mistrzostw Polski nasi zawodnicy przywozili worki medali - mówi Marcin Ciepielewski, prezes Akademickiego Klubu Wspinaczkowego Kotłownia, powołanego w 2010 r. w celu zarządzania obiektem.

W marcu uczelnia poinformowała klub, że nie przedłuży obowiązującej do końca września umowy. Mimo trwających kilka miesięcy rozmów, jedyne co udało się osiągnąć, to przedłużenie czasu na demontaż ścianki o dwa miesiące.

- Zabraliśmy już chwyty do wspinania, ale zdemontowanie paneli, które tworzą konstrukcję będzie nieodwracalne. Ich ponowna instalacja nie jest możliwa. Wszystko będzie miało wtedy wartość złomu - tłumaczy Ciepielewski.
Swoje stanowisko UMCS tłumaczy planami dalszego remontu Centrum Kultury Fizycznej, na który uczelni udało się pozyskać milion złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- W chwili obecnej na ukończeniu są prace projektowe dotyczące m. in. pomieszczeń wykorzystywanych przez AKW Kotłownia - mówi Aneta Adamska z biura prasowego UMCS. - Przy tak dużym zakresie prac, w trakcie robót budowlanych nie jest możliwe utrzymanie w obiekcie wszystkich dotychczasowych funkcji. Dlatego nie mogliśmy przedłużyć umowy - tłumaczy.

Zdaniem Ciepielewskiego budowa od podstaw nowej ścianki nie jest konieczna. - Wystarczyłby wydatek rzędu 5-8 tys. zł na ekspertyzę i obiekt nadawałby się do użytku. A według wyceny, o którą poprosiliśmy jedną z firm, koszt budowy ścianki podobnej do tej jaką zrobiliśmy sami, to koszt ok. 300 tysięcy. Zwracaliśmy na to uwagę w piśmie do rektora, na które jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi - mówi prezes AKW Kotłownia.

- Zakres zaplanowanych prac uniemożliwia pozostawienie dotychczasowej konstrukcji - podkreśla Adamska. I dodaje: - Ocena kosztów będzie możliwa dopiero po zakończeniu etapu projektowania.

Prace budowlane w tej części budynku Centrum Kultury Fizycznej mają rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mirek / 4 grudnia 2014 o 09:09
0

...ciekawe dlaczego uczelnia rozwiązuje umowę z najemcą, który nie dość, że własnymi środkami finansowymi jak i własnym staraniem w tym ciężką pracą zarówno logistyczną jak i fizyczną wykonał całe wyposażenie i propagował oraz utrzymywał cały obiekt w należytym stanie ? ... abstrahując od faktu reklamowania sportu notabene będącego ostatnio bardzo na topie poprzez zawody w tym ogólnopolskie, - dlaczego nie prowadzone były rozmowy aby coś wspólnymi siłami modernizować lub chociaż zaproponować mediacje w tym zakresie ? 
Warte zbadania wydaje się jakimi naprawdę pobudkami kierują się osoby stojące za likwidacją ścianki.  Bezmyślnym lub złośliwym wydaje się niszczenie przez władze uczelni wieloletniej działalności mając na uwadze fakt, że dzięki klubowi "Kotłownia" który jako jedyny działał przez długi okres czasu powstały w lublinie  kolejne ścianki wspinaczkowe oraz fakt, że nie tylko studenci UMCS mieli swoją sekcję wykorzystującą profesjonalne doradztwo już nawet światowej klasy członków. Pomijam chwalebne propagowanie wyczynowego sportu zarówno wśród młodzieży jak i osób w bardziej zaawansowanym wieku, dla których było to miejsce do treningu podtrzymującego sprawność fizyczną , zdobywanie i doskonalenie pod okiem fachowej kadry umiejętności lub wręcz odskocznią od codziennych problemów i miejscem spotkań choćby w celu organizacji wspólnych wyjazdów lub zwykłej konwersacji.
Z wyrazami ubolewania
Miron

...ciekawe dlaczego uczelnia rozwiązuje umowę z najemcą, który nie dość, że własnymi środkami finansowymi jak i własnym staraniem w tym ciężką pracą zarówno logistyczną jak i fizyczną wykonał całe wyposażenie i propagował oraz utrzymywał cały obiekt w należytym stanie ? ... abstrahując od faktu reklamowania sportu notabene będącego ostatnio bardzo na topie poprzez zawody w tym ogólnopolskie, - dlaczego nie prowadzone były rozmowy aby coś wspólnymi siłami modernizować lub chociaż zaproponować mediacje w tym zakresie ? 
Warte zbada... rozwiń

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 o 22:29
0

Odnośnie BHP na ściance Kotłowni - z tego co mi wiadomo to pierwszym zarzutem "speców" UMCSu od bezpieczeństwa było to, że na ściance nie ma żadnych "lejców" czy "szelek" czy "linek".

(dla nie wtajemniczonych: przy boulderingu z uwagi na niskie wysokości w ogóle nie stosuje się lin i uprzęży, a jedynie materace. Wymaganie używania przy tym typie wspinaczki liny można by porównać do wymagania tego samego od skoczka wzwyż czy o tyczce)

Avatar
Kotłownianin / 2 listopada 2014 o 11:25
0

Dziwne, że dla wspinaczy budynek gdzie znajdowała się ściana nie spełnia wymogów ppoż i BHP. Dlaczego w takim razie w tym samym budynku ciągle funkcjonuje siłownia, czy sala judo? Dla tych ludzi przebywanie ne terenie budynku jest bezpieczne? Pan Rektor albo szukał pretekstu do zamknięcia ścianki AKW Kotłownia, albo jest nie konsekwentny w swoich działaniach.

Od piętnastu lat "nie spełniała wymogów" i nie przeszkadzało to w prowadzeniu kilka razy w tygodniu zajęć dydaktycznych w ramach wychowania fizycznego dla studentów UMCS. Jeśli tak jest faktycznie to władze UMCS i podległego mu CKF powinny zostać zgłoszone do prokuratury!

Poza tym przez lata UMCS poświadczał nieprawdę w umowie z Klubem utrzymując, że obiekt spełnia wszystkie wymogi sanitarne i ppoż. !!!

Kotłownianin

przez lata UMCS poświadczał nieprawdę w umowie z Klubem utrzymując, że obiekt spełnia wszystkie wymogi sanitarne i ppoż. !!!

Kotłownianin

rozwiń
Avatar
Gość / 31 października 2014 o 17:28
0

Dziwne, że dla wspinaczy budynek gdzie znajdowała się ściana nie spełnia wymogów ppoż i BHP. Dlaczego w takim razie w tym samym budynku ciągle funkcjonuje siłownia, czy sala judo? Dla tych ludzi przebywanie ne terenie budynku jest bezpieczne? Pan Rektor albo szukał pretekstu do zamknięcia ścianki AKW Kotłownia, albo jest nie konsekwentny w swoich działaniach.

Od piętnastu lat "nie spełniała wymogów" i nie przeszkadzało to w prowadzeniu kilka razy w tygodniu zajęć dydaktycznych w ramach wychowania fizycznego dla studentów UMCS. Jeśli tak jest faktycznie to władze UMCS i podległego mu CKF powinny zostać zgłoszone do prokuratury!

Od piętnastu lat "nie spełniała wymogów" i nie przeszkadzało to w prowadzeniu kilka razy w tygodniu zajęć dydaktycznych w ramach wychowania fizycznego dla studentów UMCS. Jeśli tak jest faktycznie to władze UMCS i podległego mu CKF powinny zostać zgłoszone do prokuratury!

rozwiń
Avatar
Mk / 31 października 2014 o 16:15
0
Dziwne, że dla wspinaczy budynek gdzie znajdowała się ściana nie spełnia wymogów ppoż i BHP. Dlaczego w takim razie w tym samym budynku ciągle funkcjonuje siłownia, czy sala judo? Dla tych ludzi przebywanie ne terenie budynku jest bezpieczne? Pan Rektor albo szukał pretekstu do zamknięcia ścianki AKW Kotłownia, albo jest nie konsekwentny w swoich działaniach.
Avatar
GP / 31 października 2014 o 16:09
0
Sytuacja będzie jak z Chatka Żaka, kiedyś miejsce tętniące życiem,poszerzające horyzonty, a dzsiaj po decyzjach wladz UMCS wieje pustķą. Lepiej postawić na kolejne knajpy z piwkiem dla studentów. Wspaniała polityka Rektora
Avatar
G / 31 października 2014 o 16:06
0
Lepiej żeby studenci pili piwo na AOSie, zamiast rozwijali swoje pasje... Tą decyzją rektor udowodnił, że mimo iż sekcja wspinaczki na UMCS była od wielu lat jedną z najlepszych to nie należy im się nic od uczelni... Brawo, oby tak dalej, a za kilka lat uczelnia nie będzie się miała już kompletnie czym pochwalić, poza ogromnym zadłużeniem!!!
Avatar
Gucio / 31 października 2014 o 15:34
0

"– Zakres zaplanowanych prac uniemożliwia pozostawienie dotychczasowej konstrukcji – podkreśla Adamska. I dodaje: – Ocena kosztów będzie możliwa dopiero po zakończeniu etapu projektowania."

Czy p. Adamska nie przeczy przypadkiem sama sobie? Jeśli prace są zaplanowane to znaczy, że etap projektowania jest zakończony. Jeśli projektowanie jest nieskończone, tzn. trudno mówić czy zakres prac uniemożliwia pozostawienie konstrukcji. Typowe polskie planowanie - na razie rozwalmy, a potem będziemy się martwić. To nie nasze pieniądze.

"– Zakres zaplanowanych prac uniemożliwia pozostawienie dotychczasowej konstrukcji – podkreśla Adamska. I dodaje: – Ocena kosztów będzie możliwa dopiero po zakończeniu etapu projektowania."

Czy p. Adamska nie przeczy przypadkiem sama sobie? Jeśli prace są zaplanowane to znaczy, że etap projektowania jest zakończony. Jeśli projektowanie jest nieskończone, tzn. trudno mówić czy zakres prac uniemożliwia pozo... rozwiń

Avatar
folkatka / 31 października 2014 o 15:20
0

To nie pierwsza głupia decyzja UMCS.Trochę sie orientuję w tym, cosię tam dzieje.   

Avatar
Marta / 31 października 2014 o 15:12
0

Naprawdę Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej swoiście pojmuje misję wychowywania i wdrażania młodych ludzi do społeczeństwa obywatelskiego...

Avatar
Mirek / 4 grudnia 2014 o 09:09
0

...ciekawe dlaczego uczelnia rozwiązuje umowę z najemcą, który nie dość, że własnymi środkami finansowymi jak i własnym staraniem w tym ciężką pracą zarówno logistyczną jak i fizyczną wykonał całe wyposażenie i propagował oraz utrzymywał cały obiekt w należytym stanie ? ... abstrahując od faktu reklamowania sportu notabene będącego ostatnio bardzo na topie poprzez zawody w tym ogólnopolskie, - dlaczego nie prowadzone były rozmowy aby coś wspólnymi siłami modernizować lub chociaż zaproponować mediacje w tym zakresie ? 
Warte zbadania wydaje się jakimi naprawdę pobudkami kierują się osoby stojące za likwidacją ścianki.  Bezmyślnym lub złośliwym wydaje się niszczenie przez władze uczelni wieloletniej działalności mając na uwadze fakt, że dzięki klubowi "Kotłownia" który jako jedyny działał przez długi okres czasu powstały w lublinie  kolejne ścianki wspinaczkowe oraz fakt, że nie tylko studenci UMCS mieli swoją sekcję wykorzystującą profesjonalne doradztwo już nawet światowej klasy członków. Pomijam chwalebne propagowanie wyczynowego sportu zarówno wśród młodzieży jak i osób w bardziej zaawansowanym wieku, dla których było to miejsce do treningu podtrzymującego sprawność fizyczną , zdobywanie i doskonalenie pod okiem fachowej kadry umiejętności lub wręcz odskocznią od codziennych problemów i miejscem spotkań choćby w celu organizacji wspólnych wyjazdów lub zwykłej konwersacji.
Z wyrazami ubolewania
Miron

...ciekawe dlaczego uczelnia rozwiązuje umowę z najemcą, który nie dość, że własnymi środkami finansowymi jak i własnym staraniem w tym ciężką pracą zarówno logistyczną jak i fizyczną wykonał całe wyposażenie i propagował oraz utrzymywał cały obiekt w należytym stanie ? ... abstrahując od faktu reklamowania sportu notabene będącego ostatnio bardzo na topie poprzez zawody w tym ogólnopolskie, - dlaczego nie prowadzone były rozmowy aby coś wspólnymi siłami modernizować lub chociaż zaproponować mediacje w tym zakresie ? 
Warte zbada... rozwiń

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 o 22:29
0

Odnośnie BHP na ściance Kotłowni - z tego co mi wiadomo to pierwszym zarzutem "speców" UMCSu od bezpieczeństwa było to, że na ściance nie ma żadnych "lejców" czy "szelek" czy "linek".

(dla nie wtajemniczonych: przy boulderingu z uwagi na niskie wysokości w ogóle nie stosuje się lin i uprzęży, a jedynie materace. Wymaganie używania przy tym typie wspinaczki liny można by porównać do wymagania tego samego od skoczka wzwyż czy o tyczce)

Avatar
Kotłownianin / 2 listopada 2014 o 11:25
0

Dziwne, że dla wspinaczy budynek gdzie znajdowała się ściana nie spełnia wymogów ppoż i BHP. Dlaczego w takim razie w tym samym budynku ciągle funkcjonuje siłownia, czy sala judo? Dla tych ludzi przebywanie ne terenie budynku jest bezpieczne? Pan Rektor albo szukał pretekstu do zamknięcia ścianki AKW Kotłownia, albo jest nie konsekwentny w swoich działaniach.

Od piętnastu lat "nie spełniała wymogów" i nie przeszkadzało to w prowadzeniu kilka razy w tygodniu zajęć dydaktycznych w ramach wychowania fizycznego dla studentów UMCS. Jeśli tak jest faktycznie to władze UMCS i podległego mu CKF powinny zostać zgłoszone do prokuratury!

Poza tym przez lata UMCS poświadczał nieprawdę w umowie z Klubem utrzymując, że obiekt spełnia wszystkie wymogi sanitarne i ppoż. !!!

Kotłownianin

przez lata UMCS poświadczał nieprawdę w umowie z Klubem utrzymując, że obiekt spełnia wszystkie wymogi sanitarne i ppoż. !!!

Kotłownianin

rozwiń
Avatar
Gość / 31 października 2014 o 17:28
0

Dziwne, że dla wspinaczy budynek gdzie znajdowała się ściana nie spełnia wymogów ppoż i BHP. Dlaczego w takim razie w tym samym budynku ciągle funkcjonuje siłownia, czy sala judo? Dla tych ludzi przebywanie ne terenie budynku jest bezpieczne? Pan Rektor albo szukał pretekstu do zamknięcia ścianki AKW Kotłownia, albo jest nie konsekwentny w swoich działaniach.

Od piętnastu lat "nie spełniała wymogów" i nie przeszkadzało to w prowadzeniu kilka razy w tygodniu zajęć dydaktycznych w ramach wychowania fizycznego dla studentów UMCS. Jeśli tak jest faktycznie to władze UMCS i podległego mu CKF powinny zostać zgłoszone do prokuratury!

Od piętnastu lat "nie spełniała wymogów" i nie przeszkadzało to w prowadzeniu kilka razy w tygodniu zajęć dydaktycznych w ramach wychowania fizycznego dla studentów UMCS. Jeśli tak jest faktycznie to władze UMCS i podległego mu CKF powinny zostać zgłoszone do prokuratury!

rozwiń
Avatar
Mk / 31 października 2014 o 16:15
0
Dziwne, że dla wspinaczy budynek gdzie znajdowała się ściana nie spełnia wymogów ppoż i BHP. Dlaczego w takim razie w tym samym budynku ciągle funkcjonuje siłownia, czy sala judo? Dla tych ludzi przebywanie ne terenie budynku jest bezpieczne? Pan Rektor albo szukał pretekstu do zamknięcia ścianki AKW Kotłownia, albo jest nie konsekwentny w swoich działaniach.
Avatar
GP / 31 października 2014 o 16:09
0
Sytuacja będzie jak z Chatka Żaka, kiedyś miejsce tętniące życiem,poszerzające horyzonty, a dzsiaj po decyzjach wladz UMCS wieje pustķą. Lepiej postawić na kolejne knajpy z piwkiem dla studentów. Wspaniała polityka Rektora
Avatar
G / 31 października 2014 o 16:06
0
Lepiej żeby studenci pili piwo na AOSie, zamiast rozwijali swoje pasje... Tą decyzją rektor udowodnił, że mimo iż sekcja wspinaczki na UMCS była od wielu lat jedną z najlepszych to nie należy im się nic od uczelni... Brawo, oby tak dalej, a za kilka lat uczelnia nie będzie się miała już kompletnie czym pochwalić, poza ogromnym zadłużeniem!!!
Avatar
Gucio / 31 października 2014 o 15:34
0

"– Zakres zaplanowanych prac uniemożliwia pozostawienie dotychczasowej konstrukcji – podkreśla Adamska. I dodaje: – Ocena kosztów będzie możliwa dopiero po zakończeniu etapu projektowania."

Czy p. Adamska nie przeczy przypadkiem sama sobie? Jeśli prace są zaplanowane to znaczy, że etap projektowania jest zakończony. Jeśli projektowanie jest nieskończone, tzn. trudno mówić czy zakres prac uniemożliwia pozostawienie konstrukcji. Typowe polskie planowanie - na razie rozwalmy, a potem będziemy się martwić. To nie nasze pieniądze.

"– Zakres zaplanowanych prac uniemożliwia pozostawienie dotychczasowej konstrukcji – podkreśla Adamska. I dodaje: – Ocena kosztów będzie możliwa dopiero po zakończeniu etapu projektowania."

Czy p. Adamska nie przeczy przypadkiem sama sobie? Jeśli prace są zaplanowane to znaczy, że etap projektowania jest zakończony. Jeśli projektowanie jest nieskończone, tzn. trudno mówić czy zakres prac uniemożliwia pozo... rozwiń

Avatar
folkatka / 31 października 2014 o 15:20
0

To nie pierwsza głupia decyzja UMCS.Trochę sie orientuję w tym, cosię tam dzieje.   

Avatar
Marta / 31 października 2014 o 15:12
0

Naprawdę Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej swoiście pojmuje misję wychowywania i wdrażania młodych ludzi do społeczeństwa obywatelskiego...

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 0

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 5 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 2

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 30 3

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 87 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 38 16

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!