Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 października 2019 r.
18:15

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
3 33 A A
Riad Haidar zostanie nowym posłem. Z kolei Sławomir Sosnowski przegrał w walce o mandat senatora z Grzegorzem Biereckim
Riad Haidar zostanie nowym posłem. Z kolei Sławomir Sosnowski przegrał w walce o mandat senatora z Grzegorzem Biereckim (fot. E.Burda)

Wicepremier Jacek Sasin (PiS) zdobył najwięcej głosów w okręgu chełmsko – bialsko –zamojskim – ponad 91 tys. Na miejsce przy Wiejskiej może też liczyć Dariusz Stefaniuk, obecny wicemarszałek województwa czy Riad Haidar, ordynator neonatologii w bialskim szpitalu. Mandat senatora utrzyma również po raz trzeci Grzegorz Bierecki (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sumie 59 proc. wyborców z okręgu 7 (Chełm, Biała Podlaska i Zamość) zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość. Następna była Koalicja Obywatelska z 14,8 – procentowym poparciem. Kolejne miejsce to PSL (11,86 proc.), SLD (6,83 proc.) oraz Konfederacja (5,84 proc.). W samej Białej Podlaskiej, głosy rozłożyły się inaczej, tutaj PiS zdobyło 48 proc. poparcia, a KO 32 proc.

W sumie, 8 mandatów przypadnie partii rządzącej, 2  Koalicji Obywatelskiej, jeden dla PSL i jeden dla SLD. Oprócz Sasina, z list PiS do Sejmu wejdą jeszcze na pewno Sławomir Zawiślak (24 346 głosów), Marcin Duszek (16 017 głosów), Dariusz Stefaniuk (15070 głosów), Anna Dąbrowska – Banaszek (13 787), Tomasz Zieliński (10 207), Teresa Hałas (8 622) oraz Beata Strzałka (7 785).

Wicepremier  uważa że wschodnia część Polski nadal wymaga nadrabiania wieloletnich zaniedbań. – Chciałbym to zainteresowanie jeszcze mocniej przełożyć na konkretne działania, aby poziom życia ludzi dalej się tutaj poprawiał. Lubelszczyzna jest dzisiaj najbiedniejszym regionem w Polsce. To się zmienia. Wymagało to dużych przygotowań, a teraz wchodzimy w okres realizacji tych zamierzeń. Myślę, że najbliższe cztery lata pokażą, że głosując na Prawo i Sprawiedliwość mieszkańcy dokonują dobrego wyboru dla siebie i dla regionu – powiedział w poniedziałek mediom Sasin.

Z kolei, wicemarszałek Dariusz Stefaniuk (PiS) przyznaje, że nie spodziewał sie takiego wyniku. – To zasługa wspaniałych osób, z którymi mogłem pracować podczas tej kampanii oraz naszych wyborców – podkreśla wicemarszałek województwa, w przeszłości prezydent Białej Podlaskiej. – Gratuluję też naszemu liderowi premierowi Jackowi Sasinowi fantastycznego wyniku oraz senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu, który po raz trzeci udowodnił że mieszkańcy docenili jego pracę na rzecz naszego regionu – zaznacza Stefaniuk.

Nowym posłem z Białej Podlaskiej będzie Riad Haidar, jedynka Koalicji Obywatelskiej, który zdobył ponad 21 tys. głosów. – Cieszę się bardzo – mówi Haidar, który jest ordynatorem neonatologii bialskiego szpitala i radnym sejmiku województwa lubelskiego. – To kolejna wysoko postawiona poprzeczka. Będę dążył do tego, aby zrobić to, co obiecałem społeczeństwu – zaznacza Haidar, który obecnie jest bezpartyjny, po tym jak przed wyborami wystąpił z SLD.

– Atmosfera w kampanii była obrzydliwa, w niektórych momentach mocno mnie dotknęła. Ale pomimo tego hejtu i szczekania niektórych, ludzie docenili 40 lat mojej pracy na rzecz społeczeństwa – podkreśla Haidar. Fala hejtu wylała się na niego, gdy na antenie jednej z rozgłośni radiowych poparł małżeństwa par homoseksualnych Opowiedział się również za adopcją przez takie pary dzieci. Zapowiada że nie zrezygnuje z pracy w szpitalu, chce łączyć te funkcje. Z list KO do Sejmu wchodzi jeszcze Krzysztof Grabczuk (15452 głosów). Zaś z PSL na Wiejskiej zobaczymy posła Sławomira Sachajkę, lidera tej listy, a z SLD Monikę  Pawłowską, również liderkę listy. – W kampanii widziałem że 80 proc. banerów wyborczych należało do PiS w naszym regionie, a więc propaganda sukcesu była duża. Społeczeństwo Lubelszczyzny dało się przekonać ich pustym obietnicom. Tymczasem, w dziedzinie rolnictwa jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia– zauważa poseł Jarosław Sachajko Kukiz'15, które kandydowało do Sejmu razem z PSL.

Z kolei, mandat senatora już po raz trzeci utrzyma Grzegorz Bierecki (PiS), który pokonał swojego kontrkandydata Sławomira Sosnowskiego. Senator i twórca SKOK–ów zdobył 59 proc. poparcia wyborców (68 666 głosów), a Sławomir Sosnowski 40,9 proc.(47 596 głosów).

– Mogę podziękować wyborcom oraz ludziom zaangażowanym w moją kampanię. Zanosi się na kolejne 4 lata służby dla Polski i południowego Podlasia – podkreśla Bierecki. – Dostałem ogromny kredyt zaufania przy bardzo dużej frekwencji. Jestem niezwykle wdzięczny wyborcom którzy dostrzegli pracę Prawa i Sprawiedliwości– dodaje senator. A Sosnowski przyznaje że przyjmuje wyniki z pokorą. – Demokrację trzeba akceptować – mówi były marszałek województwa lubelskiego, obecnie radny sejmiku województwa. – Na tym świat się nie kończy. Kampania to już historia, nie chcę wracać do tych przekłamań, które zostały wobec mnie wyciągnięte – zaznacza Sosnowski. Na łamach Tygodnika Podlaskiego, pisma powiązanego z Grzegorzem Biereckim, niemal co tydzień pojawiały się publikacje na temat byłego marszałka. Co ciekawe, w samym mieście Biała Podlaska, Sosnowski zdobył więcej głosów – 13449, a jego kontrkandydat 13060. – Myślę że miasto poznało się już wcześniej na kandydacie, a widocznie na obszary wiejskie te informacje nie docierają. To co mogłem, to w kampanii zrobiłem, jednak nie dało to efektu – uważa Sosnowski. Frekwencja w Białej Podlaskiej wyniosła 61,67 proc, a w całym powiecie bialskim 56,57 proc.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZXY / 14 października 2019 r. o 21:28
+19
No to teraz czas na odwdzięczenie się Sasina wyborcom i jakże bliskiemu mu regionowi. Jako wysoko postawiony polityk sypnie swoim wyborcom kasą i wszelkim dobrem!!!!!!!
Avatar
Gość / 14 października 2019 r. o 19:01
+17
Żmijan ha ha ha ha ale jaja odstrzelony.
Avatar
lsms / 14 października 2019 r. o 22:20
+16
Jednak ludziska lubia aferzystów.
Avatar
Xxx / 14 października 2019 r. o 20:41
+12
To ważne, że do parlamentu nie dostali się tacy ludzie jak : Źmijan, Litwiniuk i Sosnowski
 Najbardziej cieszy brak Żmijana, bo wolę Hajdara, który nie wie co mówi (nie zna języka po 40 latach) od gościa, który język zna(?), ale był Judaszem dla regionu!!!
Avatar
Gosc / 14 października 2019 r. o 19:02
+11
To ważne, że do parlamentu nie dostali się tacy ludzie jak : Źmijan, Litwiniuk i Sosnowski 
Avatar
kierownik / 14 października 2019 r. o 22:30
+10
Podobno Żmijan na podawać na etacie czaj w biurze Haidara..?
Avatar
Katolik / 14 października 2019 r. o 20:10
+10
Żmijan ha ha ha ha ale jaja odstrzelony.
 Pójdzie na jakiegoś kierownika do Międzyrzeca.
Avatar
wieśniaczka / 14 października 2019 r. o 18:33
+10
Wieś nie zagłosowała na Sosnowskiego chyba raczej z powodów oczywistych!!! - chłopski polityk nie bardzo zasłużył chyba u rolników na ich głos !
Avatar
K / 14 października 2019 r. o 20:08
+9
Pracowałem w Urzędzie Marszałkowskim gdy marszałkiem był Sosnowski. Nie chciałbym, aby te czasy kiedyś jeszcze wróciły.
Avatar
Wariat / 14 października 2019 r. o 19:11
+9
podziękujmy mieszkańcom Chełma za likwidację lotniska w Świdniku. Po rozbudowie i sztucznym zmuszeniu linì lotniczych do latania z Radomia lotnisko w Świdniku padnie. A dzięki komu.... ? Dzięki kandydatowi z największą liczbą głosów w okręgu chełmskim.  A może z Chełma jest bliżej do Radomia niż Lublina...
 Zdziwieni ? Bród , głód , smród, nędza i ubóstwo , ostatnie miejsce lubelskiego w statystykach kraju, a oni sobie budują lotnisko. Na ciul wam to lotnisko chłopy jak na nie w gumofilcach nie wpuszczają, a zresztą przepraszam ZSL się wyrobił przy koalicjantach PZPR, SLD, PO. Kupili sobie granatowe garnitury, niebieskie koszuli, a i zjeść dobrze potrafią , wypić i zakąsić najchętniej na krzywy ryj.
 Zdziwieni ? Bród , głód , smród, nędza i ubóstwo , ostatnie miejsce lubelskiego w statystykach kraju, a oni sobie budują lotnisko. Na ciul wam to lotnisko chłopy jak na nie w gumofilcach nie wpuszczają, a zresztą przepraszam ZSL się wyrobił przy koalicjantach PZPR, SLD, PO. Kupili sobie granatowe garnitury, niebieskie koszuli, a i zjeść dobrze potrafią , wypić i zakąsić najchętniej na krzywy ryj. rozwiń
Avatar
2019 / 18 października 2019 r. o 19:14
+2
Oferuję pożyczki w wysokości 1 000 euro do ponad 500 000 euro każdemu w potrzebie i w stanie spłacić. Zwrot będzie dokonany w wybranym przez Ciebie okresie ze stałą stopą procentową wynoszącą 3%. Dla wszystkich wniosków o to mój e-mail: leszekadam.spiewak@gmail.com
 SKARBÓWKA i prokurator juz sie ciesza z adresu
Avatar
leszek0 / 16 października 2019 r. o 13:27
-1
Oferuję pożyczki w wysokości 1 000 euro do ponad 500 000 euro każdemu w potrzebie i w stanie spłacić. Zwrot będzie dokonany w wybranym przez Ciebie okresie ze stałą stopą procentową wynoszącą 3%. Dla wszystkich wniosków o to mój e-mail: leszekadam.spiewak@gmail.com
Avatar
leszek0 / 16 października 2019 r. o 13:25
-1
Oferuję pożyczki w wysokości 1 000 euro do ponad 500 000 euro każdemu w potrzebie i w stanie spłacić. Zwrot będzie dokonany w wybranym przez Ciebie okresie ze stałą stopą procentową wynoszącą 3%. Dla wszystkich wniosków o to mój e-mail: leszekadam.spiewak@gmail.com
Avatar
kazik / 16 października 2019 r. o 13:21
+1
PIS wystawił do wyborów ludzi zaufanych i robiących dobro dla kraju. Zaś Anty PIS ma aferzystów ludzi z pod ciemnej gwiazdy i nihilistów. Szokuje mnie skala poparcia tej obstrukcji. Po tym doswiadczeniu czuję się naprawdę zagrożony.
Avatar
moherek / 16 października 2019 r. o 11:30
+1
Bierecki to ten co wymyślil SKOK i zrobił skok na SKOK  wyprowadzając miliardy które do SKOKU wpłacili jego wyborcy,w podzięce że ich okradł uratowali go od pierdla,co ty na to ciemny narodzie.
A my swoje -  Alleluja i do przodu, jak to mawia ojciec dyrektor.
Avatar
a no / 16 października 2019 r. o 09:37
0
Bierecki to ten co wymyślil SKOK i zrobił skok na SKOK wyprowadzając miliardy które do SKOKU wpłacili jego wyborcy,w podzięce że ich okradł uratowali go od pierdla,co ty na to ciemny narodzie.
Avatar
świadomy obywatel / 15 października 2019 r. o 14:27
0
Jestem z Was dumny brawo PIS świadome społeczeństwo
 Jak to powiedział Jacuś Kurski - ciemny lud to kupi.
Avatar
dno i wodorosty / 15 października 2019 r. o 14:17
+4
Pracowałem w Urzędzie Marszałkowskim gdy marszałkiem był Sosnowski. Nie chciałbym, aby te czasy kiedyś jeszcze wróciły.
 To chyba nie pracowałeś w wojewodzkim pod rzadzami niejakiego aparatczyka Garnka.
Avatar
miejscowy / 15 października 2019 r. o 11:21
+2
No to Bierecki znowu ocalił skórę, dzięki ciemnocie. A kaczor kiedyś powiedział, że to wyborcy PO siedzą w więzieniach. Zobaczył pod lasem, tylko pod nosem niedowidzi.
Avatar
kierownik / 14 października 2019 r. o 22:30
+10
Podobno Żmijan na podawać na etacie czaj w biurze Haidara..?
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji
galeria

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji

Ponad 66 tys. zł udało się uzbierać dzięki trwającym przez ostatnie dwa tygodnie licytacjom w ramach „Walentynek dla Ninki”. Chodzi o zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) niespełna dwuletniej Niny Słupskiej z Lublina, która potrzebuje „najdroższego leku świata”. To wciąż kropla w morzu potrzeb, bo do zebrania zostało jeszcze niespełna 7 mln zł.

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?
galeria

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?

Arena Lublin ponownie może być miejscem rozegrania finałowego meczu Pucharu Polski. O takiej szansie poinformował wczoraj prezydent miasta Krzysztof Żuk. Powołał się przy tym na rozmowę z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem.

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku
Zdjęcia
galeria

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku

W Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się koncert „Chwała Bohaterom!".

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Była lubelska radna PiS mimo prawomocnego rozstrzygnięcia sądu nie zamierza przepraszać za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem i agentem NKWD”. Anna Jaśkowska złożyła wniosek o kasację wyroku. Jej pełnomocnik ocenia, że publikacja przeprosin może kosztować aż 8 mln zł.

Słony koszt spacerów po parku Ludowym w Lublinie
galeria

Słony koszt spacerów po parku Ludowym w Lublinie

Na 74 tys. zł oszacowane zostały przez Ratusz koszty naprawy nowej fontanny w parku Ludowym. Mowa o wodotrysku urządzonym w miejscu amfiteatru, gdzie zamiast sceny jest niecka z dyszami w postaci srebrzystych kul.

Kraśnik. Tankowali i nie chcieli płacić. Audi było przygotowane do takiej akcji

Kraśnik. Tankowali i nie chcieli płacić. Audi było przygotowane do takiej akcji

Tablica rejestracyjna była zasłonięta. Nie było też naklejki na przedniej szybie. To miało zapewnić bezkarność dwóm mężczyznom.

Od wtorku kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków

Od wtorku kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków

We wtorek rozpocznie się kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników instytucji opieki nad dziećmi, pieczy zastępczej oraz placówek wsparcia dziennego. Rejestracja potrwa do środy (3 marca). Szczepienia są dobrowolne.

Domy w miejscu pól

Domy w miejscu pól

Dziś upubliczniony miał być projekt nowego planu zagospodarowania dzielnicy Szerokie. Na terenach przeznaczonych dotąd pod produkcję rolną wyznaczone mają być nowe strefy pod zabudowę.

Michał Żewłakow prowadził pod wpływem alkoholu. Dyrektor sportowy Motoru Lublin oskarżony

Michał Żewłakow prowadził pod wpływem alkoholu. Dyrektor sportowy Motoru Lublin oskarżony

Nowe wieści w sprawie dyrektora sportowego Motoru Lublin Michała Żewłakowa. Chodzi o sytuację z grudnia 2020 roku, kiedy były kapitan reprezentacji Polski został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. W ostatnich dniach lutego prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

W Puławach pamiętają o Niezłomnych. Kwiaty i znicze przy krzyżu
Dużo zdjęć
galeria

W Puławach pamiętają o Niezłomnych. Kwiaty i znicze przy krzyżu

Minęło dziesięć lat od ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W poniedziałek w Puławach odprawiono mszę w ich intencji. Puławianie tradycyjnie spotkali się przed krzyżem przy ul. Centralnej, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Ogień buchał pod niebo. Spłonął warsztat samochodowy w Turce
zdjęcia

Ogień buchał pod niebo. Spłonął warsztat samochodowy w Turce

Już w momencie, kiedy na miejsce dotarły pierwsze wozy strażackie, płonęło całe wnętrze i dach.

Senator z Lublina z koronawirusem

Senator z Lublina z koronawirusem

Jacek Bury, senator ruchu Hołowni ma koronawirusa.

Radni Białej Podlaskiej zdecydowali: Jeśli cyrk, to bez zwierząt

Radni Białej Podlaskiej zdecydowali: Jeśli cyrk, to bez zwierząt

Jeśli przedstawienia cyrkowe, to bez zwierząt. Takie nowe prawo uchwaliła właśnie rada Białej Podlaskiej. Ale zakaz dotyczy tylko terenów miejskich. – Czy uchwała ma uzasadnienie, skoro 90 proc. przedstawień cyrkowych odbywa się na prywatnych działkach? – zastanawia się radny Bartłomiej Kuczer.

Nie żyje Urszula Radek. Jedna z legend „S” w Świdniku

Nie żyje Urszula Radek. Jedna z legend „S” w Świdniku

W lipcu 1980 r., podczas protestu w WSK Świdnik, została członkiem Komitetu Strajkowego. Urszula Radek odeszła w wieku 87 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.