Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

3 stycznia 2023 r.
8:51

Zmiany w zakupach: będzie kolejna cena na metce i koniec z oszustwami na promocjach

Autor: Zdjęcie autora ask
0 19 A A
(fot. zdjęcie ilustracyjne)

Koniec z oszukiwaniem na rzekomych promocjach i naciąganiem seniorów na prezentacjach pościeli czy garnków – w życie weszły właśnie nowe przepisy, które mają wspierać klientów w zakupowych wyborach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany obowiązują od 1 stycznia. Zgodnie z nimi sklepy ogłaszające promocję lub wyprzedaż muszą podawać nie tylko nową cenę ale także informować o najniższej kwocie, jaką pobierano za konkretny towar w ciągu 30 dni poprzedzających obniżkę. Regulacja ma obowiązywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i podczas zakupów internetowych czy na pokazach.

– Cel, jaki nam przyświecał, to to, żeby nie było w sklepach rzekomych promocji – powiedział minister rozwoju Waldemar Buda w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Co na to klienci?

– To bardzo dobre rozwiązanie. Takich rzekomych promocji było wcześniej bardzo dużo. Sama widziałam to wielokrotnie podczas przedświątecznych zakupów. W jednej z drogerii chciałam kupić perfumy na prezent. Akurat była promocja. Tylko że cena na tej promocji była ciut wyższa niż ta, za jaką sama kupiłam te same perfumy dosłownie w połowie grudnia – mówi Ewelina Sieńczak, którą spotkaliśmy podczas zakupów w jednej z lubelskich galerii handlowych.

– Kupowałam dzieciom zabawki przed świętami. Zestaw klocków, który był w promocji 25 proc. był tańszy o niespełna 10 złotych od standardowej ceny, która wynosiła kilkaset złotych. Wiem, bo od dawna przyglądałam się tej cenie. Synek bardzo chciał mieć ten zestaw i liczyłam na to, że może faktycznie będą jakieś zniżki – mówi pani Joanna z Lublina. –  I tak kupiłabym te klocki więc po co kłamać, że jest duża promocja? To zwyczajnie nieuczciwe.

Przestrzeganie nowych przepisów regularnie kontrolować będzie Inspekcja Handlowa. – Będziemy sprawdzać, czy ten obowiązek zamieszczania najniższej ceny z poprzednich 30 dni będzie pojawiał się na metkach towarów, aby była możliwość zweryfikowania tego przez klienta – zapewnił minister rozwoju.

Zmiany także podczas zakupów w sieci. Od nowego roku konsumenci musza być poinformowani przez platformę zakupową, czy podmiot, który chcą kupić sprzedaje przedsiębiorca czy osoba fizyczna. To ważne, bo w tym drugim przypadku dowiedzą się także, że w tej relacji nie mają zastosowania przepisy chroniące konsumentów np. możliwość odstąpienia od umowy.

– Celem zmian jest przede wszystkim dostosowanie przepisów chroniących konsumentów do dynamicznie rozwijającego się świata cyfrowego. Coraz częściej robimy zakupy on-line, korzystamy z treści i usług cyfrowych, zawieramy przez internet umowy, za które płacimy naszymi danymi. We wszystkich tych sytuacjach konieczne jest zapewnienie konsumentom wysokiego poziomu ochrony – mówi Tomasz Chróstny, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zmiany kierowane są też do osób, które dokonywały wcześniej złych decyzje zakupowe podczas imprez handlowych. Aż do 30 dni wydłużony został termin odstąpienia od umowy zawartej podczas nieumówionej wizyty w domu konsumenta lub wycieczki. W przypadku pokazów nadal będzie to 14 dni. Wprowadzono też zakaz zawierania umów finansowych podczas pokazu lub wycieczki. A to oznacza, że np. umowa pożyczki zawarta w takiej chwili, będzie nieważna i nie będzie wywoływać skutków dla konsumenta.

– Wprowadzono też zakaz przyjmowania płatności przed upływem terminu na odstąpienie od umowy. Dotyczy to umów zawieranych podczas pokazu, wycieczki lub nieumówionej wizyty u konsumenta. Rozwiązanie pozwoli na podjęcie świadomej decyzji o zakupie, a konsumenci nie będą narażeni na straty finansowe, gdy z niego zrezygnują w ustawowym terminie – informuje UOKiK.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BillyShite / 3 stycznia 2023 r. o 14:48
A co z naciąganiem ynwestorów kurnikowych przez dewelo-buractwo z pomocą naganiaczek, które bezczelnie publikują ordynarnie zmanipulowane dane fabrykowane przez ośrodki sponsorowane przez dewelo-kartele? Strata 5 zł na fejkowej "promocji" jakiejś kiełbasy czy nawet kilku tys. wywalonych na "magiczne garnki" jest problemem, ale naciąganie na kredyt idący w setki tys. na "samo-zarabiający" kurnik już jest w porzo?
Avatar
Jasin / 3 stycznia 2023 r. o 13:40
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne&qu... rozwiń
Avatar
Labydnik / 3 stycznia 2023 r. o 13:40
Wklejaj i 5 razy pod rząd, buhahaha. Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic.
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. rozwiń
Avatar
Jasin / 3 stycznia 2023 r. o 13:31
Wklejaj i 5 razy pod rząd, buhahaha. Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
Wklejaj i 5 razy pod rząd, buhahaha. Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały produ... rozwiń
Avatar
Labydnik / 3 stycznia 2023 r. o 13:25
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic.
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. rozwiń
Avatar
Labydnik / 3 stycznia 2023 r. o 13:25
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic.
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. rozwiń
Avatar
Jasin / 3 stycznia 2023 r. o 13:23
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne&qu... rozwiń
Avatar
Labydnik / 3 stycznia 2023 r. o 13:23
Hm... A czy Orlen ze swoimi magicznymi cenami paliw też jest do tego zobligowany?
Przecież ty tankujesz tylko na rosyjskich Lukoil.
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. Czy w ogóle coś takiego jest w Polsce? Czy też to nadzwyczaj "przejrzysta" gadka mająca znaczyć, że piszący o Orlenie jest Rosjaninem? Znając "katolika" to raczej to drugie. A przecież to KRK oznajmiał "pojednanie narodów Polski i Rosji"...
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. Czy w ogóle coś takiego jest w Polsce? Czy też to nadzwyczaj "przejrzysta" gadka mająca znaczyć, że piszący o Orlenie jest Rosjaninem? Znając "katolika" to raczej to drugie. A przecież to KRK oznajmiał "pojednanie narodów Polski i Rosji"... rozwiń
Avatar
Jasin / 3 stycznia 2023 r. o 13:20
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"... rozwiń
Avatar
Labydnik / 3 stycznia 2023 r. o 13:18
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic.
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. rozwiń
Avatar
BillyShite / 3 stycznia 2023 r. o 14:48
A co z naciąganiem ynwestorów kurnikowych przez dewelo-buractwo z pomocą naganiaczek, które bezczelnie publikują ordynarnie zmanipulowane dane fabrykowane przez ośrodki sponsorowane przez dewelo-kartele? Strata 5 zł na fejkowej "promocji" jakiejś kiełbasy czy nawet kilku tys. wywalonych na "magiczne garnki" jest problemem, ale naciąganie na kredyt idący w setki tys. na "samo-zarabiający" kurnik już jest w porzo?
Avatar
Jasin / 3 stycznia 2023 r. o 13:40
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne&qu... rozwiń
Avatar
Labydnik / 3 stycznia 2023 r. o 13:40
Wklejaj i 5 razy pod rząd, buhahaha. Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic.
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. rozwiń
Avatar
Jasin / 3 stycznia 2023 r. o 13:31
Wklejaj i 5 razy pod rząd, buhahaha. Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
Wklejaj i 5 razy pod rząd, buhahaha. Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały produ... rozwiń
Avatar
Labydnik / 3 stycznia 2023 r. o 13:25
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic.
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. rozwiń
Avatar
Labydnik / 3 stycznia 2023 r. o 13:25
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic.
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. rozwiń
Avatar
Jasin / 3 stycznia 2023 r. o 13:23
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne&qu... rozwiń
Avatar
Labydnik / 3 stycznia 2023 r. o 13:23
Hm... A czy Orlen ze swoimi magicznymi cenami paliw też jest do tego zobligowany?
Przecież ty tankujesz tylko na rosyjskich Lukoil.
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. Czy w ogóle coś takiego jest w Polsce? Czy też to nadzwyczaj "przejrzysta" gadka mająca znaczyć, że piszący o Orlenie jest Rosjaninem? Znając "katolika" to raczej to drugie. A przecież to KRK oznajmiał "pojednanie narodów Polski i Rosji"...
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. Czy w ogóle coś takiego jest w Polsce? Czy też to nadzwyczaj "przejrzysta" gadka mająca znaczyć, że piszący o Orlenie jest Rosjaninem? Znając "katolika" to raczej to drugie. A przecież to KRK oznajmiał "pojednanie narodów Polski i Rosji"... rozwiń
Avatar
Jasin / 3 stycznia 2023 r. o 13:20
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"... rozwiń
Avatar
Labydnik / 3 stycznia 2023 r. o 13:18
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic.
   W SPRAWIE FORMALNEJ.  U góry jest napisane, co jest zagadnieniem  poruszanym. Ale taki/a "katolik"/"czka" będzie wypisywał(a) KŁAMSTWA, wyzwiska i  rojenia o innych uczestnikach rozmów forumowych, a do rzeczy - nic. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Randka z kulturą w SKENDE
11 lutego 2023, 10:00

Randka z kulturą w SKENDE

11 lutego w lubelskim SKENDE (al. Spółdzielczości Pracy 88) odbędą się bezpłatne spotkania i pokazy pod hasłem "Randka z kulturą". Na dzieci i młodzież czekają m.in. ciekawe warsztaty i wspólna zabawa.

Dziennik Wschodni wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Dziennik Wschodni wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Dziennik Wschodni zajął wysokie 7. miejsce na liście najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce.

Mazda jest dziś obiektem westchnień. Jakich samochodów używanych szukają teraz klienci

Mazda jest dziś obiektem westchnień. Jakich samochodów używanych szukają teraz klienci

Ludzie szukają małych aut miejskich z silnikiem benzynowym i najlepiej z automatyczną skrzynią biegów. W droższym segmencie królują SUV-y, a przebojem są Mazdy z serii CX.

Lublin. Radny nie chce przejścia w wąskim gardle

Lublin. Radny nie chce przejścia w wąskim gardle

O likwidację jednego z przejść dla pieszych przy ul. Sowińskiego prosi prezydenta Lublina jeden z miejskich radnych. Jak twierdzi, z takim wnioskiem zwracali się do niego okoliczni mieszkańcy.

Walentynkowa akcja w MBP. "Niech rozkwitnie miłość"
14 lutego 2023, 9:00

Walentynkowa akcja w MBP. "Niech rozkwitnie miłość"

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do udziału w czytelniczej akcji "Niech rozkwitnie miłość" - organizowanej w ramach Walentynek. Będzie można otrzymać wyjątkowe książki.

Dęblin. Nowy kierunek studiów dla tych, którzy chcą bronić nieba

Dęblin. Nowy kierunek studiów dla tych, którzy chcą bronić nieba

W tym roku rozpocznie się rekrutacja na nowy, pięcioletni kierunek studiów wojskowych w dęblińskiej Szkole Orląt. To inżynieria bezpieczeństwa powietrznego, która pozwoli podjąć służbę na stanowiskach związanych z obroną przeciwlotniczą i powietrzną.

Nie żyje dr Janusz Kowalczyk z UMCS. Ekspert od spraw Ukrainy

Nie żyje dr Janusz Kowalczyk z UMCS. Ekspert od spraw Ukrainy

Odszedł w wieku 54 lat. Janusz Kowalczyk był ekspertem w zakresie państw wschodnich. Nie raz był na ogarniętych wojną terenach Ukrainy.

Wystawa linorytu w Galerii w Pasażu
10 lutego 2023, 18:00

Wystawa linorytu w Galerii w Pasażu

W piątek, 10 lutego o godz. 18 w Galerii w Pasażu (ul. Hutnicza 28a) odbędzie się wernisaż wystawy miniatur graficznych wykonanych w technice linorytu - "Pasażerowie sztuki 3".

Zamiast węgla słoma. Ma być ekologiczniej

Zamiast węgla słoma. Ma być ekologiczniej

W Kraśniku będzie można głębiej odetchnąć czystszym powietrzem. W lokalnej ciepłowni uruchomiono kotły gazowe oraz przeprowadzono konwersję kotła, co oznacza, że węgiel został zastąpiony biomasą, czyli słomą.

Źle jeżdżą, źle parkują, za dużo piją. Lubartów oczami policjantów

Źle jeżdżą, źle parkują, za dużo piją. Lubartów oczami policjantów

Na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu lubartowskiego nanieśli w 2022 roku 977 niebezpiecznych punktów. Policjanci potwierdzili 678 z nich.

#twojachatka - nowa inicjatywa dla studentów

#twojachatka - nowa inicjatywa dla studentów

ACKiM Chatka Żaka prezentuje nową inicjatywę mającą na celu rozwój kultury studenckiej. W ramach akcji #twojachatka instytucja chce się stać miejscem, w którym będzie można się spotkać towarzysko, ale też pouczyć lub pracować. Przy ul. Radziszewskiego 16 będzie można wykorzystać bezpłatnie udostępnione w tym celu przestrzenie.

Biała Podlaska: Radni chcą uhonorować Janusza Daniluka

Biała Podlaska: Radni chcą uhonorować Janusza Daniluka

Klub radnych Zjednoczonej Prawicy chce uhonorować Janusza Daniluka, działacza sportowego, który zmarł w 2017 roku.

W Lubartowie rodzą w wodzie. Bezpiecznie i komfortowo

W Lubartowie rodzą w wodzie. Bezpiecznie i komfortowo

Pierwsze pacjentki oddziału położniczego w lubartowskim SP ZOZ urodziły w wodzie. To możliwe, bo szpital kupił specjalną wannę z aparaturą monitorującą stan dziecka i przebieg porodu.

Prezes Motoru odpowiada trenerowi. "Moim celem jest zbudowanie trwałych fundamentów pod rozwój klubu"

Prezes Motoru odpowiada trenerowi. "Moim celem jest zbudowanie trwałych fundamentów pod rozwój klubu"

Nie tak końcówkę przygotowań do rundy wiosennej wyobrażali sobie kibice Motoru. W sobotę po sparingu ze Stalą Rzeszów trener Goncalo Feio miał sporo pretensji do MOSiR Bystrzyca. Dzień później zarzucił… prezesowi ekipy z Lublina, że utrudnia rozwój klubu. Paweł Tomczyk odpowiedział szkoleniowcowi za pośrednictwem mediów społecznościowych. A wszyscy zastanawiają się teraz, co z tego wyniknie?

Córka płakała w słuchawkę „Tato miałam wypadek”. Tata nie uwierzył

Córka płakała w słuchawkę „Tato miałam wypadek”. Tata nie uwierzył

57-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej odebrał telefon z prośbą o wpłacenie 120 tys. zł kaucji. Pieniądze miały pomóc jego córce uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie wypadku.