Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wczoraj w Lublinie rozpoczęły się "Kontestacje" - 16. już edycja Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego organizowanego przez środowisko akademickie. Do niedzieli w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) można oglądać spektakle młodych, niezależnych artystów z całego kraju oraz uczestniczyć w ciekawych konwersacjach.
W piątek do Lublina swój spektakl przywożą młodzi ludzie z Krasnegostawu. „Droga do kosmosu wiedzie przez Gawryłowa” to po pierwsze laureat tegorocznych „Zwierciadeł” a po drugie wydarzenie z pogranicza teatru, dokumentu, historii lokalnej i pracy badawczej.
Spektakl młodzieży z Krasnegostawu "Droga do kosmosu wiedzie przez Gawryłowa" zobaczymy w ramach cyklu Okno na teatr w Bramie Grodzkiej. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 29 marca o godz. 19.
Pamiątkowe medale, nagrody finansowe i listy gratulacyjne odebrali wczoraj aktorzy, dramaturdzy, scenografowie, dyrektorzy, wolontariusze lubelskich teatrów.
Spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie, "Weekend z R.", będzie można zobaczyć w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) w niedzielę, 31 marca o godz. 18.
Rozmowa z Krzysztofem Rzączyńskim, dyrektorem Teatru Andersena, reżyserem spektaklu „Podwójne życie Weroniki”
W piątek na ekrany lubelskich kin wchodzi długo wyczekiwana adaptacja kryminału Joanny Bator "Ciemno, prawie noc". Inną głośną premierą będzie nowy horror twórcy "Uciekaj!" - "To my". Młodsi widzowie na pewno zwrócą z kolei uwagę na "Władców przygód". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie.
Nie będzie tak jak zawsze. Ani staroświecko jak zwykle. – Chcielibyśmy pokazać coś nowego, coś świeżego, jednocześnie zaspokajając apetyt publiczności na klasyczną operetkę. – To rzecz o marzeniach, które okazują się złudzeniami. O uczuciu, które okazuje się rozgoryczeniem. O gniewie i braku zrozumienia – zapowiadają artyści. Dziś w lubelskim Teatrze Muzycznym premiera „Krainy Uśmiechu”
"Przebudzenie wiosny" to wyjątkowa impreza kulturalna składająca się ze spektakli, koncertów i wystawy, która już w sobotę, 23 marca o godz. 18 odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).
W niedzielę, 24 marca o godz. 20.30 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się widowisko "Lukla Show", będące improwizacją na temat popularnych programów telewizyjnych.
Fundacja ArtBiz zaprasza 30 marca o godz. 18 do Centrum Kongresowego UP (ul. Akademicka 15) na pokaz programu nowego cyrku "Spektrum" w wykonaniu kolektywu LŁ działającego w ramach Fundacji Sztukmistrze.
Lubelski Teatr Tańca zaprasza do Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) na pokaz spektaklu "cph4" z choreografią Jacka Łumińskiego. Wydarzenie odbędzie się 22 marca o godz. 19.
31 marca o godz. 10 w sali baletowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zostanie przeprowadzona rekrutacja na Lubelskie Studium Teatralne - ponad 300-godzinny kurs dla wszystkich, którzy chcieliby poznać tajniki teatru: od aktorstwa po scenografię.
Ostra krytyka spadła na lubelski Teatr Osterwy ze strony jednego z radnych PiS, który ma uwagi do wystawianych tu spektakli, w tym Pana Tadeusza. Wiceprzewodniczący sejmiku województwa oczekuje wręcz, że przy ustalaniu repertuaru będą uwzględniane opinie „środowisk katolickich i patriotycznych”.
"Ach te baby!" to tytuł przedstawienia w wykonaniu Teatru Retro, które zostanie zaprezentowane 18 marca o godz. 17 w puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).
"Kurier", najnowszy film Władysława Pasikowskiego, w piątek wkroczy na ekrany lubelskich kin. Inną z premier będzie "Przemytnik" legendarnego Clinta Eastwooda, który po latach postanowił wrócić również do aktorstwa i zagrał w swoim filmie główną rolę.
Przed nami kolejna, 16. już edycja Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Kontestacje". Cieszące się popularnością w całym kraju wydarzenie kulturalne skierowane do miłośników teatru w tym roku odbędzie się w dniach 28-31 marca w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16).
W dniach 22 i 23 marca o godz. 19 w Centrum Kultury zostanie zaprezentowany spektakl Sceny InVitro "Tata ma kota (albo Poczytaj mi Tato)".
Dzielnicowy Dom Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) zaprasza na poetycki teatr światła Tadeusza Wierzbickiego. Wydarzenie zostanie zorganizowane w piątek, 15 marca o godz. 17.30.
Lubelski Teatr Tańca zaprasza do Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) na spektakl "Ostatnie Solo K" w wykonaniu Ryszarda Kalinowskiego. Wydarzenie zaplanowano na 21 marca o godz. 18.
W ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie" w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zobaczymy spektakl opowiadający o życiu i śmierci Jerzego Kukuczki – jednego z najwybitniejszych himalaistów w historii. Pokaz "Himalajów" w reżyserii Roberta Talarczyka zostanie zorganizowany 12 marca o godz. 19.
Teatr im. J. Osterwy włącza się w ogólnopolską akcję "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Z tej okazji w dniach 14-17 marca o godz. 19 spektakl "Diabeł i tabliczka czekolady" będzie można zobaczyć za jedyne 20 zł.
Od 22 marca na scenie Teatru Muzycznego baśń dla dorosłych „Kraina uśmiechu” Franza Lehára.
W czwartek zobaczymy Grupę Teatralną Mango z MDK w Krasnymstawie, Grupę Teatralną Spontan z MDK w Biłgoraju, Teatr ToNiePrzejdzie, Teatr Signum z I LO w Lublinie, Teatr Notoco z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz Humus ze szkoły gospodarzy.
6 marca o godz. 10 rozpoczynają się Lubelskie Spotkania Teatralne Zwierciadła. To już 16. edycja przeglądu młodzieżowych teatrów amatorskich organizowanego przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego.