Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

12 listopada 2021 r.
11:18

Nowy przedmiot obowiązkowy. Program pisze m.in. autor "500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła”

50 11 A A
Minister Czarnek zapowiada, że nowy przedmiot nie spowoduje zwiększenia liczby zajęć lekcyjnych, bo pojawi się kosztem wiedzy z zakresu historii najstarszych epok.
Minister Czarnek zapowiada, że nowy przedmiot nie spowoduje zwiększenia liczby zajęć lekcyjnych, bo pojawi się kosztem wiedzy z zakresu historii najstarszych epok. (fot. Piotr Michalski)

Historia i teraźniejszość to nowy przedmiot nauczania, który wejdzie do szkół ponadpodstawowych od 1 września. Pomysł budzi obawy części nauczycieli i polityków opozycji. Podstawę programową opracowują osoby związane z partią rządzącą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ideą jest to, żeby w I i II klasie szkoły ponadpodstawowej wprowadzić przedmiot, którego treścią będzie historia najnowsza, zaczynając od końca II wojny światowej – wyjaśniał na ostatniej konferencji prasowej minister Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji.

Obawy nauczycieli

– Nie rozumiem, po co ten nowy i obowiązkowy przedmiot. Dzieci i tak mają bardzo dużo zajęć. Po co dodawać im kolejne, które w dodatku dublują się z istniejącymi przedmiotami? – pyta historyczka z Lublina. – No chyba, że w nowym przedmiocie mają się pojawić jakieś inne informacje – snuje przypuszczenia inna nauczycielka.

Minister Czarnek zapowiada, że nowy przedmiot nie spowoduje zwiększenia liczby zajęć lekcyjnych, bo pojawi się kosztem wiedzy z zakresu historii najstarszych epok.

Historycy związani ze środowiskiem akademickim nie chcą komentować sprawy pod nazwiskiem. – Nie ma jeszcze podstawy programowej ani podręcznika – podkreślają.

Kto pisze program

Nad podstawą nauczania pracują naukowcy związani z Prawem i Sprawiedliwością. Wśród nich wiceprzewodniczący sejmiku woj. lubelskiego prof. Mieczysław Ryba i miejski radny z Lublina dr Robert Derewenda. Obaj są z klubów PiS.

W zespole jest też prof. Grzegorz Kucharczyk, autor książki „Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła”. Oprócz niego nad programem pracuje dr Paweł Milcarek, red. naczelny kwartalnika „Christianitas”, współpracujący z dwumiesięcznikiem „Polonia Christiana”. W jednej z rozmów wyjaśniał „czy Kościół został zinfiltrowany przez masonerię?”.

Mieczysław Ryba i Robert Derewenda (fot. Maciej Kaczanowski)

W gronie ekspertów zasiada ponadto Małgorzata Żaryn, żona byłego senatora PiS Jana Żaryna, która podpisała list w obronie Roberta Bąkiewicza (szefa stowarzyszenia Marsz Niepodległości), który zakłócał przemówienie uczestniczki powstania warszawskiego podczas jednej z manifestacji w Warszawie.

Zespół ekspertów ma przedstawić propozycję programu do końca miesiąca. Na grudzień planowane są konsultacje.

Opozycja ma obawy

– Nie ma wątpliwości, że to będzie przedmiot prezentujący PiS-owską wersję historii – ocenia Kinga Gajewska, posłanka Koalicji Obywatelskiej. – Nie będzie Lecha Wałęsy, twórcami „Solidarności” będą, jesteśmy o tym przekonani, bracia Kaczyńscycy – dodaje. Zdaniem opozycji partia rządząca chce „wyrzeźbić nowego Polaka na swoją modłę”.

– Nie wiem, skąd te obawy – odpowiada prof. Ryba, który broni zespołu ekspertów i tłumaczy, że są to ludzie ze świata nauki.

– Chodzi o to, aby współczesności nie rozumieć w oderwaniu od wydarzeń historycznych. Weźmy wstąpienie Polski do NATO czy Unii Europejskiej. Wielu z nas może się wydawać, że to działo się niedawno. A dla młodego pokolenia to już jest historia – przekonuje prof. Ryba, którego zdaniem „kwestie historii najnowszej” są w szkołach słabo wykładane. – Pojawiają się pod koniec ostatniej klasy szkół ponadpodstawowych, więc ta wiedza jest mała. Często na jej przekazanie po prostu nie starczy czasu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antypiss / 12 listopada 2021 r. o 12:49
+39
Fanatyk ideologicznej sekty kościelnej i wszystko jasne.
Avatar
lbn / 12 listopada 2021 r. o 12:11
+37
Sami fachowcy jak zresztą Czarnek ze swoją szemraną habilitacją.
Avatar
Janusz_Paliwas / 12 listopada 2021 r. o 11:19
+37
Durnym narodem rządzi się łatwiej.
Avatar
___K___ / 12 listopada 2021 r. o 12:13
+35
"nowy przedmiot nie spowoduje zwiększenia liczby zajęć lekcyjnych, bo pojawi się kosztem wiedzy z zakresu historii najstarszych epok" - religię ze szkół wyrzucą?
Avatar
Kroll / 12 listopada 2021 r. o 11:26
+34
"Przemo dobrze kombinuje. Kontrola stary, kontrola. Jak my tych smarków w pierwszej liceum przechwycimy i odpowiednio ukierunkujemy to nic nam nie wyrwie władzy ani kolegom w purpurze przez następne 20 lat. Czemu 20 lat? No bo przy naszej kontroli telewizji, mediów, książek, gazet i mediów społecznościowych ci przejęci to za 20 lat dopiero się kapną że to lipa i ściema i że chodzi o nowoczesny feudalizm - no wiesz: "ksiądz pan i cham". hehehehe. Taka nauka nasza i uciśnionego kościoła. No to na drugą nóżkę towarzyszu."
Avatar
Janusz_Paliwas / 12 listopada 2021 r. o 12:15
+29
Zagrozenie  ze wschodu  a  tu opozycji nie podoba się podbudowa patriotyzmu  ,szczegolnie udających patriotom nie podoba się im gorzej tym lepiej dla oponentow  histori Polski  .
 Masz w pełni rację !! ,,Jednym z motywów kampanii kandydata PiS była patriotyczna rodzina. Szczególne miejsce zajmuje w niej matka – uczestniczka powstania warszawskiego. Ale Jadwiga Kaczyńska nie brała w nim udziału.''
Avatar
Robik / 12 listopada 2021 r. o 14:26
+20
Niestety, nie dodano jakim to "profesorem" jest p. Ryba... Otóż jest to "profesor nadzwyczajny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II". Przede wszystkim jednak jest to polityk związany z klerykalną ideologią i osobą p. Rydzyka, który agituje w Radio Maryja, Telewizji Trwam i Naszym Dzienniku i naucza w rydzykowej "wyższej szkole".
Avatar
Robik / 12 listopada 2021 r. o 14:37
+11
Zagrozenie  ze wschodu  a  tu opozycji nie podoba się podbudowa patriotyzmu  ,szczegolnie udających patriotom nie podoba się im gorzej tym lepiej dla oponentow  histori Polski  .
  Ależ jest przedmiot "Historia" i jest o współczesności "Wiedza o Społeczeństwie". Poza tym "podbudowa patriotyzmu" sączy się wciąż w "środkach" ("mediach")... Po co wciskać dodatkowe pogadanki o dobrodziejstwach kasty "watykańskiej" w Polsce i tzw. "patriotów" posługujących ludziom od ideologii klerykalizmu i "polskiej religijności ludowej"?  Oraz, oczywiście i przede wszystkim, o wrogach "zewnętrznych i wewnętrznych", którzy nie chcą uznać, że "Polak = katolik" i to "katolik" w ich rozumieniu - wsteczny i agresywny klerykał chcący ustawiać wszystkich wokół według swojej ideologii.
  Ależ jest przedmiot "Historia" i jest o współczesności "Wiedza o Społeczeństwie". Poza tym "podbudowa patriotyzmu" sączy się wciąż w "środkach" ("mediach")... Po co wciskać dodatkowe pogadanki o dobrodziejstwach kasty "watykańskiej" w Polsce i tzw. "patriotów" posługujących ludziom od ideologii klerykalizmu i "polskiej religijności ludowej"?  Oraz, oczywiście i przede wszystkim, o wrogach "zewnętrznych i wewnętrznych", którzy nie chcą... rozwiń
Avatar
___K___ / 15 listopada 2021 r. o 08:56
+1
Bardzo dobra decyzja ministra nauki w disiejszych czasach najważniejsza jest historia bo w dalszym ciągi te 3 wyrazy są aktualne BÓG ,Honor OJCZYZNA ,czy wy chcecie zyć bez panstwa Polskiego gdie Lider tz Unii E chce zrobić jeden wodz w Europie jedna flaga jeden hymn zapytajcie dziadkow opowiedzą wam jak żyje się pod okupantem czy za Buga   czy za   Odry
Tobie, to przede wszystkim korepetycje z języka polskiego by się przydały. Co to Boga, to możesz sobie w niego wierzyć, ja nie muszę. Ale mieszanie go do Polski jest kiepskim pomysłem, bo w naszym kraju mają prawo żyć osoby niewierzące oraz wierzące w co innego. UE nie jest okupantem Polski i Polaków - sami chcieliśmy przystąpić i sami chcemy w niej być. A twoje fobie są charakterystyczne dla znikomego procenta Polaków, więc nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich, czy nawet większości. Na dodatek widać z twojej wypowiedzi, że jesteś niewykształcony, a to sprawia, że szkoda przyjmować za dobrą monetę to, co wypisujesz.
Tobie, to przede wszystkim korepetycje z języka polskiego by się przydały. Co to Boga, to możesz sobie w niego wierzyć, ja nie muszę. Ale mieszanie go do Polski jest kiepskim pomysłem, bo w naszym kraju mają prawo żyć osoby niewierzące oraz wierzące w co innego. UE nie jest okupantem Polski i Polaków - sami chcieliśmy przystąpić i sami chcemy w niej być. A twoje fobie są charakterystyczne dla znikomego procenta Polaków, więc nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich, czy nawet większości. Na dodatek widać z twojej wypowiedzi, że... rozwiń
Avatar
lidek16 / 14 listopada 2021 r. o 13:51
-4
Bardzo dobra decyzja ministra nauki w disiejszych czasach najważniejsza jest historia bo w dalszym ciągi te 3 wyrazy są aktualne BÓG ,Honor OJCZYZNA ,czy wy chcecie zyć bez panstwa Polskiego gdie Lider tz Unii E chce zrobić jeden wodz w Europie jedna flaga jeden hymn zapytajcie dziadkow opowiedzą wam jak żyje się pod okupantem czy za Buga   czy za   Odry
Avatar
___K___ / 15 listopada 2021 r. o 08:56
+1
Bardzo dobra decyzja ministra nauki w disiejszych czasach najważniejsza jest historia bo w dalszym ciągi te 3 wyrazy są aktualne BÓG ,Honor OJCZYZNA ,czy wy chcecie zyć bez panstwa Polskiego gdie Lider tz Unii E chce zrobić jeden wodz w Europie jedna flaga jeden hymn zapytajcie dziadkow opowiedzą wam jak żyje się pod okupantem czy za Buga   czy za   Odry
Tobie, to przede wszystkim korepetycje z języka polskiego by się przydały. Co to Boga, to możesz sobie w niego wierzyć, ja nie muszę. Ale mieszanie go do Polski jest kiepskim pomysłem, bo w naszym kraju mają prawo żyć osoby niewierzące oraz wierzące w co innego. UE nie jest okupantem Polski i Polaków - sami chcieliśmy przystąpić i sami chcemy w niej być. A twoje fobie są charakterystyczne dla znikomego procenta Polaków, więc nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich, czy nawet większości. Na dodatek widać z twojej wypowiedzi, że jesteś niewykształcony, a to sprawia, że szkoda przyjmować za dobrą monetę to, co wypisujesz.
Tobie, to przede wszystkim korepetycje z języka polskiego by się przydały. Co to Boga, to możesz sobie w niego wierzyć, ja nie muszę. Ale mieszanie go do Polski jest kiepskim pomysłem, bo w naszym kraju mają prawo żyć osoby niewierzące oraz wierzące w co innego. UE nie jest okupantem Polski i Polaków - sami chcieliśmy przystąpić i sami chcemy w niej być. A twoje fobie są charakterystyczne dla znikomego procenta Polaków, więc nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich, czy nawet większości. Na dodatek widać z twojej wypowiedzi, że... rozwiń
Avatar
lidek16 / 14 listopada 2021 r. o 13:51
-4
Bardzo dobra decyzja ministra nauki w disiejszych czasach najważniejsza jest historia bo w dalszym ciągi te 3 wyrazy są aktualne BÓG ,Honor OJCZYZNA ,czy wy chcecie zyć bez panstwa Polskiego gdie Lider tz Unii E chce zrobić jeden wodz w Europie jedna flaga jeden hymn zapytajcie dziadkow opowiedzą wam jak żyje się pod okupantem czy za Buga   czy za   Odry
Avatar
Robik / 12 listopada 2021 r. o 14:37
+11
Zagrozenie  ze wschodu  a  tu opozycji nie podoba się podbudowa patriotyzmu  ,szczegolnie udających patriotom nie podoba się im gorzej tym lepiej dla oponentow  histori Polski  .
  Ależ jest przedmiot "Historia" i jest o współczesności "Wiedza o Społeczeństwie". Poza tym "podbudowa patriotyzmu" sączy się wciąż w "środkach" ("mediach")... Po co wciskać dodatkowe pogadanki o dobrodziejstwach kasty "watykańskiej" w Polsce i tzw. "patriotów" posługujących ludziom od ideologii klerykalizmu i "polskiej religijności ludowej"?  Oraz, oczywiście i przede wszystkim, o wrogach "zewnętrznych i wewnętrznych", którzy nie chcą uznać, że "Polak = katolik" i to "katolik" w ich rozumieniu - wsteczny i agresywny klerykał chcący ustawiać wszystkich wokół według swojej ideologii.
  Ależ jest przedmiot "Historia" i jest o współczesności "Wiedza o Społeczeństwie". Poza tym "podbudowa patriotyzmu" sączy się wciąż w "środkach" ("mediach")... Po co wciskać dodatkowe pogadanki o dobrodziejstwach kasty "watykańskiej" w Polsce i tzw. "patriotów" posługujących ludziom od ideologii klerykalizmu i "polskiej religijności ludowej"?  Oraz, oczywiście i przede wszystkim, o wrogach "zewnętrznych i wewnętrznych", którzy nie chcą... rozwiń
Avatar
Robik / 12 listopada 2021 r. o 14:26
+20
Niestety, nie dodano jakim to "profesorem" jest p. Ryba... Otóż jest to "profesor nadzwyczajny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II". Przede wszystkim jednak jest to polityk związany z klerykalną ideologią i osobą p. Rydzyka, który agituje w Radio Maryja, Telewizji Trwam i Naszym Dzienniku i naucza w rydzykowej "wyższej szkole".
Avatar
antypiss / 12 listopada 2021 r. o 12:49
+39
Fanatyk ideologicznej sekty kościelnej i wszystko jasne.
Avatar
Janusz_Paliwas / 12 listopada 2021 r. o 12:15
+29
Zagrozenie  ze wschodu  a  tu opozycji nie podoba się podbudowa patriotyzmu  ,szczegolnie udających patriotom nie podoba się im gorzej tym lepiej dla oponentow  histori Polski  .
 Masz w pełni rację !! ,,Jednym z motywów kampanii kandydata PiS była patriotyczna rodzina. Szczególne miejsce zajmuje w niej matka – uczestniczka powstania warszawskiego. Ale Jadwiga Kaczyńska nie brała w nim udziału.''
Avatar
___K___ / 12 listopada 2021 r. o 12:13
+35
"nowy przedmiot nie spowoduje zwiększenia liczby zajęć lekcyjnych, bo pojawi się kosztem wiedzy z zakresu historii najstarszych epok" - religię ze szkół wyrzucą?
Avatar
lbn / 12 listopada 2021 r. o 12:11
+37
Sami fachowcy jak zresztą Czarnek ze swoją szemraną habilitacją.
Avatar
lidek16 / 12 listopada 2021 r. o 12:08
-37
Zagrozenie ze wschodu a tu opozycji nie podoba się podbudowa patriotyzmu ,szczegolnie udających patriotom nie podoba się im gorzej tym lepiej dla oponentow histori Polski .
Avatar
Kroll / 12 listopada 2021 r. o 11:26
+34
"Przemo dobrze kombinuje. Kontrola stary, kontrola. Jak my tych smarków w pierwszej liceum przechwycimy i odpowiednio ukierunkujemy to nic nam nie wyrwie władzy ani kolegom w purpurze przez następne 20 lat. Czemu 20 lat? No bo przy naszej kontroli telewizji, mediów, książek, gazet i mediów społecznościowych ci przejęci to za 20 lat dopiero się kapną że to lipa i ściema i że chodzi o nowoczesny feudalizm - no wiesz: "ksiądz pan i cham". hehehehe. Taka nauka nasza i uciśnionego kościoła. No to na drugą nóżkę towarzyszu."
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium