Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

24 lipca 2017 r.
20:34

Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu już od soboty. "Janusz Gajos chciałby przyjechać"

0 9 A A
– Publiczność przyjeżdża z całej Polski: Łodzi, Wrocławia, Poznania, Szczecina – wylicza Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu.
– Publiczność przyjeżdża z całej Polski: Łodzi, Wrocławia, Poznania, Szczecina – wylicza Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu. (fot. Dorota Awiorko)

Kto jeszcze nie kupił biletów na najważniejsze wydarzenia festiwalu, powinien się pospieszyć. W sobotę w Kazimierzu Dolnym startuje 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Największa plenerowa impreza filmowa w kraju potrwa 8 dni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwa Brzegi 2017 - program

Dwa Brzegi 2017 - spotkania

Za wałem wiślanym stają właśnie dwa ogromne klimatyzowane namioty (na 250 i 850 miejsc), a do Kazimierza jadą ciężarówki wypełnione sprzętem. – Musimy przywieźć wszystko, od krzeseł po mikrofony – mówi Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Dwóch Brzegów, która nie ukrywa, że marzy jej się nowoczesny multifunkcjonalny obiekt, który w wakacje gościłby filmowców i kinomanów, a przez pozostałą część roku „służył turystom i mieszkańcom”.

Takich planów na razie nie ma (budowę Centrum Turystyki, Sportu i Rekreacji w kamieniołomach w styczniu zablokowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego), festiwal zostaje więc na terenie Zespołu Szkół przy ul. Nadwiślańskiej 9.

W ubiegłym roku przez seanse filmowe, koncerty i inne wydarzenia przewinęło się 35 tys. osób.

– Publiczność przyjeżdża z całej Polski: Łodzi, Wrocławia, Poznania, Szczecina – wylicza Torbicka. – Dzwonił nawet Janusz Gajos, który był kiedyś gościem festiwalu i tak spodobała mu się tutejsza niezwykła atmosfera, że chciałby przyjechać też w tym roku.

Dwa Brzegi to największy polski festiwal filmowy w plenerze. I jedyny, gdzie gwiazdy kina są na wyciągnięcie ręki. – A do sali kinowej widz nie musi iść przez wielkie centrum handlowe, jak ma to miejsce na innych polskich festiwalach – podkreśla Torbicka.

Po zeszłorocznych perturbacjach, gdy nagle z finansowania imprezy wycofała się PGE i Telewizja Polska, w tym roku organizatorzy wydarzenia mogli spać względnie spokojnie. W T-Mobile (główny sponsor festiwalu) zmienił się zarząd, więc umowę sponsorską trzeba było renegocjować, ale za to marszałek naszego województwa okazał się wyjątkowo hojny.

– W tym roku zwiększyliśmy dofinansowanie do 250 tys. zł – mówił Sławomir Sosnowski. I przekonuje, że to znakomicie wydane pieniądze z puli na promocję województwa.

Festiwal oficjalnie rozpocznie się 29 lipca o godz. 16 polską premierą filmu „Ja, Godard” Michela Hazanaviciusa. Już wiadomo, że projekcja odbędzie się w namiocie wypełnionym do ostatniego z 850 miejsc – biletów na ten seans w systemie rezerwacyjnym już nie ma. Podobnie jak na film zamknięcia – uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa.

Bez problemu można jeszcze kupić bilety na inne seanse w kinach namiotowych (w cenie 14 i 17 zł), a projekcje na Małym Rynku (codziennie o godz. 21) są – jak co roku – bezpłatne. Zobaczymy tu m.in. „Sztukę kochania” M. Sadowskiej, „Jestem mordercą” M. Pieprzycy, „To tylko koniec świata” X. Dolana. Darmowe są również koncerty w klubie festiwalowym  i na kazimierskim Rynku (Maja Kleszcz, Same Suki, Tęgie Chłopy).

Festiwal potrwa do 6 sierpnia. Program wydarzenia na www.dziennikwschodni.pl/co-gdzie-kiedy

 W tym roku na Dwóch Brzegach

* „Lekcje kina” z Agnieszką Holland, Andrzejem Pągowskim, Robertem Zglińskim.

* Retrospektywa Michaela Heneke’go 10 filmów).

* Andrzej Seweryn – gość specjalny cyklu „I Bóg Stworzył aktora”.

* Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych.

* W cyklu „Muzyka – moja miłość”: „Chavela”, „Chasing Trane: Historia Johna Coltrane’a”, „La Jota”.

* W sekcji „Świat pod namiotem” jak co roku znakomite dokumenty. Wśród nich nominowany do Oscara „Nie jestem twoim Murzynem”. 

* Spotkania z pisarzami (m.in. Magdalena Kicińska, Michał Olszewski, Łukasz Orbitowski).

Pozostałe informacje

To koniec sportu w Puławach? Kluby z końcem czerwca tracą głównego sponsora

To koniec sportu w Puławach? Kluby z końcem czerwca tracą głównego sponsora

Czarne chmury zbierają się nad kolejnym klubem sportowym z Puław. We wtorek KS Wisła poinformował, że Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. wypowiedziała umowę sponsoringową zawartą z klubem ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2024 roku.

Jak kiedyś obchodzono Święto Pracy w Lublinie?
Zdjęcia
galeria

Jak kiedyś obchodzono Święto Pracy w Lublinie?

W PRL każdy musiał wziąć udział w pochodzie 1-majowym. Nie było wymówek. Jeśli ktoś nie poszedł musiał się z tego grubo tłumaczyć. Uroczystości pierwszomajowe były obowiązkowe. Święto 1 Maja było jednym z najważniejszych w PRL. Kanon zachowań wymagał aby nieść tzw. szturmówkę, albo transparent z napisem swojej firmy. Zobaczmy, jak w Lublinie obchodzono 1 Maja.

Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”
foto
7 maja 2024, 18:00

Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

Festiwal po raz ósmy odbędzie się w CSK w Lublinie, w dniach 7-18 maja. Kantor, Mądzik, Szajna – to nazwiska, które będą osią przewodnią wydarzenia. Spektaklom towarzyszyć będą wystawy i specjalne pokazy filmowe. Festiwal zwieńczy Gala Finałowa „Złota Kieszeń”.

Tragedia w Smólsku Dużym. Nie żyje 65-letnia rowerzystka

Tragedia w Smólsku Dużym. Nie żyje 65-letnia rowerzystka

Do śmiertelnego wypadku z udziałem rowerzystki doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej nr 853 w Smólsku Dużym w powiecie biłgorajskim, w gminie Biłgoraj. Kierujący renault potrącił 65-letnią kobietę.

Grupa Azoty Puławy podsumowała niezwykle trudny rok. 2023 zakończył się historyczną stratą

Grupa Azoty Puławy podsumowała niezwykle trudny rok. 2023 zakończył się historyczną stratą

Ponad 600 milionów złotych na minusie – tyle wyniosła strata netto Grupy Azoty Puławy za cały 2023 rok. Tak źle jeszcze dotąd nie było. – Raportowane wyniki, potwierdzają, że poprzednie władze spółki nie potrafiły znaleźć efektywnej odpowiedzi na kluczowe problemy Grupy Azoty Puławy. Zabrakło przede wszystkim kompleksowych działań naprawczych i restrukturyzacyjnych – mówi pełniący obowiązki prezesa Zarządu Grupy Azoty Puławy, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Hubert Kamola.

Wracają pokazy na fontannie multimedialnej. Jutro pierwszy spektakl

Wracają pokazy na fontannie multimedialnej. Jutro pierwszy spektakl

To już jutro! Z początkiem maja, po zimowej przerwie, wracają pokazy na fontannie multimedialnej na placu Litewskim w Lublinie. Na inaugurację sezonu będzie można obejrzeć spektakle „Wieniawski IMPRO” i „Symfonia Nauki”.

42-letni kierowca nie żyje. Dwie osoby trafiły do szpitala

42-letni kierowca nie żyje. Dwie osoby trafiły do szpitala

Do tragicznego wypadku doszło we wtorkowe popołudnie na drodze powiatowej pomiędzy Białą Podlaską a Rokitnem. W zderzeniu trzech aut osobowych śmierć na miejscu poniósł 42-letni kierowca volkswagena. Do szpitala trafiły dwie osoby.

MKS FunFloor Lublin w środę zagra z Młynami Stoisław Koszalin

MKS FunFloor Lublin w środę zagra z Młynami Stoisław Koszalin

To będzie przygotowanie do rywalizacji w Orlen Pucharze Polski

Pacjencie, tu możesz się poskarżyć!

Pacjencie, tu możesz się poskarżyć!

Całodobowo i 7 dni w tygodniu działa bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta. Można otrzymać wsparcie i pomoc zwłaszcza w nagłych przypadkach, które zagrażają zdrowiu lub życiu.

Katarzyna Nosowska wystąpi na Świdnik Air Festival

Katarzyna Nosowska wystąpi na Świdnik Air Festival

Kolejna gwiazda Świdnik Air Festival ogłoszona. 15 czerwca na scenie wystąpi Katarzyna Nosowska.

Trudne wyzwanie KUL. Uczelnia będzie kształciła specjalistów psychoterapii uzależnień

Trudne wyzwanie KUL. Uczelnia będzie kształciła specjalistów psychoterapii uzależnień

Media społecznościowe, gry, alkohol to najczęstsze powody uzależnień, zwłaszcza wśród młodzieży. KUL będzie kształcił specjalistów pomagających osobom zmagającym się z tego typu problemami.

Sławomir Ćwik liderem lubelskiej listy Trzeciej Drogi w wyborach do Europarlamentu. Kto jeszcze kandyduje?
WYBORY 2024

Sławomir Ćwik liderem lubelskiej listy Trzeciej Drogi w wyborach do Europarlamentu. Kto jeszcze kandyduje?

Posłowie Sławomir Ćwik z Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Wiesław Różyński z Polskiego Stronnictwa Ludowego otwierają lubelską listę koalicyjnej Trzeciej Drogi. W gronie 10 kandydatów znaleźli się także były marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Henryk Smolarz, były poseł, a obecnie szef Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Tutaj w czasie majówki wystąpią utrudnienia w ruchu

Tutaj w czasie majówki wystąpią utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją w Lublinie obchodów świąt majowych, a także wielkanocnych z kalendarza juliańskiego i Dni Kultury Studenckiej w czasie majówki mieszkańców stolicy regionu czeka sporo utrudnień na drogach.

Pierwszy raz na jachcie. Jak przygotować się do żeglarskiej przygody na Mazurach?

Pierwszy raz na jachcie. Jak przygotować się do żeglarskiej przygody na Mazurach?

Marzysz o przecięciu błękitnych fal, czując wiatr we włosach, ale nigdy nie miałeś okazji stanąć za sterem? Mazury, znane jako Kraina Tysiąca Jezior, oferują idealne warunki dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją żeglarską przygodę. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, krystalicznie czyste wody i przyjazna atmosfera sprawiają, że jest to doskonałe miejsce zarówno dla doświadczonych żeglarzy, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na wodzie.

Górski chillout. Jak spędzić leniwy weekend w Bukowinie Tatrzańskiej?

Górski chillout. Jak spędzić leniwy weekend w Bukowinie Tatrzańskiej?

Zapomnij o zgiełku codzienności i otwórz się na spokój, jaki oferują góry. Bukowina Tatrzańska, zakątek pełen malowniczych pejzaży i górskiej ciszy, jest jak balsam dla duszy szukającej odpoczynku. Odkryj z nami, jak cieszyć się każdą chwilą, delektując się pięknem i spokojem, jakie niesie ze sobą Bukowina Tatrzańska.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna