Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

27 września 2022 r.
9:44

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła

350 23 A A

17-latka przed kościołem w Toruniu napisała na chodniku hasła poparcia dla środowiska LGBTQ+ i krytykujące Kościół. Jak relacjonuje, w pewnym momencie została skuta kajdankami przez policjantów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zatrzymania doszło 17 września przed kościołem na toruńskiej Starówce. Jak opowiada nastolatka, odwiedzając miasto zauważyła stojące na rynku osoby z transparentami obrażającymi osoby LGBTQ.

Dziewczyna - jak mówi - zdecydowała się wyrazić swój sprzeciw wobec takich haseł. Na chodniku przy kościele żółtą kredą napisała: "Zostawcie osoby LGBTQ+". Jak przyznaje, dopisała także nazwiska duchownych, którzy oskarżani byli o pedofilię.

Jak relacjonuje 17-latka, nagle pojawili się przy niej mundurowi.

Policja poprosiła mnie o dokumenty, po czym weszła do kościoła skonsultować się z księżmi. Czekałam pół godziny, zanim policjanci zdecydowali, że mnie zatrzymają w związku z tą sprawą – opowiada. Na nagraniu z interwencji widać, że nad siedzącą na chodniku dziewczyną w pewnym momencie stoi nawet pięciu funkcjonariuszy.

– Nie byłam agresywna, nie próbowałam uciec policji, a mimo to policjanci zakuli mnie w kajdanki i zaciągnęli siłą do radiowozu. W tych kajdankach byłam zakuta przez cały czas zatrzymania – relacjonuje 17-latka.

W komisariacie usłyszała zarzuty z artykułu 63. kodeksu wykroczeń, dotyczącego umieszczenia w miejscu publicznym ogłoszenia, plakatu, afiszu, apelu, ulotki, napisu lub rysunku bez zgody zarządzającego tym miejscem. Grozi jej grzywna.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Labydnik / 27 września 2022 r. o 19:34
@Labydłownik - tobie myszowaty ciućmoku przydałoby by się kilka pał bez łeb i to na zapas
 Cium cium, bździa bździa, sru sru... "polski katolik ludowy" Jacesracka poprykał sobie z mocy kiszek, bo mu "polski spasiony Jezus" (który też przecież miał pokusy... Jedna Maryja...) podsunął, żeby wynajdywać wśród Polaków wrogów, a znalazłszy podsmradzać cieczką. "Katolickie zasrancen" lubują się w tym zajęciu.
Avatar
Labydnik / 27 września 2022 r. o 15:11
Brawo Toruńska Policja!!! Wytrząść jej ze łba naruszenie porządku publicznego bo później będzie za późno. Niech ta lewaczka jedzie np. do Egiptu i zacznie mazać coś przed meczetem. Zobaczy tedy ci się stanie.
 Oto "Jac..." potwierdza, w jaki głupawy sposób rozumie "lewactwo" - wystarczy wskazać na przypadki "pedofilii" wśród "kasty watykańskiej", żeby być przez niego uznanym za "lewaka"/"lewaczkę". (No i to oglądanie się "polskiego katolika ludowego" i "totalitarysty"  na muzułmanów. Znalazł sobie wzór do naśladowania...)
 Oto "Jac..." potwierdza, w jaki głupawy sposób rozumie "lewactwo" - wystarczy wskazać na przypadki "pedofilii" wśród "kasty watykańskiej", żeby być przez niego uznanym za "lewaka"/"lewaczkę". (No i to oglądanie się "polskiego katolika ludowego" i "totalitarysty"  na muzułmanów. Znalazł sobie wzór do naśladowania...) rozwiń
Avatar
Max... / 27 września 2022 r. o 14:36
Zadziwiająco liczna jest grupa obrońców pedofili! Watykańskie kanalie żyją w złudnym poczuciu bezkarności! Spokojnie wyczekują dnia, kiedy zaczną swoj eksodus z umęczonej polskiej ziemi! Młode pokolenie mądrzeje i wyprawi im taką przygodę życia, że pogubią sandałki!
Avatar
___K___ / 27 września 2022 r. o 14:00
Z pałować i na kolanach do Częstochowy
Weź naucz się pisać po polsku, zanim wkleisz tu kolejne swoje "mundrości".
Avatar
Liz / 27 września 2022 r. o 13:47
Brawo Toruńska Policja!!! Wytrząść jej ze łba naruszenie porządku publicznego bo później będzie za późno. Niech ta lewaczka jedzie np. do Egiptu i zacznie mazać coś przed meczetem. Zobaczy tedy ci się stanie.
Stanie się to samo, co w Toruniu? Zjawi się policja, zakuje ją w kajdanki, zatrzyma przy współudziale miejscowych duchownych i będzie jej grozić kara - ku uciesze tamtejszych jaceniacek? Wrażenia zapewne będą mocniejsze, kto zatem powinien wybrać się do Egiptu?
Avatar
Labydnik / 27 września 2022 r. o 13:30
W Iranie za chustkę katują na śmierć. U nas za kredę zajmują w kajdany. Ludzkie pany - mogli spalić na stosie. Na szczęście chrustu brak.
 Ściślej - w Iranie niedozwolone kobiecie jest chodzenie bez chusty itp. na głowie.
Avatar
Kroll / 27 września 2022 r. o 13:20
W Iranie za chustkę katują na śmierć. U nas za kredę zajmują w kajdany. Ludzkie pany - mogli spalić na stosie. Na szczęście chrustu brak.
Avatar
Jaceniacka / 27 września 2022 r. o 13:06
Brawo Toruńska Policja!!! Wytrząść jej ze łba naruszenie porządku publicznego bo później będzie za późno. Niech ta lewaczka jedzie np. do Egiptu i zacznie mazać coś przed meczetem. Zobaczy tedy ci się stanie. 
Avatar
AaronSzechter / 27 września 2022 r. o 12:29
10 pasów na d..pę i oddać rodzicom
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 września 2022 r. o 12:10
To chodnik należy już do kościoła? To że narabowali ziemi, chcą szpitale ale widać im wciąż mało... A swoją drogą oby nie udostępnili danych osobowych pokrzywdzonej, temu obrońcy pedofilów z którym się konsultowali w budynku z plusikiem na dachu... Co innego było by jakby poddawała innym czynnościom nieletnie dzieci na zapleczu tego przybytku!
Avatar
Labydnik / 27 września 2022 r. o 19:34
@Labydłownik - tobie myszowaty ciućmoku przydałoby by się kilka pał bez łeb i to na zapas
 Cium cium, bździa bździa, sru sru... "polski katolik ludowy" Jacesracka poprykał sobie z mocy kiszek, bo mu "polski spasiony Jezus" (który też przecież miał pokusy... Jedna Maryja...) podsunął, żeby wynajdywać wśród Polaków wrogów, a znalazłszy podsmradzać cieczką. "Katolickie zasrancen" lubują się w tym zajęciu.
Avatar
Labydnik / 27 września 2022 r. o 15:11
Brawo Toruńska Policja!!! Wytrząść jej ze łba naruszenie porządku publicznego bo później będzie za późno. Niech ta lewaczka jedzie np. do Egiptu i zacznie mazać coś przed meczetem. Zobaczy tedy ci się stanie.
 Oto "Jac..." potwierdza, w jaki głupawy sposób rozumie "lewactwo" - wystarczy wskazać na przypadki "pedofilii" wśród "kasty watykańskiej", żeby być przez niego uznanym za "lewaka"/"lewaczkę". (No i to oglądanie się "polskiego katolika ludowego" i "totalitarysty"  na muzułmanów. Znalazł sobie wzór do naśladowania...)
 Oto "Jac..." potwierdza, w jaki głupawy sposób rozumie "lewactwo" - wystarczy wskazać na przypadki "pedofilii" wśród "kasty watykańskiej", żeby być przez niego uznanym za "lewaka"/"lewaczkę". (No i to oglądanie się "polskiego katolika ludowego" i "totalitarysty"  na muzułmanów. Znalazł sobie wzór do naśladowania...) rozwiń
Avatar
Max... / 27 września 2022 r. o 14:36
Zadziwiająco liczna jest grupa obrońców pedofili! Watykańskie kanalie żyją w złudnym poczuciu bezkarności! Spokojnie wyczekują dnia, kiedy zaczną swoj eksodus z umęczonej polskiej ziemi! Młode pokolenie mądrzeje i wyprawi im taką przygodę życia, że pogubią sandałki!
Avatar
___K___ / 27 września 2022 r. o 14:00
Z pałować i na kolanach do Częstochowy
Weź naucz się pisać po polsku, zanim wkleisz tu kolejne swoje "mundrości".
Avatar
Liz / 27 września 2022 r. o 13:47
Brawo Toruńska Policja!!! Wytrząść jej ze łba naruszenie porządku publicznego bo później będzie za późno. Niech ta lewaczka jedzie np. do Egiptu i zacznie mazać coś przed meczetem. Zobaczy tedy ci się stanie.
Stanie się to samo, co w Toruniu? Zjawi się policja, zakuje ją w kajdanki, zatrzyma przy współudziale miejscowych duchownych i będzie jej grozić kara - ku uciesze tamtejszych jaceniacek? Wrażenia zapewne będą mocniejsze, kto zatem powinien wybrać się do Egiptu?
Avatar
Labydnik / 27 września 2022 r. o 13:30
W Iranie za chustkę katują na śmierć. U nas za kredę zajmują w kajdany. Ludzkie pany - mogli spalić na stosie. Na szczęście chrustu brak.
 Ściślej - w Iranie niedozwolone kobiecie jest chodzenie bez chusty itp. na głowie.
Avatar
Kroll / 27 września 2022 r. o 13:20
W Iranie za chustkę katują na śmierć. U nas za kredę zajmują w kajdany. Ludzkie pany - mogli spalić na stosie. Na szczęście chrustu brak.
Avatar
Jaceniacka / 27 września 2022 r. o 13:06
Brawo Toruńska Policja!!! Wytrząść jej ze łba naruszenie porządku publicznego bo później będzie za późno. Niech ta lewaczka jedzie np. do Egiptu i zacznie mazać coś przed meczetem. Zobaczy tedy ci się stanie. 
Avatar
AaronSzechter / 27 września 2022 r. o 12:29
10 pasów na d..pę i oddać rodzicom
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 września 2022 r. o 12:10
To chodnik należy już do kościoła? To że narabowali ziemi, chcą szpitale ale widać im wciąż mało... A swoją drogą oby nie udostępnili danych osobowych pokrzywdzonej, temu obrońcy pedofilów z którym się konsultowali w budynku z plusikiem na dachu... Co innego było by jakby poddawała innym czynnościom nieletnie dzieci na zapleczu tego przybytku!