Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

0 0 A A
Podpisanie umowy. Od prawej; Marcin Czyżak, dyrektor dep. WEFRR, Michał Cholewa, burmistrz Piask oraz Marcin Protas zastępca dyr. WEFRR
Podpisanie umowy. Od prawej; Marcin Czyżak, dyrektor dep. WEFRR, Michał Cholewa, burmistrz Piask oraz Marcin Protas zastępca dyr. WEFRR

Woj. lubelskie to jeden z ciekawszych kulturowo regionów Polski. Bogactwo tradycji i czyste środowisko niewątpliwie stanowią jeden z jego potencjałów, ale wciąż nie są odpowiednio wykorzystane. Wynika to również z faktu, że obecny stan infrastruktury związanej z turystyką i kulturą jest niewystarczający i nie pozwala w pełni korzystać z posiadanych zasobów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nadzieję na zmianę sytuacji daje działanie przewidziane w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, z zakresu dziedzictwa kulturowego i naturalnego. Wspierane będą inwestycje wykorzystujące potencjał dziedzictwa kulturowego w osiąganiu korzyści społecznych i gospodarczych, zarówno w wymiarze regionalnym, jak i lokalnym.

Ogłosiliśmy dwa konkursy w ramach tego działania, na które Zarząd Województwa Lubelskiego przeznaczył prawie 64 mln zł. W sumie podpiszemy 54 umowy – mówi Marcin Czyżak, dyrektor Departamentu Wdrażania EFRR. – Wsparcie można było otrzymać m.in. na prace konserwatorskie, restauratorskie, modernizacyjne dotyczące zabytków i zespołów tych zabytków wraz z otoczeniem.

Dobrym przykładem wykorzystania środków w ramach działania 7.1. Dziedzictwo kulturowe i naturalne RPO WL 2014-2020 jest gmina Piaski, która złożyła projekty dotyczące ruin zboru kalwińskiego „Kościelec” w Piaskach.

Celem projektów jest budowa infrastruktury ułatwiającej dostęp do miejsc i obszarów atrakcyjnych turystycznie oraz stanowiących dziedzic-two kulturowe, jak i przywrócenie temu miejscu funkcji społeczno-gospodarczych – mówi Michał Cholewa burmistrz Piask. – Łącznie otrzyma-liśmy wsparcie finansowe w kwocie 2 352 296,35 zł. (EDI)

Podpisanie umowy z Michałem Cholewą, burmistrzem Piask

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium