Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 października 2021 r.
18:38

Lublin: Dzielnicowe tournée Żuka. Prezydent spotka się z mieszkańcami i zapyta o potrzeby

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 36 A A

Ratusz zapowiada cykl spotkań z mieszkańcami dzielnic. Wyjaśnia, że chce w ten sposób zebrać informacje o ich potrzebach, aby do roku 2023 stworzyć plany rozwoju dzielnic. Czy obiecane plany będą czekać na realizację krócej niż poprzednie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O swoim objeździe miasta poinformował prezydent Lublina na wczorajszej konferencji, na której wystąpił z dwojgiem swoich zastępców (na zdjęciu). Dziennikarzom przedstawiono plan sukcesywnych zebrań z mieszkańcami.

– Będzie ich około 14-15 – oznajmiła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina. Oznacza to, że większość ze spotkań będzie organizowanych dla mieszkańców więcej niż jednej z 27 dzielnic. – W każdym spotkaniu będzie uczestniczył prezydent Krzysztof Żuk, jego zastępcy i dyrektorzy wydziałów.

Prezydent tłumaczy, że podczas rozmów z mieszkańcami chce poznać ich oczekiwania, aby zapewnić im w dzielnicach wszystko to, co jest im potrzebne.

– Chcemy przyjąć do realizacji ideę miasta 15-minutowego – mówi Żuk. – Chodzi o to, by wszystkie usługi, które są potrzebne mieszkańcom do zaspokojenia ich podstawowych potrzeb były dostępne w czasie nie dłuższym niż 15 minut – wyjaśnia prezydent. – Bez konieczności korzystania z samochodu – precyzuje jego zastępca Artur Szymczyk.

* Pierwsze z zapowiadanych spotkań wyznaczono na 4 listopada dla Czubów Południowych i Węglina Południowego (szkoła przy Berylowej, godz. 17). * Drugie będzie poświęcone Sławinowi, Sławinkowi i Szerokiemu, ma się odbyć w szkoe przy Sławinkowskiej (30 listopada, godz. 17). * Trzecie ma być rozmową o Kalinowszczyźnie i Tatarach (7 grudnia, godz. 17, podstawówka przy Podzamczu).

– Spotkania mają charakter otwarty, ale ze względów epidemicznych wprowadziliśmy rejestrację – mówi Stepaniuk-Kuśmierzak. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, trzeba będzie zaznaczyć najwyżej trzy tematy, którymi zainteresowany jest uczestnik dyskusji. Zapisać można się poprzez stronę plandladzielnic.lublin.eu lub telefonicznie (81 466 25 54). – Te spotkania będą transmitowane online.

– Kiedy zakończymy etap 14-15 spotkań w dzielnicach, przystąpimy do etapu drugiego, będą to spacery w dzielnicach. Będzie to miało charakter wizji lokalnej, będziemy odwiedzać z przedstawicielami wydziałów problematyczne miejsca – zapowiada Stepaniuk-Kuśmierzak. Spacery mają trwać od kwietnia do września, nie będą organizowane w wakacje. Trzecim etapem ma być 27 spotkań roboczych w dzielnicach.

Ogłoszenie 27 „planów dla dzielnic” ma nastąpić za nieco ponad rok.

– W 2023 r. chcemy opublikować te dokumenty, ale w przyszłym roku będziemy mieli te plany z mieszkańcami dopracowane – przekonuje Żuk. Co się stanie z tymi planami? – Znajdą one odzwierciedlenie w decyzjach dotyczących kształtu budżetu miasta – zapowiada Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta.

Nie oznacza to jednak, że życzenia mieszkańców automatycznie będą wpisane na listę miejskich wydatków. Poszczególne inwestycje mają być realizowane wtedy, gdy Ratusz uzna, że może na ten cel wygospodarować pieniądze. Ale z tym może być problem. Do tej pory władze miasta nie znalazły funduszy na wiele inwestycji, w tym również dróg, których projekty były współfinansowane przez mieszkańców. – Realizujemy te inwestycje ulica po ulicy – twierdzi prezydent. W niektórych przypadkach oznacza to kilka lat oczekiwań na budowę zaprojektowanych już dróg.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zLublina / 26 października 2021 r. o 18:54
Monisia do roboty :) czekasz na instrukcje z centrali? czy zastanawiasz się z którego konta dodać pierwszy komentarz? :) może zrób ankietę i niech czytelnicy zagłosują czy wolą Monisię, kronikidewelorozwoju czy stop_propagandzie? :) a z resztą to i tak żadna różnica :)
Avatar
anne / 26 października 2021 r. o 23:23
Zaraz, zaraz. Czy ja dobrze czytam, że gospodarz naszego miasta po tylu latach zarządzania nie ma pojęcia czego od  miasta oczekują mieszkańcy?
 Co ma piernik do wiatraka? I co w tym złego, że prezydent odbędzie serię spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic? Ja uważam, że to jest akurat bardzo dobry pomysł. No ale wiadomo, że dla niektórych każdy preteskt jest dobry, żeby skrytykować.
Avatar
qwertyqaz / 27 października 2021 r. o 08:43
Zaraz, zaraz. Czy ja dobrze czytam, że gospodarz naszego miasta po tylu latach zarządzania nie ma pojęcia czego od  miasta oczekują mieszkańcy?
Co ma piernik do wiatraka? I co w tym złego, że prezydent odbędzie serię spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic? Ja uważam, że to jest akurat bardzo dobry pomysł. No ale wiadomo, że dla niektórych każdy preteskt jest dobry, żeby skrytykować.
 Prezydent powinien pilnować realizacji zgłoszonych wcześniej wniosków jednostek pomocniczych, a nie wydawać na organizację spotkań pieniądze, których nie ma w budżecie na sprzątanie chodników i ich sąsiedztwa? Mieszkańcy mieliby wtedy możliwość 15-minutowych spacerów bez potykania się o śmieci?
 Śmieszny z ciebie koleżka. Za wszelką cenę próbujesz skrytykować wszystko co robi Żuk. Co najlepsze robisz to w tak nieudolny a momentami wręcz karyaturalny sposób, że ciężko się nie śmiać z tych populistycznych dyrdymałów które regularnie wrzucasz pod artykuły. 
 Śmieszny z ciebie koleżka. Za wszelką cenę próbujesz skrytykować wszystko co robi Żuk. Co najlepsze robisz to w tak nieudolny a momentami wręcz karyaturalny sposób, że ciężko się nie śmiać z tych populistycznych dyrdymałów które regularnie wrzucasz pod artykuły.  rozwiń
Avatar
Nie_jestem_robotem / 27 października 2021 r. o 09:45
Monisia do roboty :) czekasz na instrukcje z centrali? czy zastanawiasz się z którego konta dodać pierwszy komentarz? :) może zrób ankietę i niech czytelnicy zagłosują czy wolą Monisię, kronikidewelorozwoju czy stop_propagandzie? :) a z resztą to i tak żadna różnica :)
 Póki co troll Monisia zaatakował z dwóch kont. Jeszcze tylko dodać wpis z kronikiniedorozwoju i mamy komplet.
Avatar
pigmej / 27 października 2021 r. o 10:56
Szkoda czasu na te spotkania. Lepiej od razu spotkać się z deweloperami i ich zapytać o potrzeby.
 A może coś nowego w końcu wymyślisz? Zaczyna wiać straszną nudą z tych idiotycznych, pisanych na zamówienie, komentarzy.
Avatar
fordens / 27 października 2021 r. o 13:15
Platforma Obywatelska przygotowuje Gambit. Że niby skompromitowany Żuk chce dalej walczyć o Ratusz, a tak po cichu podstawiają swojego (ale niby niezależnego) Burego. Bo wyborcy mogliby przejrzeć w oczy, że i Żuk i Bury to ta sama klika polityczna. Jedyna szansa, jest w tym, że naprawdę niezależny Lubelski Ruch Miejski, zamiast walczyć o fotel prezydenta skupi się na wycięciu raka w postaci dominacji PO i PiS wśród radnych. Jeśli uda s8ię rozbić monolit POPIS w wśród Radnych, to prezydent nie będzie mógł sobie pozwolić na dojenie Lublina. A doją tak z PiS jak i PO.
 Żuk skompromitowany? to raczej pozostanie w sferze marzeń wyborców partii Razem takich jak ty, niezależny Lubelski Ruch Miejski? to jest raczej ruch ludzi odklejonych od rzeczywistości i żyjących w przeświadczeniu że wszyscy ludzie na ziemi mogą być piękni, młodzi i bogaci a do przemiaszczania używają jedynie rowerów
 Żuk skompromitowany? to raczej pozostanie w sferze marzeń wyborców partii Razem takich jak ty, niezależny Lubelski Ruch Miejski? to jest raczej ruch ludzi odklejonych od rzeczywistości i żyjących w przeświadczeniu że wszyscy ludzie na ziemi mogą być piękni, młodzi i bogaci a do przemiaszczania używają jedynie rowerów rozwiń
Avatar
Jasin / 27 października 2021 r. o 06:09
Poza tym wszystko załatwisz szybko i sprawnie przez internet, a że będziesz zakładnikiem internetu i urządzeń elektronicznych kogo to obchodzi, takie "uroki nowej normalności", "to jest postęp" "takie czasy" "społeczeństwo się zmienia" "oczekuje innowacji". W sprawy związane z cyfryzacją, technologiami i telekomunikacją też wkrada się polityczna poprawność, krzywo rozumiany "postęp" "nowoczesność" "progres".
Odezwało się po raz kolejny, na tą samą nutę, bezmózgie, proste, dwuczęściowe, drewniane, dawne narzędzie omłotowe. Sam jesteś krzywy. Jesteś zramolały i infantylny do granic możliwości alzheimer. I pusty jak stodoła na przednówku, jak próżnia absolutna. Na sam dżwięk słów: internet, tablet, komórka - zawału niemal dostajesz. Boisz się rzeczywistości, która Cię otacza. Masz jakiegś fijoła, hopla z przerzutką na tym punkcie, czy kompletny zanik pamięci? Bo po raz kolejny bredzisz jak ciężko potłuczony. Aż dziw, że dotykasz kawiatury takiego diabelskiego wynalazku jak komputer! A u egorcysty  z nim byłeś, kropidełkiem machnął, złe odczynił?
Odezwało się po raz kolejny, na tą samą nutę, bezmózgie, proste, dwuczęściowe, drewniane, dawne narzędzie omłotowe. Sam jesteś krzywy. Jesteś zramolały i infantylny do granic możliwości alzheimer. I pusty jak stodoła na przednówku, jak próżnia absolutna. Na sam dżwięk słów: internet, tablet, komórka - zawału niemal dostajesz. Boisz się rzeczywistości, która Cię otacza. Masz jakiegś fijoła, hopla z przerzutką na tym punkcie, czy kompletny zanik pamięci? Bo po raz kolejny bredzisz jak ciężko potłuczony. Aż dziw, że dotykasz k... rozwiń
Avatar
fordens / 27 października 2021 r. o 13:37
Monisia z roli forumowego błazna i klauna wywiązujesz się znakomicie - nie zmieniaj się błagam, twoje bełKOtliwe trollerskie monologi nadają kolorytu forum DW
Avatar
Memory5 / 27 października 2021 r. o 15:08
Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi(konto "kronikidewelorozwoju" oraz "stop_propagandzie" to rzecz jasna też Monisia).
Avatar
_XD_ / 28 października 2021 r. o 17:20
Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi(konto "kronikidewelorozwoju" oraz "stop_propagandzie" to rzecz jasna też Monisia).
Nie krępuj się, ścierK0 z agencji i P0daj, kto mnie niby opłaca. Drzewa? Chomiki europejskie? Czy może "plebs" z dzielni P0niewieranych przez Sułtana i jego K0lesi-pisuarczyków, którzy wszyscy służą dewelo-buraczK0m?
Sułtan każe to trollerski idiota wkleja te debilne komentarze. Ciekawe kto jest faktycznym autorem tych komentarzy? Sam Sułtan? Czy może ratuszowi urzędnicy podczas burzy mózgów wymyślają te infantylne bzdury?
 Chyba prezydentowi Żukowi sondaże podskoczyły, bo dawno moniś był taki aktywny. XD
 Chyba prezydentowi Żukowi sondaże podskoczyły, bo dawno moniś był taki aktywny. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 października 2021 r. o 17:20
Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi(konto "kronikidewelorozwoju" oraz "stop_propagandzie" to rzecz jasna też Monisia).
Nie krępuj się, ścierK0 z agencji i P0daj, kto mnie niby opłaca. Drzewa? Chomiki europejskie? Czy może "plebs" z dzielni P0niewieranych przez Sułtana i jego K0lesi-pisuarczyków, którzy wszyscy służą dewelo-buraczK0m?
Sułtan każe to trollerski idiota wkleja te debilne komentarze. Ciekawe kto jest faktycznym autorem tych komentarzy? Sam Sułtan? Czy może ratuszowi urzędnicy podczas burzy mózgów wymyślają te infantylne bzdury?
 Chyba prezydentowi Żukowi sondaże podskoczyły, bo dawno moniś był taki aktywny. XD
 Chyba prezydentowi Żukowi sondaże podskoczyły, bo dawno moniś był taki aktywny. XD rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 28 października 2021 r. o 08:45
Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi(konto "kronikidewelorozwoju" oraz "stop_propagandzie" to rzecz jasna też Monisia).
Nie krępuj się, ścierK0 z agencji i P0daj, kto mnie niby opłaca. Drzewa? Chomiki europejskie? Czy może "plebs" z dzielni P0niewieranych przez Sułtana i jego K0lesi-pisuarczyków, którzy wszyscy służą dewelo-buraczK0m?
 Sułtan każe to trollerski idiota wkleja te debilne komentarze. Ciekawe kto jest faktycznym autorem tych komentarzy? Sam Sułtan? Czy może ratuszowi urzędnicy podczas burzy mózgów wymyślają te infantylne bzdury?
 Sułtan każe to trollerski idiota wkleja te debilne komentarze. Ciekawe kto jest faktycznym autorem tych komentarzy? Sam Sułtan? Czy może ratuszowi urzędnicy podczas burzy mózgów wymyślają te infantylne bzdury? rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 28 października 2021 r. o 08:39
Platforma Obywatelska przygotowuje Gambit. Że niby skompromitowany Żuk chce dalej walczyć o Ratusz, a tak po cichu podstawiają swojego (ale niby niezależnego) Burego. Bo wyborcy mogliby przejrzeć w oczy, że i Żuk i Bury to ta sama klika polityczna. Jedyna szansa, jest w tym, że naprawdę niezależny Lubelski Ruch Miejski, zamiast walczyć o fotel prezydenta skupi się na wycięciu raka w postaci dominacji PO i PiS wśród radnych. Jeśli uda s8ię rozbić monolit POPIS w wśród Radnych, to prezydent nie będzie mógł sobie pozwolić na dojenie Lublina. A doją tak z PiS jak i PO.
 Zgadza się. To jeden układ oligarchiczno-dewelopersko-ratuszowy.
 Zgadza się. To jeden układ oligarchiczno-dewelopersko-ratuszowy. rozwiń
Avatar
stop_propagandzie / 28 października 2021 r. o 08:38
"Chodzi o to, by wszystkie usługi, które są potrzebne mieszkańcom do zaspokojenia ich podstawowych potrzeb były dostępne w czasie nie dłuższym niż 15 minut – wyjaśnia prezydent. – Bez konieczności korzystania z samochodu" - co za szczyt hipokryzji. Najpierw buduje się w Lublinie sieć miejskich autostrad zachęcających do korzystania z samochodów i jednocześnie ogranicza komunikację miejską zmuszając ludzi do przesiadki do samochodów, a potem opowiada się bajki o braku konieczności korzystania z samochodu.
Avatar
stop_propagandzie / 28 października 2021 r. o 08:38
Zaraz, zaraz. Czy ja dobrze czytam, że gospodarz naszego miasta po tylu latach zarządzania nie ma pojęcia czego od  miasta oczekują mieszkańcy?
  A jakie to ma znaczenie czego oczekują mieszkańcy? Najważniejsze w tym mieście jest to czego oczekują deweloperzy.
Avatar
stop_propagandzie / 28 października 2021 r. o 08:37
Szkoda czasu na te spotkania. Lepiej od razu spotkać się z deweloperami i ich zapytać o potrzeby.
Avatar
stop_propagandzie / 28 października 2021 r. o 08:36
Kolejne pozorowane i propagandowe działania Żuka z których nic nie wyniknie.
Avatar
poker / 27 października 2021 r. o 19:04
Tak, jak wyżej napisałem:  Bez jaj, krasnoludku, bez jaj! Co jeszcze wymyśli tonąca platforma, żeby podlizać się obywatelom? Przecież jest budżet O-bywatelski, są radni...I wy nie wiecie, co ludziom potrzeba? To gdzie wy żyjecie? Na księżycu?!
Avatar
Opat / 27 października 2021 r. o 18:14
"[33. gr. g.]Ogólne zasady Surowo zabronione jest trzymanie zwierząt objętych nakazem posiadania pozwolenia w budynkach wielorodzinnych, bez pozwolnia danej gminy. Psy i koty nie mogą przebywać w części wspólnej lub na wspólnej działce, chyba że podczas przemieszczania z i do części prywatnej. Należy trzymać je na smyczy i pod nadzorem osoby posiadającej pełną kontrolę nad zwierzęciem. Trzymanie psa bez smyczy w części wspólnej lub na wspólnej działce, traktowane jest jako poważne wykroczenie (4. mgr). Podczas trzymania psów i kotów w budynkach wielorodzinnych, należy odpowiednio zajmować się zwierzęciem. Jednocześnie należy się upewnić, że nie naruszają miru domowego innym mieszkańcom. W przypadku poważnego naruszenia zasad i ignorowania pouczeń, wspólnota/spółdzielnia może cofnąć wydane pozwolenie i zabronić posiadania zwierząt oraz nakazać usunięcia zwierzęcia z budynku." Można? Można. Islandia wzorcowym przykładem. ***s://naislandii.pl/2021/01/02/zwierzeta-w-budynkach-wielorodzinnych-a-prawo-islandzkie/
"[33. gr. g.]Ogólne zasady Surowo zabronione jest trzymanie zwierząt objętych nakazem posiadania pozwolenia w budynkach wielorodzinnych, bez pozwolnia danej gminy. Psy i koty nie mogą przebywać w części wspólnej lub na wspólnej działce, chyba że podczas przemieszczania z i do części prywatnej. Należy trzymać je na smyczy i pod nadzorem osoby posiadającej pełną kontrolę nad zwierzęciem. Trzymanie psa bez smyczy w części wspólnej lub na wspólnej działce, traktowane jest jako poważne wykroczenie (4. mgr). Podczas trzymania psów ... rozwiń
Avatar
Opat / 27 października 2021 r. o 18:11
Z psiarstwem zróbcie porządek. Dorzucam pomysł do tournee. Islandia przykładem jak załatwić sprawę.  ***s://naislandii.pl/2021/01/02/zwierzeta-w-budynkach-wielorodzinnych-a-prawo-islandzkie/    ***s://***althingi.is/lagas/nuna/1994026.html    "Poniżej tłumaczenie najważniejszych paragrafów na temat trzymania zwierząt w budynkach wielorodzinnych: [[33. gr. e.][Psy i koty, zgoda większości mieszkańców] Psy i koty dozwolone są w budynkach wielorodzinnych przy pozwoleniu 2/3 właścicieli mieszkań, z którymi współdzielone jest wejście lub klatka schodowa Spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa, za pozwoleniem 2/3 właścicieli, może przyznać ogólne pozwolenie na posiadanie psa/kota lub przyznać je poszczególnym osobom na dane zwierzę. Wspólnota może zastrzec dodatkowe zasady przy przyznaniu pozwolenia. Właściciel powinien otrzymać pozwolenie innych właścicieli mieszkań oraz otrzymać pozwolenie od danej gminy, przed pojawieniem się zwierzęcia. Właściciel powinien doręczyć kopię pozwolenia do swojej spółdzielni lub wspólnoty. Zabroniona jest dyskryminacja właścicieli zwierząt, jeżeli mają takie samo prawo do otrzymania pozwolenia na posiadanie zwierząt w budynku wielorodzinnym. Pozwolenie jest nieodwołalne, ale rejestracja w urzędzie (þinglýsing) jest potrzebne, w przypadku zmiany właścicieli innych mieszkań i potrzeby okazania im pozwolenia. Jeżeli po otrzymaniu pozwolenia na posiadanie psa lub kota w budynku wielorodzinnym, okaże się, że któryś z właścicieli innego mieszkania lub ktoś z jego rodziny ma mocną alergię, nie pozwalającą na współdzielenie pomieszczeń z psem przewodnikiem lub psem opiekunem i potwierdza to dokumentacja medyczna, komisja ds.skarg mieszkaniowych powinna znaleźć rozwiązanie tej sytuacji, po otrzymaniu opinii alergologa i innych specjalistów, jeżeli ich opinia jest wymagana. Krótkie wizyty psów i kotów są dozwolone, jeżeli nikt nie wyraża sprzeciwu. Pobyt przez noc jest zabroniony, chyba że posiadamy pozwolenie innych właścicieli mieszkań. Te zasady nie dotyczą psów przewodników według prawa [33. gr. h]." Przepisać i wdrożyć. Dzięki takim rozwiązaniom na Islandii zwierzęta nie trafiają w przypadkowe ręce, tym samym w ręce ludzi nieodpowiedzialnych, a w efekcie końcowym do schronisk. Nie chcesz przepełnionych schronisk, zadbaj o to by zwierzęta nie trafiały do przypadkowych rąk.  
Z psiarstwem zróbcie porządek. Dorzucam pomysł do tournee. Islandia przykładem jak załatwić sprawę.  ***s://naislandii.pl/2021/01/02/zwierzeta-w-budynkach-wielorodzinnych-a-prawo-islandzkie/    ***s://***althingi.is/lagas/nuna/1994026.html    "Poniżej tłumaczenie najważniejszych paragrafów na temat trzymania zwierząt w budynkach wielorodzinnych: [[33. gr. e.][Psy i koty, zgoda większości mieszkańców] Psy i koty dozwolone są w budynkach wielorodzinnych przy pozwoleniu 2/3 właścicieli mieszkań, z którym... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. W tym miejscu parkomaty rosną znienacka i równie nagle znikają
Po naszym artykule

Lublin. W tym miejscu parkomaty rosną znienacka i równie nagle znikają

Nie ma już parkomatów, które z dnia na dzień ustawiono między blokami i biurami przy ul. Nałęczowskiej 18 w Lublinie. Ale ich usunięcie nie kończy sprawy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Nie było kolejnej sensacji w starciu 1/8 finału katarskich mistrzostw świata. Reprezentacja Portugalii nie dała najmniejszych szans Szwajcarii ogrywają ją 5:1 i pewnie awansując do ćwierćfinału, gdzie jej rywalem dość niespodziewanie będzie Maroko

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"
8 grudnia 2022, 9:00

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"

– Nie znam lepszego sposobu na poczucie świątecznego klimatu z początkiem grudnia niż Mikołajki Folkowe w Chatce Żaka – podkreśla dyrektora instytucji, Izabela Pastuszko, i zaprasza na festiwal który wystartuje już 8 grudnia.

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

Wielkie kurniki stają się zmorą powiatu bialskiego. W nadbużańskiej gminie Kodeń planowane są aż trzy takie inwestycje, a największa z nich ma pomieścić milion kur. Mieszkańcy obawiają się, że straci na tym turystyka.

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Przygotowywali się do tego półtora miesiąca, a w ostatni piątek uczniowie Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu pojechali do Warszawy i w Pałacu Prezydenckim wspólnie z Pierwszą Damą ubrali choinkę w wykonane przez siebie ozdoby.

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Senator Jacek Bury został przewodniczącym lokalnych struktur Polski 2050. Wiceprzewodniczącymi będą radna wojewódzka Ewa Jaszczuk i posłanka Joanna Mucha. Ta ostatnia funkcję w zarządzie regionu łączy z zasiadaniem w krajowych władzach ugrupowania, co nie jest zgodne z partyjnym statutem.

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Podają się za policjantów, pracowników banków, szwagrów. Mówią, żeby z nikim na ten temat nie rozmawiać i jak najszybciej przekazać pieniądze. Ofiarą oszustów padają już nie tylko seniorzy.

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

500 zł mandatu zapłacił mężczyzna, który wyrzucił swoje domowe śmieci na ulicę. Miał pecha, bo wśród odpadów strażnicy miejscy znaleźli jego dane.

Lublin już wystrojony na święta
Zdjęcia
galeria

Lublin już wystrojony na święta

Do 2 lutego w centrum Lublina ma działać świąteczna iluminacja, którą w całości włączono dzisiaj po godzinie 16 podczas spotkania przed Ratuszem.

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny

Pogoda nie dopisała, ale grupa dzieci i młodzieży, we wtorek po godz. 15 pojawiła się na tafli lodowiska przy ul. Hauke-Bosaka. Młodzi łyżwiarze chwalą lód, a ich rodzice cieszą się ze sportowej alternatywy dla komputera.

Nowe ulice w Lublinie. Te gotowe, te w budowie
Zdjęcia
galeria

Nowe ulice w Lublinie. Te gotowe, te w budowie

5 mln zł kosztowała budowa osiedlowych ulic, których ukończeniem pochwalił się dzisiaj Ratusz. Inwestycja została dofinansowana z rządowego programu Polski Ład. Kolejne dwie ulice mają być dokończone za około rok.

Dziwnie zachowywał się już na mszy. A pod kościołem "skorzystał z okazji"
Wideo
film

Dziwnie zachowywał się już na mszy. A pod kościołem "skorzystał z okazji"

38-latek przed końcem niedzielnej mszy wsiadł do mazdy z pozostawionymi w środku kluczykami i odjechał. Jak tłumaczył policjantom „skorzystał z okazji”.

Mundial 2022: Maroko lepsze od Hiszpanii w rzutach karnych

Mundial 2022: Maroko lepsze od Hiszpanii w rzutach karnych

Sensacja! Maroko wyrzuciło za burtę mundialu w Katarze jednego z faworytów – Hiszpanię po rzutach karnych. Co ciekawe, druga z ekip w serii rzutów karnych nie wykorzystała… ani jednej jedenastki i przegrała 0:3. Bohaterem rywali był bramkarz Bono.

W cztery dni zebrali ponad milion złotych. A lubelska firma wykonała pięć tysięcy par butów dla ukraińskich żołnierzy

W cztery dni zebrali ponad milion złotych. A lubelska firma wykonała pięć tysięcy par butów dla ukraińskich żołnierzy

Dwa tiry z darami dla walczącej Ukrainy wyjechały z Lublina jako pomoc zorganizowana przez polski Senat. – Ta akcja wpisuje się w wielki wysiłek Polek i Polaków, którzy gościli – i to nie w ośrodkach dla uchodźców – miliony, głównie matek z małymi dziećmi uciekających przed wojną i śmiercią – podkreśla Tomasz Grodzki, marszałek izby wyższej parlamentu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty