Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2021 r.
13:23

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 3 A A
Waldemar Tatarczuk został dyrektorem Galerii Labirynt w 2010 r.
Waldemar Tatarczuk został dyrektorem Galerii Labirynt w 2010 r. (fot. Maciej Kaczanowski)

Władze Lublina ogłosiły konkurs na dyrektora Galerii Labirynt, miejskiej instytucji kultury, mieszczącej się na rogu ul. Poniatowskiego i Popiełuszki. Nowy szef ma kierować jednostką od 1 marca przez trzy lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane przez Ratusz do 10 stycznia. Wśród stawianych im wymagań jest nie krótszy niż pięcioletni staż pracy na kierowniczych stanowiskach w instytucjach kultury lub podmiotach, których działalność „związana jest wprost ze sztuką współczesną”. Zamiast tego akceptowane będzie również pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej związanej wprost ze sztuką współczesną.

Od kandydatów wymagana będzie m.in. „autorska koncepcja programowo-organizacyjna” działania Galerii Labirynt przez trzy kolejne lata. Ma ona obejmować w szczególności „działania skierowane do dzieci i młodzieży” zaplanowane na 2023 r., w którym Lublin będzie nosić tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Galeria Labirynt powstała w 1956 roku jako Biuro Wystaw Artystycznych. Nazwę zmienił Waldemar Tatarczuk, który został dyrektorem instytucji w 2010 r. Jego poprzednia kadencja wygasła z końcem lutego, a prezydent Lublina powierzył mu jeszcze na rok kierowanie placówką w roli pełniącego obowiązki dyrektora.

Tatarczuk potwierdza, że zamierza się zgłosić do konkursu. – Jest to dla mnie oczywiste, że wezmę udział, bo planowałem kontynuować swoją pracę w Labiryncie. Myślę, że jeszcze sporo mam do zrobienia – mówi Waldemar Tatarczuk. – Jestem przekonany o tym, że to, co udało się zrobić wspólnie ze stanowiskiem, pokazuje, że mam kompetencje do kontynuowania pracy na tym stanowisku.

Dotychczasowa działalność Tatarczuka jest solą w oku niektórych prawicowych działaczy oraz miejskich radnych Prawa i Sprawiedliwości. Razi ich część organizowanych tu wydarzeń. Placówka nie stroni od kontrowersyjnych tematów, w tym od zeszłorocznych strajków kobiet. W październiku galeria wsparła III Marsz Równości, a jej pomieszczenia stały się miejscem wystawy, seansu filmowego i zabawy tanecznej. Krytycy wytykali też jedną z wystaw, na której widać było zdjęcia nagich ludzi.

– W porównaniu z Galerią Labirynt disco polo to jest sztuka wysokich lotów – mówił radny Tomasz Pitucha (PiS) podczas czerwcowej debaty Rady Miasta nad petycją prawicowych działaczy, w tym fundacji Kai Godek. Autorzy wspomnianej petycji domagali się, by miasto przestało finansować działalność „organizacji pozarządowych oraz organizacji kultury promujących aborcję, ideologię LGBT” oraz tych, które „zaangażowane były w tzw. strajk kobiet”. Chociaż w petycji nie padła nazwa, to chodziło głównie o Galerię Labirynt, na którą w zeszłym roku miasto wyłożyło 2 mln zł, w tym 1,9 mln zł. Ostatecznie Rada Miasta większością głosów uznała petycję za niezasadną.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Monisia / 2 grudnia 2021 r. o 13:37
+5
Jeśli by przyjąć, że PR jest formą sztuki, to może oba skrzydła P0lsK0-Wolskiej Zjednoczonej Partii Deweloperskiej P0godziłaby kandydatura szefunia burackiej agencji, która m.in. "administruje" tym forum, zwłaszcza że jego P0łowica też już P0trafiła się odnaleźć w dewelo-labiryncie na froncie kultury i sztuki. JaK0 mocne uderzenie na P0czątek mogłaby PÓjść eksP0zycja awangardowych wizualizacji "zagosP0darowania" GCz.
Avatar
Max... / 2 grudnia 2021 r. o 14:12
-3
Poczekam spokojnie na wyniki konkursu! W ciągu 11 lat działalności "Labirynt" stał się miejscem kultowym dla młodych mieszkańców naszego miasta! Nie wszystkim musi się to podobać, ale bez wątpienia jest enklawą kształtującym estetykę odmienną od pszenno buraczanego patosu! Niektórzy są w potrzebie nieskrępowanego dostępu do tzw. świątyń, a młoda inteligencja do miejsc wolnych od uprzedzeń! Natomiast zdanie/opinia osobników pokroju wspomnianego Pituchy, to tylko błazenada istotki pozbawionej wyobraźni innej, niż ta kształtowana na polityczne zamówienie jego szefów z ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2!
Poczekam spokojnie na wyniki konkursu! W ciągu 11 lat działalności "Labirynt" stał się miejscem kultowym dla młodych mieszkańców naszego miasta! Nie wszystkim musi się to podobać, ale bez wątpienia jest enklawą kształtującym estetykę odmienną od pszenno buraczanego patosu! Niektórzy są w potrzebie nieskrępowanego dostępu do tzw. świątyń, a młoda inteligencja do miejsc wolnych od uprzedzeń! Natomiast zdanie/opinia osobników pokroju wspomnianego Pituchy, to tylko błazenada istotki pozbawionej wyobraźni innej, niż ta kształtowana ... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2021 r. o 13:24
-6
Mnie też się nie podobają się działania tego dyrektora, ale i nie podoba mi się wiele innych rzeczy w wykonaniu piss...
Avatar
Max... / 2 grudnia 2021 r. o 14:12
-3
Poczekam spokojnie na wyniki konkursu! W ciągu 11 lat działalności "Labirynt" stał się miejscem kultowym dla młodych mieszkańców naszego miasta! Nie wszystkim musi się to podobać, ale bez wątpienia jest enklawą kształtującym estetykę odmienną od pszenno buraczanego patosu! Niektórzy są w potrzebie nieskrępowanego dostępu do tzw. świątyń, a młoda inteligencja do miejsc wolnych od uprzedzeń! Natomiast zdanie/opinia osobników pokroju wspomnianego Pituchy, to tylko błazenada istotki pozbawionej wyobraźni innej, niż ta kształtowana na polityczne zamówienie jego szefów z ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2!
Poczekam spokojnie na wyniki konkursu! W ciągu 11 lat działalności "Labirynt" stał się miejscem kultowym dla młodych mieszkańców naszego miasta! Nie wszystkim musi się to podobać, ale bez wątpienia jest enklawą kształtującym estetykę odmienną od pszenno buraczanego patosu! Niektórzy są w potrzebie nieskrępowanego dostępu do tzw. świątyń, a młoda inteligencja do miejsc wolnych od uprzedzeń! Natomiast zdanie/opinia osobników pokroju wspomnianego Pituchy, to tylko błazenada istotki pozbawionej wyobraźni innej, niż ta kształtowana ... rozwiń
Avatar
Monisia / 2 grudnia 2021 r. o 13:37
+5
Jeśli by przyjąć, że PR jest formą sztuki, to może oba skrzydła P0lsK0-Wolskiej Zjednoczonej Partii Deweloperskiej P0godziłaby kandydatura szefunia burackiej agencji, która m.in. "administruje" tym forum, zwłaszcza że jego P0łowica też już P0trafiła się odnaleźć w dewelo-labiryncie na froncie kultury i sztuki. JaK0 mocne uderzenie na P0czątek mogłaby PÓjść eksP0zycja awangardowych wizualizacji "zagosP0darowania" GCz.
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2021 r. o 13:24
-6
Mnie też się nie podobają się działania tego dyrektora, ale i nie podoba mi się wiele innych rzeczy w wykonaniu piss...
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert "Od serca do ucha vol.2" w Chatce Żaka
28 stycznia 2022, 18:00

Koncert "Od serca do ucha vol.2" w Chatce Żaka

Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie wystąpią 28 stycznia o godz. 18 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) z koncertem "Od serca do ucha".

Pozycjonowanie stron w Lublinie - od czego zacząć?

Pozycjonowanie stron w Lublinie - od czego zacząć?

Mówi się – słusznie oczywiście – że większość biznesów przenosi się do internetu, w ten czy inny sposób. I że sukces będzie udziałem tych, którzy będą potrafili odpowiednio wykorzystać możliwości promocji swojej witryny/firmy. W głównej mierze zaś tych, którzy znajdą się na czołowych pozycjach wyników wyszukiwania Google. Aby tego dokonać, należy podjąć działania, które określane są jako pozycjonowanie stron internetowych. Ale co trzeba zrobić, zanim zaczniemy wdrażać strategię pozycjonowania?

Uczniowie przechodzą na zdalną naukę. Nie przez COVID-19, tylko z powodu pożaru
Aktualizacja
galeria

Uczniowie przechodzą na zdalną naukę. Nie przez COVID-19, tylko z powodu pożaru

Na pewno do końca tygodnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach będą uczyć się zdalnie. Zmiana trybu nauki ma związek z pożarem, który wybuchł w budynku szkoły w nocy z poniedziałku na wtorek. Zniszczona została jedna z sal lekcyjnych.

Niemal 37 tysięcy nowych chorych. Bardzo dużo zakażeń w Lubelskiem

Niemal 37 tysięcy nowych chorych. Bardzo dużo zakażeń w Lubelskiem

Resort zdrowia podał najnowsze dane pandemiczne. Z przedstawionego we wtorek raportu wynika, że w całym kraju przybyło blisko 37 tysięcy zakażeń koronawirusem.

Nauka zdalna. Nieoficjalnie: w dużych miastach

Nauka zdalna. Nieoficjalnie: w dużych miastach

Dzieci i młodzież uczące się w dużych miastach mogą zostać skierowane na naukę zdalną. To jeden z rozważanych przez rząd scenariuszy.

Za i przeciw spalarni śmieci w Kraśniku. Dziś spotkanie dla mieszkańców

Za i przeciw spalarni śmieci w Kraśniku. Dziś spotkanie dla mieszkańców

Przedstawiciele inwestora, władze miasta, ekolodzy, radni a także mieszkańcy wezmą udział w dzisiejszym spotkaniu na temat planowanej budowy spalarni śmieci w Kraśniku. Konsultacje rozpoczną się o godz. 17 w Centrum Kultury i Promocji. Spotkanie będzie transmitowane w internecie.

Miejscówka widmo. Kibic otrzymał bilet z miejscem, którego nie ma

Miejscówka widmo. Kibic otrzymał bilet z miejscem, którego nie ma

Nasz czytelnik, pan Paweł, zakupił bilet na mecz LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na miejsce, którego nie było w hali Globus. Kibic interweniował u pośrednika, który sprzedał mu trefny bilet, u zarządcy hali, jak też w lubelskim klubie

Jest nowy szef lubelskiego więziennictwa

Jest nowy szef lubelskiego więziennictwa

Ppłk Cyprian Bas został dyrektorem okręgowym Służby Więziennej w Lublinie. Do tej pory pracował w Opolu Lubelskim.

Puławy. Mediateka coraz droższa. Potrzeba 3 miliony więcej

Puławy. Mediateka coraz droższa. Potrzeba 3 miliony więcej

Nowa siedziba miejskiej biblioteki będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. W tym roku budżet prac wzrośnie o co najmniej 3 mln zł.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd w Puławach
30 stycznia 2022, 16:00

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd w Puławach

Ponad 450 zgłoszeń z całego kraju napłynęło na XXVII Ogólnopolski Koncert Kolęd w Puławach. Najpiękniejsze wykonania będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu laureatów 30 stycznia o godz. 16 Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

Nocny pożar w szkole. Paliło się w jednej z klas
zdjęcia
galeria

Nocny pożar w szkole. Paliło się w jednej z klas

Ogień pojawił się około północy z poniedziałku na wtorek. Na miejsce wezwano strażaków z Lublina i kilku jednostek OSP.

Raport drogowy. Na tych trasach w Lubelskiem trzeba uważać

Raport drogowy. Na tych trasach w Lubelskiem trzeba uważać

Najtrudniejsze warunki panują m.in. w okolicach Lubartowa, Parczewa czy Radzynia Podlaskiego. Tak wynika z informacji przekazanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Zwolniony ratownik – antyszczepionkowiec nagrał film skierowany do wojewody

Zwolniony ratownik – antyszczepionkowiec nagrał film skierowany do wojewody

Robert Oleniacz na nagraniu mówi, że szpital tymczasowy w Lublinie jest niepotrzebny. Ratownik medyczny został zwolniony z pracy po wystąpieniu podczas marszu antyszepionkowców w Lublinie.

Młodzieżowiec z Górnika Łęczna powołany do kadry narodowej

Młodzieżowiec z Górnika Łęczna powołany do kadry narodowej

16-letni zawodnik i wychowanek Górnika Łęczna Dawid Tkacz, który przebywa z pierwszym zespołem na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi otrzymał powołanie na towarzyskie spotkania młodzieżowej reprezentacji Polski z Norwegią

Lublin. Czy prezes ważnego funduszu spycha ludzi poprzednika?

Lublin. Czy prezes ważnego funduszu spycha ludzi poprzednika?

Iskrzy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Szef instytucji zaproponował nowe warunki zatrudnienia szefowym zakładowego związku zawodowego, co spotkało się ze sprzeciwem „Solidarności”. Sprawę badała inspekcja pracy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!