Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 października 2021 r.
19:26

Sejmik już nie jest anty-LGBT, a marszałek wciąż czeka na odblokowanie pieniędzy

Autor: Zdjęcie autora (TOMA)
48 14 A A
Marszałek województwa (w środku) przekonuje, że nie ma już żadnych przeszkód, aby Komisja Europejska odblokowała program REACT EU
Marszałek województwa (w środku) przekonuje, że nie ma już żadnych przeszkód, aby Komisja Europejska odblokowała program REACT EU (fot. Piotr Michalski)

Ponad 1,2 mld zł trafiło do lubelskich firm w ramach tarczy antykryzysowej za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W związku z kryzysem wywołanym przez pandemię udało się dzięki temu uratować prawie 260 tys. miejsc pracy w regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

WUP na rozpatrzenie wszystkich wniosków składanych w tej sprawie przez przedsiębiorców miał czas do końca października. Ta procedura dobiegła już końca.

– Przed nami następny etap prac, czyli rozliczenie tych wszystkich tysięcy wniosków. Zgodnie z ustawą mamy na to trzy lata, ale chcielibyśmy zrobić to w ciągu roku – mówi Andrzej Pruszkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. – Wyobraźmy sobie sytuację, że rozliczamy przedsiębiorcę i po trzech latach dostaje on do zwrotu kwotę z odsetkami za trzy lata. Jeśli coś takiego miałoby się zdarzyć, to lepiej, żeby dotyczyło krótszego okresu – wyjaśnia.

Według danych WUP stopa bezrobocia w regionie jest obecnie niższa niż przed pandemią. Jej skutki okazały się także mniej dotkliwe, niż można było się spodziewać, w przypadku zwolnień grupowych. Od stycznia do września tego roku osiem zakładów pracy zgłosiło do zwolnienia 249 pracowników. Ostatecznie zwolnień dokonało pięć z nich, a pracę straciło 85 osób. Z kolei w ubiegłym roku zgłoszonych do zwolnienia było aż 2365 osób, przy czym zwolniono 169.

To na razie koniec pomocy WUP dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej. Lubelskie firmy szansę na takie wsparcie mogą mieć jeszcze w ramach unijnego programu REACT EU. Chodzi o 26 mln euro, z których część (ok. 60 proc.) ma trafić na wychodzenie gospodarki z kryzysu. Niedawno Komisja Europejska poinformowała jednak o wstrzymaniu negocjacji w tej sprawie. Poszło o budzącą wątpliwości brukselskich urzędników tzw. „uchwałę anty-LGBT”, czyli przyjęte przez sejmik województwa stanowisko sprzeciwu wobec „wprowadzania ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”. Pod koniec września jego treść została zmieniona, a z dokumentu usunięto kontrowersyjne sformułowania.

– Wysłaliśmy stosowne dokumenty do Komisji Europejskiej i czekamy na odblokowanie programu – mówi marszałek Jarosław Stawiarski. I dodaje: – Mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Nie ma już żadnych przeszkód, żeby nie uruchamiać tych środków.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
martinez957 / 19 października 2021 r. o 22:30
+27
Pisiory - ludzie którzy za byle grosik zmieniają poglądy
Avatar
DrewnianyChomik / 19 października 2021 r. o 20:27
+21
aby bardziej uwiarygodnić nawrócenie proponuję panom udział w sobotnim marszu równości
Avatar
Kroll / 19 października 2021 r. o 19:42
+20
Kobieta zmienną jest. To już nie jest aktualne. Pisowiec zmienny jest. Jak czuje kasę. I tak właśnie jesteśmy świadkiem jak wartości których pełne usta mają pislamiści tracą na wartości wobec kasy. A było tak kozakować? Trzeba myśleć.
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 października 2021 r. o 20:33
+18
Ale POlityczne kukizówki. Za dzięgi zrobią wszystko...
Avatar
Palec_jenej_posel / 19 października 2021 r. o 22:18
+9
aby bardziej uwiarygodnić nawrócenie proponuję panom udział w sobotnim marszu równości
Sprawdzę ich tolerancję będę z transparentem J***ćPO. Zobaczymy jak będą tolerancyjnii.
 Ale jak JADAĆ  PO ?, można zjieść z kimś z PO , jak Ty chcesz jadać PO to Ty kanibal jesteś
Avatar
Palec_jenej_posel / 19 października 2021 r. o 23:13
+6
Każdy tłumoczek J***ćPO przeczyta po swojemu. No cóż trzeba wrócić do szkoły.
 He he można jeszcze JARAĆ , coś tu pisano ostatnio o radnym co zjarany sobie traktor "pożyczył"
Avatar
Max... / 20 października 2021 r. o 10:08
+5
...ale z tą wypłatą poczekajcie do chwili rozpatrzenia zażalenia na "automatyczność decyzji" o przyznawaniu wsparcia regionalnego! Teraz KE musi zapoznać się z naszymi argumentami podważającymi jej zasadność! Wszak nie można dopuszczać do sytuacji, aby normy społecznej koegzystencji opierały się nie na równości wszystkich obywateli, ale groźbie utraty środków finansowych! W zażaleniu podjęto także wątek komisarycznej kontroli wydatków! Celem jest, jeśli nie całkowite uniemożliwienie, to chociaż ograniczenie w stopniu znacznym rozkradania horrendalnych kwot wg klucza partyjnego! Polska pod administracją PiS stała się kompletnie niewiarygodnym partnerem dla organizacji międzynarodowych! Chociażby dlatego różne NGO w trosce o nasze wspólne dobro są zmuszone do szybkich i stanowczych działań!
...ale z tą wypłatą poczekajcie do chwili rozpatrzenia zażalenia na "automatyczność decyzji" o przyznawaniu wsparcia regionalnego! Teraz KE musi zapoznać się z naszymi argumentami podważającymi jej zasadność! Wszak nie można dopuszczać do sytuacji, aby normy społecznej koegzystencji opierały się nie na równości wszystkich obywateli, ale groźbie utraty środków finansowych! W zażaleniu podjęto także wątek komisarycznej kontroli wydatków! Celem jest, jeśli nie całkowite uniemożliwienie, to chociaż ograniczenie w stopniu znacznym rozk... rozwiń
Avatar
tadek68 / 19 października 2021 r. o 23:59
+4
Te chlopaki ze zdjęciów to ładnie by wyglądali w sukienkach, szpilkach i kolczykach. Tak to jakieś smutasy. Sejmik niby nie homo, a nie wiadomo?? Czy elpetegie czy co inne?? Za worki z dolarami, wyszczepią, Leninowi może świeczkę? I podrapią Rudego po pleckach?? Mój wredny sąsiad, jak puste butelki i puszki dostaje to taki uradowany jak aniołek, za zeta by tyłek wylizał, może jest jakie miejsce tam dla Niego??? Pan Pruszkowski to ten co tak naratował onegdaj miejsc pracy w Lublinie, potem u dewelocwaniaków prezesował, a teraz imć dyrektor znów, 3 uratował na pewno od Jego strony to ujmując, tego nikt nie zaprzeczy. Sami swoi, na swoim (za nasze).
Te chlopaki ze zdjęciów to ładnie by wyglądali w sukienkach, szpilkach i kolczykach. Tak to jakieś smutasy. Sejmik niby nie homo, a nie wiadomo?? Czy elpetegie czy co inne?? Za worki z dolarami, wyszczepią, Leninowi może świeczkę? I podrapią Rudego po pleckach?? Mój wredny sąsiad, jak puste butelki i puszki dostaje to taki uradowany jak aniołek, za zeta by tyłek wylizał, może jest jakie miejsce tam dla Niego??? Pan Pruszkowski to ten co tak naratował onegdaj miejsc pracy w Lublinie, potem u dewelocwaniaków prezesował, a teraz imć dyrektor ... rozwiń
Avatar
Max... / 20 października 2021 r. o 10:30
+1
Kobieta zmienną jest. To już nie jest aktualne. Pisowiec zmienny jest. Jak czuje kasę. I tak właśnie jesteśmy świadkiem jak wartości których pełne usta mają pislamiści tracą na wartości wobec kasy. A było tak kozakować? Trzeba myśleć.
 Piszesz o ludziach najgorszego autoramentu gotowych wypiąć zadki już nie tylko plebanowi, ale i wszystkim innym za jakiekolwiek pieniądze! ***** *** stało się nie tylko hasłem, ale sprowadzone zostało do roli urzeczywistnienia stanu faktycznego! Większym szacunkiem należy darzyć przydrożne "leśne ssaki", niż tych reprezentantów pewnego elektoratu!   Gnidy i kanalie kupczą własnymi poglądami....
 Piszesz o ludziach najgorszego autoramentu gotowych wypiąć zadki już nie tylko plebanowi, ale i wszystkim innym za jakiekolwiek pieniądze! ***** *** stało się nie tylko hasłem, ale sprowadzone zostało do roli urzeczywistnienia stanu faktycznego! Większym szacunkiem należy darzyć przydrożne "leśne ssaki", niż tych reprezentantów pewnego elektoratu!   Gnidy i kanalie kupczą własnymi poglądami.... rozwiń
Avatar
poker / 20 listopada 2021 r. o 20:33
0
Osoby szerzące ideologię LGBT+ posługują się kłamstwem i przemocą w stosunku do heteronormatywnej większości społeczeństw demokratycznych. Autorka Harrego Pottera nie może wziąć udziału w uroczystościach związanych z jej dziełem, bo została ukarana za pogląd o tradycyjnym pojmowaniu płci. W USA zawieszono w prawach ucznia chłopca, który przyznał się, że zna dwie płcie: żeńską i męską. Ludzie zaczynają cierpieć za poglądy i przekonania. Tak wygląda TOLERANCJA wg. tego środowiska. A przypominam: w Polsce nikt nikomu nie zagląda do łóżka i jakiekolwiek ustępstwa wobec przemocy i kłamstwa osób promujących się na mniejszościowych upodobaniach seksualnych zachęca ich do następnych agresywnych kroków.
Osoby szerzące ideologię LGBT+ posługują się kłamstwem i przemocą w stosunku do heteronormatywnej większości społeczeństw demokratycznych. Autorka Harrego Pottera nie może wziąć udziału w uroczystościach związanych z jej dziełem, bo została ukarana za pogląd o tradycyjnym pojmowaniu płci. W USA zawieszono w prawach ucznia chłopca, który przyznał się, że zna dwie płcie: żeńską i męską. Ludzie zaczynają cierpieć za poglądy i przekonania. Tak wygląda TOLERANCJA wg. tego środowiska. A przypominam: w Polsce nikt nikomu nie zagląda do łóżka i jaki... rozwiń
Avatar
poker / 20 listopada 2021 r. o 20:33
0
Osoby szerzące ideologię LGBT+ posługują się kłamstwem i przemocą w stosunku do heteronormatywnej większości społeczeństw demokratycznych. Autorka Harrego Pottera nie może wziąć udziału w uroczystościach związanych z jej dziełem, bo została ukarana za pogląd o tradycyjnym pojmowaniu płci. W USA zawieszono w prawach ucznia chłopca, który przyznał się, że zna dwie płcie: żeńską i męską. Ludzie zaczynają cierpieć za poglądy i przekonania. Tak wygląda TOLERANCJA wg. tego środowiska. A przypominam: w Polsce nikt nikomu nie zagląda do łóżka i jakiekolwiek ustępstwa wobec przemocy i kłamstwa osób promujących się na mniejszościowych upodobaniach seksualnych zachęca ich do następnych agresywnych kroków.
Osoby szerzące ideologię LGBT+ posługują się kłamstwem i przemocą w stosunku do heteronormatywnej większości społeczeństw demokratycznych. Autorka Harrego Pottera nie może wziąć udziału w uroczystościach związanych z jej dziełem, bo została ukarana za pogląd o tradycyjnym pojmowaniu płci. W USA zawieszono w prawach ucznia chłopca, który przyznał się, że zna dwie płcie: żeńską i męską. Ludzie zaczynają cierpieć za poglądy i przekonania. Tak wygląda TOLERANCJA wg. tego środowiska. A przypominam: w Polsce nikt nikomu nie zagląda do łóżka i jaki... rozwiń
Avatar
Max... / 20 października 2021 r. o 10:30
+1
Kobieta zmienną jest. To już nie jest aktualne. Pisowiec zmienny jest. Jak czuje kasę. I tak właśnie jesteśmy świadkiem jak wartości których pełne usta mają pislamiści tracą na wartości wobec kasy. A było tak kozakować? Trzeba myśleć.
 Piszesz o ludziach najgorszego autoramentu gotowych wypiąć zadki już nie tylko plebanowi, ale i wszystkim innym za jakiekolwiek pieniądze! ***** *** stało się nie tylko hasłem, ale sprowadzone zostało do roli urzeczywistnienia stanu faktycznego! Większym szacunkiem należy darzyć przydrożne "leśne ssaki", niż tych reprezentantów pewnego elektoratu!   Gnidy i kanalie kupczą własnymi poglądami....
 Piszesz o ludziach najgorszego autoramentu gotowych wypiąć zadki już nie tylko plebanowi, ale i wszystkim innym za jakiekolwiek pieniądze! ***** *** stało się nie tylko hasłem, ale sprowadzone zostało do roli urzeczywistnienia stanu faktycznego! Większym szacunkiem należy darzyć przydrożne "leśne ssaki", niż tych reprezentantów pewnego elektoratu!   Gnidy i kanalie kupczą własnymi poglądami.... rozwiń
Avatar
Max... / 20 października 2021 r. o 10:08
+5
...ale z tą wypłatą poczekajcie do chwili rozpatrzenia zażalenia na "automatyczność decyzji" o przyznawaniu wsparcia regionalnego! Teraz KE musi zapoznać się z naszymi argumentami podważającymi jej zasadność! Wszak nie można dopuszczać do sytuacji, aby normy społecznej koegzystencji opierały się nie na równości wszystkich obywateli, ale groźbie utraty środków finansowych! W zażaleniu podjęto także wątek komisarycznej kontroli wydatków! Celem jest, jeśli nie całkowite uniemożliwienie, to chociaż ograniczenie w stopniu znacznym rozkradania horrendalnych kwot wg klucza partyjnego! Polska pod administracją PiS stała się kompletnie niewiarygodnym partnerem dla organizacji międzynarodowych! Chociażby dlatego różne NGO w trosce o nasze wspólne dobro są zmuszone do szybkich i stanowczych działań!
...ale z tą wypłatą poczekajcie do chwili rozpatrzenia zażalenia na "automatyczność decyzji" o przyznawaniu wsparcia regionalnego! Teraz KE musi zapoznać się z naszymi argumentami podważającymi jej zasadność! Wszak nie można dopuszczać do sytuacji, aby normy społecznej koegzystencji opierały się nie na równości wszystkich obywateli, ale groźbie utraty środków finansowych! W zażaleniu podjęto także wątek komisarycznej kontroli wydatków! Celem jest, jeśli nie całkowite uniemożliwienie, to chociaż ograniczenie w stopniu znacznym rozk... rozwiń
Avatar
Konstytucja / 20 października 2021 r. o 07:21
-18
Każdy tłumoczek J***ćPO przeczyta po swojemu. No cóż trzeba wrócić do szkoły.
He he można jeszcze JARAĆ , coś tu pisano ostatnio o radnym co zjarany sobie traktor "pożyczył"
 Jarać to się możesz Jak ci TuSSk włoży palec w kakałowe oczko.
Avatar
tadek68 / 19 października 2021 r. o 23:59
+4
Te chlopaki ze zdjęciów to ładnie by wyglądali w sukienkach, szpilkach i kolczykach. Tak to jakieś smutasy. Sejmik niby nie homo, a nie wiadomo?? Czy elpetegie czy co inne?? Za worki z dolarami, wyszczepią, Leninowi może świeczkę? I podrapią Rudego po pleckach?? Mój wredny sąsiad, jak puste butelki i puszki dostaje to taki uradowany jak aniołek, za zeta by tyłek wylizał, może jest jakie miejsce tam dla Niego??? Pan Pruszkowski to ten co tak naratował onegdaj miejsc pracy w Lublinie, potem u dewelocwaniaków prezesował, a teraz imć dyrektor znów, 3 uratował na pewno od Jego strony to ujmując, tego nikt nie zaprzeczy. Sami swoi, na swoim (za nasze).
Te chlopaki ze zdjęciów to ładnie by wyglądali w sukienkach, szpilkach i kolczykach. Tak to jakieś smutasy. Sejmik niby nie homo, a nie wiadomo?? Czy elpetegie czy co inne?? Za worki z dolarami, wyszczepią, Leninowi może świeczkę? I podrapią Rudego po pleckach?? Mój wredny sąsiad, jak puste butelki i puszki dostaje to taki uradowany jak aniołek, za zeta by tyłek wylizał, może jest jakie miejsce tam dla Niego??? Pan Pruszkowski to ten co tak naratował onegdaj miejsc pracy w Lublinie, potem u dewelocwaniaków prezesował, a teraz imć dyrektor ... rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 19 października 2021 r. o 23:13
+6
Każdy tłumoczek J***ćPO przeczyta po swojemu. No cóż trzeba wrócić do szkoły.
 He he można jeszcze JARAĆ , coś tu pisano ostatnio o radnym co zjarany sobie traktor "pożyczył"
Avatar
martinez957 / 19 października 2021 r. o 22:30
+27
Pisiory - ludzie którzy za byle grosik zmieniają poglądy
Avatar
Konstytucja / 19 października 2021 r. o 22:29
-18
Każdy tłumoczek J***ćPO przeczyta po swojemu. No cóż trzeba wrócić do szkoły. 
Avatar
Palec_jenej_posel / 19 października 2021 r. o 22:18
+9
aby bardziej uwiarygodnić nawrócenie proponuję panom udział w sobotnim marszu równości
Sprawdzę ich tolerancję będę z transparentem J***ćPO. Zobaczymy jak będą tolerancyjnii.
 Ale jak JADAĆ  PO ?, można zjieść z kimś z PO , jak Ty chcesz jadać PO to Ty kanibal jesteś
Avatar
Konstytucja / 19 października 2021 r. o 21:50
-15
aby bardziej uwiarygodnić nawrócenie proponuję panom udział w sobotnim marszu równości
 Sprawdzę ich tolerancję będę z transparentem J***ćPO. Zobaczymy jak będą tolerancyjnii. 
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty