Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 października 2021 r.
19:26

Sejmik już nie jest anty-LGBT, a marszałek wciąż czeka na odblokowanie pieniędzy

Autor: Zdjęcie autora (TOMA)
48 14 A A
Marszałek województwa (w środku) przekonuje, że nie ma już żadnych przeszkód, aby Komisja Europejska odblokowała program REACT EU
Marszałek województwa (w środku) przekonuje, że nie ma już żadnych przeszkód, aby Komisja Europejska odblokowała program REACT EU (fot. Piotr Michalski)

Ponad 1,2 mld zł trafiło do lubelskich firm w ramach tarczy antykryzysowej za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W związku z kryzysem wywołanym przez pandemię udało się dzięki temu uratować prawie 260 tys. miejsc pracy w regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

WUP na rozpatrzenie wszystkich wniosków składanych w tej sprawie przez przedsiębiorców miał czas do końca października. Ta procedura dobiegła już końca.

– Przed nami następny etap prac, czyli rozliczenie tych wszystkich tysięcy wniosków. Zgodnie z ustawą mamy na to trzy lata, ale chcielibyśmy zrobić to w ciągu roku – mówi Andrzej Pruszkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. – Wyobraźmy sobie sytuację, że rozliczamy przedsiębiorcę i po trzech latach dostaje on do zwrotu kwotę z odsetkami za trzy lata. Jeśli coś takiego miałoby się zdarzyć, to lepiej, żeby dotyczyło krótszego okresu – wyjaśnia.

Według danych WUP stopa bezrobocia w regionie jest obecnie niższa niż przed pandemią. Jej skutki okazały się także mniej dotkliwe, niż można było się spodziewać, w przypadku zwolnień grupowych. Od stycznia do września tego roku osiem zakładów pracy zgłosiło do zwolnienia 249 pracowników. Ostatecznie zwolnień dokonało pięć z nich, a pracę straciło 85 osób. Z kolei w ubiegłym roku zgłoszonych do zwolnienia było aż 2365 osób, przy czym zwolniono 169.

To na razie koniec pomocy WUP dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej. Lubelskie firmy szansę na takie wsparcie mogą mieć jeszcze w ramach unijnego programu REACT EU. Chodzi o 26 mln euro, z których część (ok. 60 proc.) ma trafić na wychodzenie gospodarki z kryzysu. Niedawno Komisja Europejska poinformowała jednak o wstrzymaniu negocjacji w tej sprawie. Poszło o budzącą wątpliwości brukselskich urzędników tzw. „uchwałę anty-LGBT”, czyli przyjęte przez sejmik województwa stanowisko sprzeciwu wobec „wprowadzania ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”. Pod koniec września jego treść została zmieniona, a z dokumentu usunięto kontrowersyjne sformułowania.

– Wysłaliśmy stosowne dokumenty do Komisji Europejskiej i czekamy na odblokowanie programu – mówi marszałek Jarosław Stawiarski. I dodaje: – Mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Nie ma już żadnych przeszkód, żeby nie uruchamiać tych środków.

e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
martinez957 / 19 października 2021 r. o 22:30
Pisiory - ludzie którzy za byle grosik zmieniają poglądy
Avatar
DrewnianyChomik / 19 października 2021 r. o 20:27
aby bardziej uwiarygodnić nawrócenie proponuję panom udział w sobotnim marszu równości
Avatar
Kroll / 19 października 2021 r. o 19:42
Kobieta zmienną jest. To już nie jest aktualne. Pisowiec zmienny jest. Jak czuje kasę. I tak właśnie jesteśmy świadkiem jak wartości których pełne usta mają pislamiści tracą na wartości wobec kasy. A było tak kozakować? Trzeba myśleć.
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 października 2021 r. o 20:33
Ale POlityczne kukizówki. Za dzięgi zrobią wszystko...
Avatar
Palec_jenej_posel / 19 października 2021 r. o 22:18
aby bardziej uwiarygodnić nawrócenie proponuję panom udział w sobotnim marszu równości
Sprawdzę ich tolerancję będę z transparentem J***ćPO. Zobaczymy jak będą tolerancyjnii.
 Ale jak JADAĆ  PO ?, można zjieść z kimś z PO , jak Ty chcesz jadać PO to Ty kanibal jesteś
Avatar
Palec_jenej_posel / 19 października 2021 r. o 23:13
Każdy tłumoczek J***ćPO przeczyta po swojemu. No cóż trzeba wrócić do szkoły.
 He he można jeszcze JARAĆ , coś tu pisano ostatnio o radnym co zjarany sobie traktor "pożyczył"
Avatar
Max... / 20 października 2021 r. o 10:08
...ale z tą wypłatą poczekajcie do chwili rozpatrzenia zażalenia na "automatyczność decyzji" o przyznawaniu wsparcia regionalnego! Teraz KE musi zapoznać się z naszymi argumentami podważającymi jej zasadność! Wszak nie można dopuszczać do sytuacji, aby normy społecznej koegzystencji opierały się nie na równości wszystkich obywateli, ale groźbie utraty środków finansowych! W zażaleniu podjęto także wątek komisarycznej kontroli wydatków! Celem jest, jeśli nie całkowite uniemożliwienie, to chociaż ograniczenie w stopniu znacznym rozkradania horrendalnych kwot wg klucza partyjnego! Polska pod administracją PiS stała się kompletnie niewiarygodnym partnerem dla organizacji międzynarodowych! Chociażby dlatego różne NGO w trosce o nasze wspólne dobro są zmuszone do szybkich i stanowczych działań!
...ale z tą wypłatą poczekajcie do chwili rozpatrzenia zażalenia na "automatyczność decyzji" o przyznawaniu wsparcia regionalnego! Teraz KE musi zapoznać się z naszymi argumentami podważającymi jej zasadność! Wszak nie można dopuszczać do sytuacji, aby normy społecznej koegzystencji opierały się nie na równości wszystkich obywateli, ale groźbie utraty środków finansowych! W zażaleniu podjęto także wątek komisarycznej kontroli wydatków! Celem jest, jeśli nie całkowite uniemożliwienie, to chociaż ograniczenie w stopniu znacznym rozk... rozwiń
Avatar
tadek68 / 19 października 2021 r. o 23:59
Te chlopaki ze zdjęciów to ładnie by wyglądali w sukienkach, szpilkach i kolczykach. Tak to jakieś smutasy. Sejmik niby nie homo, a nie wiadomo?? Czy elpetegie czy co inne?? Za worki z dolarami, wyszczepią, Leninowi może świeczkę? I podrapią Rudego po pleckach?? Mój wredny sąsiad, jak puste butelki i puszki dostaje to taki uradowany jak aniołek, za zeta by tyłek wylizał, może jest jakie miejsce tam dla Niego??? Pan Pruszkowski to ten co tak naratował onegdaj miejsc pracy w Lublinie, potem u dewelocwaniaków prezesował, a teraz imć dyrektor znów, 3 uratował na pewno od Jego strony to ujmując, tego nikt nie zaprzeczy. Sami swoi, na swoim (za nasze).
Te chlopaki ze zdjęciów to ładnie by wyglądali w sukienkach, szpilkach i kolczykach. Tak to jakieś smutasy. Sejmik niby nie homo, a nie wiadomo?? Czy elpetegie czy co inne?? Za worki z dolarami, wyszczepią, Leninowi może świeczkę? I podrapią Rudego po pleckach?? Mój wredny sąsiad, jak puste butelki i puszki dostaje to taki uradowany jak aniołek, za zeta by tyłek wylizał, może jest jakie miejsce tam dla Niego??? Pan Pruszkowski to ten co tak naratował onegdaj miejsc pracy w Lublinie, potem u dewelocwaniaków prezesował, a teraz imć dyrektor ... rozwiń
Avatar
Max... / 20 października 2021 r. o 10:30
Kobieta zmienną jest. To już nie jest aktualne. Pisowiec zmienny jest. Jak czuje kasę. I tak właśnie jesteśmy świadkiem jak wartości których pełne usta mają pislamiści tracą na wartości wobec kasy. A było tak kozakować? Trzeba myśleć.
 Piszesz o ludziach najgorszego autoramentu gotowych wypiąć zadki już nie tylko plebanowi, ale i wszystkim innym za jakiekolwiek pieniądze! ***** *** stało się nie tylko hasłem, ale sprowadzone zostało do roli urzeczywistnienia stanu faktycznego! Większym szacunkiem należy darzyć przydrożne "leśne ssaki", niż tych reprezentantów pewnego elektoratu!   Gnidy i kanalie kupczą własnymi poglądami....
 Piszesz o ludziach najgorszego autoramentu gotowych wypiąć zadki już nie tylko plebanowi, ale i wszystkim innym za jakiekolwiek pieniądze! ***** *** stało się nie tylko hasłem, ale sprowadzone zostało do roli urzeczywistnienia stanu faktycznego! Większym szacunkiem należy darzyć przydrożne "leśne ssaki", niż tych reprezentantów pewnego elektoratu!   Gnidy i kanalie kupczą własnymi poglądami.... rozwiń
Avatar
poker / 20 listopada 2021 r. o 20:33
Osoby szerzące ideologię LGBT+ posługują się kłamstwem i przemocą w stosunku do heteronormatywnej większości społeczeństw demokratycznych. Autorka Harrego Pottera nie może wziąć udziału w uroczystościach związanych z jej dziełem, bo została ukarana za pogląd o tradycyjnym pojmowaniu płci. W USA zawieszono w prawach ucznia chłopca, który przyznał się, że zna dwie płcie: żeńską i męską. Ludzie zaczynają cierpieć za poglądy i przekonania. Tak wygląda TOLERANCJA wg. tego środowiska. A przypominam: w Polsce nikt nikomu nie zagląda do łóżka i jakiekolwiek ustępstwa wobec przemocy i kłamstwa osób promujących się na mniejszościowych upodobaniach seksualnych zachęca ich do następnych agresywnych kroków.
Osoby szerzące ideologię LGBT+ posługują się kłamstwem i przemocą w stosunku do heteronormatywnej większości społeczeństw demokratycznych. Autorka Harrego Pottera nie może wziąć udziału w uroczystościach związanych z jej dziełem, bo została ukarana za pogląd o tradycyjnym pojmowaniu płci. W USA zawieszono w prawach ucznia chłopca, który przyznał się, że zna dwie płcie: żeńską i męską. Ludzie zaczynają cierpieć za poglądy i przekonania. Tak wygląda TOLERANCJA wg. tego środowiska. A przypominam: w Polsce nikt nikomu nie zagląda do łóżka i jaki... rozwiń
Avatar
poker / 20 listopada 2021 r. o 20:33
Osoby szerzące ideologię LGBT+ posługują się kłamstwem i przemocą w stosunku do heteronormatywnej większości społeczeństw demokratycznych. Autorka Harrego Pottera nie może wziąć udziału w uroczystościach związanych z jej dziełem, bo została ukarana za pogląd o tradycyjnym pojmowaniu płci. W USA zawieszono w prawach ucznia chłopca, który przyznał się, że zna dwie płcie: żeńską i męską. Ludzie zaczynają cierpieć za poglądy i przekonania. Tak wygląda TOLERANCJA wg. tego środowiska. A przypominam: w Polsce nikt nikomu nie zagląda do łóżka i jakiekolwiek ustępstwa wobec przemocy i kłamstwa osób promujących się na mniejszościowych upodobaniach seksualnych zachęca ich do następnych agresywnych kroków.
Osoby szerzące ideologię LGBT+ posługują się kłamstwem i przemocą w stosunku do heteronormatywnej większości społeczeństw demokratycznych. Autorka Harrego Pottera nie może wziąć udziału w uroczystościach związanych z jej dziełem, bo została ukarana za pogląd o tradycyjnym pojmowaniu płci. W USA zawieszono w prawach ucznia chłopca, który przyznał się, że zna dwie płcie: żeńską i męską. Ludzie zaczynają cierpieć za poglądy i przekonania. Tak wygląda TOLERANCJA wg. tego środowiska. A przypominam: w Polsce nikt nikomu nie zagląda do łóżka i jaki... rozwiń
Avatar
Max... / 20 października 2021 r. o 10:30
Kobieta zmienną jest. To już nie jest aktualne. Pisowiec zmienny jest. Jak czuje kasę. I tak właśnie jesteśmy świadkiem jak wartości których pełne usta mają pislamiści tracą na wartości wobec kasy. A było tak kozakować? Trzeba myśleć.
 Piszesz o ludziach najgorszego autoramentu gotowych wypiąć zadki już nie tylko plebanowi, ale i wszystkim innym za jakiekolwiek pieniądze! ***** *** stało się nie tylko hasłem, ale sprowadzone zostało do roli urzeczywistnienia stanu faktycznego! Większym szacunkiem należy darzyć przydrożne "leśne ssaki", niż tych reprezentantów pewnego elektoratu!   Gnidy i kanalie kupczą własnymi poglądami....
 Piszesz o ludziach najgorszego autoramentu gotowych wypiąć zadki już nie tylko plebanowi, ale i wszystkim innym za jakiekolwiek pieniądze! ***** *** stało się nie tylko hasłem, ale sprowadzone zostało do roli urzeczywistnienia stanu faktycznego! Większym szacunkiem należy darzyć przydrożne "leśne ssaki", niż tych reprezentantów pewnego elektoratu!   Gnidy i kanalie kupczą własnymi poglądami.... rozwiń
Avatar
Max... / 20 października 2021 r. o 10:08
...ale z tą wypłatą poczekajcie do chwili rozpatrzenia zażalenia na "automatyczność decyzji" o przyznawaniu wsparcia regionalnego! Teraz KE musi zapoznać się z naszymi argumentami podważającymi jej zasadność! Wszak nie można dopuszczać do sytuacji, aby normy społecznej koegzystencji opierały się nie na równości wszystkich obywateli, ale groźbie utraty środków finansowych! W zażaleniu podjęto także wątek komisarycznej kontroli wydatków! Celem jest, jeśli nie całkowite uniemożliwienie, to chociaż ograniczenie w stopniu znacznym rozkradania horrendalnych kwot wg klucza partyjnego! Polska pod administracją PiS stała się kompletnie niewiarygodnym partnerem dla organizacji międzynarodowych! Chociażby dlatego różne NGO w trosce o nasze wspólne dobro są zmuszone do szybkich i stanowczych działań!
...ale z tą wypłatą poczekajcie do chwili rozpatrzenia zażalenia na "automatyczność decyzji" o przyznawaniu wsparcia regionalnego! Teraz KE musi zapoznać się z naszymi argumentami podważającymi jej zasadność! Wszak nie można dopuszczać do sytuacji, aby normy społecznej koegzystencji opierały się nie na równości wszystkich obywateli, ale groźbie utraty środków finansowych! W zażaleniu podjęto także wątek komisarycznej kontroli wydatków! Celem jest, jeśli nie całkowite uniemożliwienie, to chociaż ograniczenie w stopniu znacznym rozk... rozwiń
Avatar
Konstytucja / 20 października 2021 r. o 07:21
Każdy tłumoczek J***ćPO przeczyta po swojemu. No cóż trzeba wrócić do szkoły.
He he można jeszcze JARAĆ , coś tu pisano ostatnio o radnym co zjarany sobie traktor "pożyczył"
 Jarać to się możesz Jak ci TuSSk włoży palec w kakałowe oczko.
Avatar
tadek68 / 19 października 2021 r. o 23:59
Te chlopaki ze zdjęciów to ładnie by wyglądali w sukienkach, szpilkach i kolczykach. Tak to jakieś smutasy. Sejmik niby nie homo, a nie wiadomo?? Czy elpetegie czy co inne?? Za worki z dolarami, wyszczepią, Leninowi może świeczkę? I podrapią Rudego po pleckach?? Mój wredny sąsiad, jak puste butelki i puszki dostaje to taki uradowany jak aniołek, za zeta by tyłek wylizał, może jest jakie miejsce tam dla Niego??? Pan Pruszkowski to ten co tak naratował onegdaj miejsc pracy w Lublinie, potem u dewelocwaniaków prezesował, a teraz imć dyrektor znów, 3 uratował na pewno od Jego strony to ujmując, tego nikt nie zaprzeczy. Sami swoi, na swoim (za nasze).
Te chlopaki ze zdjęciów to ładnie by wyglądali w sukienkach, szpilkach i kolczykach. Tak to jakieś smutasy. Sejmik niby nie homo, a nie wiadomo?? Czy elpetegie czy co inne?? Za worki z dolarami, wyszczepią, Leninowi może świeczkę? I podrapią Rudego po pleckach?? Mój wredny sąsiad, jak puste butelki i puszki dostaje to taki uradowany jak aniołek, za zeta by tyłek wylizał, może jest jakie miejsce tam dla Niego??? Pan Pruszkowski to ten co tak naratował onegdaj miejsc pracy w Lublinie, potem u dewelocwaniaków prezesował, a teraz imć dyrektor ... rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 19 października 2021 r. o 23:13
Każdy tłumoczek J***ćPO przeczyta po swojemu. No cóż trzeba wrócić do szkoły.
 He he można jeszcze JARAĆ , coś tu pisano ostatnio o radnym co zjarany sobie traktor "pożyczył"
Avatar
martinez957 / 19 października 2021 r. o 22:30
Pisiory - ludzie którzy za byle grosik zmieniają poglądy
Avatar
Konstytucja / 19 października 2021 r. o 22:29
Każdy tłumoczek J***ćPO przeczyta po swojemu. No cóż trzeba wrócić do szkoły. 
Avatar
Palec_jenej_posel / 19 października 2021 r. o 22:18
aby bardziej uwiarygodnić nawrócenie proponuję panom udział w sobotnim marszu równości
Sprawdzę ich tolerancję będę z transparentem J***ćPO. Zobaczymy jak będą tolerancyjnii.
 Ale jak JADAĆ  PO ?, można zjieść z kimś z PO , jak Ty chcesz jadać PO to Ty kanibal jesteś
Avatar
Konstytucja / 19 października 2021 r. o 21:50
aby bardziej uwiarygodnić nawrócenie proponuję panom udział w sobotnim marszu równości
 Sprawdzę ich tolerancję będę z transparentem J***ćPO. Zobaczymy jak będą tolerancyjnii. 
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tur Milejów punktuje tylko w Biskupicach, czwarta porażka z rzędu

Tur Milejów punktuje tylko w Biskupicach, czwarta porażka z rzędu

Trwa wyjazdowa niemoc Tura Milejów. Podopieczni Damiana Miazgi ponieśli czwartą z rzędu wyjazdową porażkę.

MKS FunFloor Lublin rozgromił trzeciego przeciwnika w tym sezonie [zdjęcia]
galeria

MKS FunFloor Lublin rozgromił trzeciego przeciwnika w tym sezonie [zdjęcia]

Tym razem podopieczne Edyty Majdzińskiej dały lekcję Handballowi JKS Jarosław

Ciągle złoci! Platinum Motor Lublin zwycięża PGE Ekstraligę
galeria

Ciągle złoci! Platinum Motor Lublin zwycięża PGE Ekstraligę

Platinum Motor Lublin drugi raz z rzędu mistrzem Polski! Podopieczni Macieja Kuciapy pokonali Betard Spartę Wrocław 55:35 i w pięknym stylu zostali zwycięzcami PGE Ekstraligi.

Drugi raz z rzędu Motor triumfuje w PGE Ekstralidze! Zobacz jak kibice wspierali naszych zawodników
galeria

Drugi raz z rzędu Motor triumfuje w PGE Ekstralidze! Zobacz jak kibice wspierali naszych zawodników

Zobacz, jak nasi kibice wspierali zawodników Motoru Lublin podczas finałowego meczu na Olimpijskim we Wrocławiu. Zdjęcia dzięki uprzejmości Ady i Mariusza

Mamy mistrza!
galeria

Mamy mistrza!

Zobacz jak kibicują nasi Motorowi podczas mistrzowskiego starcia we Wrocławiu

Tak kibicujemy we Wrocławiu
galeria

Tak kibicujemy we Wrocławiu

Zrobili to! Platinum Motor Lublin obronił tytuł mistrza Polski! [relacja na żywo/live]

Zrobili to! Platinum Motor Lublin obronił tytuł mistrza Polski! [relacja na żywo/live]

Platinum Motor Lublin drużynowym mistrzem Polski! "Koziołki" nie dały najmniejszych szans Betard Sparcie Wrocław i drugi raz z rzędu wygrały PGE Ekstraligę.

Butelkowy bombardier i damski bokser w jednej osobie. Może trafić do celi nawet na 5 lat

Butelkowy bombardier i damski bokser w jednej osobie. Może trafić do celi nawet na 5 lat

Agresywny 39-latek z Białej Podlaskiej rzucał z balkonu butelkami w zaparkowane przed blokiem samochody. Narobił szkód na niemal 8 tys. zł. Bez powodu uderzył przypadkowo napotkaną kobietę. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Lotto 3x3 Liga w Lublinie. Nasi byli tylko tłem

Lotto 3x3 Liga w Lublinie. Nasi byli tylko tłem

Plac Zamkowy opanowali koszykarze. W piątek swoje zmagania rozgrywały panie. Wczoraj natomiast pojawili się panowie, którzy dzisiaj dokończą swój turniej.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin najlepszy w IX Memoriale prof. Stanisława Łęgowskiego

Polski Cukier AZS UMCS Lublin najlepszy w IX Memoriale prof. Stanisława Łęgowskiego

Tydzień temu DRS Cup rozgrywany w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli sprawił, że kibice Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin mogli czuć pewien niepokój dotyczący postawy swoich pupilek w nadchodzącym sezonie. Po IX Memoriale prof. Stanisława Łęgowskiego w Toruniu ten nastrój powinien być już znacznie lepszy.

"Nie boję się żadnego żużlowca Motoru." Opinie przed rewanżowym meczem finałowym

"Nie boję się żadnego żużlowca Motoru." Opinie przed rewanżowym meczem finałowym

Finału nadszedł czas! Już około godziny 21 wszyscy lubelscy sympatycy żużla mają nadzieję cieszyć się drugim z rzędu mistrzostwem Polski. Zadanie nie będzie łatwe, ale to Motor ma sporą przewagę wypracowaną na własnym torze.

Kolejowa rewolucja na dworcu w Lubartowie

Kolejowa rewolucja na dworcu w Lubartowie

Odnowiony z dbałością o detale, komfortowy i przyjazny osobom z niepełnosprawnościami – taki już w połowie 2026 roku będzie dworzec w Lubartowie. Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej. O remoncie mówi się już od trzech lat.

Azoty Puławy nie dały szans MMTS Kwidzyn
galeria

Azoty Puławy nie dały szans MMTS Kwidzyn

W 6. kolejce Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 37:25. MVP wybrany został obrotowy gospodarzy Kelian Janikowski.

Pyry, grule czy kartofle? Już po wykopkach w Muzeum Wsi Lubelskiej
zdjęcia
galeria

Pyry, grule czy kartofle? Już po wykopkach w Muzeum Wsi Lubelskiej

Ziemniaki, pyry, grule czy kartofle, jak zwał, ale zawsze smaczne. W Muzeum Wsi Lubelskiej odbyły się "Wykopki kartoflane". Wydarzenie przyciągnęło wielu zwiedzających, ale także tych, którzy chcieli pomóc przy pracy.

3 promile i motocykl. To nie mogło się dobrze  skończyć

3 promile i motocykl. To nie mogło się dobrze  skończyć

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 41-latek, który w sobotę po południu mknął przez Poperczyn (pow. krasnostawski). Chiński motocyklem Keeway niestety okazał się zbyt wymagający, bo motocyklista „pod wpływem,” stracił panowanie nad jednośladem i zapoznał się podłożem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty