Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2021 r.
6:33

Zawieźli chore dziecko do szpitala. Kilka godzin po wypisie, 1,5-roczny Ksawery zmarł w domu

2223 22 A A
Rodzice Ksawerego. - Baliśmy się, że się odwodni, więc pojechaliśmy do nocnej opieki - mówią
Rodzice Ksawerego. - Baliśmy się, że się odwodni, więc pojechaliśmy do nocnej opieki - mówią (fot. Maciej Kaczanowski)

O trzeciej nad ranem nasz synek został wypisany ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a przed ósmą już nie żył. Przecież było widać, że z dzieckiem dzieje się coś złego – rozpaczają rodzice 18-miesięcznego Ksawerego. Sprawę bada prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na środku pokoju, w którym rozmawiamy z rodzicami Ksawerego, cały czas wisi ulubiona huśtawka chłopca i jego pluszowy miś. Na półkach mnóstwo jego roześmianych zdjęć.

– To było niesamowicie radosne i pogodne dziecko, nie chorowało, zawsze się śmiało, ciągle się przytulało. A teraz tego przytulania już nie będzie – rozpacza Mateusz Mularczyk, tata chłopca. – Ostatni raz przytuliłem go, jak już leżał w trumnie. Pochowaliśmy go w sobotę.

– Jak można wypisać do domu tak małe dziecko, które nie mówi, nie może pokazać gdzie go boli, a widać, że cierpi? Synek cały czas wymiotował, nawet jak podawałam mu picie. Wyniki aż 11 z 20 badań wykonanych na SOR miało znaczne przekroczenia normy. Przecież to pokazuje, że z dzieckiem dzieje się coś złego. Co musi się jeszcze dziać, żeby szpital przyjął na oddział? – pyta Monika Nowacka, mama chłopca.

Feralna noc w szpitalu

Ksawery trafił na SOR Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Chodźki w Lublinie 25 października wieczorem.

– Synek tego dnia cały czas wymiotował. Baliśmy się, że się odwodni, więc pojechaliśmy do nocnej opieki przy Biernackiego. Lekarkę, która go badała, zaniepokoił między innymi czarny kolor stolca, co może oznaczać krwawienie i stan zapalny w jelitach. Od razu dostaliśmy skierowanie na SOR – opowiada mama chłopca. – Niestety, nie mogliśmy liczyć na pilne przyjęcie. Przed nami czekało kilkadziesiąt osób. Czekaliśmy kilka godzin. Najpierw na konsultację pediatry, a potem chirurga. Zlecono badania krwi i USG. Chirurg dopatrzył się płynu w jelitach – dodaje tata Ksawerego.

Przed wypisem z SOR chłopiec dostał kroplówkę. – Bardzo zaniepokoiło nas zakładanie wenflonu. Pielęgniarka nie mogła się początkowo wkłuć w żyłę, co dla dorosłego jest bolesne, a co dopiero dla takiego dziecka. Ksawery wtedy już jednak nie płakał, jakby stracił czucie i dlatego nie reagował na ból – dodaje mężczyzna.

– Bardzo dziwne są także informacje w dokumentacji, którą dostaliśmy przy wypisie. Jest tam m.in. zapis o „innym, nieokreślonym bólu brzucha”. Dlaczego lekarze wypisali dziecko do domu, skoro nie wiedzieli, jaka jest przyczyna tego bólu? Jak tak można? – rozpacza tata chłopca.

Przy wypisie lekarz zalecił lekkostrawną dietę i nawadnianie oraz leki przeciwbólowe.

Rodzice chłopca: - Reanimacja trwała ponad godzinę, ale bez skutku

Ostatnie chwile chłopca

– Kiedy wróciliśmy do domu ze szpitala, poszedłem z synkiem do łazienki, trzymałem go na rękach. Gdy postawiłem go na podłodze, momentalnie zemdlał. Podaliśmy mu środek przeciwbólowy i picie. Napił się, ale ustami robił tak, jakby łapał powietrze. Nie wiedzieliśmy, że on już wtedy się dusił – opowiada płacząc mama chłopca.

– Siedział jeszcze na kanapie, ale chwilę później ręce opadły mu na boki, były już sztywne – mówi pani Monika. – Natychmiast zaczęliśmy go reanimować, bo przestał oddychać. Jednocześnie zadzwoniliśmy po pogotowie. Niestety karetka przyjechała dopiero po 10 minutach. Reanimacja trwała ponad godzinę, ale bez skutku. Lekarz stwierdził zgon.

Sekcja zwłok wykazała niedrożność jelit i ciało obce w przewodzie pokarmowym.

Pytania bez odpowiedzi

Dlaczego Ksawery został wypisany do domu mimo tak niepokojących objawów i wyników badań?

– Zostały wykonane badania diagnostyczne i konsultacje, na podstawie których nie było wskazań do hospitalizacji – stwierdza Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. – W zaleceniach rodzice otrzymali informacje o konieczności pilnego zgłoszenia się ponownie do SOR w razie niepokojących objawów.

– Przecież my już przyjechaliśmy z niepokojącymi objawami – oburzają się rodzice chłopca.

Sprawę wyjaśnia prokuratura, szpital zapewnia, że z nią współpracuje. Rodzice chłopca chcą złożyć odrębne zawiadomienie do prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hava / 5 listopada 2021 r. o 09:12
+78
Niestety to wina lekarzy, jak mogli wypisać dziecko w takim stanie dla mnie niedopuszczalne. Dla wszystkich młodych rodziców rada: zawsze walcz o dziecko, nie musisz być miły dla lekarza, matka wie czasami lepiej niż lekarz,że z dzieckiem dzieje się coś złego, zawsze walcz i miej ograniczone zaufanie do diagnozy, bądź asertywny, a nie spolegliwy. Nie jest ważne czy ktoś cie polubi i będzie lepiej ciebie czy dziecko traktował. Wielokrotnie okazywało się, że lekarz się mylił. Pukaj, stukaj, wracaj.
Avatar
Apollo13 / 5 listopada 2021 r. o 07:17
+71
Dopiero co były artykuły o zapaści lubelskiej służby zdrowia, że nie ma gdzie leczyć dzieci. Tak to jest jak likwiduje się oddziały pod Covid i nie ma miejsc dla innych chorych. Kolejny raz jesteśmy kompletnie nie przygotowani pod kolejną falę pandemii. Trzeba tworzyć nowe miejsca a nie zamykać oddziały istniejące bo nie ma gdzie leczyć innych chorych. To jest straszne. Dlatego tak wiele ludzi w Polsce umiera i to nie na Covid tylko na inne choroby. Tak nie można. To są wielkie ludzkie dramaty.
Avatar
h4msky / 5 listopada 2021 r. o 08:40
+69
Brak słów, żeby wyrazić to co czuje człowiek w takiej chwili. Szczere wyrazy współczucia dla rodziców. A tym felczerom z Chodźki powinni odebrać pozwolenie wykonywania zawodu. Jak można wypuścić dzieciaczka z bolącym brzuchem i krwią w stolcu. Ale tak, lepiej leczyć na C19.
Avatar
aromek7 / 5 listopada 2021 r. o 06:51
+69
Siły w tych strasznych chwilach.
Avatar
Malcik76 / 5 listopada 2021 r. o 06:59
+60
Bardzo współczuję rodzicom. To jest straszne. Niestety takich przypadków będzie wiecej. To dziecko powinno być niezwłocznie przyjęte i pozostać w szpitalu. PiS zarzyna służbę zdrowia. Oni mają inne priorytety. Wola sponsorawać TVP, mierzeja Wiślaną, lotnisko, ipn, liczne swpie fundacje....to są MILIARDY PLN....
Avatar
Pats / 5 listopada 2021 r. o 14:14
+51
BIEDNY, KOCHANY MALUSZEK!!! WSPÓŁCZUJEMY BARDZO RODZICOM!!! SOR- oddział ratunkowy- kilka godzin czekania na przyjęcie??? O co w tym wszystkim chodzi???!!! Jaki to "ratunek" ma nastąpić w kilka godzin???!!! Tylko niech mi nikt nie wciska o biurokracji itp, itd... Dziecko wypisane z wynikami odbiegającymi od normy ???!!! "Zostały wykonane badania diagnostyczne i konsultacje, na podstawie których nie było wskazań do hospitalizacji – stwierdza Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego" - weźcie się wszyscy ogarnijcie i przyznajcie w końcu do błędów, które popełniacie. Będą procesy karne, będą odszkodowania, bo do tego w końcu dojdzie. Niech pani Agnieszka Osińska już nic nie stwierdza tylko natychmiast przyzna bezpłatną OPIEKĘ PSYCHOLOGICZNĄ RODZICOM... A tak w ogóle, Wolałabym płacić z mojej kieszeni na prywatny szpital, w którym będą się chcieli mną zająć w razie potrzeby!!!! Dziękuję bardzo za "łaskę i litość" na SOR-ach, w szpitalach...płacimy składki ale na co?
BIEDNY, KOCHANY MALUSZEK!!! WSPÓŁCZUJEMY BARDZO RODZICOM!!! SOR- oddział ratunkowy- kilka godzin czekania na przyjęcie??? O co w tym wszystkim chodzi???!!! Jaki to "ratunek" ma nastąpić w kilka godzin???!!! Tylko niech mi nikt nie wciska o biurokracji itp, itd... Dziecko wypisane z wynikami odbiegającymi od normy ???!!! "Zostały wykonane badania diagnostyczne i konsultacje, na podstawie których nie było wskazań do hospitalizacji – stwierdza Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego" - weźcie si... rozwiń
Avatar
AaronSzechter / 5 listopada 2021 r. o 14:11
+45
Bardzo współczuję rodzicom. To jest straszne. Niestety takich przypadków będzie wiecej. To dziecko powinno być niezwłocznie przyjęte i pozostać w szpitalu. PiS zarzyna służbę zdrowia. Oni mają inne priorytety. Wola sponsorawać TVP, mierzeja Wiślaną, lotnisko, ipn, liczne swpie fundacje....to są MILIARDY PLN....
 przecież sponsorują służbę zdrowia - i to najbardziej od dekad! Problem jest w tym, że lekarzom jest ciągle mało i spora ich grupa poszła do tego zawodu tylko z powodu zarobków, brak w nich krzty człowieczeństwa. Ile byś im nie dął podwyżki to i tak będzie za mało!
 przecież sponsorują służbę zdrowia - i to najbardziej od dekad! Problem jest w tym, że lekarzom jest ciągle mało i spora ich grupa poszła do tego zawodu tylko z powodu zarobków, brak w nich krzty człowieczeństwa. Ile byś im nie dął podwyżki to i tak będzie za mało! rozwiń
Avatar
lbn / 5 listopada 2021 r. o 17:23
+39
SOR w DSK? Byłem z dzieckiem, nie polecam nikomu. Zamknąć i zaorać.
Avatar
spd_50 / 5 listopada 2021 r. o 15:26
+39
Sor Chodźki... czy ktoś tam zrobi w końcu porządek z tym szpitalem?
Avatar
Apollo13 / 5 listopada 2021 r. o 12:10
+35
Służba zdrowia jest zarżnieta. Co ma zrobić lekarz jak likwiduje się oddziały pod Covid i nie ma miejsc dla chorych? A nowa fala pandemii dopiero sie zaczyna. Znowu nie jesteśmy przygotowani.
Avatar
Max... / 6 listopada 2021 r. o 19:38
+7
Dla nas niedoświadczonych tak okrutnie przez los ból po stracie dziecka jest absolutne niewyobrażalny! Chociażby dlatego trudno zrozumieć złożoność procedur medycznych na oddziałach ratowniczych! Rodzic (opiekun prawny) chce, aby dziecko było przyjęte natychmiast i prowadzone wg najlepszych zasad sztuki lekarskiej! To jest oczywiście zrozumiałe nawet, jeśli na SOR przebywa tylko jeden lekarz i dwie pielęgniarki! Byłaby to ilość w zupełności wystarczająca w jakimś Pierdziszewie, ale nie tak dużym mieści, jak Lublin! Bez wglądu na polityczne sympatie i antypatie zastanówmy się, dlaczego nasza ambitna młodzież zaraz po studiach i stażu emigruje do normalnych krajów? Być może tam właśnie parlamentarzyści mówią do nich "przyjeżdżajcie" i nie podzielają opinii posłanki PiS namawiającej do wyjeżdżania?
Dla nas niedoświadczonych tak okrutnie przez los ból po stracie dziecka jest absolutne niewyobrażalny! Chociażby dlatego trudno zrozumieć złożoność procedur medycznych na oddziałach ratowniczych! Rodzic (opiekun prawny) chce, aby dziecko było przyjęte natychmiast i prowadzone wg najlepszych zasad sztuki lekarskiej! To jest oczywiście zrozumiałe nawet, jeśli na SOR przebywa tylko jeden lekarz i dwie pielęgniarki! Byłaby to ilość w zupełności wystarczająca w jakimś Pierdziszewie, ale nie tak dużym mieści, jak Lublin! Bez wglądu na polityczne ... rozwiń
Avatar
Annko / 6 listopada 2021 r. o 11:31
+20
Wina leży w tym że pozamyykono oddziały pediatryczne w zamościu na Kraśnickich i teraz z całego WL zwożą dzieci do DSK i tam jest ogromne oblężenie. Przyjmują dzieci w ciężkim stanie tylko. Tutaj gdzieś czyjąś czujność została uśpiona... Niewyobrażalne strata, lekarzom i dyrekcji życzę więcej empatii
Avatar
Lubliniak / 5 listopada 2021 r. o 17:50
-21
Czekam kiedy ruda zdradziecka morda powie ze to wina TK
Avatar
Gutek / 5 listopada 2021 r. o 17:33
+25
Sor Chodźki...  czy ktoś tam zrobi w końcu porządek z tym szpitalem?
 Na każdym SOR  dzieją się  „cuda " kto ma lub miał chorego w rodzinie doskonale o tym wie , ile spędza się tam niepotrzebnie czasu . Po prostu przyjęto zły system pracy . Na opis  zdjęcia czekałem 6 godz. , a później na lekarza aby zszedł z oddziału szpitalnego ponad 2 godz .
Avatar
lbn / 5 listopada 2021 r. o 17:23
+39
SOR w DSK? Byłem z dzieckiem, nie polecam nikomu. Zamknąć i zaorać.
Avatar
Gutek / 5 listopada 2021 r. o 17:22
+14
,,czasem ludzie umierają, taka jest biologia''. Polska w ruinie.
 Ci co dali ci minusy chyba nie wiedzą , że zacytwałeś tuza intelektu Sasina , który wypowiedział się w ten sposób o śmierci kobiety ciężarnej .
Avatar
lbn / 5 listopada 2021 r. o 17:21
+1
Ludzie się nie szczepią, doprowadzają do zapaści w służbie zdrowia i takie są efekty. Wyrazy współczucia dla rodziców :(
 Nie błaznuj już. Do zapaści doprowadzają dyrdymały powtarzane przez takich yntelygentów jak ty, zaslyszane wcześniej w mediach.
Avatar
spd_50 / 5 listopada 2021 r. o 15:26
+39
Sor Chodźki... czy ktoś tam zrobi w końcu porządek z tym szpitalem?
Avatar
Pats / 5 listopada 2021 r. o 14:14
+51
BIEDNY, KOCHANY MALUSZEK!!! WSPÓŁCZUJEMY BARDZO RODZICOM!!! SOR- oddział ratunkowy- kilka godzin czekania na przyjęcie??? O co w tym wszystkim chodzi???!!! Jaki to "ratunek" ma nastąpić w kilka godzin???!!! Tylko niech mi nikt nie wciska o biurokracji itp, itd... Dziecko wypisane z wynikami odbiegającymi od normy ???!!! "Zostały wykonane badania diagnostyczne i konsultacje, na podstawie których nie było wskazań do hospitalizacji – stwierdza Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego" - weźcie się wszyscy ogarnijcie i przyznajcie w końcu do błędów, które popełniacie. Będą procesy karne, będą odszkodowania, bo do tego w końcu dojdzie. Niech pani Agnieszka Osińska już nic nie stwierdza tylko natychmiast przyzna bezpłatną OPIEKĘ PSYCHOLOGICZNĄ RODZICOM... A tak w ogóle, Wolałabym płacić z mojej kieszeni na prywatny szpital, w którym będą się chcieli mną zająć w razie potrzeby!!!! Dziękuję bardzo za "łaskę i litość" na SOR-ach, w szpitalach...płacimy składki ale na co?
BIEDNY, KOCHANY MALUSZEK!!! WSPÓŁCZUJEMY BARDZO RODZICOM!!! SOR- oddział ratunkowy- kilka godzin czekania na przyjęcie??? O co w tym wszystkim chodzi???!!! Jaki to "ratunek" ma nastąpić w kilka godzin???!!! Tylko niech mi nikt nie wciska o biurokracji itp, itd... Dziecko wypisane z wynikami odbiegającymi od normy ???!!! "Zostały wykonane badania diagnostyczne i konsultacje, na podstawie których nie było wskazań do hospitalizacji – stwierdza Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego" - weźcie si... rozwiń
Avatar
AaronSzechter / 5 listopada 2021 r. o 14:11
+45
Bardzo współczuję rodzicom. To jest straszne. Niestety takich przypadków będzie wiecej. To dziecko powinno być niezwłocznie przyjęte i pozostać w szpitalu. PiS zarzyna służbę zdrowia. Oni mają inne priorytety. Wola sponsorawać TVP, mierzeja Wiślaną, lotnisko, ipn, liczne swpie fundacje....to są MILIARDY PLN....
 przecież sponsorują służbę zdrowia - i to najbardziej od dekad! Problem jest w tym, że lekarzom jest ciągle mało i spora ich grupa poszła do tego zawodu tylko z powodu zarobków, brak w nich krzty człowieczeństwa. Ile byś im nie dął podwyżki to i tak będzie za mało!
 przecież sponsorują służbę zdrowia - i to najbardziej od dekad! Problem jest w tym, że lekarzom jest ciągle mało i spora ich grupa poszła do tego zawodu tylko z powodu zarobków, brak w nich krzty człowieczeństwa. Ile byś im nie dął podwyżki to i tak będzie za mało! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!