Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2024 r.
6:43

Znamy listę najbardziej wpływowych lekarzy. Kto z Lubelskiego?

Autor: Zdjęcie autora KaNa
Plebiscyt, organizowany przez „Puls Medycyny”, wyróżnia osoby mające wyjątkowy wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz poprawę stanu systemu ochrony zdrowia w Polsce.
Plebiscyt, organizowany przez „Puls Medycyny”, wyróżnia osoby mające wyjątkowy wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz poprawę stanu systemu ochrony zdrowia w Polsce. (fot. pixabay.com)

Na Liście Stu 2023 „Pulsu Medycyny” znalazło się wiele nowych nazwisk. Sprawdzamy jak wypadli nasi specjaliści z regionu. Ich dorobek jest imponujący.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miejsce 27. w rankingu zajął prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak - spec. neurologii; kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, członek Rady Uczelni UM w Lublinie; prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (2021-2024); członek Panelu Naukowego Europejskiej Akademii Neurologii, zastępca sekretarza generalnego International Danube Symposium for Neurological Sciences; konsultant wojewódzki w dziedzinie neurologii dla województwa lubelskiego; członek krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych (m.in.: European Academy of Neurology, American Academy of Neurology, International League Against Epilepsy).

33. miejsce należało do prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Giannopoulosa - spec. chorób wewnętrznych i hematologii; prorektora ds. Szkoły Doktorskiej i Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierownika Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej UM w Lublinie i lekarza kierującego Oddziałem Wieloprofilowym Zachowawczym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie; prezesa Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.

Wśród wyróżnionych znalazł się również prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak - spec. okulistyki, chirurgii okulistycznej, traumatologii narządu wzroku oraz okulistyki dziecięcej; prorektor ds. umiędzynarodowienia i cyfryzacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej UM w Lublinie, dyrektor medyczny oddziału Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów w Dziedzinie Okulistyki (European School for Advanced Studies in Ophthalmology, ESASO) w Lublinie, działającej przy UM w Lublinie; prezes Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich. Zajął on 58. miejsce.

Na liście znalazła się również jedna kobieta z Lublina. Prof. dr hab. n. biol. Agnieszka Szuster-Ciesielska zajęła 83. miejsce. Mikrobiolożka specjalizuje się w wirusologii i immunologii, zatrudniona jest w Katedrze Wirusologii i Immunologii, jest zastępcą dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie.

  • W oddzielnym rankingu Pulsu Medycyny wyróżnione zostały również osoby zajmujące się systemem ochrony zdrowia. Kto z Lublina został doceniony?

29. miejsce zajął Jakub Kosikowski - lekarz w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana 
z Dukli; rzecznik prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej; członek Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie.

35. miejsce należało do Tomasza Zielińskiego, lekarza, spec. medycyny rodzinnej; wiceprezesa i eksperta ds. informatyzacji Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”; prezesa Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców; współzałożyciela i wiceprezesa Polskiej Izby Informatyki Medycznej zrzeszającej przedsiębiorców będących dostawcami i użytkownikami systemów teleinformatycznych w ochronie zdrowia; członka Rady ds. Interoperacyjności przy Centrum e-Zdrowia; wiceprzewodniczący Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Plebiscyt, organizowany przez „Puls Medycyny”, wyróżnia osoby mające wyjątkowy wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz poprawę stanu systemu ochrony zdrowia w Polsce. Jak podaje organizator, w tegorocznym plebiscycie kandydatów oceniało 45 ekspertów.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Wypadek na S17. Droga zablokowana

Wypadek na S17. Droga zablokowana

Zderzenie dwóch aut osobowych na trasie Piaski-Zamość. Jedna osoba jest ranna.

Drogi, oświetlenie i kanalizacja - inwestycje w Głusku

Drogi, oświetlenie i kanalizacja - inwestycje w Głusku

Nowe drogi, oświetlenie i rozbudowa sieci kanalizacyjnej – to inwestycje, na które samorząd gminy Głusk podpisał właśnie umowy. Prace już się rozpoczęły.

„Jesteśmy już w pierwszej fazie wojny”. Generał Jakubczyk o zagrożeniach, słabości służb i gotowości Polski
Dzień Wschodzi
film

„Jesteśmy już w pierwszej fazie wojny”. Generał Jakubczyk o zagrożeniach, słabości służb i gotowości Polski

Zdaniem generała brygady Artura Jakubczyka, Polska już teraz znajduje się w pierwszym etapie nowoczesnej wojny hybrydowej. – Mamy do czynienia z działaniami dezinformacyjnymi, cyberatakami i próbami destabilizacji społecznej. A służby specjalne? Są kompletnie nieprzygotowane – ostrzega były zastępca dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej i szef strategii wywiadu NATO.

Jak wspierać na co dzień pracę wątroby?

Jak wspierać na co dzień pracę wątroby?

Wątroba to cichy bohater organizmu – codziennie filtruje krew, wspiera trawienie i neutralizuje toksyny1. Choć rzadko daje o sobie znać, jej kondycja w dużej mierze zależy od Twoich codziennych wyborów. Dowiedz się, co możesz zrobić, by ją odciążyć i wspierać jej pracę na co dzień.

Religia raz w tygodniu? Większość jest na tak
SONDA

Religia raz w tygodniu? Większość jest na tak

Czy religia powinna ustąpić miejsca matematyce, informatyce albo... po prostu dłuższemu spaniu? Z najnowszego sondażu wynika, że ponad połowa Polaków popiera ograniczenie liczby lekcji religii w szkołach do jednej godziny tygodniowo.

Ekstraliga U-24. Motor Lublin rzutem na taśmę wywalczył remis w starciu z Beckhoff Spartą Wrocław

Ekstraliga U-24. Motor Lublin rzutem na taśmę wywalczył remis w starciu z Beckhoff Spartą Wrocław

W poniedziałek wygrana u siebie, a we wtorek cenny remis na wyjeździe. Motor Lublin w 12. kolejce U-24 Ekstraligi przegrywał we Wrocławiu z Beckhoff Spartą, ale w końcówce zawodów zdołał doprowadzić do stanu 45:45

Bezpieczne wakacje w Lublinie. Relaks, wsparcie i taniec pod Zamkiem
15 lipca 2025, 11:00

Bezpieczne wakacje w Lublinie. Relaks, wsparcie i taniec pod Zamkiem

Jak połączyć wakacyjny relaks z troską o zdrowie psychiczne? W Lublinie to możliwe! Przez cztery dni na Błoniach pod Zamkiem trwać będzie akcja „Bezpieczne Wakacje – Mów. Czuj. Działaj”. Na mieszkanki i mieszkańców czekają warsztaty, konsultacje i chwile wyciszenia – wszystko po to, by wzmocnić emocjonalną odporność i lepiej radzić sobie z hejtem czy przemocą.

Atakujący Bogdanki LUK Lublin Kewin Sasak otrzyma szansę występu już w trzecim tegorocznym turnieju Ligi Narodów

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin powołani na turniej Ligi Narodów w Gdańsku. W środę mecz z Iranem

Trzech zawodników Bogdanki LUK Lublin znalazło się wśród wybrańców selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy Nikoli Grbicia na turniej Ligi Narodów w Gdańsku

Penne, farfale i bucatini. I makaron z truskawkami
PRZEPISY

Penne, farfale i bucatini. I makaron z truskawkami

Kiedy Iga Świątek wyznała, że jej ulubionym daniem z dzieciństwa jest makaron z truskawkami, nie tylko we Włoszech zapanowało poruszenie. A my mamy dla was polskie i włoskie przepisy na dobry makaron.

Tusk: ułaskawienie Bąkiewicza jest skandalem. Duda odpowiada

Tusk: ułaskawienie Bąkiewicza jest skandalem. Duda odpowiada

Premier Donald Tusk ocenił, że ułaskawienie Roberta Bąkiewicza „jest skandalem w ludzkim, moralnym wymiarze”. W odpowiedzi Andrzej Duda napisał, że „skandalem” jest „bezprawie”, które – w ocenie prezydenta – premier „wprowadza od 13 grudnia 2023”.

Wypadek na A1: Jest akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi M.

Wypadek na A1: Jest akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi M.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach poinformowała o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim aktu oskarżenia przeciwko Sebastianowi M. podejrzanemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego na autostradzie A1 we wrześniu 2023 roku.

Bitwa sprzed tysiąca lat nad Bugiem i koronacja Chrobrego w Czumowie
HISTORIA
19 lipca 2025, 18:00

Bitwa sprzed tysiąca lat nad Bugiem i koronacja Chrobrego w Czumowie

Na 19 i 20 lipca w Czumowie pod Hrubieszowem zaplanowano spektakularną rekonstrukcję jednej z najważniejszych bitew średniowiecznej Polski. Starcie wojsk Bolesława Chrobrego z armią Jarosława Mądrego to widowisku z udziałem 500 rekonstruktorów. Będzie też inscenizacja koronacji pierwszego króla Polski.

Kradzież ciągnika i częściowo udana ucieczka

Kradzież ciągnika i częściowo udana ucieczka

32-latek ukradł ciągnik z posesji, na której wynajmował domek. A potem uciekł na nim do lasu.

Czarnek o granicy: Ruch Obrony Granic musi działać

Czarnek o granicy: Ruch Obrony Granic musi działać

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie migracji. Jego zdaniem rząd nie radzi sobie z wyzwaniami jakie przed nim stoją, a Ruch Obrony Granic musi pozostać na zachodniej granicy kraju.

Jacek Braciak w serialu Glina
DO ZOBACZENIA

Glina. Koniec zdjęć do serialu. Kiedy premiera?

Jeszcze w tym roku. W rolach głównych: Maciej Stuhr, Jacek Braciak, Anna Cieślak, Agnieszka Pilaszewska i Nela Macie-jewska.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty