Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

opinie

1 grudnia 2021 r.
6:54

Dziennik Wschodni od dziś znowu w pełnym składzie

463 6 A A
Paweł Buczkowski, zastępca redaktora naczelnego, członek zarządu Corner Media
Paweł Buczkowski, zastępca redaktora naczelnego, członek zarządu Corner Media (fot. Jacek Szydłowski)

Krzysztof Wiejak od dziś znowu jest redaktorem naczelnym, a Agnieszka Mazuś zastępczynią redaktora naczelnego Dziennika Wschodniego. Spółka Corner Media, wydająca Dziennik Wschodni od tygodnia ma również zarząd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

1 grudnia to ważny dzień w historii Dziennika Wschodniego. Krzysztof Wiejak i Agnieszka Mazuś wracają do pracy po 9 miesiącach od haniebnego i zupełnie pozbawionego podstaw zwolnienia przez likwidatora Leszka Kukawskiego. Likwidatora, który zasłynął siłową wymianą zamków w redakcji i przejęciem jej dokumentacji. Wszystko to działo się w sobotę wczesnym rankiem, kiedy w redakcji Dziennika zazwyczaj nikogo nie ma. Osoba, która wybrała taki termin, liczyła zapewne, że po cichu uda jej się przejąć kontrolę nad niezależną gazetą. Przeliczyła się. Niedługo po tych wydarzeniach, które kojarzą się bardziej z działaniami znanymi z jakichś autorytarnych reżimów, niż demokratycznego państwa prawa, sąd usunął likwidatora.

Kolejne miesiące były jednak wciąż trudnym czasem dla redakcji. Spółka nadal nie miała bowiem zarządu, który mógłby przywrócić do pracy zwolnionych redaktorów. To zmieniło się wreszcie 24 listopada. Tego dnia udziałowcy Corner Media wybrali zarząd w osobie piszącego niniejsze słowa. Za udzielone mi zaufanie, dziękuję wszystkim wspólnikom.

Dziękuję również wszystkim naszym Czytelnikom, którzy wielokrotnie dawali wyraz temu, że silny i niezależny od rządzących i biznesu Dziennik Wschodni, leży im na sercu. Działo się to już w marcu, kiedy przed naszą redakcją przy ulicy 3 Maja, odbyła się manifestacja w obronie wyrzucanych osób. Ale także i wielokrotnie później, kiedy Czytelnicy pytali co z nami i interesowali się losem gazety, której mogą zaufać.

Minęło 9 miesięcy od wydarzeń, które mogłyby zmieść z powierzchni ziemi niejedną firmę. Daliśmy radę, za co dziękuję wszystkim tym pracownikom, którzy podjęli trud pracy w bardzo niesprzyjających warunkach, w pewnym momencie nawet bez wypłacanego na czas wynagrodzenia.

Teraz jesteśmy jeszcze mocniejsi.

Paweł Buczkowski, zastępca redaktora naczelnego, członek zarządu Corner Media

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sir_Fred / 1 grudnia 2021 r. o 10:33
+7
Buhaha. Znaczy, sezon na grillowanie naszego Żuczka należy uznać za otwarty. Zaś tematem przewodnim będzie wybieg dla okolicznych sierściuchów, czyli Górki
Avatar
annonim / 1 grudnia 2021 r. o 09:18
+7
Brawo! Na pohybel dewelo-bandzie.
 P0hybel
Avatar
mazgaz / 1 grudnia 2021 r. o 15:00
+5
.A co stało się z pieniędzmi zbieranymi na wykup udziałów spółki corner media przez Fundację Wolność (o ile dobrze pamiętam) ??? Z tego co pamiętam było tego coś ponad 30000 zł. Czy fundacja wolność już je przejadła ??
Avatar
mazgaz / 1 grudnia 2021 r. o 15:09
+3
To znaczy że większościowy udziałowiec też głosował za powołaniem nowego zarządu ??? Czyli już jest zgoda jak rozumiem ?
Avatar
mgma04-1946 / 1 grudnia 2021 r. o 07:48
-9
Bardzo, bardzo się cieszę, ze wszystko wróciło na swoje miejsce. To jedyna wiarygodna w kraju codzienna gazeta. Dziękuję Państwu, że wytrwaliście te ciężkie redakcyjne czasy i nie zostawiliście czytelników bez dostępu do szerokiej i niezależnej informacji. Teraz tylko wypada życzyć zdrowia i końca pandemii. Pozdrawiam ze Słupska Maria.
Avatar
Monisia / 1 grudnia 2021 r. o 07:16
-20
Brawo! Na pohybel dewelo-bandzie.
Avatar
mazgaz / 1 grudnia 2021 r. o 15:09
+3
To znaczy że większościowy udziałowiec też głosował za powołaniem nowego zarządu ??? Czyli już jest zgoda jak rozumiem ?
Avatar
mazgaz / 1 grudnia 2021 r. o 15:00
+5
.A co stało się z pieniędzmi zbieranymi na wykup udziałów spółki corner media przez Fundację Wolność (o ile dobrze pamiętam) ??? Z tego co pamiętam było tego coś ponad 30000 zł. Czy fundacja wolność już je przejadła ??
Avatar
Sir_Fred / 1 grudnia 2021 r. o 10:33
+7
Buhaha. Znaczy, sezon na grillowanie naszego Żuczka należy uznać za otwarty. Zaś tematem przewodnim będzie wybieg dla okolicznych sierściuchów, czyli Górki
Avatar
annonim / 1 grudnia 2021 r. o 09:18
+7
Brawo! Na pohybel dewelo-bandzie.
 P0hybel
Avatar
mgma04-1946 / 1 grudnia 2021 r. o 07:48
-9
Bardzo, bardzo się cieszę, ze wszystko wróciło na swoje miejsce. To jedyna wiarygodna w kraju codzienna gazeta. Dziękuję Państwu, że wytrwaliście te ciężkie redakcyjne czasy i nie zostawiliście czytelników bez dostępu do szerokiej i niezależnej informacji. Teraz tylko wypada życzyć zdrowia i końca pandemii. Pozdrawiam ze Słupska Maria.
Avatar
Monisia / 1 grudnia 2021 r. o 07:16
-20
Brawo! Na pohybel dewelo-bandzie.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Po raz kolejny w tym sezonie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokazały, jak mocnym są zespołem, kiedy czują na sobie presję. Zielono-białe nie tylko odrobiły straty z pierwszego spotkania 1/8 finału EuroCup z Villeneuve d’Ascq LM, ale kompletnie rozbiły rywala z Francji 85:59. I to na jego parkiecie. Awansu do „ósemki” nikt im już nie odbierze

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Rozpoczęły się zapowiadane kontrole cen na sklepowych półkach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma sprawdzać, czy handlowcy zareagują na obniżkę VAT. Grozi karami dla tych, którzy cen nie obniżą. Na razie niektóre produkty zdrożały.

Olga Bończyk na Dzień Kobiet w Nałęczowie
6 marca 2022, 19:00

Olga Bończyk na Dzień Kobiet w Nałęczowie

6 marca o godz. 19 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury wystąpi Olga Bończyk z zespołem.

Wisła Puławy – Pilica Białobrzegi 6:0. Drugi sparing na szóstkę

Wisła Puławy – Pilica Białobrzegi 6:0. Drugi sparing na szóstkę

Po sobotniej porażce w Kielcach Wisła Puławy spisała się dużo lepiej w środowym sparingu z Pilicą Białobrzegi. Rywal tym razem był jednak mniej wymagający i Duma Powiśla rozbiła ostatecznie trzecioligowca 6:0.

Mogłeś odpowiedzieć dobrze, ale i tak nie zdałeś. Tak wyglądał egzamin na prawo jazdy

Mogłeś odpowiedzieć dobrze, ale i tak nie zdałeś. Tak wyglądał egzamin na prawo jazdy

Zamieszanie z egzaminami na prawo jazdy. Do zestawu pytań zostało włączonych osiem błędnych. Ministerstwo szuka odpowiedzialnych za to urzędników, a Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego sprawdzają czy ci co 24 stycznia nie zdali egzaminu, oblali go słusznie.

Trzecie podejście do podwyżki opłaty śmieciowej w Puławach. Ma być jeszcze drożej

Trzecie podejście do podwyżki opłaty śmieciowej w Puławach. Ma być jeszcze drożej

W Puławach za odbiór śmieci segregowanych mieszkańcy płacą 22 zł. Pod koniec zeszłego roku Ratusz podjął dwie próby podwyższenia tej stawki do 27 zł. Obie zakończyły się niepowodzeniem, bo nie zaakceptowali tego radni. W czwartek próba numer trzy, z jeszcze wyższą kwotą – 28,70 zł.

Małe koziołki mogą ozdobić centrum Lublina
galeria

Małe koziołki mogą ozdobić centrum Lublina

W sobotę przed Ratuszem pojawi się pierwsza z kilkunastu figurek koziołków, które chcą poustawiać w centrum miasta działacze jednej z fundacji. Ten pierwszy jest trębaczem, w planie są też m.in. koziołki z poziomicą, rybą i… narzeczoną.

Halo, czy to historia? "Budka Nietelefoniczna" powstała w Trawnikach

Halo, czy to historia? "Budka Nietelefoniczna" powstała w Trawnikach

W kabinie jest zamocowany aparat telefoniczny. Zadzwonić jednak nigdzie się nie da. Będzie można za to posłuchać ciekawych opowieści. Pierwsza w Lubelskiem budka „nietelefoniczna” zostanie oficjalnie otwarta za kilka dni w Trawnikach (powiat świdnicki). Druga stanie w oddalonych o ok. 15 km Piaskach. Zostanie ustawiona wiosną.

Pod koszami Dziennika Wschodniego: Lider wciąż bez porażki

Pod koszami Dziennika Wschodniego: Lider wciąż bez porażki

4-te Piętro pokonało Lancet i umocniło się na czele wyścigu o mistrzostwo rozgrywekPod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego.

Trudny moment, ale nowe restauracje otwierają się w Lublinie. "Nie powinno się czekać na lepszy czas"