Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Promocja

2 września 2010 r.
14:38
Edytuj ten wpis

Polacy w Anglii - czy mają do czego wracać?

0 9 A A

Jak żyją Polacy pracujący w Anglii, czy czują się tam bezpiecznie? Jak planują przyszłość swoich dzieci i za czym tęsknią? O tym w piątkowym Magazynie, reporterskim dodatku do Dziennika Wschodniego. Szukaj w swoim kiosku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak żyją Polacy pracujący w Anglii, czy czują się tam bezpiecznie? Jak planują przyszłość swoich dzieci i za czym tęsknią?

O tym w piątkowym Magazynie, reporterskim dodatku do Dziennika Wschodniego. Szukaj w swoim kiosku.



Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ktosik - orginal / 6 września 2010 o 09:56
0
[quote name='Gość' date='03 wrzesień 2010 - 13:08 ' timestamp='1283512096' post='341035']
Chyba tylko tak Ci się wydaje, że jesteś normalny. Pierwsza sprawa - jeśli kogoś pouczasz o używaniu CAPS LOCKA, to najpierw spójrz na swoje wypociny - co to jest? Przecinków nauczyli Cię używać, a kropek już nie? Poza tym, może nie jesteś zbyt rozgarnięty, osoba pisząca tekst z dużych liter zapewne chce podkreślić swoje zdanie.
W Polsce nie ma tylko osób zarabiających najniższą krajową - to fakt i niektórym się udaje tak jak Tobie, ale chodzi tutaj o to, że ludzie którzy chcą uczciwie zarobić w tym kraju na etacie są wynagradzani najczęściej minimalną krajową i chyba zgodzisz się z tym że za takie pieniądze trudno wyżyć - jeśli już to jest to tylko wegetacja a nie życie!!!
[/quote]

Szkoda tylko ze za minimalna krajowa w innych krajach da sie wyzyc. Moze nie na najwyzszym poziomie ale sie da. Starcza na zarcie i wynajecie pokoju. A jak juz masz kogos do pary to starcza na mieszkanie i na zarcie. I oczywiscie najnizsza masz na poczatku. Z czasem wszystko sie zmienia.
[quote name='Gość' date='03 wrzesień 2010 - 13:08 ' timestamp='1283512096' post='341035']
Chyba tylko tak Ci się wydaje, że jesteś normalny. Pierwsza sprawa - jeśli kogoś pouczasz o używaniu CAPS LOCKA, to najpierw spójrz na swoje wypociny - co to jest? Przecinków nauczyli Cię używać, a kropek już nie? Poza tym, może nie jesteś zbyt rozgarnięty, osoba pisząca tekst z dużych liter zapewne chce podkreślić swoje zdanie.
W Polsce nie ma tylko osób zarabiających najniższą krajową - to fakt i niektórym s... rozwiń
Avatar
Ktosik - orginal / 6 września 2010 o 09:55
0
[quote name='Gość' date='03 wrzesień 2010 - 13:08 ' timestamp='1283512096' post='341035']
Chyba tylko tak Ci się wydaje, że jesteś normalny. Pierwsza sprawa - jeśli kogoś pouczasz o używaniu CAPS LOCKA, to najpierw spójrz na swoje wypociny - co to jest? Przecinków nauczyli Cię używać, a kropek już nie? Poza tym, może nie jesteś zbyt rozgarnięty, osoba pisząca tekst z dużych liter zapewne chce podkreślić swoje zdanie.
W Polsce nie ma tylko osób zarabiających najniższą krajową - to fakt i niektórym się udaje tak jak Tobie, ale chodzi tutaj o to, że ludzie którzy chcą uczciwie zarobić w tym kraju na etacie są wynagradzani najczęściej minimalną krajową i chyba zgodzisz się z tym że za takie pieniądze trudno wyżyć - jeśli już to jest to tylko wegetacja a nie życie!!!
[/quote]

Szkoda tylko ze za minimalna krajowa w innych krajach da sie wyzyc. Moze nie na najwyzszym poziomie ale sie da. Starcza na zarcie i wynajecie pokoju. A jak juz masz kogos do pary to starcza na mieszkanie i na zarcie. I oczywiscie najnizsza masz na poczatku. Z czasem wszystko sie zmienia.
[quote name='Gość' date='03 wrzesień 2010 - 13:08 ' timestamp='1283512096' post='341035']
Chyba tylko tak Ci się wydaje, że jesteś normalny. Pierwsza sprawa - jeśli kogoś pouczasz o używaniu CAPS LOCKA, to najpierw spójrz na swoje wypociny - co to jest? Przecinków nauczyli Cię używać, a kropek już nie? Poza tym, może nie jesteś zbyt rozgarnięty, osoba pisząca tekst z dużych liter zapewne chce podkreślić swoje zdanie.
W Polsce nie ma tylko osób zarabiających najniższą krajową - to fakt i niektórym s... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2010 o 13:08
0
[quote name='rd5' date='02 wrzesień 2010 - 19:29 ' timestamp='1283448599' post='340571']
jestem normalny, tak mi się wydaje, mam dobrą pracę (w Lublinie), jestem zadowolony, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem, byłem w USA oraz w Rosji na dłuższych pobytach (po kilka miesięcy), widzę problemy ale dostrzegam też pozytywy, cóż chyba się jednak da, znam wiele osób o podobnych poglądach i sytuacji życiowej do mojej...

Twój mocno subiektywny komentarz świadczy trochę o Tobie, aha, taka rada jeśli pozwolisz, zacznij od obsługi komputera, skup się na klawiaturze może najpierw, dokładniej - sposobie działania klawisza caps lock bądź shift, będzie Ci łatwiej...
[/quote]
Chyba tylko tak Ci się wydaje, że jesteś normalny. Pierwsza sprawa - jeśli kogoś pouczasz o używaniu CAPS LOCKA, to najpierw spójrz na swoje wypociny - co to jest? Przecinków nauczyli Cię używać, a kropek już nie? Poza tym, może nie jesteś zbyt rozgarnięty, osoba pisząca tekst z dużych liter zapewne chce podkreślić swoje zdanie.
W Polsce nie ma tylko osób zarabiających najniższą krajową - to fakt i niektórym się udaje tak jak Tobie, ale chodzi tutaj o to, że ludzie którzy chcą uczciwie zarobić w tym kraju na etacie są wynagradzani najczęściej minimalną krajową i chyba zgodzisz się z tym że za takie pieniądze trudno wyżyć - jeśli już to jest to tylko wegetacja a nie życie!!!
[quote name='rd5' date='02 wrzesień 2010 - 19:29 ' timestamp='1283448599' post='340571']
jestem normalny, tak mi się wydaje, mam dobrą pracę (w Lublinie), jestem zadowolony, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem, byłem w USA oraz w Rosji na dłuższych pobytach (po kilka miesięcy), widzę problemy ale dostrzegam też pozytywy, cóż chyba się jednak da, znam wiele osób o podobnych poglądach i sytuacji życiowej do mojej...

Twój mocno subiektywny komentarz świadczy trochę o Tobie, aha, taka rada je... rozwiń
Avatar
aneta / 3 września 2010 o 11:23
0
[quote name='ANTYPOLPOT' date='02 wrzesień 2010 - 17:26 ' timestamp='1283441173' post='340513']
WRAC PO CO??D TEGO P....KRAJU???TU NIC NIE MA,ŻADNYCH ZACHĘT DLA CHCĄCYCH PORWADZIĆ BIZNES, OPIEKA SPOŁECZNA DNO, DRÓG BRAK, KORUPCJA, BIEDA, ZACOFANIE EKONOMICZNE I MENTALNE JAK NIGDY, ZARBOKI TO ŚMIECH NA SALI!!!GDBYBYM MIAŁ PRACĘ W ANGLII, ŻONA I DOBRE PERSPEKTYWY DLA DZIECI NA ŻYCIE I NAUKĘ, TO MOJA NOGA BY TU NIE STANĘŁA..CHYBA TYLKO BY ODWIEDZIĆ RODZICÓW!!POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA NORMALNYCH LUDZI!!!
[/quote]
[quote name='ANTYPOLPOT' date='02 wrzesień 2010 - 17:26 ' timestamp='1283441173' post='340513']
WRAC PO CO??D TEGO P....KRAJU???TU NIC NIE MA,ŻADNYCH ZACHĘT DLA CHCĄCYCH PORWADZIĆ BIZNES, OPIEKA SPOŁECZNA DNO, DRÓG BRAK, KORUPCJA, BIEDA, ZACOFANIE EKONOMICZNE I MENTALNE JAK NIGDY, ZARBOKI TO ŚMIECH NA SALI!!!GDBYBYM MIAŁ PRACĘ W ANGLII, ŻONA I DOBRE PERSPEKTYWY DLA DZIECI NA ŻYCIE I NAUKĘ, TO MOJA NOGA BY TU NIE STANĘŁA..CHYBA TYLKO BY ODWIEDZIĆ RODZICÓW!!POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA N... rozwiń
Avatar
regan / 3 września 2010 o 09:29
0
[quote name='Ktosik' date='02 wrzesień 2010 - 22:27 ' timestamp='1283459255' post='340693']
W listopadzie minie mi rok jak wyjechalem do Edinburgha, byl to moj pierwszy wyjazd za granice. W Polsce pracowalem jako handlowiec, potem wziolem jeszcze drugi etat jako wolny strzelec i mialem calkiem niezle pieniadze jak na lubelszczyzne w okolicach sredniej warszawskiej - ale jakim kosztem, w domu mnie nie bylo, moj zwiazek zacza sie psuc. Rzucilem wiec druga robote i zostalem przy jednej. Moja zona pracowala za 700 zl. Nie bylo nas stac zeby zamieszkac samemu .

Zdecydowalismy sie wyjechac.

Na poczatku bylo ciezko, nie bylo roboty. Moja zona pierwsza znalazla prace potem ja. Awansowalem po 3 czy 4 miesiacach. Teraz awansowala moja zona. Wiec jako tako leci.

Roznica jest taka, ze bez szczegolnego oszczedzania zawsze nam zostaje, to my decydujemy gdzie mieszkamy, co jemy, w co sie ubieramy. 2 raz lece do Polski. Wiadomo ciezko jest, daleko od domu, rodziny, przyjaciol. Ale za normalne 7:30 h pracy mam te same pieniadze co w Polsce na 2 etatach. Rozowo nie jest, ale jak jestes w miare ogarniety, inteligentny i otwarty na ludzi do masz szanse sie wybic za granica.

I co najwazniejsze, nie mysle o sobie jako o emigrancie tylko jak o pelnowartosciowym czlonku unii europejskiej ktory zmienil miejsce zamieszkania.

Jeszcze nie wiem czy zostane tu na stale. Jak czytam co dzieje sie w polsce to rece opadaja, uwazam ze sie nic nie zmienilo, a nawet jest gorzej.

Lepiej mnie tutaj traktuja niz w ojczystym kraju. Pracodawca nie straszy mnie ze mnie wyzuci, ze jest 1000 osob na moje miejsce. Wiem ze nie wszedzie tak jest bo, rozmawiam z ludzmi ale jedna rada jaka moge dac to (nauczylem sie od koliegi szkota) jak nie bales sie tu przyjechac to dlaczego boisz sie zmienic prace. Ludzie tkwol w jakis marnych pracach nie probujac nic zmienic i tylko nazekaja. Fakt teraz jest ciezej z praca tutaj ale, jak co kolwiek soba reprezentujesz to pracodawca Cie doceni. Szukaja tu osob myslacych, kreatywnych. Nawet jak sie nie znasz, to pokaz ze jestes w stanie sie szybko nauczyc. W Polsce wyprowalem flaki zeby mnie docenili, zeby dali szanse. Ale oni uwazaja ze szansa jest to ze dostales prace. Co jest smieszne. Bo tu dostajesz prace i szanse zeby sie wykazac jak jestes dobry to Cie docenia, podwyzke dostaniesz albo awans. A nie uscisk dloni dyrektora i szanse na dalsza prace.

Jak cos napierdziele w robocie to gorszy sajgon ja robie sobie niz moja managerka (taka pozostalosc, po polsce strach ze cie wyzuca, stres itp.
A moja manadzerka zamuje sie tlumaczeniem nam ze kazdy popelnia bledy i ze czlowiek uczy sie na bledach.

Tak ze do boju podbijac swiat. Niech se sami pracuja w stresie, w nerwach, w nie klimatyzowanych samochodach po 9h i za marne pieniadze. Za ktore strach rodzine zkladac bo nie wiesz czy utrzymasz, albo czy pracy nie stracisz.

Pozdrawiam
[/quote]i tu mazsz świętą rację. ja w wieku prawie 50 lat zdecydowałem się na wyjazd i nie żałuję
[quote name='Ktosik' date='02 wrzesień 2010 - 22:27 ' timestamp='1283459255' post='340693']
W listopadzie minie mi rok jak wyjechalem do Edinburgha, byl to moj pierwszy wyjazd za granice. W Polsce pracowalem jako handlowiec, potem wziolem jeszcze drugi etat jako wolny strzelec i mialem calkiem niezle pieniadze jak na lubelszczyzne w okolicach sredniej warszawskiej - ale jakim kosztem, w domu mnie nie bylo, moj zwiazek zacza sie psuc. Rzucilem wiec druga robote i zostalem przy jednej. Moja zona pracowala ... rozwiń
Avatar
Ktosik / 2 września 2010 o 22:27
0
W listopadzie minie mi rok jak wyjechalem do Edinburgha, byl to moj pierwszy wyjazd za granice. W Polsce pracowalem jako handlowiec, potem wziolem jeszcze drugi etat jako wolny strzelec i mialem calkiem niezle pieniadze jak na lubelszczyzne w okolicach sredniej warszawskiej - ale jakim kosztem, w domu mnie nie bylo, moj zwiazek zacza sie psuc. Rzucilem wiec druga robote i zostalem przy jednej. Moja zona pracowala za 700 zl. Nie bylo nas stac zeby zamieszkac samemu .

Zdecydowalismy sie wyjechac.

Na poczatku bylo ciezko, nie bylo roboty. Moja zona pierwsza znalazla prace potem ja. Awansowalem po 3 czy 4 miesiacach. Teraz awansowala moja zona. Wiec jako tako leci.

Roznica jest taka, ze bez szczegolnego oszczedzania zawsze nam zostaje, to my decydujemy gdzie mieszkamy, co jemy, w co sie ubieramy. 2 raz lece do Polski. Wiadomo ciezko jest, daleko od domu, rodziny, przyjaciol. Ale za normalne 7:30 h pracy mam te same pieniadze co w Polsce na 2 etatach. Rozowo nie jest, ale jak jestes w miare ogarniety, inteligentny i otwarty na ludzi do masz szanse sie wybic za granica.

I co najwazniejsze, nie mysle o sobie jako o emigrancie tylko jak o pelnowartosciowym czlonku unii europejskiej ktory zmienil miejsce zamieszkania.

Jeszcze nie wiem czy zostane tu na stale. Jak czytam co dzieje sie w polsce to rece opadaja, uwazam ze sie nic nie zmienilo, a nawet jest gorzej.

Lepiej mnie tutaj traktuja niz w ojczystym kraju. Pracodawca nie straszy mnie ze mnie wyzuci, ze jest 1000 osob na moje miejsce. Wiem ze nie wszedzie tak jest bo, rozmawiam z ludzmi ale jedna rada jaka moge dac to (nauczylem sie od koliegi szkota) jak nie bales sie tu przyjechac to dlaczego boisz sie zmienic prace. Ludzie tkwol w jakis marnych pracach nie probujac nic zmienic i tylko nazekaja. Fakt teraz jest ciezej z praca tutaj ale, jak co kolwiek soba reprezentujesz to pracodawca Cie doceni. Szukaja tu osob myslacych, kreatywnych. Nawet jak sie nie znasz, to pokaz ze jestes w stanie sie szybko nauczyc. W Polsce wyprowalem flaki zeby mnie docenili, zeby dali szanse. Ale oni uwazaja ze szansa jest to ze dostales prace. Co jest smieszne. Bo tu dostajesz prace i szanse zeby sie wykazac jak jestes dobry to Cie docenia, podwyzke dostaniesz albo awans. A nie uscisk dloni dyrektora i szanse na dalsza prace.

Jak cos napierdziele w robocie to gorszy sajgon ja robie sobie niz moja managerka (taka pozostalosc, po polsce strach ze cie wyzuca, stres itp.
A moja manadzerka zamuje sie tlumaczeniem nam ze kazdy popelnia bledy i ze czlowiek uczy sie na bledach.

Tak ze do boju podbijac swiat. Niech se sami pracuja w stresie, w nerwach, w nie klimatyzowanych samochodach po 9h i za marne pieniadze. Za ktore strach rodzine zkladac bo nie wiesz czy utrzymasz, albo czy pracy nie stracisz.

Pozdrawiam
W listopadzie minie mi rok jak wyjechalem do Edinburgha, byl to moj pierwszy wyjazd za granice. W Polsce pracowalem jako handlowiec, potem wziolem jeszcze drugi etat jako wolny strzelec i mialem calkiem niezle pieniadze jak na lubelszczyzne w okolicach sredniej warszawskiej - ale jakim kosztem, w domu mnie nie bylo, moj zwiazek zacza sie psuc. Rzucilem wiec druga robote i zostalem przy jednej. Moja zona pracowala za 700 zl. Nie bylo nas stac zeby zamieszkac samemu .

Zdecydowalismy sie wyjechac.

Na poczatku bylo ciez... rozwiń
Avatar
rd5 / 2 września 2010 o 19:29
0
[quote name='ANTYPOLPOT' date='02 wrzesień 2010 - 17:26 ' timestamp='1283441173' post='340513']
WRAC PO CO??D TEGO P....KRAJU???TU NIC NIE MA,ŻADNYCH ZACHĘT DLA CHCĄCYCH PORWADZIĆ BIZNES, OPIEKA SPOŁECZNA DNO, DRÓG BRAK, KORUPCJA, BIEDA, ZACOFANIE EKONOMICZNE I MENTALNE JAK NIGDY, ZARBOKI TO ŚMIECH NA SALI!!!GDBYBYM MIAŁ PRACĘ W ANGLII, ŻONA I DOBRE PERSPEKTYWY DLA DZIECI NA ŻYCIE I NAUKĘ, TO MOJA NOGA BY TU NIE STANĘŁA..CHYBA TYLKO BY ODWIEDZIĆ RODZICÓW!!POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA NORMALNYCH LUDZI!!!
[/quote]


jestem normalny, tak mi się wydaje, mam dobrą pracę (w Lublinie), jestem zadowolony, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem, byłem w USA oraz w Rosji na dłuższych pobytach (po kilka miesięcy), widzę problemy ale dostrzegam też pozytywy, cóż chyba się jednak da, znam wiele osób o podobnych poglądach i sytuacji życiowej do mojej...

Twój mocno subiektywny komentarz świadczy trochę o Tobie, aha, taka rada jeśli pozwolisz, zacznij od obsługi komputera, skup się na klawiaturze może najpierw, dokładniej - sposobie działania klawisza caps lock bądź shift, będzie Ci łatwiej...
[quote name='ANTYPOLPOT' date='02 wrzesień 2010 - 17:26 ' timestamp='1283441173' post='340513']
WRAC PO CO??D TEGO P....KRAJU???TU NIC NIE MA,ŻADNYCH ZACHĘT DLA CHCĄCYCH PORWADZIĆ BIZNES, OPIEKA SPOŁECZNA DNO, DRÓG BRAK, KORUPCJA, BIEDA, ZACOFANIE EKONOMICZNE I MENTALNE JAK NIGDY, ZARBOKI TO ŚMIECH NA SALI!!!GDBYBYM MIAŁ PRACĘ W ANGLII, ŻONA I DOBRE PERSPEKTYWY DLA DZIECI NA ŻYCIE I NAUKĘ, TO MOJA NOGA BY TU NIE STANĘŁA..CHYBA TYLKO BY ODWIEDZIĆ RODZICÓW!!POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA N... rozwiń
Avatar
Ico / 2 września 2010 o 17:49
0
Ale w gazecie na pewno napiszą jak to Polacy za granicą mają źle.Jak to walą z powrotem do kraju,bo 1350zł brutto to wraz więcej niż ich głodowe zarobki na wyspach.Tylko że prawda jest inna,nikt z moich znajomych jakoś nie myśli o powrocie.A spadek ich waluty spowodował tylko brak opłacalności utrzymywania chałup w dwóch krajach.Zmusił do decyzji,a ci najczęściej wybrali wyspy.
Avatar
ANTYPOLPOT / 2 września 2010 o 17:26
0
WRAC PO CO??D TEGO P....KRAJU???TU NIC NIE MA,ŻADNYCH ZACHĘT DLA CHCĄCYCH PORWADZIĆ BIZNES, OPIEKA SPOŁECZNA DNO, DRÓG BRAK, KORUPCJA, BIEDA, ZACOFANIE EKONOMICZNE I MENTALNE JAK NIGDY, ZARBOKI TO ŚMIECH NA SALI!!!GDBYBYM MIAŁ PRACĘ W ANGLII, ŻONA I DOBRE PERSPEKTYWY DLA DZIECI NA ŻYCIE I NAUKĘ, TO MOJA NOGA BY TU NIE STANĘŁA..CHYBA TYLKO BY ODWIEDZIĆ RODZICÓW!!POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA NORMALNYCH LUDZI!!!
Avatar
Ktosik - orginal / 6 września 2010 o 09:56
0
[quote name='Gość' date='03 wrzesień 2010 - 13:08 ' timestamp='1283512096' post='341035']
Chyba tylko tak Ci się wydaje, że jesteś normalny. Pierwsza sprawa - jeśli kogoś pouczasz o używaniu CAPS LOCKA, to najpierw spójrz na swoje wypociny - co to jest? Przecinków nauczyli Cię używać, a kropek już nie? Poza tym, może nie jesteś zbyt rozgarnięty, osoba pisząca tekst z dużych liter zapewne chce podkreślić swoje zdanie.
W Polsce nie ma tylko osób zarabiających najniższą krajową - to fakt i niektórym się udaje tak jak Tobie, ale chodzi tutaj o to, że ludzie którzy chcą uczciwie zarobić w tym kraju na etacie są wynagradzani najczęściej minimalną krajową i chyba zgodzisz się z tym że za takie pieniądze trudno wyżyć - jeśli już to jest to tylko wegetacja a nie życie!!!
[/quote]

Szkoda tylko ze za minimalna krajowa w innych krajach da sie wyzyc. Moze nie na najwyzszym poziomie ale sie da. Starcza na zarcie i wynajecie pokoju. A jak juz masz kogos do pary to starcza na mieszkanie i na zarcie. I oczywiscie najnizsza masz na poczatku. Z czasem wszystko sie zmienia.
[quote name='Gość' date='03 wrzesień 2010 - 13:08 ' timestamp='1283512096' post='341035']
Chyba tylko tak Ci się wydaje, że jesteś normalny. Pierwsza sprawa - jeśli kogoś pouczasz o używaniu CAPS LOCKA, to najpierw spójrz na swoje wypociny - co to jest? Przecinków nauczyli Cię używać, a kropek już nie? Poza tym, może nie jesteś zbyt rozgarnięty, osoba pisząca tekst z dużych liter zapewne chce podkreślić swoje zdanie.
W Polsce nie ma tylko osób zarabiających najniższą krajową - to fakt i niektórym s... rozwiń
Avatar
Ktosik - orginal / 6 września 2010 o 09:55
0
[quote name='Gość' date='03 wrzesień 2010 - 13:08 ' timestamp='1283512096' post='341035']
Chyba tylko tak Ci się wydaje, że jesteś normalny. Pierwsza sprawa - jeśli kogoś pouczasz o używaniu CAPS LOCKA, to najpierw spójrz na swoje wypociny - co to jest? Przecinków nauczyli Cię używać, a kropek już nie? Poza tym, może nie jesteś zbyt rozgarnięty, osoba pisząca tekst z dużych liter zapewne chce podkreślić swoje zdanie.
W Polsce nie ma tylko osób zarabiających najniższą krajową - to fakt i niektórym się udaje tak jak Tobie, ale chodzi tutaj o to, że ludzie którzy chcą uczciwie zarobić w tym kraju na etacie są wynagradzani najczęściej minimalną krajową i chyba zgodzisz się z tym że za takie pieniądze trudno wyżyć - jeśli już to jest to tylko wegetacja a nie życie!!!
[/quote]

Szkoda tylko ze za minimalna krajowa w innych krajach da sie wyzyc. Moze nie na najwyzszym poziomie ale sie da. Starcza na zarcie i wynajecie pokoju. A jak juz masz kogos do pary to starcza na mieszkanie i na zarcie. I oczywiscie najnizsza masz na poczatku. Z czasem wszystko sie zmienia.
[quote name='Gość' date='03 wrzesień 2010 - 13:08 ' timestamp='1283512096' post='341035']
Chyba tylko tak Ci się wydaje, że jesteś normalny. Pierwsza sprawa - jeśli kogoś pouczasz o używaniu CAPS LOCKA, to najpierw spójrz na swoje wypociny - co to jest? Przecinków nauczyli Cię używać, a kropek już nie? Poza tym, może nie jesteś zbyt rozgarnięty, osoba pisząca tekst z dużych liter zapewne chce podkreślić swoje zdanie.
W Polsce nie ma tylko osób zarabiających najniższą krajową - to fakt i niektórym s... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2010 o 13:08
0
[quote name='rd5' date='02 wrzesień 2010 - 19:29 ' timestamp='1283448599' post='340571']
jestem normalny, tak mi się wydaje, mam dobrą pracę (w Lublinie), jestem zadowolony, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem, byłem w USA oraz w Rosji na dłuższych pobytach (po kilka miesięcy), widzę problemy ale dostrzegam też pozytywy, cóż chyba się jednak da, znam wiele osób o podobnych poglądach i sytuacji życiowej do mojej...

Twój mocno subiektywny komentarz świadczy trochę o Tobie, aha, taka rada jeśli pozwolisz, zacznij od obsługi komputera, skup się na klawiaturze może najpierw, dokładniej - sposobie działania klawisza caps lock bądź shift, będzie Ci łatwiej...
[/quote]
Chyba tylko tak Ci się wydaje, że jesteś normalny. Pierwsza sprawa - jeśli kogoś pouczasz o używaniu CAPS LOCKA, to najpierw spójrz na swoje wypociny - co to jest? Przecinków nauczyli Cię używać, a kropek już nie? Poza tym, może nie jesteś zbyt rozgarnięty, osoba pisząca tekst z dużych liter zapewne chce podkreślić swoje zdanie.
W Polsce nie ma tylko osób zarabiających najniższą krajową - to fakt i niektórym się udaje tak jak Tobie, ale chodzi tutaj o to, że ludzie którzy chcą uczciwie zarobić w tym kraju na etacie są wynagradzani najczęściej minimalną krajową i chyba zgodzisz się z tym że za takie pieniądze trudno wyżyć - jeśli już to jest to tylko wegetacja a nie życie!!!
[quote name='rd5' date='02 wrzesień 2010 - 19:29 ' timestamp='1283448599' post='340571']
jestem normalny, tak mi się wydaje, mam dobrą pracę (w Lublinie), jestem zadowolony, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem, byłem w USA oraz w Rosji na dłuższych pobytach (po kilka miesięcy), widzę problemy ale dostrzegam też pozytywy, cóż chyba się jednak da, znam wiele osób o podobnych poglądach i sytuacji życiowej do mojej...

Twój mocno subiektywny komentarz świadczy trochę o Tobie, aha, taka rada je... rozwiń
Avatar
aneta / 3 września 2010 o 11:23
0
[quote name='ANTYPOLPOT' date='02 wrzesień 2010 - 17:26 ' timestamp='1283441173' post='340513']
WRAC PO CO??D TEGO P....KRAJU???TU NIC NIE MA,ŻADNYCH ZACHĘT DLA CHCĄCYCH PORWADZIĆ BIZNES, OPIEKA SPOŁECZNA DNO, DRÓG BRAK, KORUPCJA, BIEDA, ZACOFANIE EKONOMICZNE I MENTALNE JAK NIGDY, ZARBOKI TO ŚMIECH NA SALI!!!GDBYBYM MIAŁ PRACĘ W ANGLII, ŻONA I DOBRE PERSPEKTYWY DLA DZIECI NA ŻYCIE I NAUKĘ, TO MOJA NOGA BY TU NIE STANĘŁA..CHYBA TYLKO BY ODWIEDZIĆ RODZICÓW!!POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA NORMALNYCH LUDZI!!!
[/quote]
[quote name='ANTYPOLPOT' date='02 wrzesień 2010 - 17:26 ' timestamp='1283441173' post='340513']
WRAC PO CO??D TEGO P....KRAJU???TU NIC NIE MA,ŻADNYCH ZACHĘT DLA CHCĄCYCH PORWADZIĆ BIZNES, OPIEKA SPOŁECZNA DNO, DRÓG BRAK, KORUPCJA, BIEDA, ZACOFANIE EKONOMICZNE I MENTALNE JAK NIGDY, ZARBOKI TO ŚMIECH NA SALI!!!GDBYBYM MIAŁ PRACĘ W ANGLII, ŻONA I DOBRE PERSPEKTYWY DLA DZIECI NA ŻYCIE I NAUKĘ, TO MOJA NOGA BY TU NIE STANĘŁA..CHYBA TYLKO BY ODWIEDZIĆ RODZICÓW!!POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA N... rozwiń
Avatar
regan / 3 września 2010 o 09:29
0
[quote name='Ktosik' date='02 wrzesień 2010 - 22:27 ' timestamp='1283459255' post='340693']
W listopadzie minie mi rok jak wyjechalem do Edinburgha, byl to moj pierwszy wyjazd za granice. W Polsce pracowalem jako handlowiec, potem wziolem jeszcze drugi etat jako wolny strzelec i mialem calkiem niezle pieniadze jak na lubelszczyzne w okolicach sredniej warszawskiej - ale jakim kosztem, w domu mnie nie bylo, moj zwiazek zacza sie psuc. Rzucilem wiec druga robote i zostalem przy jednej. Moja zona pracowala za 700 zl. Nie bylo nas stac zeby zamieszkac samemu .

Zdecydowalismy sie wyjechac.

Na poczatku bylo ciezko, nie bylo roboty. Moja zona pierwsza znalazla prace potem ja. Awansowalem po 3 czy 4 miesiacach. Teraz awansowala moja zona. Wiec jako tako leci.

Roznica jest taka, ze bez szczegolnego oszczedzania zawsze nam zostaje, to my decydujemy gdzie mieszkamy, co jemy, w co sie ubieramy. 2 raz lece do Polski. Wiadomo ciezko jest, daleko od domu, rodziny, przyjaciol. Ale za normalne 7:30 h pracy mam te same pieniadze co w Polsce na 2 etatach. Rozowo nie jest, ale jak jestes w miare ogarniety, inteligentny i otwarty na ludzi do masz szanse sie wybic za granica.

I co najwazniejsze, nie mysle o sobie jako o emigrancie tylko jak o pelnowartosciowym czlonku unii europejskiej ktory zmienil miejsce zamieszkania.

Jeszcze nie wiem czy zostane tu na stale. Jak czytam co dzieje sie w polsce to rece opadaja, uwazam ze sie nic nie zmienilo, a nawet jest gorzej.

Lepiej mnie tutaj traktuja niz w ojczystym kraju. Pracodawca nie straszy mnie ze mnie wyzuci, ze jest 1000 osob na moje miejsce. Wiem ze nie wszedzie tak jest bo, rozmawiam z ludzmi ale jedna rada jaka moge dac to (nauczylem sie od koliegi szkota) jak nie bales sie tu przyjechac to dlaczego boisz sie zmienic prace. Ludzie tkwol w jakis marnych pracach nie probujac nic zmienic i tylko nazekaja. Fakt teraz jest ciezej z praca tutaj ale, jak co kolwiek soba reprezentujesz to pracodawca Cie doceni. Szukaja tu osob myslacych, kreatywnych. Nawet jak sie nie znasz, to pokaz ze jestes w stanie sie szybko nauczyc. W Polsce wyprowalem flaki zeby mnie docenili, zeby dali szanse. Ale oni uwazaja ze szansa jest to ze dostales prace. Co jest smieszne. Bo tu dostajesz prace i szanse zeby sie wykazac jak jestes dobry to Cie docenia, podwyzke dostaniesz albo awans. A nie uscisk dloni dyrektora i szanse na dalsza prace.

Jak cos napierdziele w robocie to gorszy sajgon ja robie sobie niz moja managerka (taka pozostalosc, po polsce strach ze cie wyzuca, stres itp.
A moja manadzerka zamuje sie tlumaczeniem nam ze kazdy popelnia bledy i ze czlowiek uczy sie na bledach.

Tak ze do boju podbijac swiat. Niech se sami pracuja w stresie, w nerwach, w nie klimatyzowanych samochodach po 9h i za marne pieniadze. Za ktore strach rodzine zkladac bo nie wiesz czy utrzymasz, albo czy pracy nie stracisz.

Pozdrawiam
[/quote]i tu mazsz świętą rację. ja w wieku prawie 50 lat zdecydowałem się na wyjazd i nie żałuję
[quote name='Ktosik' date='02 wrzesień 2010 - 22:27 ' timestamp='1283459255' post='340693']
W listopadzie minie mi rok jak wyjechalem do Edinburgha, byl to moj pierwszy wyjazd za granice. W Polsce pracowalem jako handlowiec, potem wziolem jeszcze drugi etat jako wolny strzelec i mialem calkiem niezle pieniadze jak na lubelszczyzne w okolicach sredniej warszawskiej - ale jakim kosztem, w domu mnie nie bylo, moj zwiazek zacza sie psuc. Rzucilem wiec druga robote i zostalem przy jednej. Moja zona pracowala ... rozwiń
Avatar
Ktosik / 2 września 2010 o 22:27
0
W listopadzie minie mi rok jak wyjechalem do Edinburgha, byl to moj pierwszy wyjazd za granice. W Polsce pracowalem jako handlowiec, potem wziolem jeszcze drugi etat jako wolny strzelec i mialem calkiem niezle pieniadze jak na lubelszczyzne w okolicach sredniej warszawskiej - ale jakim kosztem, w domu mnie nie bylo, moj zwiazek zacza sie psuc. Rzucilem wiec druga robote i zostalem przy jednej. Moja zona pracowala za 700 zl. Nie bylo nas stac zeby zamieszkac samemu .

Zdecydowalismy sie wyjechac.

Na poczatku bylo ciezko, nie bylo roboty. Moja zona pierwsza znalazla prace potem ja. Awansowalem po 3 czy 4 miesiacach. Teraz awansowala moja zona. Wiec jako tako leci.

Roznica jest taka, ze bez szczegolnego oszczedzania zawsze nam zostaje, to my decydujemy gdzie mieszkamy, co jemy, w co sie ubieramy. 2 raz lece do Polski. Wiadomo ciezko jest, daleko od domu, rodziny, przyjaciol. Ale za normalne 7:30 h pracy mam te same pieniadze co w Polsce na 2 etatach. Rozowo nie jest, ale jak jestes w miare ogarniety, inteligentny i otwarty na ludzi do masz szanse sie wybic za granica.

I co najwazniejsze, nie mysle o sobie jako o emigrancie tylko jak o pelnowartosciowym czlonku unii europejskiej ktory zmienil miejsce zamieszkania.

Jeszcze nie wiem czy zostane tu na stale. Jak czytam co dzieje sie w polsce to rece opadaja, uwazam ze sie nic nie zmienilo, a nawet jest gorzej.

Lepiej mnie tutaj traktuja niz w ojczystym kraju. Pracodawca nie straszy mnie ze mnie wyzuci, ze jest 1000 osob na moje miejsce. Wiem ze nie wszedzie tak jest bo, rozmawiam z ludzmi ale jedna rada jaka moge dac to (nauczylem sie od koliegi szkota) jak nie bales sie tu przyjechac to dlaczego boisz sie zmienic prace. Ludzie tkwol w jakis marnych pracach nie probujac nic zmienic i tylko nazekaja. Fakt teraz jest ciezej z praca tutaj ale, jak co kolwiek soba reprezentujesz to pracodawca Cie doceni. Szukaja tu osob myslacych, kreatywnych. Nawet jak sie nie znasz, to pokaz ze jestes w stanie sie szybko nauczyc. W Polsce wyprowalem flaki zeby mnie docenili, zeby dali szanse. Ale oni uwazaja ze szansa jest to ze dostales prace. Co jest smieszne. Bo tu dostajesz prace i szanse zeby sie wykazac jak jestes dobry to Cie docenia, podwyzke dostaniesz albo awans. A nie uscisk dloni dyrektora i szanse na dalsza prace.

Jak cos napierdziele w robocie to gorszy sajgon ja robie sobie niz moja managerka (taka pozostalosc, po polsce strach ze cie wyzuca, stres itp.
A moja manadzerka zamuje sie tlumaczeniem nam ze kazdy popelnia bledy i ze czlowiek uczy sie na bledach.

Tak ze do boju podbijac swiat. Niech se sami pracuja w stresie, w nerwach, w nie klimatyzowanych samochodach po 9h i za marne pieniadze. Za ktore strach rodzine zkladac bo nie wiesz czy utrzymasz, albo czy pracy nie stracisz.

Pozdrawiam
W listopadzie minie mi rok jak wyjechalem do Edinburgha, byl to moj pierwszy wyjazd za granice. W Polsce pracowalem jako handlowiec, potem wziolem jeszcze drugi etat jako wolny strzelec i mialem calkiem niezle pieniadze jak na lubelszczyzne w okolicach sredniej warszawskiej - ale jakim kosztem, w domu mnie nie bylo, moj zwiazek zacza sie psuc. Rzucilem wiec druga robote i zostalem przy jednej. Moja zona pracowala za 700 zl. Nie bylo nas stac zeby zamieszkac samemu .

Zdecydowalismy sie wyjechac.

Na poczatku bylo ciez... rozwiń
Avatar
rd5 / 2 września 2010 o 19:29
0
[quote name='ANTYPOLPOT' date='02 wrzesień 2010 - 17:26 ' timestamp='1283441173' post='340513']
WRAC PO CO??D TEGO P....KRAJU???TU NIC NIE MA,ŻADNYCH ZACHĘT DLA CHCĄCYCH PORWADZIĆ BIZNES, OPIEKA SPOŁECZNA DNO, DRÓG BRAK, KORUPCJA, BIEDA, ZACOFANIE EKONOMICZNE I MENTALNE JAK NIGDY, ZARBOKI TO ŚMIECH NA SALI!!!GDBYBYM MIAŁ PRACĘ W ANGLII, ŻONA I DOBRE PERSPEKTYWY DLA DZIECI NA ŻYCIE I NAUKĘ, TO MOJA NOGA BY TU NIE STANĘŁA..CHYBA TYLKO BY ODWIEDZIĆ RODZICÓW!!POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA NORMALNYCH LUDZI!!!
[/quote]


jestem normalny, tak mi się wydaje, mam dobrą pracę (w Lublinie), jestem zadowolony, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem, byłem w USA oraz w Rosji na dłuższych pobytach (po kilka miesięcy), widzę problemy ale dostrzegam też pozytywy, cóż chyba się jednak da, znam wiele osób o podobnych poglądach i sytuacji życiowej do mojej...

Twój mocno subiektywny komentarz świadczy trochę o Tobie, aha, taka rada jeśli pozwolisz, zacznij od obsługi komputera, skup się na klawiaturze może najpierw, dokładniej - sposobie działania klawisza caps lock bądź shift, będzie Ci łatwiej...
[quote name='ANTYPOLPOT' date='02 wrzesień 2010 - 17:26 ' timestamp='1283441173' post='340513']
WRAC PO CO??D TEGO P....KRAJU???TU NIC NIE MA,ŻADNYCH ZACHĘT DLA CHCĄCYCH PORWADZIĆ BIZNES, OPIEKA SPOŁECZNA DNO, DRÓG BRAK, KORUPCJA, BIEDA, ZACOFANIE EKONOMICZNE I MENTALNE JAK NIGDY, ZARBOKI TO ŚMIECH NA SALI!!!GDBYBYM MIAŁ PRACĘ W ANGLII, ŻONA I DOBRE PERSPEKTYWY DLA DZIECI NA ŻYCIE I NAUKĘ, TO MOJA NOGA BY TU NIE STANĘŁA..CHYBA TYLKO BY ODWIEDZIĆ RODZICÓW!!POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA N... rozwiń
Avatar
Ico / 2 września 2010 o 17:49
0
Ale w gazecie na pewno napiszą jak to Polacy za granicą mają źle.Jak to walą z powrotem do kraju,bo 1350zł brutto to wraz więcej niż ich głodowe zarobki na wyspach.Tylko że prawda jest inna,nikt z moich znajomych jakoś nie myśli o powrocie.A spadek ich waluty spowodował tylko brak opłacalności utrzymywania chałup w dwóch krajach.Zmusił do decyzji,a ci najczęściej wybrali wyspy.
Avatar
ANTYPOLPOT / 2 września 2010 o 17:26
0
WRAC PO CO??D TEGO P....KRAJU???TU NIC NIE MA,ŻADNYCH ZACHĘT DLA CHCĄCYCH PORWADZIĆ BIZNES, OPIEKA SPOŁECZNA DNO, DRÓG BRAK, KORUPCJA, BIEDA, ZACOFANIE EKONOMICZNE I MENTALNE JAK NIGDY, ZARBOKI TO ŚMIECH NA SALI!!!GDBYBYM MIAŁ PRACĘ W ANGLII, ŻONA I DOBRE PERSPEKTYWY DLA DZIECI NA ŻYCIE I NAUKĘ, TO MOJA NOGA BY TU NIE STANĘŁA..CHYBA TYLKO BY ODWIEDZIĆ RODZICÓW!!POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA NORMALNYCH LUDZI!!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.