Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 czerwca 2022 r.
19:21

12 milionów przepadnie, bo prezydent nie chce dołożyć na boiska. Szkoła zbiera sama i ma wsparcie gwiazd

46 13 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Cztery miliony złotych – taką kwotę na pomoc miastu Puławy w budowie sali gimnastycznej i boisk sportowych dla Szkoły Podstawowej nr 3, próbują zebrać rodzice uczniów. Ich społeczną akcję wspierają znani sportowcy, artyści i absolwenci placówki. Wrogiem jest czas i prezydent Puław.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budowa sali i boiska w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Brzechwy w Puławach - ZBIÓRKA

Szkoła Podstawowa nr 3 to jedna z lepszych pod względem osiąganych wyników w nauce, a jednocześnie najmniejszych i najbardziej niedofinansowanych placówek w Puławach. Jej małą salę gimnastyczną i stare boiska miały zastąpić nowe obiekty zaprojektowane jeszcze za czasów poprzedniego prezydenta, Janusza Grobla.

Jego następca, Paweł Maj, prace początkowo kontynuował, uaktualnił projekt hali, dodając do niej fotowoltaikę. Udało mu się także pozyskać blisko 12 mln zł rządowej dotacji na budowę.

W tym roku wyszło jednak na jaw, że tego przedsięwzięcia prezydent miasta nie chce. Złożenie wniosku do „Polskiego Ładu”, mimo powodzenia, nazwał błędem. Powód? Za mała liczba dzieci rodzących się w Puławach i niekorzystne prognozy demograficzne oraz szacowany, znaczny koszt utrzymania nowego obiektu.

Mimo jawnej niechęci do inwestycji, nazywanej przez prezydenta m.in. „szaleństwem i niegospodarnością”, z ogłaszania przetargów nie zrezygnowano. W przyszłym tygodniu minie miesiąc od otwarcia ofert w drugim już postępowaniu. Cena najtańszej propozycji przekracza 15 mln zł. W miejskich budżecie takich pieniędzy nie ma. Rodzice uczniów SP nr 3 zadeklarowali więc swoją pomoc. Chcą uzbierać i przekazać miastu 4 mln zł. To suma, która ma przekonać prezydenta do zmiany zdania.

O zaangażowaniu szkolnego środowiska jest coraz głośniej. Rodzice umiejętnie wykorzystują media społecznościowe, starając się rozpromować internetową zbiórkę (na zrzutka.pl) i aukcje przedmiotów od darczyńców. Inicjatywę symbolicznie wspierają znani sportowcy, artyści i absolwenci puławskiej „trójki”.

– Cześć SP 3 Puławy, jestem z wami. Działajcie! – powiedział znany skoczek narciarski, Piotr Żyła, nagrywając krótkie wideo specjalnie dla puławskiej szkoły.

Własny filmik nakręciła także popularna aktorka, Maria Dębska. – To wspaniałe, że młodzi ludzie chcą się rozwijać, uprawiać sport. To ważne i potrzebne – wspomniała, zachęcając wszystkich do pomocy „trójce”.

Filmiki nagrywają także zespoły muzyczne, dorośli już absolwenci szkoły, przedsiębiorcy i harcerze.

– Ja uczyłem się w tej szkole wiele lat temu i już wtedy warunki były skansenowe. Zaskakuje mnie, że po tylu latach nasza szkoła podstawowa ciągle przypomina muzeum w tej kwestii. Apeluję do pana prezydenta, żeby coś z tym zrobić. Żeby nasza młodzież mogła pięknie się rozwijać, również fizycznie, bo jest bardzo ważne – powiedział Adam Czapla, były uczeń „trójki”, znany trener wokalny, uczestnik programów telewizyjnych.

– Całym sercem popieramy akcję budowy nowego boiska. Uczniowie zasługują, by ćwiczyć w miejscu z prawdziwego zdarzenia – przekonują druhowie z puławskiego ZHP.

Podobnych wpisów jest więcej. Na osobnej stronie na FB trwają internetowe licytacje przedmiotów i usług od darczyńców. Kupić można m.in. zabiegi kosmetyczne, obrazy, ceramikę, ozdoby, vouchery od lokalnych pizzerii, a nawet spacer z psem.

Niestety: zebranych pieniędzy na razie nie można liczyć w milionach. Na zrzutce we wtorkowe popołudnie było niewiele ponad 5 tys. zł. Tymczasem do decyzji o drugim przetargu (12-13 czerwca), pozostało raptem kilka dni. Rodzice z SP nr 3 nie mają jednak zamiaru się poddawać. Liczą na to, że ich postawa, zjednanie szerokiego frontu poparcia, nagłośnienie problemu, pozwoli przekonać rządzących miastem do skorzystania z dotacji i budowy obiektów dla dzieci. Jeśli to się nie uda, Puławom grozi konieczność zwrotu przyznanej dotacji, blisko 12 mln zł, do budżetu państwa.

– Pragniemy właściwych i bezpiecznych warunków rozwoju dla naszych dzieci i kolejnych pokoleń, którym przyjdzie uczyć się w naszej szkole. Nie ma naszej zgody na marnotrawienie pieniędzy i blokowanie rozwoju miasta – podkreśla przewodniczący rady rodziców w SP nr 3, Paweł Kiełpsz.

Dzień na sportowo w SP 3 w Puławach

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aromek7 / 9 czerwca 2022 r. o 09:58
Jak to dobrze, że prezydentem miasta Puławy radny Maj nie był wcześniej. Wcześniej się coś działo, budowano, następował rozwój. Teraz nie ma pieniędzy na nic, oprócz pensji radnego Maja. Prezydentura radnego Maja to zmarnowane lata.
Avatar
rybki / 9 czerwca 2022 r. o 07:01
Nie dajcie się ludzie zmanipulować kilku osobom lobbującym za tym nieracjonalnym pomysłem. Puławy mają za dużo miejsc w szkołach by zadłużać inne dzieci na ten nieracjonalny pomysł. Grobel zostawił Puławy blaszane i zadłużone właśnie na takie poronione pomysły i pensje dla urzędników.
Avatar
Jonek78 / 8 czerwca 2022 r. o 22:17
Suuuuuuuper pomysł. Nie oddać Naszych podatków na polskie puławskie dzieci. Ale za to na wnuki Banderowców to już pieniążki były. Żegnaj Paweł
Avatar
jac.wit / 8 czerwca 2022 r. o 21:08
Modyfikacja projektu (wspomniana fotowoltaika itp) miały na celu podbicie wartości inwestycji a w finalnym rozrachunku uniemożliwić znalezienie zadowalającej oferty przetargowej. Bardzo kreatywne. Prezydent czysty, tylko te firmy budowlane źle bo takie pazerne i to przez budowlańców nie będzie tej budowy. Brawo Paweł Maj. Takich ludzi nam potrzeba. Kilka drobnych bonusów niby na plus dla budynku w projekcie a koszty wykonania rosną. Bardzo mądrze rozegrane. Ucz się opozycjo jak się wyborców robi w ...
Avatar
aromek7 / 8 czerwca 2022 r. o 16:01
Żadnych dodatkowych długów na oświatę w Puławach nie można zaciągać bo jest mało dzieci i to jest trend stały.
 Czyli na puławskie dzieci nie ma pieniędzy, ale pieniądze na wynagrodzenie prezydenta miasta Puławy zawsze muszą się znaleźć..
Avatar
rybki / 8 czerwca 2022 r. o 10:18
Żadnych dodatkowych długów na oświatę w Puławach nie można zaciągać bo jest mało dzieci i to jest trend stały.
Avatar
Mieszkaniec081984 / 8 czerwca 2022 r. o 09:50
Bardzo szkoda że dla prezydenta wydatki na nasze dzieci są    szaleństwem i niegospodarnością. Aż dziw, że niegospodarności i szaleństwa nie widział w budowie hali za 100 mln złotych ...
 Halę za 100 mln przepchnął i zaopiniował (pamiętny przycisk wyłączający prąd w całym budynku) poprzedni obóz rządzący w puławach i prezydent Grobel. Może jego ktoś zapyta czy priorytetem byla hala (która teraz kurzy sie przez większośc roku i generuje 3 czy 4 mln kosztów utrzymania) czy sala i boisko dla SP3 które jest potrzebne dzieciom. Czemu rozliczacie człowieka który dostał taki "spadek" po poprzednikach. 
 Halę za 100 mln przepchnął i zaopiniował (pamiętny przycisk wyłączający prąd w całym budynku) poprzedni obóz rządzący w puławach i prezydent Grobel. Może jego ktoś zapyta czy priorytetem byla hala (która teraz kurzy sie przez większośc roku i generuje 3 czy 4 mln kosztów utrzymania) czy sala i boisko dla SP3 które jest potrzebne dzieciom. Czemu rozliczacie człowieka który dostał taki "spadek" po poprzednikach.  rozwiń
Avatar
Gracjanus521 / 8 czerwca 2022 r. o 08:26
Czytając niektóre komentarze uważam że matematyka powinna być obowiązkowa na maturze. Dwie rzeczy do policzenia: zapotrzebowanie na szkoły i zadłużenie. Ogromnie zadłużenie miasta (spadek po Groblu) i rosnący WIBOR oraz wymierające miasto bo dzieci coraz mniej, pokazują że każda złotówkę trzeba oglądać i nie ładować kasy w niepotrzebny beton.
Avatar
aromek7 / 8 czerwca 2022 r. o 06:58
Prezydentura radnego Maja to porażka. A tak krytykował poprzednika. W obietnicach miały być złote góry, a jest NIC. Konieczne jest referendum w prawie odwołania prezydenta, szkoda marnować pozostały rok kadencji na blokowanie rozwoju miasta Puławy.
Avatar
Grigorij / 7 czerwca 2022 r. o 21:30
Szkół podstawowych w pobliżu siebie są trzy. Dzieci coraz mniej. Więc nie ma się co dziwić, że miasto nie chce budować sali bo którąś ze szkół trzeba będzie zamknąć. Zresztą o tym mówi się od paru lat. Nie ma tylko odważnego.
Avatar
aromek7 / 9 czerwca 2022 r. o 09:58
Jak to dobrze, że prezydentem miasta Puławy radny Maj nie był wcześniej. Wcześniej się coś działo, budowano, następował rozwój. Teraz nie ma pieniędzy na nic, oprócz pensji radnego Maja. Prezydentura radnego Maja to zmarnowane lata.
Avatar
rybki / 9 czerwca 2022 r. o 07:01
Nie dajcie się ludzie zmanipulować kilku osobom lobbującym za tym nieracjonalnym pomysłem. Puławy mają za dużo miejsc w szkołach by zadłużać inne dzieci na ten nieracjonalny pomysł. Grobel zostawił Puławy blaszane i zadłużone właśnie na takie poronione pomysły i pensje dla urzędników.
Avatar
Jonek78 / 8 czerwca 2022 r. o 22:17
Suuuuuuuper pomysł. Nie oddać Naszych podatków na polskie puławskie dzieci. Ale za to na wnuki Banderowców to już pieniążki były. Żegnaj Paweł
Avatar
jac.wit / 8 czerwca 2022 r. o 21:08
Modyfikacja projektu (wspomniana fotowoltaika itp) miały na celu podbicie wartości inwestycji a w finalnym rozrachunku uniemożliwić znalezienie zadowalającej oferty przetargowej. Bardzo kreatywne. Prezydent czysty, tylko te firmy budowlane źle bo takie pazerne i to przez budowlańców nie będzie tej budowy. Brawo Paweł Maj. Takich ludzi nam potrzeba. Kilka drobnych bonusów niby na plus dla budynku w projekcie a koszty wykonania rosną. Bardzo mądrze rozegrane. Ucz się opozycjo jak się wyborców robi w ...
Avatar
aromek7 / 8 czerwca 2022 r. o 16:01
Żadnych dodatkowych długów na oświatę w Puławach nie można zaciągać bo jest mało dzieci i to jest trend stały.
 Czyli na puławskie dzieci nie ma pieniędzy, ale pieniądze na wynagrodzenie prezydenta miasta Puławy zawsze muszą się znaleźć..
Avatar
rybki / 8 czerwca 2022 r. o 10:18
Żadnych dodatkowych długów na oświatę w Puławach nie można zaciągać bo jest mało dzieci i to jest trend stały.
Avatar
Mieszkaniec081984 / 8 czerwca 2022 r. o 09:50
Bardzo szkoda że dla prezydenta wydatki na nasze dzieci są    szaleństwem i niegospodarnością. Aż dziw, że niegospodarności i szaleństwa nie widział w budowie hali za 100 mln złotych ...
 Halę za 100 mln przepchnął i zaopiniował (pamiętny przycisk wyłączający prąd w całym budynku) poprzedni obóz rządzący w puławach i prezydent Grobel. Może jego ktoś zapyta czy priorytetem byla hala (która teraz kurzy sie przez większośc roku i generuje 3 czy 4 mln kosztów utrzymania) czy sala i boisko dla SP3 które jest potrzebne dzieciom. Czemu rozliczacie człowieka który dostał taki "spadek" po poprzednikach. 
 Halę za 100 mln przepchnął i zaopiniował (pamiętny przycisk wyłączający prąd w całym budynku) poprzedni obóz rządzący w puławach i prezydent Grobel. Może jego ktoś zapyta czy priorytetem byla hala (która teraz kurzy sie przez większośc roku i generuje 3 czy 4 mln kosztów utrzymania) czy sala i boisko dla SP3 które jest potrzebne dzieciom. Czemu rozliczacie człowieka który dostał taki "spadek" po poprzednikach.  rozwiń
Avatar
Gracjanus521 / 8 czerwca 2022 r. o 08:26
Czytając niektóre komentarze uważam że matematyka powinna być obowiązkowa na maturze. Dwie rzeczy do policzenia: zapotrzebowanie na szkoły i zadłużenie. Ogromnie zadłużenie miasta (spadek po Groblu) i rosnący WIBOR oraz wymierające miasto bo dzieci coraz mniej, pokazują że każda złotówkę trzeba oglądać i nie ładować kasy w niepotrzebny beton.
Avatar
aromek7 / 8 czerwca 2022 r. o 06:58
Prezydentura radnego Maja to porażka. A tak krytykował poprzednika. W obietnicach miały być złote góry, a jest NIC. Konieczne jest referendum w prawie odwołania prezydenta, szkoda marnować pozostały rok kadencji na blokowanie rozwoju miasta Puławy.
Avatar
Grigorij / 7 czerwca 2022 r. o 21:30
Szkół podstawowych w pobliżu siebie są trzy. Dzieci coraz mniej. Więc nie ma się co dziwić, że miasto nie chce budować sali bo którąś ze szkół trzeba będzie zamknąć. Zresztą o tym mówi się od paru lat. Nie ma tylko odważnego.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lubelskiem posypały się mandaty na nieuczciwych sprzedawców

W Lubelskiem posypały się mandaty na nieuczciwych sprzedawców

Jesteś na wakacjach, zamawiasz w barze rybę, hot-doga czy hamburgera, a po zapłaceniu nie dostałeś paragonu? Takie sytuacje nie należą do rzadkości. Ale lubelski fiskus zaczął to kontrolować. Jeden ze sprzedawców musiał zapłacić 2000 zł mandatu.

Motor Lublin - For Nature Solutions Apator Toruń. Kiedy ruszy sprzedaż biletów?

Motor Lublin - For Nature Solutions Apator Toruń. Kiedy ruszy sprzedaż biletów?

W niedzielę (godz. 16.30) Motor Lublin zmierzy się na własnym stadionie z For Nature Solutions Apatorem Toruń. Kibice będą mogli kupić bilety na to spotkanie już dzisiaj

Wakacyjne atrakcje w Filharmonii Lubelskiej. Początek już w piątek
1 lipca 2022, 19:00

Wakacyjne atrakcje w Filharmonii Lubelskiej. Początek już w piątek

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) szykuje wakacyjne atrakcje dla dzieci. W planach są koncerty i warsztaty muzyczno-plastyczne. Początek już 1 lipca.

Młodzież Motoru Lublin przegrała z Arged Malesa Ostrowem w U24 Ekstralidze [zdjęcia]
galeria

Młodzież Motoru Lublin przegrała z Arged Malesa Ostrowem w U24 Ekstralidze [zdjęcia]

Młodzi żużlowcy Motoru Lublin przegrali we wtorek u siebie z Arged Malesa Ostrowem Wielkopolskim 40:49. To siódma porażka żółto-biało-niebieskich w tych rozgrywkach

Fala upałów. Co w takiej sytuacji musi zapewnić pracodawca?

Fala upałów. Co w takiej sytuacji musi zapewnić pracodawca?

W grę wchodzi skrócenie czasy pracy, ale to decyzja pracodawcy. Obowiązków wobec zatrudnionych w czasie upałów ma znacznie więcej.

W Lublinie na wakacje skracają godziny otwarcia boisk. "Ta decyzja jest skandaliczna"
Alarm 24

W Lublinie na wakacje skracają godziny otwarcia boisk. "Ta decyzja jest skandaliczna"

Radykalnie skrócone zostały w tym roku godziny otwarcia boisk Orlik podczas wakacji. – Jak ma się rozwijać sport w tym mieście, skoro brak miejsc do gry? – pyta rozczarowany Czytelnik. Ratusz tłumaczy, że musi szukać oszczędności.

Walczą o odzyskanie opieki nad wnukiem. Matka dziecka przedstawia inną wersję niż dziadkowie
Reportaż Uwagi! TVN
film

Walczą o odzyskanie opieki nad wnukiem. Matka dziecka przedstawia inną wersję niż dziadkowie

Dziadkowie opiekowali się wnukiem, kiedy niespodziewanie ich córka przyjechała z Anglii i zabrała syna. Wracamy do historii, która mocno was poruszyła. Matka chłopca, w rozmowie z reporterką Uwagi!, przedstawia teraz inną wersję wydarzeń, niż zrobili to jej rodzice. 4-letni Oskar został odebrany przez matkę od dziadków, którzy byli jego tymczasową rodziną zastępczą. Pani Monika i pan Arkadiusz twierdzą, że zajmowali się wnukiem od jego urodzenia w Wielkiej Brytanii. - Dla córki ważniejsi byli chłopacy i koleżanki, nigdy dziecko – mówił pan Arkadiusz.

Solidarność PZL Świdnik najlepsza na turnieju w Fajsławicach

Solidarność PZL Świdnik najlepsza na turnieju w Fajsławicach

W Fajsławicach odbyła się trzecia edycja Charytatywnego Turnieju Oldbojów 35+ w piłce nożnej siedmioosobowej o Puchar Wójta. Otworzono też nowy mini orlik

Biała Podlaska: Zbadają zagrzybienie mieszkań. Mieszkańcy zapłacą niższy czynsz?

Biała Podlaska: Zbadają zagrzybienie mieszkań. Mieszkańcy zapłacą niższy czynsz?

Lokatorzy miejskich czynszówek zastanawiają się, kiedy ZGL skoryguje im stawki za czynsze. Prezes miejskiej spółki zapowiada przegląd mieszkań m.in. pod kątem zagrzybienia.

Święto gospodyń wiejskich w Nałęczowie
2 lipca 2022, 10:00

Święto gospodyń wiejskich w Nałęczowie

W dniach 2-3 lipca w Parku Zdrojowym w Nałęczowie odbędzie się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich. Początek miesiąca w Nałęczowie przebiegnie pod znakiem lokalnych przysmaków i rękodzieła.

Setki tysięcy złotych na Tour de Pologne. Sprawdzamy, ile zapłacą lubelskie samorządy
Pierwsza strona

Setki tysięcy złotych na Tour de Pologne. Sprawdzamy, ile zapłacą lubelskie samorządy

Setki tysięcy złotych zapłacą lubelskie samorządy organizatorom tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zgodnie przekonują, że ten wydatek się opłaci, bo zapewni ich miejscowościom rozgłos, który wspomagany w inny sposób kosztowałby o wiele więcej pieniędzy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 czerwca 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 czerwca 2022 r.

Zatrzymania po przetargu na miliony. Były prezes spółki poszedł na bezpłatny urlop

Zatrzymania po przetargu na miliony. Były prezes spółki poszedł na bezpłatny urlop

Kilka osób zostało zatrzymanych w sprawie nadużyć przy przetargach realizowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu. A w tle jest sprawa głośnego procesu wytoczonego lokalnemu tygodnikowi przez spółkę.

Telewizja szuka w Lublinie statystów do serialu. Płacą gotówką, znamy stawki

Telewizja szuka w Lublinie statystów do serialu. Płacą gotówką, znamy stawki

To ostatni moment, by wysłać zgłoszenie i starać się o statystowanie na planie zdjęciowym. Potrzebni będą strażnicy, rycerze, giermkowie ale też dwórki i poddani. W czwartek i piątek do lubelskiego skansenu przyjedzie ekipa serialu „Korona królów. Jagiellonowie”.

Przebudowa ul. 1 Maja w Lublinie. Mieszkaniec pyta, czy to drzewo przeżyje
Alarm 24

Przebudowa ul. 1 Maja w Lublinie. Mieszkaniec pyta, czy to drzewo przeżyje

O ratunek dla jednego z drzew rosnących na przebudowywanym odcinku ul. 1 Maja apeluje nasz Czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium