Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Styl życia

9 lutego 2020 r.
18:45

Ile kosztuje organizacja wesela? Ceny atrakcji: od automatycznego barmana po nagą sesję poślubną

21 18 A A

Czterdziestu wystawców z całej Lubelszczyzny prezentowało swoją ofertę podczas zorganizowanych już po raz szósty Targów Ślubnych w hotelu Kozak w Chełmie. – Zainteresowanie imprezą było bardzo duże. Listę zamknęliśmy jeszcze w grudniu ubiegłego roku – mówi Krzysztof Kwiatek, koordynator targów. – Z roku na rok widać coraz większe zainteresowanie imprezą, coraz częściej widujemy także pary, która bardzo uważnie przeglądają oferty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Targi Ślubne to świetna okazja na podpatrzenie imprezowych nowinek. A wśród tych cieszących się największym zainteresowaniem na chełmskiej imprezie był niewątpliwie automatyczny barman. – Jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, wystarczy wybrać drinka, podstawić szklankę i nacisnąć start – mówi przedstawicielka firmy Automatyczny-Barman-Lublin. – To sprawdza się na weselach, imprezach firmowych a nawet na 18-tkach. Cena? Od 700 zł wzwyż, w zależności od konfiguracji.

Fotobudki, które są przebojem wesel już od kilku lat, mają już stałe miejsce na rynku. – To ciekawa propozycja, z której goście weselni chętnie korzystają – mówi Konrad Giedz z firmy Just Married. Wesela od A do Z. Cena wyjściowa to 650 zł za pierwsze 2 godziny.

Z fotobudką, która zdążyła się już opatrzyć w branży weselnej rywalizuje weneckie lustro. – Pracujemy od dwóch sezonów. O popularności luster najlepiej świadczy fakt, że we wrześniu ub. roku odbieraliśmy po 5-6 telefonów rezerwujących sprzęt na ten sam termin – mówi Sylwia Skulmowska z WoW Fotobudka. – Dlaczego warto? Bo lustro daje zupełnie inny efekt, łatwo je wkomponować, świetnie daje się zaaranżować w pomieszczeniu. Lustro weneckie to wydatek rzędu 1000 zł.

Nie sposób sobie wyobrazić wesela i ślubu bez fotografa i kamerzysty. Tu ceny zaczynają się od 2 tys. zł, a cennik jest praktycznie ograniczony tylko wyobraźnia klienta – od „zwykłego” pleneru w ciekawym miejscu wliczanego w cenę, po wyjazdy do Zakopanego, na Mazury czy do Egiptu. Oczywiście obok fotorelacji, klient zapłaci za pobyt fotografa czy kamerzysty. Wszystko rozliczane jest indywidualnie. Tak jak np. nagie sesje typu „noc poślubna” czy „wieczór panieński”. Wyjściowo to kosztuje parę od 1500 zł wzwyż. Czyli mniej więcej tyle, ile zapłacić można za zwykłą usługę – czyli fotorelacja z domu młodej, kościoła aż do oczepin na weselu, plus płyta i fotoksiążka. Zwykle można się zamknąć w kwocie 2500 zł.

Konkurs Walentynkowy. Wygraj romantyczny wieczór w Kazimierzu Dolnym!

Od tysiąca złotych więcej zaczynają się negocjacje z zespołem – tu dużo zależy od ilości muzyków i odległości od ich miejsca zamieszkania. Tak mając 4 tys. zł możemy liczyć na to, że coś znajdziemy, choć potentaci na rynku biorą za noc i 7 tys. zł.

Coraz częściej na weselach spotyka się wodzireja – tu znajdziemy pełną gamę usług od sarmackiego ścinania korka szampana karabelą, po pokaz tańca czy fire show. Wyobraźnia i chęć zaskoczenia gości kosztują – nie mniej niż 2000 zł.

Jeżeli dodamy do tego wesele, ze stawką w domu weselnym to nie mniej niż 100 zł od gościa, fajne auto do kościoła – minimum 500 zł, to już widać, że ślub i wesele to spory, żeby nie powiedzieć wielki wydatek. A przecież nie napisaliśmy o najważniejszym – sukni dla panny młodej. – Liczy się wyjątkowość i niepowtarzalność – mówi Elżbieta Woźniak. – Nikt nie kupuje sukni z manekina. Przymiarki, poprawki i stworzenie kreacji to dwa tygodnie czasu i od 1500 zł wzwyż. Tu wszystko zależy od gustu klientki, choć widać np. powrót do welonów.

– Mężczyźni wydają coraz więcej na ubrania, nie boją się kolorów – mówi Grzegorz Jurko z firmy Club Conesera z Lubartowa. – Mam w pracowni 3 tysiące wzorów, szyjemy też na zamówienie. Taka impreza jak ta, to świetna okazja na prezentacje oferty i najnowszych trendów modowych. Wracają marynarki, krata, prążki, szyjemy zestawy dwurzędowe. Ile kosztuje komplet dla mężczyzny? Na co dzień 850 zł ale lepiej wydać trochę więcej pieniędzy na dodatki.

Targowe prezentacje uzupełniały degustacje potraw, napoi, drinków i deserów, pokazy makijażu itp. Jak obliczyli organizatorzy, przez stoiska przewinęło się blisko tysiąc osób.

e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Taaa / 9 lutego 2020 o 18:58
+14
"...automatycznego barmana po nagą sesję poślubną ..." - porażka wiocha kicz i wodorosty. Jakby moja małżonka potrzebowała rozbieranej sesji zdjęciowej do wzięcia ślubu to bym pogonił takie coś na 7 wiatrów bo z tego żadnego pożytku nie będzie
Avatar
Gość / 9 lutego 2020 o 18:48
+14
w mode wchodzą małe komeralne wesela dla najbliższych i organizowane w domu, tylko wiocha i małomiasteczjowość puszy się w domach weselnych wydając fortune by błysnąć - tylko po co i dlaczego
Avatar
xyz / 9 lutego 2020 o 20:19
+13
Obok powinna być wystawa kredytów i byłoby idealnie :D
Avatar
Gość / 9 lutego 2020 o 19:05
+12
10 lat temu małe wesele dla najbliższej rodziny i przyjaciół, bez Dja, orkiestry , fotobudki i innych "wodotrysków" - 8000PLN. Zaoszczędzone pieniądze poszły na zakup mieszkania. No ale wtedy nie było FB, insta i innych portali :)
Avatar
Dragunov / 9 lutego 2020 o 19:01
+10
wszystko to profesjonalne jak napisy na szarfach ...
Avatar
Realista / 9 lutego 2020 o 19:10
+9
Na co komu te wesela ? Hallooo? Miłość nie wymaga poklasku i jakichś wesel. Pokazywania się na całą wieś jaka to chadziajka wychodzi za mąż. Blichtr i tandeta. Jak można wydawać pieniądze, na to, żeby potem ludzie za plecami tyłem obrobili. Uchroń losie przed weselami!!!
Avatar
Kawaler / 9 lutego 2020 o 18:52
+8
Czy to wszystko jest pod okiem skarbowki?
Avatar
... / 10 lutego 2020 o 07:10
+6
Naga sesja ślubna ? - jaka to żenada.
Avatar
deg / 10 lutego 2020 o 00:12
+4
Ani cywilnego, ani kościelnego. Z perspektywy mężczyzny to kompletny bezsens i ogromne ryzyko, bo w kodeksie cywilnym jest się wrogiem, a w prawie rozwodowym nikim. Kochać się, mieszkać ze sobą i mieć dzieci można bez tego wszystkiego.
Avatar
filuś / 10 lutego 2020 o 00:06
+3
Jak kogoś stać to niech wydaje. Po drugie trzeba mieć dla kogo robić takie cuda. Obecnie wystarczy wziąć ślub cywilny i nikogo głowa nie boli. W Kościele też można skromnie pobrać się. Ździwię was może, ale za darmo ksiądź też was ożeni ;) Mnie co kolędę namawiał, gdy dowiedział się, że mam cywilny ślub. Dla mnie to bez znaczenia. Ślub to ślub ;) Kiedyś imponował mi ślub kościelny, ale jak dowiedziałem się, że za 16.000 zł można ów święty związek UNIEWAŻNIĆ?! To mi już na takim ślubie nie zależało. A co do kosztów ślubnych imprez to z prezentów zwraca się od 30 do 70% wkładu. Tak, że ślub z weselem można w Polsce zorganizować za 10.000-30.000 zł. Czyłi już nie tak strasznie. No i kto obecnie kupuje suknie ślubne? Na jedną noc? Obecnie je wypożycza się, bo obecnie młodzi oszczędzają na wycieczkę poślubną.
Jak kogoś stać to niech wydaje. Po drugie trzeba mieć dla kogo robić takie cuda. Obecnie wystarczy wziąć ślub cywilny i nikogo głowa nie boli. W Kościele też można skromnie pobrać się. Ździwię was może, ale za darmo ksiądź też was ożeni ;) Mnie co kolędę namawiał, gdy dowiedział się, że mam cywilny ślub. Dla mnie to bez znaczenia. Ślub to ślub ;) Kiedyś imponował mi ślub kościelny, ale jak dowiedziałem się, że za 16.000 zł można ów święty związek UNIEWAŻNIĆ?! To mi już na takim ślubie nie zależało. A co do kosztów ślubnych imprez to z prezen... rozwiń
Avatar
Marta / 5 dni temu o 14:10
+1
Organizacja wesela to duży koszt nie ma co się oszukiwać. Ja starałam się jakoś te koszty zmniejszyć, jechaliśmy do ślubu samochodem kolegi męża, brat pożyczył nam swoją wytwornicę do baniek z megasceny potrzebana była do pierwszego tańca i zdjęć. Zamiast zespołu wzięliśmy dj. Trochę się udało obciąć kosztów, ale i tak prawie 50 tysięcy poszło..
Avatar
kazik / 11 lutego 2020 o 20:48
-1
Wszystko zależy od potrzeb człowieka. Ale by odróżniać się od robali. Trzeba mieć piękne chwile.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 21:59
0
Zastaw się a postaw się!
Avatar
Wódeczka w górę / 10 lutego 2020 o 07:12
0
Na dodatek alkohol poszedł w górę a bimberek strach już wyciągać bo zaraz i tego państwowi zabranią. Jak żyć? 
Avatar
... / 10 lutego 2020 o 07:10
+6
Naga sesja ślubna ? - jaka to żenada.
Avatar
deg / 10 lutego 2020 o 00:12
+4
Ani cywilnego, ani kościelnego. Z perspektywy mężczyzny to kompletny bezsens i ogromne ryzyko, bo w kodeksie cywilnym jest się wrogiem, a w prawie rozwodowym nikim. Kochać się, mieszkać ze sobą i mieć dzieci można bez tego wszystkiego.
Avatar
filuś / 10 lutego 2020 o 00:06
+3
Jak kogoś stać to niech wydaje. Po drugie trzeba mieć dla kogo robić takie cuda. Obecnie wystarczy wziąć ślub cywilny i nikogo głowa nie boli. W Kościele też można skromnie pobrać się. Ździwię was może, ale za darmo ksiądź też was ożeni ;) Mnie co kolędę namawiał, gdy dowiedział się, że mam cywilny ślub. Dla mnie to bez znaczenia. Ślub to ślub ;) Kiedyś imponował mi ślub kościelny, ale jak dowiedziałem się, że za 16.000 zł można ów święty związek UNIEWAŻNIĆ?! To mi już na takim ślubie nie zależało. A co do kosztów ślubnych imprez to z prezentów zwraca się od 30 do 70% wkładu. Tak, że ślub z weselem można w Polsce zorganizować za 10.000-30.000 zł. Czyłi już nie tak strasznie. No i kto obecnie kupuje suknie ślubne? Na jedną noc? Obecnie je wypożycza się, bo obecnie młodzi oszczędzają na wycieczkę poślubną.
Jak kogoś stać to niech wydaje. Po drugie trzeba mieć dla kogo robić takie cuda. Obecnie wystarczy wziąć ślub cywilny i nikogo głowa nie boli. W Kościele też można skromnie pobrać się. Ździwię was może, ale za darmo ksiądź też was ożeni ;) Mnie co kolędę namawiał, gdy dowiedział się, że mam cywilny ślub. Dla mnie to bez znaczenia. Ślub to ślub ;) Kiedyś imponował mi ślub kościelny, ale jak dowiedziałem się, że za 16.000 zł można ów święty związek UNIEWAŻNIĆ?! To mi już na takim ślubie nie zależało. A co do kosztów ślubnych imprez to z prezen... rozwiń
Avatar
Ksionc probożdż / 9 lutego 2020 o 21:44
0
ślub, wesele itd to strata kasy, kiedyś to miało sens, teraz co druga partner lub partnerka zdradza, potem alimenty, problemy, na co to komu, dużo ludzi żyję bez ślubu i bez dzieci i nawet po paru latach te związki są silniejsze od tych co powychodzili za mąż i mają dzieci... Chcesz mieć problemy, stres i wydatki to się ożeń/ wyjdź za mąż, lepiej sobie odkładać kasę na jakieś wycieczki niż na jakieś głupoty
 A ty co dziecko jestes zeby na wycieczki jezdzic. Do kozłówki sobie pojedz ,I do irkucka na grzyby ,podobno wielkie I widac nawet w nocy :-) bylem w 47 krajach, nudy I męczarnia nie polecam
 A ty co dziecko jestes zeby na wycieczki jezdzic. Do kozłówki sobie pojedz ,I do irkucka na grzyby ,podobno wielkie I widac nawet w nocy :-) bylem w 47 krajach, nudy I męczarnia nie polecam rozwiń
Avatar
xyz / 9 lutego 2020 o 20:19
+13
Obok powinna być wystawa kredytów i byłoby idealnie :D
Avatar
Pan Marek / 9 lutego 2020 o 19:55
-2
ślub, wesele itd to strata kasy, kiedyś to miało sens, teraz co druga partner lub partnerka zdradza, potem alimenty, problemy, na co to komu, dużo ludzi żyję bez ślubu i bez dzieci i nawet po paru latach te związki są silniejsze od tych co powychodzili za mąż i mają dzieci... Chcesz mieć problemy, stres i wydatki to się ożeń/ wyjdź za mąż, lepiej sobie odkładać kasę na jakieś wycieczki niż na jakieś głupoty
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę 0 0

W zaległym meczu 13. kolejki rezerwy Azotów Puławy przegrały z AZS UJK Kielce 27:35

22 ofiary i największy proces o pedofilie w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W.
film

22 ofiary i największy proces o pedofilie w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W. 2 0

Nowy Targ (woj. małopolskie). Rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców, jednak postępowanie dotyczące połowy z nich zostało umorzone ze względu na przedawnienie. Jak mówi pełnomocnik części pokrzywdzonych, to jak dotąd największy tego typu proces.

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku 0 0

Wymiana blisko 11 km rur wraz z wymianą armatury w 21 komorach zasuw. Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek w Świdniku rozpoczyna modernizację magistrali wodociągowej w mieście.

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie 0 0

Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, zakończył jazdę w przydrożnym rowie i zablokował na ponad godzinę drogę krajową nr 48.

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób
film

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób 3 10

Hanau, Niemcy. Co najmniej 11 osób zginęło w dwóch strzelaninach na zachodzie Niemiec. Do obu zdarzeń doszło w środę (19.02) wieczorem w stutysięcznym mieście Hanau, leżącym niedaleko Frankfurtu nad Menem. Policja ustaliła, że pierwsza strzelanina miała miejsce w barze w centrum miasta. Zginęły tam trzy osoby.

Koncert karnawałowy w DK LSM
21 lutego 2020, 18:00

Koncert karnawałowy w DK LSM 0 1

Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku zaprasza 21 lutego o godz. 18 do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na koncert karnawałowy z udziałem Zespołu Wokalnego Pasjonatta oraz Społecznego Ogniska Baletowego.

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego 2 15

Gotowa jest już spora część drugiego toru odnawianej linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Wczesną jesienią na nowy tor mają wjechać pociągi. Nie zanosi się jednak na szybkie powstanie miejskiego odcinka drogi do peronu Lublina Zachodniego.

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora 55 6

- Wesprzyjcie mnie, nie pozwólcie, żebym umarła – prosiła ze łzami w oczach. Historia 40-letniej matki dwójki dzieci zmagającej się z rzadkim nowotworem poruszyła tysiące osób. Jej choroba okazała się fikcją.

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 1

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 1

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 12

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn 0 0

Totalna dominacja w Londynie i pogrom w Mediolanie. Tak można podsumować w skrócie środowe starcia 1/8 finału najlepszych europejskich rozgrywek

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia] 1 11

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.