Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ryki

24 września 2022 r.
19:38

Selfie z premierem. Czyli Mateusz Morawiecki jedzie do Ryk

90 68 A A

Najlepszy premier - mówią mieszkańcy Ryk, którzy przyszli na spotkanie z Mateuszem Morawieckim. - Nigdy nie było mi tak dobrze, jak teraz - ocenia 84-letni pan Bolesław.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Krzesełek na sali gimnastycznej jest ok. 130. Na każdym Polska flaga. Żeby goście mogli machać entuzjastycznie witając premiera. Lada moment do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Rykach ma wejść szef rządu. Wiele miejsc jeszcze jest pustych, a z głośników leci muzyka. Trzeba jakoś zabić czas, bo już wiadomo, że Morawiecki spóźni się przynajmniej 45 minut.

W sobotę najpierw był w PZL Świdnik, na godzinę 17 było zaplanowane spotkanie w Rykach.

- Co tak mało? - koemntuje pan Andrzej gdy wchodzi na salę. - Gdzie są ludzie? Gdzie nasi? - pyta sam siebie.

Spodziewał się tłumów. Ok. 10-tysiecznymi Rykami od lat rządzi Jarosław Żaczek. Kiedyś był posłem PiS, ale rzucił Sejm dla Ryk.

- To tu pan premier wygra wybory. Nie w Lublinie i nie w Warszawie. PiS wygra wyboru dzięki nam. Dzięki takim miastom - przekonuje pan Andrzej.

Na godzinę przed planowanym spotkaniem ludzie zbierają się przed bramą do szkoły. Jeszcze zamknięta, policja nikogo nie wpuszcza. Pierwszą osobą, która przekroczy bramę będzie burmistrz.

- To się zrobiło wydarzenie. Tu pięć radiowozów. Tam kolejne. Ulica zamknięta. Tyle policji nigdy tu nie było. Normalnie to koleś może się wysikać na środku ulicy i nic - narzeka pan Piotr. Na spotkanie z premierem nie idzie.

Idzie za to 84-letni pan Bolesław. - Najlepszy premierem. Nigdy nie było mi tak dobrze, jak teraz. Nigdy. Bardzo dobrze PiS rządzi. Tylko te przeszkody - ocenia.

- Wojna - wtrąca się pani stojąca obok.

- I PO. I lewica - uzupełnia mężczyzna.

Pan Bolesław mieszka obok szkoły. Ubrał się za lekko i chce się przebrać w domu. Liczył, że nie będzie musiał stać na dworze. - Jak była Szydło to wszystko było normalnie. Bez policji. W parku była - opowiada.

Ale Morawiecki i tak jest lepszym premierem. Jak mówią mieszkańcy Ryk, Szydło była dobra, ale Morawiecki jest lepszy.

Tak dobry, że spotkania nie trzeba było specjalnie reklamować. Ludzie dowiedzieli się o nim z Facebooka lub pocztą pantoflową.

- Wszyscy to spotkanie zorganizowaliśmy. Pan prezes jest dziś w Oleśnicy, premier w Świdniku i Rykach. Pan Prezes obiecał, że będzie w 100 miejscach w Polsce. Pan premier obiecał, że postara się dojechać w wiele miejsc. Sam też będę organizować spotkania w gminach - mówi Sławomir Skwarek poseł PiS z Łukowa. To daleko od Ryk, ale parlamentarzysta dostał niedawno powiat rycki "pod opiekę".

Zapewnia, że nikogo na spotkanie nie przywiózł. Wokół szkoły nie ma żadnych autokarów. - Ale oczywiście się mobilizujmy - przyznaje polityk.

- U nas nikogo nie trzeba zachęcać - mówi pani Elżbieta z koła gospodyń z Zalesia. Ubrane w stroje ludowe panie siedzą za niewielką sceną dla premiera. - Będziemy też występować. Stąd te stroje. Na specjalne okazje - wyznaje.

Na sali są w większości osoby w średnim wieku lub starsza. Młodych niewiele. Ale jet Szymon. Na oko 13 lat. Przyszedł z kolegami. - - No zobaczyć. Może uda się selfie z premierem zrobić - mówi chłopak.

Panie z Zalesia śpiewają gdy wszyscy czekają na premiera. Zajętych jest coraz więcej krzesełek. W końcu wchodzi Mateusz Morawiecki. Kiedy przemawia, mówi o Donaldzie Tusku "premierze polskiej biedy".

- Pamiętajmy to: historycznie wysokie bezrobocie w drugiej dekadzie XXI wieku, ponad 2,3 mln osób. Dziś w trudnym, kryzysowym czasie mamy spadek bezrobocia. Tak polską gospodarkę prowadzi rząd Prawa i Sprawiedliwości, a porównajmy czasy minione, kiedyś się mówiło czasy słusznie minione, chyba można tak samo powiedzieć o czasach Tuska - czasy słusznie minione, czasy słusznie minionej biedy – przekonuje Morawiecki.

Wylicza rządowe tarcze osłonowe i dodatki. Mówi też o drożejącym prądzie.

- To obietnica nasza, zobowiązanie, a wiecie że jesteśmy wiarygodni, po 1 stycznia – wbrew planom spółek energetycznych – cena energii elektrycznej dla was, dla polskich rodzin, dla wszystkich Polaków będzie zamrożona. Nie będzie podwyżki ceny energii elektrycznej. Do zużycia w wysokości 2000 kWh rocznie – mówił szef rządu.

Dodał, że dla dużych rodzin to limit 2600 kWh, a dodatkową zachętą do oszczędzania będą niższe rachunki o 10 proc. Pod warunkiem że w 2023 r. ktoś zużyje mniej prądu niż w 2022 roku.

Mówił też o wielkich inwestycjach, ale też o mniejszych jak kupno rezonansu dla szpitala w Rykach. - To jest Polska lokalna. Polska równych szans - przemawiał szef rządu

Dostał owacje  na stojąco.

Przed szkołą, po drugiej stronie ulicy stoi młody człowiek. Ma tekturową tablicę z napisem "spieprzaj dziadu". - Jestem jeden. Takie spotkania zapowiadają późno i trudno jest się zmobilizować - mówi. I tłumaczy, że protestuje nie przeciwko premierowi, ale całej polityce PiS. - Za kłamstwa o Smoleńsku, za zakaz aborcji... - zaczyna wyliczać. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Labydnik / 26 września 2022 r. o 01:57
Uwaga Patryjoci ! Przełączamy telewizory na TVP Info!!! Naczelnik Państwa przemawia w Opolu i mówi, że stawką najbliższych Wyborów jest to czy będziemy POd Szwabskim butem oraz nie dajemy się nabrać Tusku który udaje pyryjotę !
BTW - co to są patryjoci i co to jest pyryjota?
 Na to nie odpowie rozumnie, bo wciąż bełkocze z rzadka tylko czymś co przypomina jakąś treść.
Avatar
Labydnik / 26 września 2022 r. o 01:52
@Labydnik - po pierwsze primo zmień ten wieśniacki nick na @Labydłownik, miękka fajo. Po dugie primo - z ciebie taki Prawicowiec jak pobożnica z cichodajki w majtkach
 Ten świniowaty - i "polski katolik ludowy" zwany "Jac..." wciąż nie jest w stanie przyswoić sobie, że nie ma "pierwszego primo". Jeszcze mu "dugie primo" wyciekło, jak u skończonego jołopa ))) Ryj mu zwisa, jak i pozostałości starczego ciała, gdy kłapie swoje wymysły i brednie "z błogosławieństwem zwierzchności". "Rydzykowa sperma" i "bolszewik" w jednym - a zgrywa jakiegoś "po prawej"... ten lewogłowy.
ote>  Ten świniowaty - i "polski katolik ludowy" zwany "Jac..." wciąż nie jest w stanie przyswoić sobie, że nie ma "pierwszego primo". Jeszcze mu "dugie primo" wyciekło, jak u skończonego jołopa ))) Ryj mu zwisa, jak i pozostałości starczego ciała, gdy kłapie swoje wymysły i brednie "z błogosławieństwem zwierzchności". "Rydzykowa sperma" i "bolszewik" w jednym - a zgrywa jakiegoś "po prawej"... ten lewogłowy. rozwiń
Avatar
___K___ / 25 września 2022 r. o 21:36
Uwaga Patryjoci ! Przełączamy telewizory na TVP Info!!! Naczelnik Państwa przemawia w Opolu i mówi, że stawką najbliższych Wyborów jest to czy będziemy POd Szwabskim butem oraz nie dajemy się nabrać Tusku który udaje pyryjotę !
  BTW - co to są patryjoci i co to jest pyryjota?
Avatar
___K___ / 25 września 2022 r. o 21:34
Uwaga Patryjoci ! Przełączamy telewizory na TVP Info!!! Naczelnik Państwa przemawia w Opolu i mówi, że stawką najbliższych Wyborów jest to czy będziemy POd Szwabskim butem oraz nie dajemy się nabrać Tusku który udaje pyryjotę !
Kaczor, to się nawet na naczelnika własnych butów nie nadaje, więc niech o butach lepiej nic nie mówi.
Avatar
Jaceniacka / 25 września 2022 r. o 17:44
Uwaga Patryjoci ! Przełączamy telewizory na TVP Info!!! Naczelnik Państwa przemawia w Opolu i mówi, że stawką najbliższych Wyborów jest to czy będziemy POd Szwabskim butem oraz nie dajemy się nabrać Tusku który udaje pyryjotę !
Avatar
Jaceniacka / 25 września 2022 r. o 16:45
@Labydnik - po pierwsze primo zmień ten wieśniacki nick na @Labydłownik, miękka fajo. Po dugie primo - z ciebie taki Prawicowiec jak pobożnica z cichodajki w majtkach 
Avatar
Labydnik / 25 września 2022 r. o 15:48
@Labydnik - równo 50 lat temu, wojskowi rządzący Chile i Argentyną mieli super sposób na takie lewackie niesienie jak ty, fafluśniaku. Mianowicie wsadzano delikwenta do śmigłowca i 100 km od brzegu zrzucano do Oceanu. Dopłyniesz do brzegu, twoja sprawa.
Ale rynsztok. Nawet mamy tu publiczne grożenie śmiercią osobom które myślą inaczej...
To pisze "klerykalny polski katolik" (ludowy) w niedzielę rano (zapewne świeżo podniecony do nienawiści przez wysłuchane kazanie). Dlatego do kłamstw i obelg dorzucił tym razem postulat zabójstwa.
Niestety, najechało się takich towarzyszy od kacapów opłacanych w rublach i niszczą nam naszą Polskę.
 "Bolszewizm" drugą naturą - wystarczy tylko KPZR/PZPR zastąpić przez KRK i można już wykańczać kraj i ludzi z "błogosławieństwem" zwierzchności.
 "Bolszewizm" drugą naturą - wystarczy tylko KPZR/PZPR zastąpić przez KRK i można już wykańczać kraj i ludzi z "błogosławieństwem" zwierzchności. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 września 2022 r. o 15:31
@Labydnik - równo 50 lat temu, wojskowi rządzący Chile i Argentyną mieli super sposób na takie lewackie niesienie jak ty, fafluśniaku. Mianowicie wsadzano delikwenta do śmigłowca i 100 km od brzegu zrzucano do Oceanu. Dopłyniesz do brzegu, twoja sprawa.
Ale rynsztok. Nawet mamy tu publiczne grożenie śmiercią osobom które myślą inaczej...
To pisze "klerykalny polski katolik" (ludowy) w niedzielę rano (zapewne świeżo podniecony do nienawiści przez wysłuchane kazanie). Dlatego do kłamstw i obelg dorzucił tym razem postulat zabójstwa.
 Niestety, najechało się takich towarzyszy od kacapów opłacanych w rublach i niszczą nam naszą Polskę.
 Niestety, najechało się takich towarzyszy od kacapów opłacanych w rublach i niszczą nam naszą Polskę. rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 września 2022 r. o 13:28
@Labydnik - trzymajcie mnie bo upadnę, buhaha :)) Fafluśniak znowu wyciąga fajkę pokoju, głosząc że jest PRAWICOWY. Jakby to powiedział klasyk - „nie ze mną te numery, Stumbhanfurher Brunner”. Howgh !
 Swoją "fajkę" to może ten lewak (mówiąc jego językiem) wyciągać (ta "rydzykowa sperma"). Człowieka PRAWICY nazywa "lewakiem", jak to "katolicki Goebbels" czy inne "katolickie zasrancen". Jeszcze ujawnia swoją "niemczyznę" ))) Żadnej myśli - tylko jedno: "niekatolik" to "lewak". "Trzymajcie go."
 Swoją "fajkę" to może ten lewak (mówiąc jego językiem) wyciągać (ta "rydzykowa sperma"). Człowieka PRAWICY nazywa "lewakiem", jak to "katolicki Goebbels" czy inne "katolickie zasrancen". Jeszcze ujawnia swoją "niemczyznę" ))) Żadnej myśli - tylko jedno: "niekatolik" to "lewak". "Trzymajcie go." rozwiń
Avatar
Jaceniacka / 25 września 2022 r. o 12:57
@Labydnik - trzymajcie mnie bo upadnę, buhaha :)) Fafluśniak znowu wyciąga fajkę pokoju, głosząc że jest PRAWICOWY. Jakby to powiedział klasyk - „nie ze mną te numery, Stumbhanfurher Brunner”. Howgh !
Avatar
Labydnik / 26 września 2022 r. o 01:57
Uwaga Patryjoci ! Przełączamy telewizory na TVP Info!!! Naczelnik Państwa przemawia w Opolu i mówi, że stawką najbliższych Wyborów jest to czy będziemy POd Szwabskim butem oraz nie dajemy się nabrać Tusku który udaje pyryjotę !
BTW - co to są patryjoci i co to jest pyryjota?
 Na to nie odpowie rozumnie, bo wciąż bełkocze z rzadka tylko czymś co przypomina jakąś treść.
Avatar
Labydnik / 26 września 2022 r. o 01:52
@Labydnik - po pierwsze primo zmień ten wieśniacki nick na @Labydłownik, miękka fajo. Po dugie primo - z ciebie taki Prawicowiec jak pobożnica z cichodajki w majtkach
 Ten świniowaty - i "polski katolik ludowy" zwany "Jac..." wciąż nie jest w stanie przyswoić sobie, że nie ma "pierwszego primo". Jeszcze mu "dugie primo" wyciekło, jak u skończonego jołopa ))) Ryj mu zwisa, jak i pozostałości starczego ciała, gdy kłapie swoje wymysły i brednie "z błogosławieństwem zwierzchności". "Rydzykowa sperma" i "bolszewik" w jednym - a zgrywa jakiegoś "po prawej"... ten lewogłowy.
ote>  Ten świniowaty - i "polski katolik ludowy" zwany "Jac..." wciąż nie jest w stanie przyswoić sobie, że nie ma "pierwszego primo". Jeszcze mu "dugie primo" wyciekło, jak u skończonego jołopa ))) Ryj mu zwisa, jak i pozostałości starczego ciała, gdy kłapie swoje wymysły i brednie "z błogosławieństwem zwierzchności". "Rydzykowa sperma" i "bolszewik" w jednym - a zgrywa jakiegoś "po prawej"... ten lewogłowy. rozwiń
Avatar
___K___ / 25 września 2022 r. o 21:36
Uwaga Patryjoci ! Przełączamy telewizory na TVP Info!!! Naczelnik Państwa przemawia w Opolu i mówi, że stawką najbliższych Wyborów jest to czy będziemy POd Szwabskim butem oraz nie dajemy się nabrać Tusku który udaje pyryjotę !
  BTW - co to są patryjoci i co to jest pyryjota?
Avatar
___K___ / 25 września 2022 r. o 21:34
Uwaga Patryjoci ! Przełączamy telewizory na TVP Info!!! Naczelnik Państwa przemawia w Opolu i mówi, że stawką najbliższych Wyborów jest to czy będziemy POd Szwabskim butem oraz nie dajemy się nabrać Tusku który udaje pyryjotę !
Kaczor, to się nawet na naczelnika własnych butów nie nadaje, więc niech o butach lepiej nic nie mówi.
Avatar
Jaceniacka / 25 września 2022 r. o 17:44
Uwaga Patryjoci ! Przełączamy telewizory na TVP Info!!! Naczelnik Państwa przemawia w Opolu i mówi, że stawką najbliższych Wyborów jest to czy będziemy POd Szwabskim butem oraz nie dajemy się nabrać Tusku który udaje pyryjotę !
Avatar
Jaceniacka / 25 września 2022 r. o 16:45
@Labydnik - po pierwsze primo zmień ten wieśniacki nick na @Labydłownik, miękka fajo. Po dugie primo - z ciebie taki Prawicowiec jak pobożnica z cichodajki w majtkach 
Avatar
Labydnik / 25 września 2022 r. o 15:48
@Labydnik - równo 50 lat temu, wojskowi rządzący Chile i Argentyną mieli super sposób na takie lewackie niesienie jak ty, fafluśniaku. Mianowicie wsadzano delikwenta do śmigłowca i 100 km od brzegu zrzucano do Oceanu. Dopłyniesz do brzegu, twoja sprawa.
Ale rynsztok. Nawet mamy tu publiczne grożenie śmiercią osobom które myślą inaczej...
To pisze "klerykalny polski katolik" (ludowy) w niedzielę rano (zapewne świeżo podniecony do nienawiści przez wysłuchane kazanie). Dlatego do kłamstw i obelg dorzucił tym razem postulat zabójstwa.
Niestety, najechało się takich towarzyszy od kacapów opłacanych w rublach i niszczą nam naszą Polskę.
 "Bolszewizm" drugą naturą - wystarczy tylko KPZR/PZPR zastąpić przez KRK i można już wykańczać kraj i ludzi z "błogosławieństwem" zwierzchności.
 "Bolszewizm" drugą naturą - wystarczy tylko KPZR/PZPR zastąpić przez KRK i można już wykańczać kraj i ludzi z "błogosławieństwem" zwierzchności. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 września 2022 r. o 15:31
@Labydnik - równo 50 lat temu, wojskowi rządzący Chile i Argentyną mieli super sposób na takie lewackie niesienie jak ty, fafluśniaku. Mianowicie wsadzano delikwenta do śmigłowca i 100 km od brzegu zrzucano do Oceanu. Dopłyniesz do brzegu, twoja sprawa.
Ale rynsztok. Nawet mamy tu publiczne grożenie śmiercią osobom które myślą inaczej...
To pisze "klerykalny polski katolik" (ludowy) w niedzielę rano (zapewne świeżo podniecony do nienawiści przez wysłuchane kazanie). Dlatego do kłamstw i obelg dorzucił tym razem postulat zabójstwa.
 Niestety, najechało się takich towarzyszy od kacapów opłacanych w rublach i niszczą nam naszą Polskę.
 Niestety, najechało się takich towarzyszy od kacapów opłacanych w rublach i niszczą nam naszą Polskę. rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 września 2022 r. o 13:28
@Labydnik - trzymajcie mnie bo upadnę, buhaha :)) Fafluśniak znowu wyciąga fajkę pokoju, głosząc że jest PRAWICOWY. Jakby to powiedział klasyk - „nie ze mną te numery, Stumbhanfurher Brunner”. Howgh !
 Swoją "fajkę" to może ten lewak (mówiąc jego językiem) wyciągać (ta "rydzykowa sperma"). Człowieka PRAWICY nazywa "lewakiem", jak to "katolicki Goebbels" czy inne "katolickie zasrancen". Jeszcze ujawnia swoją "niemczyznę" ))) Żadnej myśli - tylko jedno: "niekatolik" to "lewak". "Trzymajcie go."
 Swoją "fajkę" to może ten lewak (mówiąc jego językiem) wyciągać (ta "rydzykowa sperma"). Człowieka PRAWICY nazywa "lewakiem", jak to "katolicki Goebbels" czy inne "katolickie zasrancen". Jeszcze ujawnia swoją "niemczyznę" ))) Żadnej myśli - tylko jedno: "niekatolik" to "lewak". "Trzymajcie go." rozwiń
Avatar
Jaceniacka / 25 września 2022 r. o 12:57
@Labydnik - trzymajcie mnie bo upadnę, buhaha :)) Fafluśniak znowu wyciąga fajkę pokoju, głosząc że jest PRAWICOWY. Jakby to powiedział klasyk - „nie ze mną te numery, Stumbhanfurher Brunner”. Howgh !