Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

8 lipca 2019 r.
19:44

Leandro (Górnik Łęczna): Cieszę się, że wróciłem do domu

0 7 A A
Leandro był zawodnikiem Górnika, gdy ten występował w Ekstraklasie. Teraz ma pomóc klubowi w awansie na jej zaplecze<br />
<br />
Leandro był zawodnikiem Górnika, gdy ten występował w Ekstraklasie. Teraz ma pomóc klubowi w awansie na jej zaplecze

(fot. Dziennik Wschodni/archiwum)

Rozmowa z Leandro, nowym zawodnikiem Górnika Łęczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po raz drugi zagrasz w Górniku, do którego wracasz po dwóch sezonach.

– Ostatnie dwa lata spędziłem w Stali Mielec. Cieszę się, że wróciłem do Górnika, gdzie czuje się jak w domu. To bardzo poukładany klub, który będzie jednym z kandydatów do awansu do pierwszej ligi. Do startu rozgrywek zostało jeszcze dużo czasu, a co za tym idzie czeka nas sporo pracy. Jesteśmy po sparingu ze Stalą Stalowa Wola, w którym każdy z zawodników zagrał po 45 minut. Mamy szeroką kadrę i tak powinno być, bo każdy z piłkarzy będzie potrzebny drużynie.

W ostatnim sezonie w barwach Stali nie grałeś zbyt wiele. Było to spowodowane jakimiś problemami zdrowotnymi?

– Po prostu taka była decyzja trenera. W sumie zagrałem w 16 meczach co uważam za zdecydowanie za mało. Nie mam jednak do nikogo żadnych pretensji. Szkoleniowiec miał inną wizję i miał do tego pełne prawo. Natomiast w barwach Górnika chcę zagrać w ponad 30 meczach i pomóc mu swoją grą w osiąganiu jak najlepszych wyników.

Zamykając temat Stali – za każdym razem byliście blisko awansu do Ekstraklasy….

– I za każdym razem czegoś jednak zabrakło. To dla mnie nowe doświadczenie, które pokazało, że aby cieszyć się z sukcesu wszystko w klubie musi być doskonale poukładane.

Przez ostatnie dwa sezony śledziłeś losy Górnika?

– Cały czas śledziłem poczynania drużyny. Robię tak zresztą w przypadku wszystkich zespołów, w których kiedyś występowałem. Teraz jednak będę się skupiać na grze w koszulce Górnika. Odchodząc z Łęcznej nie paliłem za sobą mostów. Dlatego Jestem bardzo szczęśliwy, że już zagrałem 45 minut przeciwko Stali Stalowa Wola.

W Łęcznej jest Twój dom?

– Zdecydowanie. Jestem po rozmowach z Veljko Nikitoviciem i prezesem Piotrem Sadczukiem. Miałem kilka ofert z pierwszej ligi, ale gdy usłyszałem, że mogę tutaj wrócić nie zastanawiałem się długo. Chciałem znowu grać w Łęcznej. Klub złożył mi propozycję kiedy byłem na wakacjach w Brazylii. Po powrocie spotkaliśmy się z dyrektorem sportowym i udało się w piątek podpisać kontrakt. Cieszę się, że tu jestem tym bardziej, że moja żona jest w ciąży.

A jak z Twoją formą?

– Musimy ciężko popracować przed startem ligi, ale jestem pewny, że będę w dobrej dyspozycji. Mamy dobrego trenera i sztab szkoleniowy, a ja mam nadzieję, że pomogę mojemu zespołowi.

Masz 35 lat więc jesteś doświadczonym zawodnikiem. Czujesz się dobrze pod względem fizycznym?

– Tak. Codziennie wstaję rano i mam wielką motywację do pracy. Taką samą mam jak wtedy gdy miałem 20 lat. Kocham grać w piłkę i czuje się bardzo dobrze.

Trener Kiereś widzi w Tobie obrońcę czy pomocnika?

– Myślę, że moje miejsce jest w linii obrony. Ale jeżeli będzie potrzeba jestem w stanie zagrać na każdej pozycji. Rozmawiałem zresztą z trenerem – bardzo krótko i konkretnie. Wiem czego ode mnie oczekuje zarówno na boisku jak i w szatni. Wraz z Pawłem Sasinem i Tomaszem Midzierskim będziemy najbardziej doświadczonymi zawodnikami. Musimy pomóc młodszym kolegom i pokazać, że dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć sukces. W drużynie jest masa młodych, ambitnych zawodników.

Waszym celem jest walka o awans?

– Jeżeli będziemy sumiennie trenować i robić wszystko czego wymaga od nas trener wyniki powinny przyjść.

Kiedy poprzednio reprezentowałeś zielono-czarne barwy w ostatnim sezonie w Ekstraklasie klub rozgrywał mecze w Lublinie. Teraz będziecie grać w Łęcznej na swoim stadionie. To wam pomoże?

– Szczerze mówiąc to dość ciężki temat. Graliśmy na Arenie, a tam brakowało nam dopingu najbardziej oddanych kibiców. Ale taka była odgórna decyzja i jako piłkarze musieliśmy się jej podporządkować. To już jednak za nami.

W II lidze będziecie w tym sezonie walczyć chociażby z Widzewem Łódź czy rezerwami Lecha Poznań.

– To tylko pokazuje, że poziom piłki nożnej w Polsce się podnosi. Czekają nas bardzo ciekawe mecze, a my postaramy się wygrywać dla naszych kibiców.

Od 2018 roku masz polskie obywatelstwo więc nie będziesz traktowany jako zawodnik spoza Unii Europejskiej.

– To dla mnie bardzo ważne, że mam polskie obywatelstwo nie tylko jeśli chodzi o karierę piłkarską, ale generalnie o życie.

Rozumiem, że w Polsce czujesz się najlepiej, a do Brazylii wybierać się będziesz już tylko na wakacje?

– Oczywiście. Byłem w Brazylii przez dwa tygodnie i moja mama sama zauważyła, że tęsknię za Polską. Tutaj jest moje miejsce, mam bardzo dużo znajomych i przyjaciół. Czuje też wsparcie kibiców, a bez nich piłka nożna nie ma sensu. Chciałbym aby w tym sezonie na nasze mecze przychodziło jak najwięcej fanów.

Kibice polubili Cię nie tylko za grę, ale też za to, że nigdy na nic nie narzekasz.

– Uważam, że negatywne opinie lepiej zachować dla siebie. W życiu zawsze trzeba szukać pozytywnych aspektów, tego co dobre. Ja zawsze staram się pomagać kolegom i dbać o to by w drużynie panowała dobra, przyjazna atmosfera.

e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 08:12
+5
Bardzo dobra decyzja zarządu klubu. Gracz z sercem do piłki.
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 10:56
+4
Leo witaj w domu! Kibice Górnika bardzo na Ciebie liczą. Bardzo dobre transfery klubu. Powroty związanych z klubem, dobrych zawodników: Zagórski, Pajnowski, Leo. Po zmianie Prezesa zmiana polityki transferowej klubu. Oby to przyniosło efekty. Kierunek jest bardzo dobry. W sparingach grają nasi wychowankowie: Rojek, Szczerba, Turek. Brawo!
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 14:14
+2
Do GKS z godziny 13.00 - w kadrze Górnika jest 11 zawodników do 21 roku życia. Żeby coś pisać to trzeba sprawdzić. Jest kilku zawodników doświadczonych ale ilość młodzieży i wychowanków jest naprawdę duża. Chyba największa spośród wszystkich II-ligowców. 5 wychowanków -Rojek, Szczerba, Turek, Skałecki, Cielebąk. Kostrzewski, Kukułowicz, Stasiak, Lewandowski, Pajnowski, Korczakowski. Są również zawodnicy związani z Górnikiem: Sasin, Midzierski, Leandro, Tymosiak (wychowanek) - MAŁO?
Avatar
stanley / 10 lipca 2019 o 23:11
+1
Będzie szarpał jak nic .
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 14:28
0
Zobaczymy po kilku meczach w lidze ile to wszystko jest warte.
Avatar
gks / 9 lipca 2019 o 13:00
0
Górnik Łęczna pod obecnym zarządem to faworyt do wygrania pro-senior system
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 09:36
0
Jak nie będzie Ci szło na boisku to i tak klub za rok nie przedłuży kontraktu, a po ostatnim sezonie spędzonym na ławce to może być różnie.
Avatar
stanley / 10 lipca 2019 o 23:11
+1
Będzie szarpał jak nic .
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 14:28
0
Zobaczymy po kilku meczach w lidze ile to wszystko jest warte.
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 14:14
+2
Do GKS z godziny 13.00 - w kadrze Górnika jest 11 zawodników do 21 roku życia. Żeby coś pisać to trzeba sprawdzić. Jest kilku zawodników doświadczonych ale ilość młodzieży i wychowanków jest naprawdę duża. Chyba największa spośród wszystkich II-ligowców. 5 wychowanków -Rojek, Szczerba, Turek, Skałecki, Cielebąk. Kostrzewski, Kukułowicz, Stasiak, Lewandowski, Pajnowski, Korczakowski. Są również zawodnicy związani z Górnikiem: Sasin, Midzierski, Leandro, Tymosiak (wychowanek) - MAŁO?
Avatar
gks / 9 lipca 2019 o 13:00
0
Górnik Łęczna pod obecnym zarządem to faworyt do wygrania pro-senior system
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 10:56
+4
Leo witaj w domu! Kibice Górnika bardzo na Ciebie liczą. Bardzo dobre transfery klubu. Powroty związanych z klubem, dobrych zawodników: Zagórski, Pajnowski, Leo. Po zmianie Prezesa zmiana polityki transferowej klubu. Oby to przyniosło efekty. Kierunek jest bardzo dobry. W sparingach grają nasi wychowankowie: Rojek, Szczerba, Turek. Brawo!
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 09:36
0
Jak nie będzie Ci szło na boisku to i tak klub za rok nie przedłuży kontraktu, a po ostatnim sezonie spędzonym na ławce to może być różnie.
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 08:12
+5
Bardzo dobra decyzja zarządu klubu. Gracz z sercem do piłki.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty 0 2

Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo, w którym zarzuty usłyszał i został zatrzymany Piotr R., lekarz z Parczewa, który współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 1

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 3

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 3

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 2

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 137 71

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 71 15

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 91 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

II liga
34. KOLEJKA - TABELA KOŃCOWA

Wyniki:

Górnik - Radomiak 5:2
Siarka - Skra 2:1
Pogoń - Ruch 1:0
Błękitni - Bełchatów 0:0
Widzew - Olimpia G. 1:2
Elana -  Olimpia E. 1:2
Resovia - Rozwój 1:3
ROW Rybnik - Znicz 3:0
Gryf - Stal 1:3

Tabela:

1. Radomiak 34 59 67-28
2. Olimpia G. 34 59 65-44
3. Bełchatów 34 58 41-22
4. Elana 34 56 51-37
5. Widzew 34 55 48-29
6. Pogoń 34 51 54-42
7. Stal 34 51 47-45
8. Znicz 34 46 47-60
9. Górnik 34 46 49-55
10. Resovia 34 46 39-45
11. Skra 34 43 32-48
12. Błękitni 34 41 41-51
13. Olimpia E. 34 40 28-38
14. Gryf 34 40 49-61
15. Siarka 34 39 33-57
16. ROW Rybnik 34 38 33-41
17. Rozwój 34 34 38-52
18. Ruch 34 32 37-44

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.